vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, Milarepa, Doubt, nightdream, bloodlessz, redvw74

Twitter

Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;

Αποσυνδεδεμένος Dimitra76

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #270 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 09:00 »
ειδικα το χειμωνα και με κλειστα τα παραθυρα και καλοριφερ,ειναι πολυ ασχημο ο αλλος να καπνιζει μεσα στο σπιτι αλλα τη να κανουμε την ειχαμε και εμεις την αρρωστεια αν και εγω σεβομουν το σπιτι μου οπως και του αλλου και εβγαινα στο μπαλκονι και καπνιζα απο μονος μου.
Καλημέρα σε όλους. Το θέμα δεν είναι μόνο το πως αντιμετωπίζουμε εμείς τους καπνιστές, αλλά οι καπνιστές τους ατμιστές.
Χθες το βράδυ μπήκα στο ταξί να γυρίσω σπίτι και ο ταξιτζης κάπνιζε μανιοδός, βρόμαγε το ταξί τασάκι και μου είπε: Δεν νομίζω να σε ενοχλεί ε??? και εσυ με το ηλεκτρονικό πάλι καπνίστρια είσαι, σιγά και τι κατάφερες? , δεν το έχεις κόψει ακόμα και αν σου χαλάσει θα κάνεις κατευθείαν τράκα τσιγάρο!!! Ενοχλήθηκα πολύ να ξέρετε... δεν μας αποδέχονται σας πρωην καπνιστές.

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #271 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 09:03 »
Τι να σας πω εγω δεν εχω αλλαξει καθολου την αντιμετωπιση μου
Απλα και μονο γιατι οσο ημουν περισσοτετο καπνιστης μου την εδινε ατα νευρα το αντικαπνιστικο της υποθεσης
Και γενικα με εκανε να θελω να αναψω 10 πουρα μαζι


Δεν ξερω για σας αλλα δεν θελω να κανω στους αλλους
Οτι μ ενοχλουσε και μενα

Αντικαπνιστης και γενικα σπαζαρχ... δε θα γινω ποτε  :tongue_smilie:

Edit:Και δε του λεγες ρε Δημητρα Ασε μας ρε Ταριφα
Που εχεις και αποψη

Αποσυνδεδεμένος Dimitra76

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #272 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 09:10 »
Τι να σας πω εγω δεν εχω αλλαξει καθολου την αντιμετωπιση μου
Απλα και μονο γιατι οσο ημουν περισσοτετο καπνιστης μου την εδινε ατα νευρα το αντικαπνιστικο της υποθεσης
Και γενικα με εκανε να θελω να αναψω 10 πουρα μαζι


Δεν ξερω για σας αλλα δεν θελω να κανω στους αλλους
Οτι μ ενοχλουσε και μενα

Αντικαπνιστης και γενικα σπαζαρχ... δε θα γινω ποτε  :tongue_smilie:

Edit:Και δε του λεγες ρε Δημητρα Ασε μας ρε Ταριφα

Που εχεις και αποψη
Εννοείται που το είπα! Εγώ πιστεύω ότι πολλοί ζηλεύουν όσους κατάφεραν και σταμάτησαν το κάπνισμα επειδή απλά οι ίδιοι δεν μπορούν να βάλουν τον εαυτό τους να ζοριστούν.

Αποσυνδεδεμένος StainleSS

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #273 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 09:31 »
ολα ειναι μια συνηθεια, και εγω οταν καπνιζα οι γυρω μου, καπιοι, αντιδρουσαν

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #274 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 09:32 »
 Οπως εχω ξαναγραψει τους αντιμετωπιζα φυσιολογικα μεχρι χθες....... ;D ειχαμε μαζευτει σε ενα χωρο καπνιστες κι εγω.....καποια στιγμη ανοιξα το παραθυρα γιατι δακρυσανε τα ματια μου απο τον καπνο και γυριζει μια της παρεας με ειρωνικο υφος και μου λεει ελα ρε εκοψες το τσιγαρο νομιζεις.......αφου καπνιζεις κι εσυ αλλα κατι αλλο.....προσπαθησα να της εξηγησω αλλα τα στενα μυαλα δεν καταλαβενουν......ωσπου μου λεει εεεε ωραια ατμιζεις και?ποια η διαφορα......και εκει της ειπα οτι η διαφορα μας ειναι οτι εγω ειμαι πιο ΕΛΕΥΘΕΡΗ....βγαινω και δεν με νοιαζει να βρω περιπτερο ανοιχτο......στεκομαι σε πολυ κοσμο χωρις να φοβαμαι μην καψω κανεναν.....φιλαω χωρις να ψαξω τσιχλα....νευριαζω και εχω ελευθερα χερια να τα χτυπησω στο τραπεζι.....οδηγω με κλειστα παραθυρα ...........θα μου πειτε σιγα τι της ειπες......της ειπα πραγματα που ετυχε να μην μπορει να κανει αυτη σε διαφορες φασης της ζωης της και ειμουνα εκει οταν νευριαζε με αυτο ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #275 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 09:40 »
H πιο λυσσαλέα αντίδραση προέρχεται από καπνιστές.
Οσο μάλιστα πιο "άρρωστος" ο καπνιστής, τόσο πιο αιχμηρά τα σχόλια.


Ή - ακόμη - χειρότερα - απαξιωτικά....


Να έχεις απέναντί σου πενηνταφεύγα ανθρώπους, με 3 πακέτα την ημέρα και σφυριχτή αναπνοή.
Να σε κοιτάνε με βλέμμα αφ' υψηλού, με το κ.τ. να ξανεμίζει στο χέρι και να σκορπάει άσπρες νιφάδες στάχτης και να σου λένε με ύφος πολύξερο:


- Δεν κάνει, ξερω. Χειρότερο είναι (ή: μπελας είναι)


αναρωτιέσαι: αυτός που το χρειάζεται περισσότερο από όλους, γιατί αρνείται ΕΣΤΩ να δοκιμάσει;;;


Στο τέλος καταλήγεις ότι κάποιοι άνθρωποι επιτίθενται γιατί θέλουν να κρύψουν μια αλήθεια που τους καίει:
Οτι με το η.τ. δεν έχουν δικαιολογία αν δεν το κόψουν.


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #276 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 11:31 »
Αντιμετωπίζω καπνιστές στο χώρο μου με περισσή αυταπάρνηση και υπομονή.
Ητοι καθομαι κεί, και το τρώω στη μάπα όσο χρειαστεί!
Ξερω πόσο σπασιμο τρώγαμε απο τους αντικαπνιστές, αλλα δυστυχώς τώρα ξέρω και το τι τραβάγανε παρουσία μας οι μη καπνιστές.
Εξάλλου, μή γελιόμαστε. Εφόσον οπτικά είναι το ίδιο αποτέλεσμα: ντουμάνια, πως θα πείς στον αλλον, μην ντουμανιάζεις εσύ, θα ντουμανιάσω μόνο εγώ?


Αλλα και μια "συμβουλή" επειδή όπως πάντα το νήμα εξωκείλει αναπόφευκτα στο πως αντιμετωπίζουν οι καπνιστές εμάς.
Λυπάμαι να διαβάζω πόστ τύπου: "Λυπήθηκα που μου την είπε ενας καπνιστής" ή " δεν καταλαβαίνουν" ή παρόμοια.
Σας επιτίθενται?
ΕΠΙΘΕΣΗ και εσείς.
Εϊναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι οποιος επιτίθεται, το κάνει είτε απο πλήρη αγνοια, και αν εχει τέτοια είναι ΓΕΛΟΙΟΣ που φέρει αποψη, είτε απο ΖΗΛΕΙΑ. οπότε σε τέτοιους ανθρώπους ΔΕΝ χρωστάτε και τίποτα, ακόμα και αν είναι μέλη της οικογένειας. Στους τελευτα'ιους βέβαια θα κατσεις να εξηγήσεις.Στους υπόλοιπους ΕΠΙΘΕΣΗ.
-Ακουσα για υγρό στον πνεύμονα
-Και γώ ακουσα για καρκίνο. Καλή υπόλοιπη ζωή.
Φτανει πλεον με τους ξερόληδες που προσπαθουν να απαξιώσουν το ΗΤ μεσω υμών.
ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΣΤΕ?
Εγω ναι! Και κατι τέτοια ΔΕΝ τα αφήνω να πέσουν χάμω.
Δυστυχώς, και λόγω εμφάνισης δεν μου τυχαίνουν και τόσο.
κρίμα.

Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #277 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 11:36 »
δεν συμφωνω αλεξ στο θεμα της τριβης,ενας πεθαινει 1000 γενιουνται
εγω ψηφιζω αδιαφορια,ατμισμα,και φυσικα e-kapnisma

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #278 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 11:45 »
ενας πεθαινει 1000 γενιουνται


Δεν θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο σε αυτό!
ΑΛΛΑ οταν τους αφήνεις να νομίζουν οτι σε τάπωσαν, θα το κανουν και στν επόμενο, και μετά σε αλλον έναν, κλπ, και ετσι δημιουργούνται εν τέλει οι φήμες φια το ουρικό οξύ στον πνεύμονα και το υδρογονο στο πάγκρεας, και τη μελιτζάνα στο στομαχι.
Δεν προτείνω να βγούμε στους δρομΟΙ, και να παρουμε σβάρνα να βρίζουμε τους καπνιστές! :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Αλλα να μην τους αφήνουμε με την γλυκειά γεύση της νίκης. Αδιαφορία? οκ. Με ειρωνία μαζί ειναι οτι καλύτερο. Μονη της είναι σαν να βαζεις την ουρά στα σκέλια.
Απ την αλλη, οπως μπορεί ο καθένας το αντιμετωπίζει.
Για να επανέλθουμε και λίγο Ων Τώπηκ όμως, απ την αλλη θεωρώ και λίγο "χρέος μου" τους καπνιστές στο χώρο μου, να τους βαζω να δοκιμάζουν ΗΤ.
Και μάλιστα, ψαγμένο.
ητοι, τελευταία φορά εδωσα σε φίλο και δοκίμασε Σφερώη πάνω σε Βεσήκσ και του γυρίσανε τα ματια αναποδα.
Δεν θα μπορούσε ΠΟΤΕ να το χειριστεί, ουτε τον επισκευάσιμο γιατι δεν πιάνουν τα χέρια του. Δεν θα γίνει ο Συγκεκριμένος ατμιστης.
Αλλα αν του εδινα να δοκιμασει ενα 808, θα μου το πέταγε στα μούτρα και θα νόμιζε οτι ολα έτσι είναι.
Αλλα του δωσα το "καλό", με 1,6 αντίσταση, και τουφυγε η παρεγκεφαλίς.
μετά απ αυτό, τί να μου πεί, και τί να συγκρίνει ο αμοιρος?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #279 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 12:28 »
Έκανα και εγώ κάτι παρόμοιο τις προάλλες, έδωσα σε μία φίλη να δοκιμάσει Puros Naturales από Λάβα με CE4+ HV. Τα δε όλα!

Και όμως, παρόλο μου έκανε τράκα τζούρες όλο το υπόλοιπο βράδυ, δεν σκέφτεται καν να κάνει μια απόπειρα.

Ο πιο αποτρεπτικός παράγοντας κατά τη γνώμη μου, είναι το ότι πρέπει να είσαι προετοιμασμένος. Να έχεις μαζί σου κάβα ατμοποιητές, μπαταρίες, υγρά κλπ. Και ενώ εμείς το βρίσκουμε ως λογικό ξεβόλεμα προκειμένου να μην επιστρέψουμε στο κτ, στον υποψήφιο ατμιστή φαίνεται ως "υποχρεωτική κατοχή PhD στην μηχανολογία"!
Παρόλα αυτά, συνεχίζω να αντιμετωπίζω τους καπνιστές με κατανόηση, και πολλές φορές προτιμώ να πάω εγώ έξω για να πάρω αέρα παρά να τους στείλω έξω για τσιγάρο. Το έχω ξαναπεί, δεν θα γίνω σαν τη σπαστική γριά από τα νότια χωριά της Κέρκυρας, που τα ξέρει όλα μόνο και μόνο επειδή είναι 1850 ετών!

Και άλλο ένα off topic: Μπράβο στους ιδιοκτήτες καταστήματος ητ (στο οποίο περνάω αρκετές ώρες της μέρας)στην Κέρκυρα, οι οποίοι το πρώτο που λένε σε άτομο το οποίο πάει να ενημερωθεί, είναι το ότι έχει παίδεμα και διαδικασία και δύσκολο δρόμο, και δεν τα παρουσιάζουν όλα ρόδινα μόνο και μόνο για να πουλήσουν.

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #280 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 02:50 »
Με κατανόηση για τον εθισμό τους, αλλά δυστυχώς όταν ο χώρος είναι περιορισμένος δεν το αντέχω. Μου βρωμάει και πιάνω τον εαυτό μου να κάνει την ίδια σπαστικιά κίνηση που έκαναν κάποτε και σε μένα και εκνευριζόμουν απέραντα: κουνάω το χέρι να φύγει ο καπνός από μπροστά μου.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 21:51 »
Απλά μου μυρίζουν άσχημα και πλέον καταλαβαίνω την γυνάικα μου που μου τα έχωνε ;D

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #282 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 22:02 »
Πάντα ήμουν των άκρων, κ' έτσι, σε γενικές γραμμές θα έλεγα αυτό .


Απαγορεύεται αυστηρά το κάπνισμα.... :fight_shot_thickgun: :whip:


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 22:18 »
 :)) :)) :)) :)) :)) :))


Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζετε πλέον τους καπνιστές στο χώρο σας;
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 22:23 »
στο σπιτι απλα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αλλα λογο μπουμπους εκτος απο το δωματιο του ηυ με κλειστη τη πορτα και συνεχεις αερισμους απο κει και περα δε με ενοχλει ιδιαιτερα ,αν γινει τεκες ενταξη αλλα με ενοχλουσε και σαν καπνιστης αυτο. σε φιλους δεν μπορω να τους πω τιποτα αλλα με το μικρο το καταλαβαινουν αν οχι αποχωρω απλα.

σε δημοσιους χωρους παντα ειμουν και θα ειμαι κατα του καπνισματος γιατι ο αλλος δεν φταιει σε τιποτα να θελει και πρεπει να κανει την δουλια του και και να εχει το φουγαρο διπλα του γιατι απλα εκει δεν εχει την επιλογη να φιγει ετσι σε χωρους διασκεδασης αντι να χωρισουν τα μαγαζια καλο θα ηταν να βαλουν καλητερο συστημα ανανεοσης του αερα για να μην υπαρχει θεμα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568807 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem