vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:48 »
Παίδες, μόλις αυτή την στιγμή συζητάγαμε με την γυναίκα μου ότι δεν μας μυρίζει το τσιγάρο που κάνουν οι άλλοι γύρο μας ή δίπλα μας

Απίστευτο  , γιατί έχει φτιάξει η όσφρηση μας , δεν μπορώ να πω γιατί ,μήπως δεν το σκεφτόμαστε το τσιγάρο επειδή μας καλύπτει το άτμησμα ;

Μπορεί ,άγνωσται αι βουλαί ...

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:52 »
χθες βραδυ μετα απο εξοδο και πνιγμενη απο την καπνιλα των γύρω μου γυρισα σπιτι..καθως αλλαζα για να βαλω τις πυτζαμες μου μυρισα κατα λαθος την μπλουζα μου και επαθα σοκ! βρωμοκοπουσε!! οπως ηταν ολα τα ρουχα μου καθως και το μπουφαν μου μπηκαν κατευθειαν στο πλυντηριο.. πραγματικα αηδιασα..
χαιρομαι αφανταστα που τωρα πια μοσχοβολαω.. απορω πως κυκλοφορουσα με  αυτη τη βρωμα πανω μου ως καπνιστρια..

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:57 »
...στην αρχη, ειχα τασεις αντικαπνιστη !! ναι κ ομως ενας αρκετα βαρυς πρωην καπνιστης να φτανει σε αυτο το σημειο !!!
πλεον δεν με απασχολει καθολου, με ενδιαφερει τι κανω εγω και οχι οι αλλοι, αν και πολλες φορες εχω προσπαθησει αν τους μυησω στον ατμο οι 9 στους 10 ειναι ανενδοτοι αν και οταν τραβανε καμια τζουρα π.χ αρωματος σοκολατα παθαινουν τη πλακα τους !!!
χθες ετυχε να ειμαι σε φιλικο σπιτι οπου απ τα 6 ατομα ημουν ο μονος ατμιστης, απο μια κοπελιτσα που δεν γνωριζα αντιμετωπιστηκα ελαφρως ως ΟΥΦΟ !!! οταν ομως ειδε τη συσκευη μου της γυαλισε πρωτον και δευτερον οταν μπηκε στη διαδικασια ν ατμισει και καπνικο αλλα και σοκολατενιο αρωμα ειπε πως θα το προσπαθησει στα σιγουρα !!! αυτο για μενα ειναι ενα μικρο κατορθωμα μιας κ ηδη ενας φιλος πειστηκε να το ξεκινησει κ αυτος...
ολοι καπνιζαν σα τζιμινιερες, δεν ενοχληθηκα καθολου, ισα ισα που οι δικες μου τζουρες ατμου εδειχναν πιο απολαυστικες και ηταν κιολας !!!

Αποσυνδεδεμένος dallia

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 01, 2012, 22:54 »
Εχω μια απορία, που - αν την έχουν κι άλλα μέλη - θα μπορούσαμε να ανταλλάξουμε απόψεις.
Τώρα που δεν καπνίζουμε και πλέον μας ενοχλεί τους περισσότερους η μυρωδιά του καπνού, πώς αντιδράμε
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο;
β) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα, πχ σπίτι φίλου και ντουμανιάζει το σύμπαν;
γ) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επίσημα απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά ανεπίσημα κάποιοι καπνίζουν; πχ γραφείο, δημόσια υπηρεσία;
δ) ποια είναι η θέση μας για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος σε χώρους διασκέδασης, σε σχέση με την άποψη να χωριστούν τα μαγαζιά σε καπνίζοντων και μη;

Οι δικές μου απαντήσεις, για να ξεκινήσουμε την κουβέντα, είναι
α) επιτρέπω τη χρήση, αφήνοντας στον άλλο την πρόκληση να μην κάνει κατάχρηση και κάθομαι όσο μπορώ μακριά του. Αερίζω μετά, εκτός κι αν μπορώ την ίδια στιγμή
β) δε μου έχει τύχει ακόμη
γ) δε θα πω τίποτα, γιατί κατανοώ τον πόνο τους. Σε τελική ανάλυση, πόσο θα κάτσω;
δ) Διαχωρισμός. Ελευθερία επιλογής.


α) Στο σπίτι μου δεν επιτρέψαμε ποτέ το κάπνισμα μιας κι ο σύζυγος το είχε κόψει σχεδόν ένα χρόνο πριν παντρευτούμε. Καπνίζαμε στο μπαλκόνι. Μετά έμεινα έγκυος , οπότε είχαμε και αφορμή αυτό. Ειδικά όταν ήρθε κι ο μπέμπης στο σπίτι δεν υπήρχε περίπτωση σ'ένα χώρο με παιδί να καπνίσει κανείς. Εγώ το είχα κόψει λόγο εγκυμοσύνης και το ξανάρχισα σχεδόν ένα χρόνο αφού γέννησα. Οι λόγοι ήταν κυρίως η κατάθλιψη που είχα πάθει και με ώθησε στο να ξαναρχίσω να καπνίζω! Αλλά μέσα στο σπίτι ούτε εγώ δεν κάπνιζα πόσο μάλλον άλλοι!

β) Όταν όντως έχει ντουμανιάσει το σύμπαν να πω την αλήθεια δεν μπορώ να πάρω ανάσα! Δεν ξέρω αν το νιώθουν κι άλλοι, αλλά αισθάνομαι ότι πρέπει να βγω έξω να πάρω αέρα οπωσδήποτε! Να προσθέσω, ότι και τον καιρό που κάπνιζα, ποτέ μα ποτέ δεν μπορούσα σ'ένα κλειστό χώρο να ανάψω τσιγάρο, είχα συνηθίσει για πολλά χρόνια να είμαι έξω και να φεύγει ο καπνός .

γ) Εκεί που απαγορεύεται το κάπνισμα και είμαι με τον 2,5 χρονών γιο μου εκνευρίζομαι γιατί υποτίθεται πως πάω με το μωρό έξω βόλτα και δεν θέλω το παιδί να αναπνέει από τώρα καπνούς. Δεν  λέω όμως τίποτα , απλά παίρνω το μωρό και φεύγω!

δ) Όταν ξαναξεκίνησα το κάπνισμα δεν ήμουν και πολύ φαν , έκανα 5-6 τσιγάρα ημερησίως άντε να έφτανα τα 10 στο τσακίρ κέφι! Μου άρεσε η απαγόρευση γιατί έχοντας δει και του εξωτερικού, μπαίνοντας σε εστιατόρια ή καφετέριες η καθαρή ατμόσφαιρα ήταν το κάτι άλλο! Δεν μ'ένοιαζε καθόλου αν θα κάπνιζα ή όχι, όταν μου ερχόταν η επιθυμία έβγαινα έξω έκανα ένα τσιγάρο και ξανάμπαινα μέσα! Το θεωρούσα πιο υγιεινό που κάπνιζα σε καθαρό αέρα παρά σε ένα περιβάλλον που δεν χωράει πλέον άλλος καπνός!! Συνήθως όταν είναι και ένας χώρος ντουμάνι δεν μου έκανε αίσθηση να ανάψω τσιγάρο!

Το άτμισμα δεν το κάνω πολύ όταν είμαι σε κλειστούς χώρους, παρόλο που δεν έχει καμιά σχέση με τον καπνό! Ε δε χάθηκε κι ο κόσμος αν ατμίσω πιο μετά!

Αποσυνδεδεμένος basouli

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #124 στις: Μαρτίου 02, 2012, 19:56 »
δεν με ενοχλει ο καπνος ισα ισα που με κανει να μην μου λειπει καθολου το κ/τ  :) :)

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #125 στις: Μαρτίου 02, 2012, 21:07 »
Για να πω την μαύρη μου αλήθεια δεν με ενοχλεί ακόμα σε μεγάλο βαθμό(ίσως να φταίει το οτι κάνω ακόμα 2-3 κ.τ. την ημέρα :-[ :-[ :-[ :-[ ) Όλα βέβαια με μέτρο γιατί αν μπω σε ένα χώρο που από τον καπνό δεν βλέπεις σίγουρα θα ενοχληθώ όπως άλλωστε και όταν ήμουν καπνίστρια.... >:( >:(  Τώρα όσων αφορά τα άλλα θέματα θεωρώ πως δεν πρέπειι να είμαστε σκληροί με τους καπνιστές εφόσων ήμασταν και εμείς κάποτε στην θέση τους..... ;) ;) ;) Αν πάλι ο διπλανός σου το έχει βάλει σκοπό να σε ''πινήξει με τον καπινό'' τότε μποπείς απλά να του εξηγήσεις πάντα με αγάπη και προδέρμ πως έχει αρχίσει να σε ενοχλεί αυτό που γίνετε.... :) :) :) ή απλά να αλλάξεις θέση!!!!! Στους χώρους που απαγορεύεται το κάπνισμα αν δεν έχει να κάνει με παιδιά ή αρρώστους(εκεί απλά δεν το διαπραγματεύομαι :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: ) απλά δεν ασχολούμαι πιστεύω πως καθένας είναι υπεύθηνος για τις πράξεις του.......Όσο για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος νομίζω πως δεν θα είμαι αντικειμενική γιατί πλέον δεν με ενδιαφέρει 8) 8) 8)  ίσως αν υπήρχαν οι υποδομές θα ήταν πολύ καλή ιδέα ο διαχωρισμός ώστε ο καθένας να μπορεί να επιλέξει :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #126 στις: Μαρτίου 02, 2012, 21:27 »
αν καποιος με ενοχλη με τον καπνο του του δινω το εφεδρικο μου και πιανουμε και κουβεντουλα  ;D

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #127 στις: Μαρτίου 02, 2012, 21:39 »
Οπως και πριν, σαν οποιοδηποτε αλλο επισκεπτη στο σπιτι μου, δε βλεπω λογο να τους αντιμετωπισω διαφορετικα.

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #128 στις: Μαρτίου 02, 2012, 21:44 »
αν καποιος με ενοχλη με τον καπνο του του δινω το εφεδρικο μου και πιανουμε και κουβεντουλα  ;D
  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #129 στις: Μαρτίου 02, 2012, 21:51 »
Εχω μια απορία, που - αν την έχουν κι άλλα μέλη - θα μπορούσαμε να ανταλλάξουμε απόψεις.
Τώρα που δεν καπνίζουμε και πλέον μας ενοχλεί τους περισσότερους η μυρωδιά του καπνού, πώς αντιδράμε
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο;

Δεν κάπνιζα ποτέ μέσα στο σπίτι ( το καλοκαίρι στη βεράντα ήταν οκ, αλλά το χειμώνα με το κρύο ...άστα) και ποτέ δεν επιτρέπαμε να καπνίζει και κανείς ειδικά στο σπίτι με μικρά παιδιά, ζωάκια, πουλιά.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #130 στις: Μαρτίου 02, 2012, 22:00 »
Εμενα στην καλυβα μου.....αντε  1-2 τσιγαρεντοs,τα αλλα εξω,....και πριν ετσι ηταν!

Αποσυνδεδεμένος elly

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE e-smoking!!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #131 στις: Μαρτίου 02, 2012, 22:29 »
ουτε και μενα με ενοχλει οταν καποιος καπνιζει κ/τ στο χωρο μου αρκει να μην το παρακανει και το ντουμανιασει γιατι απο τοτε που κανω μονο το e/τ μου φαινεται το κανονικο τσιγαρο εντελως αθλιο σαν αρωμα εννοω την τσιγαριλα που μενει μετα!!  Ενα περιεργο πραγμα ομως, ο μπαμπας μου που ειναι κανονικος καπνιστης μου παραπονιεται συχνα οτι το αρωμα που βγαζει το ηλεκτρονικο μου τον ενοχλει!  :dontknow: αν και κανω συνηθως tribeca και καμια φορα με γευσεις φρουτων. Σας εχει συμβει σε κανεναν να σας την πουν για το αρωμα που βγαζει το e/τ??

Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #132 στις: Μαρτίου 02, 2012, 22:43 »
Σας εχει συμβει σε κανεναν να σας την πουν για το αρωμα που βγαζει το e/τ??

Μερικά υγρά συμπλήρωσης όντως έχουν κάποια οσμή αλλά είναι μάλλον διακριτική - σε καμιά περίπτωση πάντως ...τσιγαρίλα !!

Αποσυνδεδεμένος Domin

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #133 στις: Μαρτίου 02, 2012, 22:46 »
οχι ποτε δεν εχει κανει κανεις παραπονα για το ατμοσιδερο μου και φαντασου εχω φτιαξει μιγμα φραουλα βανιλια maxboro old tabacco  :dontknow:
πειραματιζομαι βλεπεις  :laugh1: τραβηξε μια τζουρα ενας φιλος σημερα και μου ειπε το θεεικο ¨δικε μου και γ@#ώ τα φραγκοσταφυλα¨ :eyesplash:  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #134 στις: Μαρτίου 02, 2012, 22:54 »
οχι ποτε δεν εχει κανει κανεις παραπονα για το ατμοσιδερο μου και φαντασου εχω φτιαξει μιγμα φραουλα βανιλια maxboro old tabacco  :dontknow:
πειραματιζομαι βλεπεις  :laugh1: τραβηξε μια τζουρα ενας φιλος σημερα και μου ειπε το θεεικο ¨δικε μου και γ@#ώ τα φραγκοσταφυλα¨ :eyesplash:  :laugh1:

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 41023 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:57
από xristos99
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420485 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158379 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15744 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131284 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 166 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 190 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 280 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249582 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767657 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966