vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 3 χρήστες
e-akapnos, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Keras by Atmizoo

Αποσυνδεδεμένος vapescape

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 00:46 »
Καλησπέρα σε όλους του ''συνατμιστές''!

Είναι δυο με τρεις ημέρες που έχω τον κέρας στα χέρια μου γιατι με εντυπωσίασε οτι δέχεται και εργοστασιακές & επισκευάσιμες αντιστάσεις.

Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής. Ενώ αντιλαμβάνομαι ότι ειναι MTL , τσιγαρίσιος ατμοποιητής, αν παω να πάρω πιο πνευμονική τζούρα μου κάνει κατευθείαν dry hit.. Και στα δυο decks.. 

Είναι φυσιολογικό αυτό; Η κάνω κάτι λάθος;  :hmmm: :confused1:

Ευχαριστώ προκαταβολικά! ;D

(Στην mouth to lung δεν κάνει καθόλου dry hits)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #121 στις: Μαρτίου 18, 2017, 13:05 »
[justify]Υπέροχος επισκευάσιμος. Ακόμα και με ψηλά την αντίσταση, ανοικτές τις εισαγωγές αέρα για πιο άνετες εισπνοές και μεγαλύτερη ισχύ, απροβλημάτιστος. Γεύση και απόδοση χωρίς ίχνος μετριότητας. Καταπληκτικός. Επίσης, σε άλλο νήμα, δεν έφερα τυχαία ως παράδειγμα τον Keras (nano). Αν καταφέρει κάποιος να γεμίσει 7 φορές μέσα στην ημέρα έναν Keras, τότε πρέπει να είναι αντλία κι όχι άνθρωπος. / κι όμως, το έφτασα πολλές φορές αυτό το όριο κατανάλωσης, (0.7Ω, Nichrome 0.4mm, 8 σπείρες, 12-15W). Όλα τα μπορεί ο άνθρωπος...  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #122 στις: Μαρτίου 18, 2017, 20:21 »
Να πω και εγω τη γνωμη μου.κατοχος εδω και πεντε μερες.ομορφος,ευκολος,με παρα πολυ καλη γευση.ετσι λιτα και απερριτα οπως λιτος και απερριτος ειναι και ο keras.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 25, 2017, 16:33 »
Αν και κάτοχος κι εγώ του Nano μόλις από χθες, επειδή τον έχω λιώσει, νομίζω ότι μπορώ να γράψω 5 λόγια.

Έχοντας σταθεροποιηθεί με τον cloudone ( κλώνο ) και τη σκυλοπαρέα των κλώνοdoggy μου εδώ και λίγο καιρό,
( απορρίπτοντας κάτι άλλα που δεν με ικανοποίησαν, πχ goblin v3 ή fodi ) έψαχνα κάτι με συγκεκριμένα κριτήρια.
Για να μην τα πολυλογώ :
Όποιος ψάχνει κάτι αντίστοιχο με  υψηλή ποιότητα κατασκευής και απόδοσης, εύκολο στήσιμο, MTL, επιλογή
πλαστικού τανκ και γυαλιού, μινιμαλιστικό, ευελιξία ( nano to giga kit κλπ ), «λογική» τιμή, πληθώρα ανταλλακτικών σε λογικότατες τιμές, ε νομίζω ότι πρέπει απαραίτητα να ρίξει μια ματιά στο ¨κερατάκι¨ Ας προσθέσουμε και την Ελληνική προέλευση και την αμεσότητα στο support των παιδιών του atmizoo. Με λίγα λόγια ανυπομονώ για το επόμενο προϊόν τους και στο ενδιάμεσο μου μπήκανε πρίζες αν όχι για τον μεγάλο αδελφό, τουλάχιστον για το nano to giga kit.
( άσε κάτω την παντόφλα μωρό μου…  :-[ )

ΥΓ Μόνη παραφωνία το στενό drip το οποίο νομίζω στον Nano τουλάχιστον δε βοηθάει και επιτρέπει και εύκολα να σου ανέβει καμιά σταγόνα, ανάλογα και με το στήσιμο.
Επίσης για την κατανάλωση δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα αφού πρώτα θα πρέπει να πάψω να τον έχω πιπίλα… :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #124 στις: Μαρτίου 25, 2017, 20:40 »
θα συμφωνησω για το ντριπ τιπ.και απο οτι καταλαβα δεν ειναι θεμα στησιματος για εμενα.παντα θα στειλει απο καμια σταγονα.
εγω ειδικα οταν εχω το νανο εχω βολευτει με του kayfun v3 mini το ντριπ και ειναι μια χαρα και απο εμφανιση.
καταναλωση δεν εχω δει πολυ.ειναι σαν να μην αδειαζει.τι να πω...ενα τανκακι giga με βγαζει ανετα ημερα.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #125 στις: Μαρτίου 29, 2017, 16:56 »

Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #126 στις: Μαρτίου 29, 2017, 18:40 »
Πιστεύετε ότι αξίζει να τον πάρει κανείς που θέλει να χρησιμοποιεί έτοιμες κεφαλές (από ότι κατάλαβα πάιρνει του Τριτον), τουλάχιστον προς το παρόν, σε σχέση με π.χ. Kabuki?
Μιλάω για τσιγαρίσια τζούρα, σφιχτή σχετικά και για βάση (αρα γεύση δεν απασχολεί).
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #127 στις: Μαρτίου 29, 2017, 19:14 »
Είναι τσιγαρίσιος , ρυθμίζεις από πολύ σφιχτή ως λίγο αεράτη mtl πάντα ,δύσκολα για πνευμονικές. Παίρνει τις έτοιμες triton/atlantis καθώς και τις vaporesso. Τον στήνω ως επισκευάσιμο (μικρός σχετικά χώρος που δυσκολεύει στα χοντρά σύρματα) αλλά τον έχω πάντα μαζι μου στα ταξίδια διότι με τις έτοιμες είναι πρακτικός.Γεύση πολύ καλή και κατά την άποψη μου συμπαθεί τα καπνικά υγρά ,ποιότητα κατασκευής στα ανώτερα επίπεδα.Διαρροές μηδέν. Σε σχέση με kabuki δεν ξέρω να σου πω διότι δεν τον διαθέτω.

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #128 στις: Μαρτίου 29, 2017, 20:58 »
Αγαπητέ eperakis

Προσωπικά δεν μπόρεσα  να ατμισω ποτε με τις έτοιμες αντιστάσεις που αναφέρεις Triton/Atlandis/Vaporesso.
Το στήσιμο που με ικανοποιεί στον συγκεκριμένο είναι με πηνίο διαμέτρου 2mm .
Θέμα καθαρά υποκειμενικό.
Επομένως για το  επισκευασιμο κομμάτι του τον αγοράζεις κατά κύριο λόγο και σου δίνει την δυνατότητα
αυτή που αναφέρεις να χρησιμοποιήσεις  και έτοιμες αν θες.


Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #129 στις: Μαρτίου 29, 2017, 21:34 »
Να προσθέσω κι εγώ ότι είναι μάλλον λάθος σκέψη ή υπερβολή, να πάρει κάποιος τον Keras για να χρησιμοποιεί
μόνο τις εργοστασιακές που παίρνει.
( Αυτό χωρίς να τις έχω χρησιμοποιήσει και χωρίς να ξέρω πώς αποδίδουν )
Εξάλλου με αυτά τα χρήματα παίρνεις απευθείας του γνήσιους αντίστοιχους εργοστασιακούς και σου μένουν κιόλας.
Η φιλοσοφία του νομίζω είναι να μπορούν να χρησιμοποιηθούν αυτές οι κεφαλές είτε σε μια ώρα ανάγκης
είτε εν πάσει περιπτώσει ως κάποια αλλαγή.
Αν τώρα όμως η σκέψη είναι να χρησιμοποιηθεί αρχικά ως εργοστασιακός και στη συνέχεια ως επισκευάσιμος,
σαν σκαλοπάτι κάπως δηλαδή, τότε δεν τον θεωρώ άσχημη λύση. Κατά την άποψή μου τουλάχιστον είναι αρκετά
πιο εύκολος από ότι δείχνει, ακόμα και για έναν αρχάριο
Ξαναλέω όμως, στη περίπτωση που αυτή η σειρά ( εργοστασιακός--> επισκευάσιμος ) είναι ξεκάθαρη και
αποφασισμένη στο μυαλό κάποιου. :)

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #130 στις: Μαρτίου 29, 2017, 22:31 »
Συμφωνώ για το εύκολο στήσιμο , καβάντζα μια έτοιμη για ώρα ανάγκης.

Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #131 στις: Μαρτίου 30, 2017, 19:34 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Προς το παρόν ο kabuki είναι ότι πιο κοντά σε αυτό που θεωρώ καλό, αλλά εάν το παλέψω για επισκευάσημο θα τον λάβω σοβαρά υπόψη. Για κάποιον νέο στο άτμισμα η σκάψη του να κατασκευαζεις αντιστάσεις είναι λίγο μακριά, παρόλο που φαντάζομαι δεν είναι και πυρηνική φυσική.

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 24, 2017, 14:02 »
νέος ατμιστής και κάτοχος του Keras από Μ.Δευτέρα. Ουσιαστικά ο δεύτερος άτμο που ακουμπάω και πρώτος επισκευάσιμος (nautilos 2 ο άλλος).
Αγόρασα τον Giga REV (SS και κόλλησε όμορφα πάνω στο ασημί aspire nx75) και ένα πλαστικό tank nano. 
Έστησα και τη μεθεπόμενη μέρα ανεβοκατέβαινα βουνά και περπάταγα πάνω σε λίμνες ως άλλος τζίζας με το κερατάκι στην κ.λότσεπη (Πρέσπες!). 

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει ούτε σταγόνα στο γέμισμα (ή στη χρήση), ανεξάρτητα από Giga ή nano. Προτιμώ το nano έξω, το giga όταν πήζω γραφείο. 
Φάουλ το επιστόμιο, φέρνει πάντα υγρό, χρησιμοποιώ το μαύρο του ναυτίλου στη θέση του χωρίς προβλήματα. Είμαι σε αναζήτηση επιστομίου.

Έχω δοκιμάσει στησίματα με 0.25 και 0.32mm kantal, από 1.1-1.8Ω. Λίγα watt (9-13w), πάντα με after-8 smoke που 'χω κολλήσει :idiot1:, μαμά ή dyi.
Ποιο πολύ με παίδεψε να στρίψω σύρμα με ένα σουραβλάκι jig απλό, παρά να το κουμπώσω στο κερατάκι! 
Στα σχέδια η αγορά φουλ-κομπλέ ανταλλακτικής κεφαλής (SKUKE-RB, 62.5€), να υπάρχει πάντα καβάτζα μια φρέσκια έτοιμη στημένη. Αυτό αν επιζήσω της συζύγου φυσικά  ;D.

Σε γενικές γραμμές και χωρίς να έχω εμπειρία σε άλλους επισκευάσιμους, αλλά σε σύγκριση με ναυτίλο και κάποιες τζούρες σε kayfun φίλου, μπορώ να πω ότι σπέρνει! 

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 24, 2017, 14:12 »
Καταρχάς καλοάτμιστος :)

Δεύτερον το θέμα με το drip είναι γνωστό και στους κατασκευαστές, υπομονή λίγες μέρες,
θά έχουμε νέα καλούδια για το κερατάκι ;)

Τέλος, νομίζω είναι λίγο υπερβολή να πάρεις φουλ σετ επισκευάσιμης για καβάντζα.
Για μια ώρα ανάγκης μπορείς να πάρεις κάποια από τις εργοστασιακές που δέχεται.
Δε ξέρω βέβαια πώς παίζουν, αλλά για λύση ανάγκης νομίζω θα κάνεις τη δουλειά σου.
Φυσικά εσύ ξέρεις καλύτερα  :)

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 24, 2017, 14:31 »
ευχαριστώ!
Οπότε να κάνω υπομονή και να μη ψαχτώ για drip ε?  :hmmm:
Το ξέρω πως είναι υπερβολή, αλλά σε σχέση με το να χτυπήσω δεύτερο ολόκληρο :idiot1: (που ναι θέλω θέλω θέλω!) και να διακινδυνέψω σοβαρότερα τραύματα από τσόκαρο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572248 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511827 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios