vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, thanos1071, lagoudakis, Jorge, lounik

Twitter

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #225 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 14:13 »
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο; στο σπιτι κατω απο τον απορροφητηρα...γραφειο δεν εχω :))
β) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα, πχ σπίτι φίλου και ντουμανιάζει το σύμπαν; δε δινω σημασια...καποτε ημουν κ εγω πρεζακι. ;)
γ) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επίσημα απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά ανεπίσημα κάποιοι καπνίζουν; πχ γραφείο, δημόσια υπηρεσία; δε δινω σημασια...
δ) ποια είναι η θέση μας για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος σε χώρους διασκέδασης, σε σχέση με την άποψη να χωριστούν τα μαγαζιά σε καπνίζοντων και μη; ας γινει!

Αποσυνδεδεμένος doctor76

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • nemesis, kayfun L+ & DIY
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 07:59 »
στο σπιτι βεβαια λογο του μωρου η γυναικα μου εχει γινει κολλητη με τον απορροφητηρα  :)) :)) μπαταριες παντος διαθεσιμες εχω οποτε οποιος ερθει σπιτι μου εχει εναλακτικη!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #227 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 11:40 »
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο;

Μέχρι και 9 μήνες πριν, στο γραφείο μου επικρατούσε ντουμάνι. Αν κάποιος έρθει πλέον και θέλει να ανάψει τσιγάρο, του το επιτρέπω χωρίς σκέψη. Αν αρχίσει να φυσάει και τον καπνό πάνω μου, θα ακούσει εξάψαλμο. Στο σπίτι, το ίδιο. Αν υπάρχουν παιδιά στο χώρο, όποιος ανάψει τσιγάρο έχει να κάνει μαζί μου.

β) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα, πχ σπίτι φίλου και ντουμανιάζει το σύμπαν;

Δεν θα τρελλαθούμε κιόλας! Θυμάμαι πόσο άσχημα ένιωθα όταν δεν με άφηναν να καπνίσω με την ησυχία μου. Δεν θα κάνω το ίδιο. Αν υπάρχουν παιδιά στο χώρο, βλέπε άνω.

γ) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επίσημα απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά ανεπίσημα κάποιοι καπνίζουν; πχ γραφείο, δημόσια υπηρεσία;

Εφόσον εξυπηρετούμαι, ας βαράνε και ενέσεις. Αν με αγνοήσουν επειδικτικά καπνίζοντας τσιγαράκι, αναφορά!

δ) ποια είναι η θέση μας για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος σε χώρους διασκέδασης, σε σχέση με την άποψη να χωριστούν τα μαγαζιά σε καπνίζοντων και μη;

Κάθε απαγόρευση, επιβολή κλπ με βρίσκει αντίθετο. Από την υποχρεωτική χρήση ζώνης ασφαλείας/κράνους, μέχρι ότι μπορεί να φανταστεί κανείς. Αν θέλει κάποιος να ανοίξει ένα κατάστημα στο οποίο να απαγορεύεται το κάπνισμα, μαγκιά του.

Αποσυνδεδεμένος doctor76

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • nemesis, kayfun L+ & DIY
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #228 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 21:17 »
παντα ομως με στοργη και κατανοηση

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #229 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 21:46 »
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο;

Στο σπίτι μου, όποιος θέλει, αποκλειστικά μπαλκόνι (λόγω και των μωρών).

β) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα, πχ σπίτι φίλου και ντουμανιάζει το σύμπαν;

Κουμάντο κάνω μόνο στο σπίτι μου, και ο καθένας στο δικό του. Όπότε δεν μου πέφτει λόγος :yes: [size=78%]....[/size]


γ) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επίσημα απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά ανεπίσημα κάποιοι καπνίζουν; πχ γραφείο, δημόσια υπηρεσία;

Αν δεν το κάνουνε προκλητικά, δεν θα πω τίποτα....

δ) ποια είναι η θέση μας για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος σε χώρους διασκέδασης, σε σχέση με την άποψη να χωριστούν τα μαγαζιά σε καπνίζοντων και μη;

Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Τσιγάρο καπνίζουν, δεν θα τους στείλουμε και στη Σπιναλόγκα. Και εμείς καπνίζαμε και καλό είναι να μην ξεχνάμε.



Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #230 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 21:56 »
οπως με αντιμετωπιζαν και εμενα οσοι δεν καπνιζανε οταν ημουνα καπνιστρια........φυσιολογικα.......και στο σπιτι μου καπνιζουν.....και σε αλλο χωρο καπνιζουν....δεν με αφορα......τωρα εκει που απαγορευεται ειναι δικη τους επιλογη δεν δινω σημασια..........οσο για τον διαχωρισμο?θα πω κι εγω την φραση που χρησιμοποίησε ο απο πανω μου....... :tongue_smilie: σιγα μην τους στειλουμε και στην Σπιναλογκα.........

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #231 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 22:12 »
Η αληθεια ειναι οτι με ενοχλει παρα μα παρα πολυ το ΚΤ, ομως, ποτε μα ποτε δεν την ''ειπα'' σε καπνιστη (εκτος αν με κοντραρει για το ΗΤ) και ποτε δεν εκανα παρατηρηση η απαγορευσα την χρηση ΚΤ ακομη και στο σπιτι μου.
Πιστεψτε οτι μου ειναι πραγματικα πολυ δυσκολο αυτο αλλα οπως ειπαμε ολοι καποτε περασαμε αυτη τη φαση.  :(

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #232 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 22:15 »
Στο σπίτι μου, θεωρώ ότι οι κανόνες της φιλοξενίας επιβάλλουν να αισθάνεται ο καλεσμένος άνετα. Εχω εντοπίσει τα σημεία που αν κάτσω, δε μυρίζω τον καπνό. εξάλλου, δεν έχω παρέες μεγάλες που να καπνίζουν όλοι.
Σε συναθροίσεις σε σπίτια, όπου να καπνίζουν όλοι δεν έχω τύχει.
Σε δημόσιους χώρους, όπως οι ταβέρνες, μου έχει τύχει πολλές φορές. Αν το καταλάβω μπαίνοντας και έχω περιθώριο επιλογής, θα πάω σε άλλο μαγαζί.
Σε κάθε περίπτωση, αν νιώσω άσχημα από τον καπνό, βγαίνω για λίγο ή για πολύ έξω. Για να ντουμανιάσει εντελώς ο χώρος, αυτό σημαίνει ότι η επιθυμία των περισσότερων είναι να καπνίζουν. Το σέβομαι και δεν κρύβομαι πίσω από έναν φασιστικό και εν τέλει εισπρακτικό νόμο.
Από τη στιγμή που πληρώνουν 8 ευρώ τη μέρα, 6 από τα οποία στο κράτος, θεωρώ ότι αποκτούν το δικαίωμα να έχουν τα δικά τους μέρη για να απολαμβάνουν την έξη τους.
ΓΙ΄αυτό θα προτιμούσα να υπάρχουν μαγαζιά καπνίζοντων και μη, ώστε να πάψει αυτό το υποκριτικό επίσημα δεν καπνίζουμε στις καφετερίες κλπ, ανεπίσημα καπνίζουμε στα περισσότερα. Και για το καλό τους και για το καλό μας.
Για τους δημοσίους υπαλλήλους και γενικά υπαλλήλους, κατανοώ ότι 8 ώρες σε ένα μέρος, θέλουν να καπνίσουν. Προτιμώ να το κάνουν επιτόπου στα γραφεία τους, παρά να τους ψάχνω σε μπαλκόνια για να με εξυπηρετήσουν ή να είναι μέσα στα νεύρα τους από την έλλειψη νικοτίνης.




Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #233 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 22:16 »
πλεον με ενοχλει αφανταστα η μυρωδια του τσιγαρου αλλα επειδη εχουμε περασει ολλοι αυτη την φαση δεν μιλαω,απλως αποφευγω  την οσμη του.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #234 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 22:49 »
Τους αντιμετωπίζω ακριβώς το αντίθετό όπως αντιμετώπιζαν εμένα οι μη καπνιστές όταν καπνιζα :D

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #235 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 23:11 »
Τους αντιμετωπίζω με περισσή ανεκτικότητα και άνεση, αλλά δεν το κρύβω,
ενδόμυχα αισθάνομαι και μια μικρή λύπη που ακόμα καπνίζουν.
Κάτι, σαν να ξέρω ένα σπουδαίο μυστικό που οι περισσότεροι αγνοούν.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #236 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 23:15 »
Σαν μελλοντικους ατμιστες,
προσπαθω να τους πεισω.

 :) :) :)

Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #237 στις: Οκτωβρίου 11, 2012, 23:58 »
Στον προσωπικό ιδιωτικό χώρο πρέπει όχι μόνο να είμαστε υπόχρεοι φιλοξενίας
αλλά θα πρέπει να σεβόμαστε και τους οικοδεσπότες όπως και τις επιθυμίες τους
Συνεπώς θα πρέπει να είναι αμοιβαίες οι παραχωρήσεις και ο σεβασμός :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #238 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 00:00 »
Ετσι είναι Γιάννη.
Πρώτα ρωτάς αν μπορείς να καπνίσεις.
(ευτυχώς όλοι οι γνωστοί μου το κάνουν σε δουλειά και σπίτι)
Το θεωρώ αυτονόητο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #239 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 00:25 »
Kαι τι απανταμε ? :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120977 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297181 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios