vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 7 χρήστες
antiklitos140, Jorge, treloneritis, Milarepa, camber, dimitris1167, arispat

Twitter

Keras by Atmizoo

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 21:54 »
Στις εικόνες 9-10 περναω το βαμβάκι  από το micro coil  και βιδώνω το μεταλλικό RBA deck πάνω στην βάση του ατμοποιητη μου.  Εκεί θα εξέχει επάνω όπως στην φωτο 11 και με ένα ψαλίδι θα το κόψω λίγο πιο ψηλά από το μεταλλικό  χείλος του  RBA deck.

Στις εικόνες 12-13 χρεισημοποειωντας  το εργαλείο  μου  πιέζω ελαφρώς το βαμβάκι μου στρώνοντας το ομοιόμορφα και πιέζοντας το με την αιχμηρή μύτη του μόνο στο κέντρο του deck( αντικριστά απέναντι ένα- λαξ ) όπου είναι και τα αυλάκια τροφοδοσίας του ατμοποιητη μου .

Σύνεχεια...


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2016, 22:57 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 22:12 »
Αφου πρώτα έχω ελέγξει ότι το δακτυλίδι του αέρα είναι στην θέση του και κλειστό.

Με το σταγονόμετρο (πιπετα) βάζω μερικές σταγόνες στο βαμβάκι του micro coil(Εικόνα 15).Εικονα 16 γεμίζω με υγρό περίπου μέχρι την μέση του ατμο  και περιμένω να ποτίσει καλά .Κατόπιν συμπληρώνω  και άλλο αν χρειαστεί. Βιδώνω το καπάκι με το επιστόμιο και περιμένω  λίγο να ασκηθεί η πίεση.  Κατόπιν ρυθμίζω τον αέρα περιστρέφοντας το δαχτυλίδι του στην επιθυμητή  ρύθμιση.

Καλά ατμισματα !

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 00:57 »
Αύριο θα δοκιμάσω να βάλω το βαμβάκι και με αυτό τον τρόπο.Ετσι νομίζω πως  μπαίνει περισσότερο βαμβάκι απ`ότι αν το βάλεις πριν και βιδώσεις το υπόλοιπο κομμάτι του deck

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 01:14 »
Ρίξτε μια ματιά στο νήμα του καυφουν λιτε πλας , ειναι κατατοπιστικοτατο στο πως να στήσετε τον κερας
Και αν του κάνετε και φωλιά βάζοντας λιγο βαμβάκι περιμετρικά επάνω απο την αντίσταση θα εκτοξευθεί η γευση

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 12:59 »
Smoke Alarm το δοκίμασα με 0,32 κάνθαλ και αντισταση 1,18ωμ στα 13 βατ.Το βαμβάκι όπως το έβαλες εσύ και σαφώς καλύτερα τα πράγματα από γεύση και ντουμάνι φουλ για τόσο ψηλή αντίσταση.Ξεχνάω να κλείσω το δαχτυλίδι αέρα αλλα δεν έχω ποτέ διαρροές μέχρι στιγμής.Μου θυμίζει και λίγο subtank αυτό το στήσιμο

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 13:16 »
Ρίξτε μια ματιά στο νήμα του καυφουν λιτε πλας , ειναι κατατοπιστικοτατο στο πως να στήσετε τον κερας
Και αν του κάνετε και φωλιά βάζοντας λιγο βαμβάκι περιμετρικά επάνω απο την αντίσταση θα εκτοξευθεί η γευση
ενδιαφέρουσα ιδέα η φωλιά. θα το δοκιμάσω. Μια ερώτηση μόνο για την κατασκευή της : το βαμβάκι να είναι ξεχωριστό κοματάκι από αυτό που διέρχεται από την αντίσταση ή να αποτελεί με κάποιο τρόπο συνέχεια αυτού?

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 16:16 »
Smoke Alarm το δοκίμασα με 0,32 κάνθαλ και αντισταση 1,18ωμ στα 13 βατ.Το βαμβάκι όπως το έβαλες εσύ και σαφώς καλύτερα τα πράγματα από γεύση και ντουμάνι φουλ για τόσο ψηλή αντίσταση.Ξεχνάω να κλείσω το δαχτυλίδι αέρα αλλα δεν έχω ποτέ διαρροές μέχρι στιγμής.Μου θυμίζει και λίγο subtank αυτό το στήσιμο


Είσαι τυχερός. Αν προλάβεις και τραβήξεις γρήγορα τζούρες η τον γυρίσεις ανάποδα για λίγο μπορεί να  γλυτώσεις τις διαρροές.

Eγω επειδή  χρεισιμοπειω το δαχτυλίδι του αέρα σαν βάση  του 510 για το στήσιμο καμμια φορα την παταω. :yes:


Στα  σύρματα   SS316L,Ni200,Nife30,kanthal σε 2mm πυρήνα που έχω δοκιμάσει  αποδίδει πολύ καλά από 0.25mm εως 0,40mm. :thumpup:







« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2016, 16:27 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 16:45 »
ενδιαφέρουσα ιδέα η φωλιά. θα το δοκιμάσω. Μια ερώτηση μόνο για την κατασκευή της : το βαμβάκι να είναι ξεχωριστό κοματάκι από αυτό που διέρχεται από την αντίσταση ή να αποτελεί με κάποιο τρόπο συνέχεια αυτού? ευχαριστώ

Ναι κόψε πολυ λιγο βαμβάκι και βάλτο περιμετρικά τις αντίστασης με την αντίσταση στο κέντρο να φαίνεται μη τη καλύψεις
Μένει πάντα υγρό απο τους υδρατμούς στο βαμβάκι και έχει πολυ καλύτερη γευση

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 16:48 »
Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 06, 2017, 13:04 »
  Τις γιορτινές μέρες καθώς ήμουν διακοπές σε χώρα ,,υπανάπτικη,, ατμιστικά όπου παντού επιτρέπεται το κάπνισμα δεν μπορούσα να βρώ σύρμα/βαμβάκι (τα οποία ξέχασα) για τους επισκευάσιμους που είχα μαζί μου. Είχα όμως μαζί μου το κερατάκι το οποίο είχα παραλάβει μόλις μια μέρα πριν την αναχώριση μου από vapeland και στο πρώτο τσιγαράδικο που βρήκα μπροστά μου πήρα αντιστάσεις aspire triton ....σώθηκα!!! Πάνε 3 χρόνια από την τελευταία φορά που άτμισα ,,εργοστασικά,, και έμεινα έκληκτος.Ακόμη δεν τον έχω δοκιμάσει ως επισκευάσιμο αλλά πιστεύω πως εκεί θα είναι ακόμη καλύτερος.Πολύ τίμια πρόταση.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 21:30 »
[justify]Να και το 2017 αγριεμένο. Ανοίγεις τιβί, κλείνεις τιβί. Φοροκαταιγίδες συν χιονιάς. Αυτά και τίποτε άλλο. Λοιπόν, έφτιαξα τον απογευματινό μου ελληνικό, έστριψα βαμβάκι, 5 σπείρες με kanthal 0.4mm, 2.5mm πυρήνας, 0.55Ω, 15-20 βατ. Πρέπει να ήμουν απ' τους πρώτους, στο υπέροχο αυτό νήμα, όπου έψαχνα πρώτα τ' αρνητικά τού Keras, έτσι έχω το παραπάνω θάρρος για να πω: Αν αναζητάμε ποιότητα και οικονομία, άριστα υλικά και κατασκευή, άνετες τσιγαρίσιες ή σκέτες τσιγαρίσιες εισπνοές, υπέροχη γεύση, ρεαλιστικό χτύπημα κι ανθρώπινο ντουμάνι. Ε, τότε κοιτάζεις προς Keras μεριά χωρίς δεύτερη σκέψη, / (απόλαυση ο ελληνικός ναι-και-όχι).[/justify]


Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 22:04 »
Εχω διαπιστώσει πως ο συγκεκριμένος ατμοποιητής γουστάρει τα καπνικά υγρά.Οσα υγρά δοκίμασα με φρούτα η γλυκά δεν μου αρέσουν.Δοκίμασα το manhattan από El Greco και είδα έναν άλλο ατμοποιητή.Το δουλεύω με αντιστάσεις 1 και 1,20 και μ`αρέσει.Θα  δοκιμάσω και πιο χαμηηλές αλλα θεωρώ θα είναι καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 22:31 »
Aπο μικρός   μεγάλωσε… :)

Στον απόλυτο έλεγχο θερμοκρασίας ...... :yes:

Στις φρουτώδες γευσεις ανεπαναληπτος 8)

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 14:52 »
Εχω διαπιστώσει πως ο συγκεκριμένος ατμοποιητής γουστάρει τα καπνικά υγρά.Οσα υγρά δοκίμασα με φρούτα η γλυκά δεν μου αρέσουν.Δοκίμασα το manhattan από El Greco και είδα έναν άλλο ατμοποιητή.Το δουλεύω με αντιστάσεις 1 και 1,20 και μ`αρέσει.Θα  δοκιμάσω και πιο χαμηηλές αλλα θεωρώ θα είναι καλύτερα
Συμφωνώ!
Μου έχει αποδώσει τα καπνικά καλύτερα από οποιονδήποτε άλλο ατμο έχω στην κατοχή μου. Και μαζί με ελληνικό καφέ που λέει ο JoeBarTeam είναι σκέτη απόλαυση ρυθμισμένος για άνετη τσιγαρίσια!!

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 10:16 »
Ναι όντως , φαίνεται να συμπαθεί τα καπνικά.Άριστος σε mtl χρήση.
Πάμε για τον giga τώρα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9062 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1904 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763173 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1241 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4136 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem