vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, PsykieG, camber, e-akapnos, lagoudakis

Twitter

Keras by Atmizoo

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 12:44 »
 το πατησα με το χερι μου στη σωστή θεση
ποια ειναι η σωστη θεση?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 12:51 »
Αυτό που εγω θεωρω σωστη θεση, αυτο που μου δουλεψε δηλαδή, και συγκεκριμενα με cotton pad στριμμενο με τεχνική scottish roll (για οτιδήποτε άλλο δεν ξερω αφου αυτό χρησιμοποιώ πλέον),  είναι το βαμβάκι να πατησει ακριβως επάνω στην επιφάνεια πανω απο το "λουκι" που φερνει τα υγρά (η εγκοπή που περνα απο τα πασα που βιδώνει ο ατμ στη βάση) και να παραμείνει εκεί, και με την πιεση που του ασκω να πλατυνει και να καλυψει σε πλάτος όλη την επιφάνεια πανω απο το λουκι χωρίς όμως να πιεστει υπερβολικά και να παραμορφωθεί. 


Υπόψιν ότι το scottish roll είναι αρκετά ελαστικό (εγω το στριβω αρκετα σφικτό) και δεν παραμορφώνεται  ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 20:35 »
Αν και δεν είμαι ενθουσιώδης τύπος, δεν μπορώ να μην γράψω γι΄αυτόν τον ατμοποιητή. Τον έχω γύρω στις 3 εβδομάδες (nano έκδοση) και τον θεωρώ καταπληκτικό. Στην αρχή (τις πρώτες τρεις μέρες) ήθελα να τον πετάξω από το μπαλκόνι, αλλά συγκρατήθηκα. Συνέχεια διαρροές και γουργούρισμα. Όταν κατάλαβα τι ήθελε, τα πάντα μπήκαν στην θέση τους (30% περισσότερο βαμβάκι  από αυτό που αρχικά εκτιμάς όταν κοιτάς ένα ντεκ επισκευάσιμου).

Έχει εξαιρετικό άτμισμα, κατασκευή, τρόπο λειτουργίας και υποστήριξη (ότι βλακεία ρώτησα στην atmizoo, μου απάντησαν ταχύτατα και ευγενέστατα). Μου αρέσει ότι τον γεμίζεις για πλάκα και ότι χωρά λίγο υγρό, γιατί ταιριάζει στον τρόπο που ατμίζω. Δεν είναι ο ευκολότερος, αλλά όταν τον μάθεις!!! Αν και είμαι εκτός εποχής, θα ήθελα να δω και με ανταλλακτικό center post με τρύπα αέρα 1.2-1.3 mm. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους τους τύπους με zest, erlκατι, sofia, genesis  εν γένει,...

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 11:17 »
Μάλλον ακόμη δεν έχω βρεί το στήσιμο που του ταιριάζει γιατι μέχρι στιγμής δεν με έχει ικανοποιήσει στην γεύση τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 25, 2016, 22:14 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά

κάτοχος και εγώ εδώ και 3 μέρες(keras nano) και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος. Συνοπτικά πρώτες εντυπώσεις. Να πω οτι τον χρησιμοποιώ με kanthal, 2,5 πυρήνα, 0,32mm, και spaced

θετικά
1. πολύ εύκολο στήσιμο παρόλο που στην αρχή με φόβισε το μικρό deck και δεν έχω και καμιά σπουδαία εμπειρία σε στησίματα
2. πολύ καλή ποιότητα κατασκευής
3. δεν είδα διαρροές (ούτε καν δάκρυα από την ατμοποίηση)
4. κατανάλωση φυσιολογική παρόμοια με kayfun v3 mini
5. από γεύση το δοκιμάζω παράλληλα με τα ίδια υγρά που ατμιζω σε kayfun v3, fodi f2, v3 rose κλωνο, cloudone κλώνο. θα προσπαθήσω να είμαι συγκρατημένος και θα ακολουθήσουν πολλά τεστ σε υγρά που γνωρίζω. Ως πρώτα συμπεράσματα έχω να πω ότι ξεπερνάει τους 3 πρώτους άνετα και δίνει μάχη με cloudeone κλώνο. κατά την ταπεινή άποψη στα καπνικά που το δοκίμασα βγήκε νικητής άνετα, ενώ ίσως χάνει στα σημεία στα πιο γλυκά χωρίς να υστερεί σημαντικά. 

αρνητικά
μετά από απανωτές τζούρες μου ήρθε δυο τρεις φορές υγρό, αλλά ισως φταίει το στήσιμο μου.
θα πειραματιστώ και με άλλα σύρματα και πυρήνες καθώς πιστεύω ότι έχει αρκετά να δώσει . 

Να πω οτι το κουτί είχε και ένα γυαλινο tank επιπλεον(θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή), και πολλά λαστιχάκια. Συνοψίζοντας είμαι πολύ χαρούμενος με την αγορά μου και θεωρώ οτι αξίζει τα χρήματα που έδωσα

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #95 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 02:38 »
Σήμερα τον δοκίμασα με 0,40 σύρμα 6 σπείρες 0,80 ωμ αλλα και πάλι δεν μπορώ να πω πως βγάζει γεύση.Ο kayfun 5 κλώνος έχει καλύτερη.Βαμβάκι μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει kendo gold και muji αλλα και στα 2 το ίδιο χωρίς γεύση.Δοκίμασα και 2αρη και 2,5αρη πυρήνα.Δεν ξέρω τι να πω τελικά

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #96 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 03:35 »
εγω θα σου πρότεινα να δοκίμαζες και έναν στημένο σε κάποιο μαγαζί που τον εμπορεύεται,αν και εκεί δεν περνεις την γεύση που περιμένεις ίσως να μην ταιριάζει στους γευστικούς σου κάλυκες,αλλιώς κάτι κανείς λάθος στο στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #97 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 10:54 »
0,4mm μου φαίνεται υπερβολή. Πως το έπιασες σ' αυτά τα βιδάκια? Το στήσιμο που κάνω και μου αρέσει είναι 0.28mm κανθαλ, 2.5mm, 5 σπείρες, 1.2Ω, 12 W.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #98 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 13:05 »
Πιο πιθανό μου φαινεται να μη σου ταιριάζει γευστικά ο συγκεκριμένος.
Εγω για παράδειγμα ποτε δεν ευχαριστήθηκα πολύ τη γεύση απο τους Kayfun ενω είναι αντικειμενικά κορυφαίοι ποιοτικά και γευστικά ατμοποιητες.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 16:49 »
0,4mm μου φαίνεται υπερβολή. Πως το έπιασες σ' αυτά τα βιδάκια? Το στήσιμο που κάνω και μου αρέσει είναι 0.28mm κανθαλ, 2.5mm, 5 σπείρες, 1.2Ω, 12 W.

Απάντηση: Άνετα και χωρίς κανένα πρόβλημα .
Στην Φώτο είναι 0.4mm  SS ( stainless steel)  σε  2mm πυρινα.
Απλά δεν υπάρχει καλύτερος!

Φωτο τέλευταια τα αποτελεσματα Θερμόκρασιας στο  DNA 75
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2016, 18:17 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 17:19 »
Οπως είπε και ο Smoke Alarm χωράει αλλα μάλλον δεν μου ταιριάζει ο συγκεκριμένος.Με ss δεν δοκίμασα και θα είναι το επόμενο στήσιμο που θα κάνω και αν δεν μ`αρέσει θα μπει αγγελία.Βαμβάκι σφιχτό,χαλαρό,μπόλικο ή όχι??

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 17:46 »
Βάμβακι: Cotton Bacon Bits
To πόσο θα το βρεις μόνος σου .
Exω πεταξει στο συρταρι Νakamichi ,cotton blend,Koh Gen Do και μαζι τον Κayfan V.3 mini original

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 18:05 »
Απάντηση: Άνετα και χωρίς κανένα πρόβλημα .
Στην Φώτο είναι 0.4mm  SS ( stainless steel)  σε  2mm πυρινα.
Απλά δεν υπάρχει καλύτερος!

Έτσι απο περιέργεια θα το δοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 18:14 »
Εως 26 AWG 0.40 mm εισαι ενταξει μεχρι εκει oμως .


Δεν είναι ο ευκολότερος, αλλά όταν τον μάθεις!!

Απάντηση :Δέν χρειαζεται να τον μαθεις  σε παει μονος του.
Ειναι ο ευκολοτερος ,απλουστερος ,ποιοτικος,γρηγορος στο στησιμο
ατμο σταθερος στην γευση .Υποδειγμα στο ΤC control (ελεγχος θερμοκρασιας)
Δίαρροες μηδεν ,ρύθμιση άερα ακριβέστατη, ροη υγρων ανεπάναληπτη χωρις πρόβλημα.
Tαιριαζει γάντι στο DNA αρκει να κάνεις αυτο που θες εσυ .


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2016, 22:54 από Smoke Alarm »

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 26, 2016, 21:50 »
Μίας και διάβασα σχεδόν όλο το ποστ και αναφέρθηκαν διάφορα θα σας δείξω το δικό μου στήσιμο .

Τα  εργαλεία που χρεισιμοποειω  είναι ένα κατσαβίδι από επισκευές κινητού τηλέφωνου που είχα καθώς και  το εργαλείο της φώτο το οποίο το είχα  αγοράσει από κατάστημα αερομοντελισμού . Eτσι δεν χρειάστηκα εργαλεία όταν ξεκίνησα το ατμισμα παρά μόνο ένα στριφτάρι για σύρματα .

Στην φωτο 1  βλέπουμε τον ατμοποιητη μας σε τμήματα καθώς και τα εργαλεία μας.

Στην φωτο 2-3 βλέπουμε το δακτυλίδι ρύθμισης του αέρα που πάνω του θα τοποθετήσουμε την βάση του 510 λιγο πιο ψιλα από αυτό με το deck  έχοντας ξεβιδώσει τις δυο βίδες ελαφρά για να είναι έτοιμες και  να τοποθετήσουμε το micro coil.

Κατόπιν ακολουθούμε τα βήματα στις φώτο  5-6 κρατώντας με τον αριστερό δείκτη του χεριού μας και ακουμπώντας το κοντράροντας  ανάμεσα στον ατμό και το δαχτυλίδι ώστε να μην ακουμπά ο 510 πολος στο τραπέζι μας.

Στις εικόνες 7-8 ενώνουμε τα δυο δάχτυλα μας κρατώντας τον ατμοποιητη  με το αριστερό  και με το δεξί βιδώνουμε τις δυο βίδες με το κατσαβίδι με τοποθετημένο το micro coil μας.

Σύνεχεια..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2016, 22:55 από Smoke Alarm »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246338 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572248 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios