vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, marauder800, bloodlessz, Xameno_Skli, Christos Z

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #435 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 08:06 »
Έχεις τόσο δίκιο!!!!! Humphrey   :yes: :yes: :yes: :yes:


@ roula_ ΚαλημΕΡα  :)

Μια αποτυχημένη μας προσπάθεια δεν σημαίνει το τέλος της .......αλλά  μια Νέα Αρχή που σου επιβάλλει την προσπάθεια..............
Για να κάνεις ξανά την αρχή από το τελευταίο σου τσιγάρο θα πρέπει να έχεις σκεφτεί καλά αν όντος επιθυμείς εκείνο να είναι το τελευταίο σου τσιγάρο κ το ητ να είναι η αρχή που θα βάλει τέλος στο κτ.......ναι?

Είναι μια αλυσσίδα που τους κρίκους της τους φτιάχνεις εσύ κ ο εαυτός σου. ;)
Ίσως αυτό που σου λέω να ακούγεται κάπως ..........μα αν το σκεφτείς λίγο θα καταλάβεις ότι το άτμισμα δεν αφήνει χώρο για το κτ!!!
Εσυ είσαι αυτή που θα το αποφασίσεις αυτό, κ όταν θα είσαι πραγματικά έτοιμη θα μπείς στον "δρόμο" που θα σε κάνει ποτέ να μην θέλεις να  αγγίξεις κτ!!!

Κάποιοι λένε κάθε αρχή κ δύσκολη .....αυτό είναι ένα ψέμμα κ το λένε αυτοί που έχουν προδικάσει την προσπάθεια τους....
Κάθε αρχή για να "γίνει" είναι δύσκολη όταν δεν μπορείς να πάρεις την απόφαση.....κ  η  στιγμή της απόφασης είναι  αυτή που θα καθορίσει  το αποτέλεσμα.............

Η στέρηση που έννοιωσες σίγουρα έχει να κάνει με τα υγρά κ με την ποσότητα της νικοτίνης!!!
Δοκίμασε υγρά με τσιγαρίσια γεύση, ανέβασε την νικοτίνη μέχρι εκεί που θα σε κάνει να μην θέλεις κτ!!!
Εσύ είσαι αυτή που θα βρείς την λύση αν πραγματικά θέλεις να κόψεις το κτ!!!

"Εμείς" είμαστε αν αγαπάς ενα "δικό" σου κομμάτι που κατάφερε να ξεφύγει κ σήμερα με χαρά σου λέμε ότι μπορείς κ εσύ να τα καταφέρεις !!!!!!!!!!!!!   ;)


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2012, 08:12 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #436 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 17:13 »
Γειά σας!!! Έχω το η.τ. 11 μέρες στο διάστημα αυτό εχω κάνει 55 κ.τ. ( το ξέρω ακριβώς γιατί κάνω έκανα στριφτό και μετράω τα χαρτάκια :)) :)) ). Σίγουρα είναι μεγάλο βήμα αυτό για κάποιον τόσο φανατικό καπνιστή όπως ήμουν εγώ....Το θέμα όμως είναι πως αυτά τα 5 κ.τ. ημερησίως τα ζητώ διακαώς, παρότι με ικανοποιεί και το υγρό που έχω διαλέξει και το είδος η.τ. :hmmm: !!!!!!!! Αναρωτιέμαι αν θα καταφέρω να αντισταθώ ακόμα και σε αυτά τα 5 κ.τσ???? :confused1: :confused1: Να σημειωθεί στα πρακτικά πως κάπνιζα 14 χρόνια και πως κάποια στιγμή το είχα κόψει για 2 χρόνια.... :wall: :wall: 

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #437 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 17:23 »
ktm η αλήθεια είναι οτι κ εγώ που ατμίζω απο την προτοχρονιά και μάλιστα το άτμισμα με ικανοποιεί πολύ και το γουστάρω, καπνίζω 3 με 5 κ.τ. την μέρα αλλα στην πραγματικότητα είναι ψυχολογικό κ μόνο, είμαι αγχωμένος ως τα μπούνια κ καπνίζω, αλλα μόνο κακό κάνω έτσι.
Εχω σκοπό μόλις έχω τα υγρά που θέλω ανα χείρας να το παρατήσω εντελώς!
Σκοπός είναι να παρατήσουμε μια για πάντα αυτή την απαίσια συνήθεια του κ.τ. αν νιώθεις οτι θα πιεστείς για να το παρατήσεις τελείως, δώσε χρόνο στον εαυτό σου, αλλα προχώρα σταθερά, το παν είναι η θεληση!

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #438 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 17:28 »
Γειά σας!!! Έχω το η.τ. 11 μέρες στο διάστημα αυτό εχω κάνει 55 κ.τ. ( το ξέρω ακριβώς γιατί κάνω έκανα στριφτό και μετράω τα χαρτάκια :)) :)) ). Σίγουρα είναι μεγάλο βήμα αυτό για κάποιον τόσο φανατικό καπνιστή όπως ήμουν εγώ....Το θέμα όμως είναι πως αυτά τα 5 κ.τ. ημερησίως τα ζητώ διακαώς, παρότι με ικανοποιεί και το υγρό που έχω διαλέξει και το είδος η.τ. :hmmm: !!!!!!!! Αναρωτιέμαι αν θα καταφέρω να αντισταθώ ακόμα και σε αυτά τα 5 κ.τσ???? :confused1: :confused1: Να σημειωθεί στα πρακτικά πως κάπνιζα 14 χρόνια και πως κάποια στιγμή το είχα κόψει για 2 χρόνια.... :wall: :wall: 


Δοκίμασε να κάνεις 5 σήμερα 4 αύριο 3 μεθαύριο 2 παραμεθαύριο και 1 παραπαραμεθαυριο

Εφόσον σε ικανοποιεί το Η.Τ. τότε είναι κρίμα να καπνίζεις και Κ.Τ. ...

όπως είπε και ο φίλος ...είναι Ψυχολογικό και μόνο...  ;)


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #439 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 17:36 »
Προπαντός μην αγχώνεσαι για τίποτε...
Αν τα ζητάς παρα πολύ  κάνε τα. Ηδη κερδίζεις που κάνεις πολύ λιγότερα.
Αν έχεις κολλήσει με το κ.τ. σε μερικούς μήνες από μόνος σου θα τα μειώσεις σιγά σιγά...
Αν το πρωί ξεκινάς με κ.τ. δοκίμασε να ξεκινήσεις με η.τ. για 2-3 ώρες τουλάχιστον...

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #440 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 18:12 »
ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.. :) :) :) Για να πω την αλήθεια τις πρώτες μέρες ήμουν τόσο μαγκωμένη και όχι έτοιμη ψυχολογικά που είχα πανικοβληθεί :'( :'( :'( ....Αλλά καθώσ περνούν οι μέρες νιώθω όλο και καλύτερα ::) ::) ..βέβαια έχω σκαλώσει στα 5 ::) ::)... Επίσης κάτι που με δυσκολεύει είναι πως με το κ.τ. υπήρχε χρόνος ασυναίσθητα όταν τελείωνε άφηνα ένα χρονικό διάστημα μέχρι το επόμενο τώρα όμως.... :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: Τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας!!!!! ;) ;)..Έχω βρει ένα κολπάκι θα το μοιραστώ μαζί σας μήπως και βοηθήσει κάποιον (κάθε βοήθεια στον αγώνα είναι καλοδεχούμενη έτσι?) δεν αποχωρίζομαι ποτέ το καπάκι από το τσιγάρο μου ώστε όταν ατμίσω αρκετά το κλείνω,πιστευώ πως έτσι βοηθάω τον εγκέφαλο μου να νιώσει πως ολοκλήρωσα τον κύκλο αυτού του τσιγάρου...Τις περισσότερες φορές πιάνει.....Τώρα τι να πω η προσπάθεια μετράει έτσι δεν είναι? :angel: :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #441 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 18:19 »
οταν αποφασισεις να το κοψεις θα το κοψεις ...
το οτι βρηκες ενα τροπο η μια διεξοδο αυτο μετραει ...
μην αγχωνεσαι μονο



Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #442 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 18:48 »
ειμαι απο τις 27 δεκ μονο με ητ και τα παω μια χαρα μετα απο 30 χρονια που καπνιζα 30 τσιγαρα την ημερα,σημερα εντελως ξαφνικα με εχει πιασει μια στερηση τρομερη απο το πρωι!!!φυσικα δεν δοκιμασα να το βαλω στο στομα μου το κτ αλλα κοντευω να τρελαθω...απο τα 3,5ml που κανω την ημερα εχω φτασει στα 5 και συνεχιζω...τι στο διαβολο εχει συμβει;

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #443 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:34 »
lagoudakis ψυχολογικό είναι φίλε μου κ αφού δεν έχεις βάλει στο στόμα σου τόσο καιρό κ.τ., μην το σκέφτεσαι καν.
Απλα βγάλτο απο το μυαλό σου, κ εγώ ξεκίνησα με 1-1,5ml κ  τελευταία για να αποφύγω περισσότερο το κ.τ. ατμίζω 3ml+.
Στην ανάγκη ανέβασε λίγο τα mg.
Μην μασάς απλά σκέψου τα όσα κερδίζουμε απο την διακοπή της καταστροφικής αυτής συνήθειας.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #444 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 00:02 »
ετσι...δεν υπαρχει περιπτωση να το βαλω στο στομα μου,εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου και δεν εχω σκοπο να το χασω γιατι δεν μου αρεσει να χανω γενικα....αλλωστε μπορα ηταν και περασε,εδω και μια ωρα ειμαι μια χαρα,οπως ειμουνα και τις προηγουμενες μερες

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #445 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 23:53 »
Να πω την αμαρτια μου ρε παιδια, μου λειπει τις τελευταιες μερες το κανονικο. Εδω και πανω απο ενα μηνα μονο ατμιζω. Αλλα μου λειπει. Προσπαθω να αντισταθω και τα παω καλα ως τωρα αλλα... ο ποθος ειναι ποθος.  :tongue_smilie: :laugh1:
Προσπαθω να σκεφτομαι οτι ειναι θεμα υγειας πανω απολα και κρατιεμαι.

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #446 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 23:59 »
φιλε μου αν δοκιμασεις δεν θα σου αρεσει μαλλον το κ.τ,εχει πολυ πικρη γευση για να ειναι ωραια και γιαυτο σαν καπνιστες αναζητουσαμε πολους καφεδες και ποτα για να χανουμε την πικρηλα του :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #447 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 00:02 »
Έχει το πλεονέκτημα της γρήγορης κορύφωσης (= μεγάλα ποσοστά νικοτίνης στον εγκέφαλο ΑΜΕΣΑ) το λαλημένο.
Αυτό αν μπορέσουμε να αντιμετωπίσουμε, ψυχολογικά, (ή, ακόμα καλύτερα, πρακτικά ;D), τελειώσαμε μαζί του.  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #448 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 00:07 »
Για μενα το θεμα της προσληψης Νικοτινης ειναι δευτερευων. Ειναι ψυχολογικο το παφ πουφ οχι οτι με γεμιζει αμεσα. Το πρωι αμα ατμιζω μου περναει αμεσως. Πριν περασουνε 6-7 λεπτα δηλαδη που χρειαζεται.

Αλλα μου λειπει η "τσιγαριλα" το να αναβεις το τσιγαρο, να το σβηνεις στο τασακι, το οτι καιγεται λιγο λιγο. Ολα αυτα.  :-[ Ενας φιλος παρατησε το ηλεκτρονικο και γυρισε στο κανονικο σχεδον ολοκληρωτικα... Γιαυτο το λογο. Εγω ομως εχω προβλημα υγειας και δεν με παιρνει...  :'( :'( Αλλα θα μου πεις εδω η Μερκουρη πεθαινε και καπνιζε...  :tongue_smilie: Και ο Γεννηματας επισης. Δεν εχω κατι σοβαρο, αλλα μπορει να γινει αν δεν προσεξω. Οποτε....  :wall:  :'(

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #449 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 12:10 »
Να πω την αμαρτια μου ρε παιδια, μου λειπει τις τελευταιες μερες το κανονικο. Εδω και πανω απο ενα μηνα μονο ατμιζω. Αλλα μου λειπει. Προσπαθω να αντισταθω και τα παω καλα ως τωρα αλλα... ο ποθος ειναι ποθος.  :tongue_smilie: :laugh1:
Προσπαθω να σκεφτομαι οτι ειναι θεμα υγειας πανω απολα και κρατιεμαι.
Μάθε να μην σου λείπουν οι  συνήθειες από την ζωη σου........αλλά να λείπεις ΕσΥ απΟ αυτΕς....... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507430 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154791 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568812 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294220 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762788 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem