vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Με ενοχλεί αλλα σε καμμια περίπτωση δεν θα έλεγα σε κάποιον να μην καπνίσει τη στιγμή που μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν και ο ίδιος φανατικός καπνιστης. Ακόμα και αν 1 άτομο απο την παρέα καπνίζει κ.τ. θα καθήσω στους καπνίζοντες για να μπορεί να καπνίζει κι ας με ενοχλεί.

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή ήμουν χρόνια καπνιστής, δεν μπορώ να απαγορεύσω σε κάποιον να καπνίζει γιατί καταλαβαίνω τον "πόνο" του.. Συνήθως τους πιάνω την κουβέντα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο χαλαρό μη νομίσουν ότι τους κάνω κύρηγμα γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως βγαίνει αντιδραστικά στον άλλο. Αυτό που με ενοχλεί και πάντα με ενοχλούσε (όταν ήμουν καπνιστης λιγότερο) είναι η κωλομυρωδιά στα ρούχα. Ειδικά σε μπαρ και καφετέριες παιδιά το βράδυ βγάζω τα ρούχα στο μπαλκόνι δεν την παλεύω. Ειδικά τώρα που δεν καπνίζω μου βρωμάνε 3 φορές παραπάνω  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος atmosvalve

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
  • Ολα είναι ατμός!
Ετσι ακριβως φιλε :thumpup:




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2012, 15:10 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος ενάλιος

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
το μονο που με χαλαει ειναι η καπνιλα ειδικα στα ρουχα κατα τα αλλα ουδεν προβλημα

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Πραγματικά βρωμάνε τα ρούχα μου άσχημα μετά... πάνε για πλύσιμο στα καπάκια. Δεν μπορώ να τους πω κάτι όμως. Στο αμάξι πάντως που παλιά κάπνιζα θα βάλω απαγορευτικό.

Στο σπίτι δεν αφήνω ποτέ και κανέναν ...στο γραφείο επίσης αν και κάνω και λίγο πίσω
τέτοιες μέρες που ναι , αλλά εκεί που δεν κάνω παραχώρηση είναι στο αυτοκίνητο.
Θυμάμαι στο παλιό μου αυτοκίνητο όταν κάπνιζα όποιος έμπαινε μέσα κοίταγε τον "ουρανό"
πάνω από τη θέση οδηγού που ήταν από μπεζ ...μαύρο  :)) :)) και οσμές ......αίσχος ..αηδία  :yes:
Ενώ τώρα που μόνο ατμίζω ακόμα μυρίζει "καινουργίλας"  :dance3: :dance3:

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #216 στις: Ιουνίου 01, 2012, 07:06 »
δεν εχω προβλημα αρκει να μην ειναι ντουμανι ...

Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #217 στις: Ιουνίου 02, 2012, 00:35 »
Κοντα 4 μηνες πλεον χωρις τσιγαρο. Λοιπον, ομολογω οτι μερικες φορες με ενοχλει ο καπνος των αλλων, ειδικα οταν καθονται γυρω μου πολλοι καπνιστες και με ντουμανιαζουν απο παντου  ;D
Δε μιλαω, ισα ισα τρεχω να τους φερω τασακι πριν το ζητησουν. Τι να πω κιολας. Τοσα χρονια ντουμανιαζα εγω τους αλλους :(. Βεβαια στο αμαξι και στην κρεβατοκαμαρα απαγορευοταν παντοτε το καπνισμα, και η απαγορευση εξακολουθει να ισχυει. Στο αμαξι το ατμισμα επιτρεπεται ομως  :))

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #218 στις: Ιουνίου 03, 2012, 18:04 »
Μέχρι ένα σημείο το να καπνίζει ο διπλανός μου το νοιώθω αδιάφορο...Τώρα αν είναι 5-6 μαζεμένοι και κυριολεκτικά σήκωσουν σύνεφο απλα κράζω...10+ χρόνια καπνίσματος...ΛΟΛ

Αποσυνδεδεμένος d3mon

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #219 στις: Ιουνίου 04, 2012, 08:53 »
Δεν θέλω να είμαι αρνητικός απέναντι σε κανέναν και σε τίποτα, αλλά πλέον τον τελευταίο καιρό με πιάνει έντονη δυσφορία λες και είμαι σε θάλαμο αερίων καθώς και αν μείνω πολύ ώρα σε περιβάλλον με πολύ καπνό πονοκέφαλος. Συνήθως αποχωρώ.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 12, 2012, 14:30 »
Αν η ερωτηση ηταν Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στη χώρα σας; Η απαντηση θα ηταν καπως ετσι αν μενατε στον Λονδινο http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-stoke-staffordshire-18728246  λολ τι αλλο θα ακουσουμε για το η.τ

Αποσυνδεδεμένος doctor76

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • nemesis, kayfun L+ & DIY
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #221 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 12:38 »
με ενοχλει καποιες φορες λιγο ο καπνος αλλα δεν τρεχει τιποτα ρε παιδια, τοσα χρονια εχω καπνισει σχεδον μια γκαρσονιερα  :)) οπως την βρισκει ο καθενας, εγω κριτης για κατι που εκανα μανιωδος πριν λιγο καιρο, δεν ειμαι

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #222 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 12:55 »
α) Λόγω των παιδιών απαγορεύεται μέσα στο σπίτι δια ροπάλου. Ούτε εγώ, φυσικά, δεν κάπνιζα μέσα στο σπίτι.
β) Βγαίνω στην βεράντα, ή αν δεν αντέχω, χμμμ, έτυχε κάτι έκτακτο παιδιά, πρέπει να φύγω.
γ) Στο γραφείο, δεν καπνίζουν οι κοντινοί μου συνάδελφοι. Εγώ όταν κάπνιζα, έβγαινα έξω στις σκάλες. Το ίδιο κάνουν οι εναπομείναντες συνάδελφοι που καπνίζουν.
δ) Αυτήν την περίοδο δεν βγαίνω, οπότε μην γνωρίζοντας την κατάσταση καλύτερα να μην πάρω θέση.

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #223 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 13:53 »
Επειδή ήμουν χρόνια καπνιστής, δεν μπορώ να απαγορεύσω σε κάποιον να καπνίζει γιατί καταλαβαίνω τον "πόνο" του.. Συνήθως τους πιάνω την κουβέντα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο χαλαρό μη νομίσουν ότι τους κάνω κύρηγμα γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως βγαίνει αντιδραστικά στον άλλο.
Κι εγώ ακριβώς αυτό. Δεν τους λέω ΠΟΤΕ να κόψουν το τσιγάρο ή να αρχίσουν το άτμισμα. Τους λέω πόσο σώθηκα, τι οφέλη είδα κλπ και μετά αρχίζουν να ρωτάνε από μόνοι τους (αν θέλουν, όχι πάντα) διάφορα. Ειδικά αν είναι νέοι τους κάνω μεγαλύτερη ανάλυση και ΠΑΝΤΑ αναφέρω πόσο ΜΛΚΣ (το τονίζω αυτό) υπήρξα όταν ξεκινούσα το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος stephanos21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #224 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 13:59 »
α) όταν θέλει να ανάψει κάποιος τσιγάρο στον προσωπικό μας χώρο - σπίτι ή γραφείο;
-Να ανάψει στο σπίτι όσα θέλει. Μετά θα ανοίξω ένα παράθυρο και σε φύγει η μυρωδιά.

β) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επιτρέπεται το κάπνισμα, πχ σπίτι φίλου και ντουμανιάζει το σύμπαν;
-Κανένα πρόβλημα.

γ) όταν βρισκόμαστε σε χώρο που επίσημα απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά ανεπίσημα κάποιοι καπνίζουν; πχ γραφείο, δημόσια υπηρεσία;
-Δεν θα κάνω τίποτα. Διαφωνώ με τις απαγορεύσεις έτσι κι αλλιώς.

δ) ποια είναι η θέση μας για την καθολική απαγόρευση του καπνίσματος σε χώρους διασκέδασης, σε σχέση με την άποψη να χωριστούν τα μαγαζιά σε καπνίζοντων και μη;
-Η καθολική απαγόρευση είναι απύθμενη βλ****α. Βέβαια καταλαβαίνω κάποιον που θέλει να μην καπνίζει κανείς στο μαγαζί του, αλλά η μπόχα της ιδρωτίλας σε club που απαγορεύεται το κάπνισμα είναι απαγορευτική για την μύτη μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206403 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357638 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios