vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, stratoz, pany, mfk, johnath, billythekid

Twitter

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #255 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 22:27 »
Οπως θα θελα να με αντιμετωπιζαν οταν καπνιζα εγω....
Δεν ειναι δα και τιποτα εξωγιηνοι οι καπνιστες
 

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #256 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 22:32 »
Αν και έχω ακούσει ότι οι χειρότεροι αντικαπνιστές και σπαστικοί είναι οι πρώην καπνιστές,
βλέπω ότι τετοια συμπτώματα με τους ατμιστές δεν ισχύουν.


Ισως γιατί είμαστε ατμιστές δηλαδή κάπου στη ''μέση'' να το πω, απ'αυτούς που δεν καπνίζουν καθόλου και αυτούς που καπνίζουν :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #257 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 02:55 »
Για ένα - δυο τσιγάρα είμαι ok. Για περισσότερα,έχω μια αυλή... μούρλια!!! με γκαζόν, λουλούδια, τέντα, τασάκια, τραπεζάκι...

Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #258 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 11:20 »
Επειδή κάποτε είμαστε εμείς οι ίδιοι καπνιστές δείχνουμε μια αλληλεγγύη σε καπνιστές  αφού
κάποτε είμαστε στη θέση τους. Όμως αφού ξεπεράσαμε τον σκόπελο του κ.τ. πιστεύω πως
όσο και να θέλουμε να τους δικαιολογήσουμε ότι κάποτε είμαστε στη θέση τους, θα πρέπει
να είμαστε αμείλικτοι στο θέμα αυτό μιας και όλοι ξέρουμε πόσο βλαβερό είναι το κάπνισμα
και τι έχουμε τραβήξει από αυτό.
Ειδικά αν πρόκειται να καπνίσουν στο χώρο μας ένας καλός λόγος είναι να τους προσφέρουμε
να ατμίσουν αντί να καπνίσουν, οπότε δεν τους στερούμε την απόλαυση του κ.τ. απεναντίας
τους ωθούμε χωρίς να το επιβάλλουμε να δοκιμάσουν το η.τ.
Κατά αυτό τον τρόπο έκανα κάποιο φιλικό ζευγάρι να αρχίσει το η.τ. και φυσικά έχουν γίνει
ατμιστές χωρίς καν να το επιδιώξουν και το καλύτερο είναι πως αυτοί έχουν και μικρά παιδιά
και κάπνιζαν μπροστά τους στο σπίτι.

- Εκμεταλλευτείτε την περίπτωση αυτή - όλοι έχουμε στα σπίτια μας 2,3 μπαταρίες και 2,3 ατμοποιητές που κάθονται στο συρτάρι - και δώστε ηλεκτρονικό τσιγάρο απαγορεύοντας
στο χώρο σας το κανονικό. Σίγουρα θα πιάσει τόπο, μόνο καλό κάνετε έτσι σε συνανθρώπους μας :)

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #259 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 11:42 »
H επιτυχια για εμας (τους ατμιστες) ειναι οταν σε εναν χωρο ατμιζεις και εισαι ευχαριστημενος και ικανοποιημενος  απο αυτο που κανεις.
Ο καπνιστης νιωθει περιεργα απο μονος του επειτα.
Αλλα δεν ειναι αναγκη να τον αντιμετωπιζουμε οπως μας αντιμετωπιζαν εμας καποιοι κολλημενοι....

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #260 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 21:39 »
καποιοι κολλημενοι αντικαπνιστες,εγω παντως δεν ειμαι αντικαπνιστης ειμαι ατμιστης και μακαρι αρκετος κοσμος να ξεκινησει το ατμισμα,αλλα δεν πρεπει να εχουμε θεμα με καπνιστες περασαμε και εμεις απο αυτη τη φαση,και ηταν δυσκολη.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #261 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 00:22 »
Έτσι ακριβώς.

Αν και τελευταία, βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο να είμαι κοντά σε άτομο που μόλις έχει καπνίσει, μου έρχεται φριχτή τασακίλα!

Ο καπνός δεν με ενοχλεί, ούτε η μυρωδιά του, αλλά όταν μου μιλάει άτομο που μόλις έχει καπνίσει, ζορίζομαι.

Φυσικά, δεν λέω κουβέντα και κάνω υπομονή, είμαι σίγουρος ότι όσα χρόνια κάπνιζα, έχω φέρει και εγώ πολύ κόσμο στην ίδια δυσάρεστη θέση :(

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #262 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 00:34 »
Πολύ σωστά.

Είμαστε εξαρτημένοι (από τη νικοτίνη), αμφότεροι.

Αλλά, εμείς δεν βλάπτουμε τους γύρω και το περιβάλλον...
Ούτε και τα σωθικά μας   !!!    :yes:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #263 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 01:18 »
Τωρα τελευταια εχει αρχισει και με ενοχλει ο καπνος και δεν τον μπορω
φαινεται οτι οσο περναει ο καιρος εχω αρχισει να αποτοξυνονομαι
και ετσι δυσκολα μπορω να το ανεχθω πλεον :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #264 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 11:45 »
προσωπικα δεν θα πιστευα ποτε πριν κανα 2 χρονια..
αν καποιος μου ελεγε οτι θα πας σε εναν κλειστο χωρο και θα σου μυριζει ασχημα.
οχι μονο ασχημα .. δεν αντεχεται!
και τωρα ειναι που καταλαβαινεις τι εκανες στους αλλους!!  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Xena

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #265 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 18:41 »
Όταν άρχισα το η.τ. σκεφτόμουν ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με τους καπνιστές στο χώρο μου, απλά θα ανοίγω το παράθυρο και όλα καλά. Και έτσι γινόταν όταν ερχόταν κάποιος φίλος για λίγη ώρα και κάπνιζε.
 Όλα αυτά μέχρι το προηγούμενο Σάββατόβραδο όταν ήρθε φιλικό ζευγάρι καπνιστών για μαραθώνιο μπιρίμπας. Καθόμουν λοιπόν σε απόσταση αναπνοής από δύο "φουγάρα", από δύο πακέτα έκανε ο καθένας μέσα στο βράδυ. Κάποια στιγμή άρχισαν να τσούζουν τα μάτια μου και ο ρινικός βλεννογόνος, δε μπορούσα να συγκεντρωθώ στο παιχνίδι και κοίταζα με τρόμο κάθε φορά που το χέρι τους απλωνόταν στο πακέτο. Ανταλλάζαμε ματιές αλληλοκατανόησης με τον άντρα μου αλλά δε λέγαμε τίποτε.
Δε διασκέδασα καθόλου καλά, απλά κάναμε υπομονή μέχρι να λήξει το παιχνίδι και να το διαλύσουμε.
Όταν έφυγαν, μου άφησαν λόφους από γόπες και στάχτες, έναν φρικτό πονοκέφαλο, βρωμερά μαλλιά, ρούχα και κουρτίνες.
Την άλλη μέρα ξύπνησα με τσούξιμο και στο φάρυγγα.
Έτσι μου φαίνεται τώρα, κάποτε αυτή η κατανάλωση τσιγάρων ήταν η καθημερινότητα στο σπίτι μας.


Είμαι πολύ προβληματισμένη στην από δω και πέρα κοινωνική ζωή μας  σε σχέση με τους αδιάκριτους καπνιστές.
Δεν ξέρω πως να το χειριστώ, μιας και σκέφτομαι ότι ο άλλος έρχεται σπίτι μου για να περάσει καλά και έχοντας χρόοοονια εμπειρία ξέρω πως ο καπνιστής δε μπορεί να περάσει καλά όταν έχει στέρηση, απ' την άλλη και γω δε μπορώ να περάσω καλά αφού υπέφερα πιο πολύ απ' ότι περίμενα...




Αποσυνδεδεμένος ntsodoul

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #266 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 19:14 »
μέσα στο σπίτι απαγορεύεται δια ροπάλου απο τότε που γεωωήθηκε ο γιός μου (και για εμένα απαγορευόταν)
στο γραφείο ευτυχώς είμαστε δύο άνθρωποι μόνο, και ο συνάδελφος το έκοψε (απο μόνος του) τελείως, όταν εγώ άρχισα το άτμισμα. επειδή όμως όσο καπνίζαμε και οι δύο "επιτρεπόταν", αν θέλει κάποιος να καπνίσει ανοίγουμε παράθυρα και το επιτρέπουμε.
για τα υπόλοιπα....... "FREE WILL"  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #267 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 20:34 »
Επειδη οσο καιρο καπνιζα εχουν υπαρξει ουκ ολιγες περιπτωσεις που μου εχουν ζητησει, οταν βρισκομαι σε ξενο σπιτι, να μην καπνιζω ή με εχουν αναγκασει να βγω στο μπαλκονι, εχω υποσχεθει στον εαυτο μου οτι δε θα το κανω αυτο ποτε σε καποιον καπνιστη τωρα που εγω εχω υιοθετησει το ατμισμα.
Αλλα θα ηταν ψεμα να πω οτι δε με ενοχλει οταν μαζευονται πολλοι καπνιστες σπιτι μου.
Το μονο που μπορω να κανω ειναι να τους ζητω ευγενικα να μην καπνιζουν ολοι μαζι ταυτοχρονα, να το σβηνει ο ενας πριν το αναψει ο επομενος.  :))


Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #268 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 20:48 »
έτσι ακριβώς  :thumpup:
αλλά επειδή δεν υπακούν πάντα, τους υψώνω και καμιά φωνή   ;D

αλλά χειμώνα καλοκαίρι όταν υπάρχει έστω κι ένας καπνιστής, η μπαλκονόπορτα ανοίγει κάθε τόσο. και μάλιστα 2 να κάνει και ρεύμα... :yes:
κρυώνουν ξεκρυώνουν η κάπνα μου φέρνει δάκρυα και τσούξιμο.. :-\

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #269 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 07:12 »
ειδικα το χειμωνα και με κλειστα τα παραθυρα και καλοριφερ,ειναι πολυ ασχημο ο αλλος να καπνιζει μεσα στο σπιτι αλλα τη να κανουμε την ειχαμε και εμεις την αρρωστεια αν και εγω σεβομουν το σπιτι μου οπως και του αλλου και εβγαινα στο μπαλκονι και καπνιζα απο μονος μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294213 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem