vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

300 επισκέπτες, 5 χρήστες
thanos1071, πολυς, patz, marauder800, grag

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1485 στις: Μαρτίου 30, 2014, 00:26 »
Μπράβο Στάθη! Κι εγώ σε παρόμοια κατάσταση με εσένα πριν μέρες, μπήκα στον πειρασμό και αγόρασα πακέτο, μόνο που εγώ το άδειασα όλο μεσα σε τέσσερις ώρες...


Sent from my iPad using Tapatalk


Αγγελε αν συνεχιζα και καπνιζα 1-2 τσιγαρα τοτε ισος εκεινες τις μερες τουλαχιστον να κυκλοφορουσα με πακετο.Ομως με την πρωτη τσουρα καταλαβα οτι αυτο που ηθελα δεν ηταν το τσιγαρο αλλα η ηρεμια μου.
Ετσι πηγα σπιτι,αραξα στο μπαλκονι με μια ρετσινουλα και 3 ml υγρο, και ολα μια χαρα!

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1486 στις: Μαρτίου 30, 2014, 00:38 »
Σίγουρα, συνειδητοποιησες οτι δεν ήθελες, πραγματικά, να καπνισεις απλά ηταν αντίδραση σε μια δύσκολη στιγμή. Όμως,πιστεύω οτι και γευστικά δεν σου άρεσε λόγω του οτι εισαι καιρό ατμιστης. Διότι κι εγώ,παρόλο που κάπνισα μια χαρά το πακέτο, στην αρχή η γεύση δε μου άρεσε καθόλου και να σκεφτείς οτι ατμιζω μόλις δυο μήνες περίπου.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1487 στις: Μαρτίου 30, 2014, 14:36 »
Ναι ισως κάποιο πιο καπνικο υγρο να βοηθάει σε τέτοιες καταστάσεις αλλά που το βρίσκεις... Τα περισσότερα λεγόμενα καπνικα, μόνο καπνικα δεν ειναι και τα υπόλοιπα, βλ. El toro, βρωμανε σαν τασάκια... 


Sent from my iPad using Tapatalk


Καλημερα, επειδη το εχω ακουσει και παλιοτερα και επειδη το βασικο και αναντικαταστατο υγρο μου ειναι το cigarillos, ξερεις πως μυριζει ενα τασακι; Δεν εχει την παραμικρη σχεση με την γευση που εχει το συγκεκριμενο υγρο...Εαν σου αρεσουν φρουτενιες και αλλες γευσεις, το θεωρω λογικο οτι δεν θα σου αρεσει. Αλλα το "τασακιλα" ειναι μεγαλη υπερβολη.
Για εμας τους φαν της γευσης καπνου, πουρου κλπ το cigarillos (και το puros) ειναι οτι πιο κοντα θα βρεις.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1488 στις: Μαρτίου 30, 2014, 14:51 »
Με έχει πιασει μουρλα για "τσιγάρο" κανενα υγρο δεν μου αρεσει και ρουφαω τοσο τρελα που ολοι οι ατμο (εργοστασιακοι) μου φερνουν καμενο.
Τι να δοκιμασω?  :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1489 στις: Μαρτίου 30, 2014, 14:54 »
Για εμένα το κλασικό να ανεβάσεις λίγο την νικοτίνη στο υγρό σου για να σε καλύψει κάπως καλύτερα.   

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1490 στις: Μαρτίου 30, 2014, 15:59 »
Με έχει πιασει μουρλα για "τσιγάρο" κανενα υγρο δεν μου αρεσει και ρουφαω τοσο τρελα που ολοι οι ατμο (εργοστασιακοι) μου φερνουν καμενο.
Τι να δοκιμασω?  :wall: :wall: :wall: :wall:


Κανε αλλαγες τοσο σε υγρα οσο και σε συσκευες, δεν χρειαζεται κατα αναγκη να δοκιμασεις κατι ακριβο, ας πουμε παρε κανεναν kanger και κανεναν vamo, και δοκιμασε να κανεις DIY σε διαφορες γευσεις ακομα και σε αυτες που δεν φανταζεσαι οτι θα μπορουσες να κολλησεις γιατι εκει κρυβεται η απολαυση (οσο σκεφτεσαι σαν καπνιστης ατμιζοντας τοσο λιγοτερο ατμιστης γινεσαι).


Η' κανε οτι κανουν και τα αμερικανακια ριχτο στην μενθολη (εννοω στα μεντοειδη υγρα, εχουν την αισθηση στον λαιμο οτι καπνιζεις επειδη σε καινε)

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1491 στις: Μαρτίου 30, 2014, 16:07 »
Καλησπέρα απο ενα νέο μέλος του φορουμ! Θα σας πω την δική μου εμπειρία ,έκοψα το κ.τ. τα Χριστούγεννα του ΄12 όπου ξεκίνησα το η.τ. και μπορώ να δηλώσω περήφανα!  ;D οτι δεν έχω βάλει έκτοτε ούτε ένα τσιγάρο στο στόμα μου.
(Ενώ κάπνιζα 2 πακέτα την μέρα Davidoff βαριά). Το περίεργο ειναι ότι αρχικά δεν είχα πολύ μεγάλες προσδοκίες αλλά μετά από 1-2 μέρες που έκανα η.τ. και κ.τ. μαζί (είχα μισό πακέτο τσιγάρα) έβαλα πείσμα στον εαυτό μου ότι δεν θα ξαναγοράσω πακέτο τσιγάρα, και το τήρησα.έκτοτε όποτε μου είχε έρθει επιθυμία για κ.τ. απλά ντουμανιάζω λίγο παραπάνω και η όποια επιθυμία εξατμίζεται! :D Αυτό όμως που θεωρώ σημαντικό είναι να έχω πάντα πάνω μου spare μπαταρίες και υγρό μην βρεθώ χαρμάνης και αναγκαστώ να κάνω τράκα κ.τ. Αν και να ομολογήσω οτι αυτό δεν μου έχει συμβεί.Τελικά όλα στο μυαλό μας είναι  :tongue_smilie: .Αν βάλεις πείσμα σου σβήνεται όποια επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος vasilisx360

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1492 στις: Μαρτίου 30, 2014, 16:28 »
Εγώ ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως εδώ και 1 χρόνο δεν έχω κάνει ούτε μια τζούρα από τσιγάρο..  Καπνιστής 15 χρόνια ήθελα 1 καπνό 25 την ημέρα..  Η κοπέλα μου ακόμα καπνίζει και πλέων με ενοχλεί αφάνταστα η μυρωδιά..  Βέβαια όπως δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα σταματήσω να καπνίζω έτσι και τώρα δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς να ατμίζω.   

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mgd

  • *
  • 41
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1493 στις: Μαρτίου 31, 2014, 12:46 »
Εκλεισα μια εβδομαδα χθες τελειως ακαπνη,
(παλαιοτερα εκανα και 1-2-3-4-5 μαζι με το η.τ)
Και πραγματικα, εχω τσιγαρα ακριβως διπλα μου και δεν μου κανουν καθολου αισθηση  :thumpup: :thumpup:
Συνεχιζουμε δυνατα  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1494 στις: Απριλίου 01, 2014, 12:56 »
Με έχει πιασει μουρλα για "τσιγάρο" κανενα υγρο δεν μου αρεσει και ρουφαω τοσο τρελα που ολοι οι ατμο (εργοστασιακοι) μου φερνουν καμενο.
Τι να δοκιμασω?  :wall: :wall: :wall: :wall:
Φίλε, πώς τα πας; Τα καταφέρνεις; Έκανες αυτό που σου πρότεινε ο φίλος; Να ανεβάσεις λίγο νικοτίνη δηλαδή... Θα σε βοηθήσει για την ώρα, απίστευτα πολύ! Δε ξέρω βέβαια πόσο νικοτίνη ατμίζεις, αλλά κάντο!
Κράτα γερά, αξίζει!  ;)

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1495 στις: Απριλίου 01, 2014, 13:32 »
Σενια την λύση την έδωσε η εναλλαγή μενθολης με το καπνικό
Πιπιλα και ξεπεράστηκε, για την  ώρα όλα καλά τώρα ατμιζω τα κανελομπισοκτα του Zetel και σκέφτομαι ότι κανένα τσιγάρο δεν δίνει τέτοια γευση

Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1496 στις: Απριλίου 26, 2014, 19:40 »
Μετα απο 6 μηνες αποκλειστικου ατμισματος,ειπα να δοκιμασω κ.τ σε μια νυχτερινη εξοδο να δω πως θα μου φανει.Ειλικρινα δεν το αντεξα.Τραβηξα δυο τζουρες κατεβαζοντας ελαχιστα τον καπνο και αλλες δυο τρεις τζουφιες.Ε..αυτο ηταν.Το εσβησα και ξαναεπιασα το η.τ για να ξεβρωμισω!!!

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1497 στις: Απριλίου 26, 2014, 19:47 »
Εγώ πάλι επιθυμία δεν το λες σε καθημερινή βάση αλλά όταν μου δοθεί η ευκαιρία το τραβάω το τσιγαράκι και χωρίς τύψεις μετά.Βέβαια αυτό μπορεί να γίνει μια φορά το μήνα ή και σε δύο όπως κάτσει, βρώμα πολύ, χτύπημα δυνατό, ντουμάνι μέτριο. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1498 στις: Απριλίου 26, 2014, 22:36 »
Αφου μετα απο 6μηνες και 4 μπαλακια σημερα :'( :'( ,
το μονο που θελω ειναι να πιω μπυρες κ οχι να καπνισω εκεινο
το βρωμερο τσιγαρο, ειμαι ΚΑΛΑ!!


KEEP VAPING!!!

Αποσυνδεδεμένος Nico

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • I got 99 problems, but a smoke ain't one
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1499 στις: Απριλίου 26, 2014, 23:42 »
Όταν είχα ξεκινήσει το άτμισμα, για κανένα μήνα το πήγαινα ντουέτο. Βέβαια κάπνιζα και ήδη 30-35 τσιγάρα την ημέρα πριν τον ατμό, και τα μείωσα στα 6-7 στο ταυτόχρονο. Στριφτά μεν, 30-35 δε. Τώρα μετά από 9 μήνες και κάτι ψιλά, ούτε καν το σκέφτομαι. Έχει τύχει κάποιες ελάχιστες φορες να περπατάω στο δρόμο και να περνάω δίπλα από κανέναν που καπνίζει κανένα μαλμποράκι και να αρπάξω μια ελαφριά μυρωδιά της παλιάς απόλαυσης και να έρθει ασυνείδητα μια σκέψη "ωραία μυρίζει" (αλλά όλα αυτά πριν πάω στο dripping που απογείωσε τις γεύσεις μου και άλλαξε το άτμισμά μου κατά πολύ). Χτες έκανα μετακόμιση, και στο δεύτερο δρομολόγιο προς το παλιό σπίτι, γύρισα με το αυτοκίνητο ενός γείτονα, για μια απόσταση περίπου 1,5 μίλι (2 χλμ και κάτι λίγα). Με το που ξεκινάμε ανάβει τσιγάρο στριφτό, την παλιά μου τη μάρκα, με ανοιχτά παράθυρα, και μ'έπιασε μια αηδία και μια απέχθεια που μου έφερε πονοκέφαλο σαν σφίξιμο από πάνω από τον αυχένα ως την κορυφή του κεφαλιού. Τα 2 χλμ αυτά μου φάνηκαν 100. Δεν περίμενα να με πειράξει τόσο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10418 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 732 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 613 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7267 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6725 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12024 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13272 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711