vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

424 επισκέπτες, 5 χρήστες
dimitrisd, manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος ar

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #825 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 11:32 »
Σήμερα άνοιξα τον δεύτερο ατμο που είχε η συσκευασία του γίγαντα,και είδα οτι σε κάποιο σημείο το αφρολεξάκι δεν ακουμπάει στα πλαινά όπως στον προηγούμενο...τον γέμισα κανονικά και μέχρι στιγμής,(1 ωρα περίπου),δουλεύει..
Θα παραδώσει πνεύμα γρήγορα;να τον αλλάξω ή να τον χρησιμοποιήσω κανονικά;

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #826 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 12:56 »
Γιατί να τον αλλάξεις αφού δουλεύει κανονικά ar?

Την διάρκεια ζωής θα την εκτιμήσεις αφού παραδώσει πνεύμα...  :))

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #827 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 03:33 »
Καλησπέρα και απο μένα. Σήμερα πήρα και γω το 1ο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο Giant-S. Αφου άτμισα για 2-3 ώρες είπα να βάλω την μπαταρία να φορτίσει και ο ανταπτορας έχει κόκκινο λαμπάκι ένω ο φορτιστής πράσινο. Αυτό σημαίνει οτι είναι πλήρως φορτισμένη η μπαταρία? Και αν ναι πως γίνεται αυτό αφου πρίν έχω ατμίσει 2-3 ώρες απο την στιγμή της αγοράς??

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #828 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 03:50 »
Φιλε Alexi οντως το φωτακι του ανταπτορα ειναι παντα κοκκινο..Σου δειχνει την ενδειξη αυτη επειδη τον εχεις στο ρευμα...Οταν το καλωδιο του φορτιστη γινει πρασινο,σημαινει πως φορτισε η μπαταρια...Ποση ωρα εκανε το κοκκινο φωτακι του καλωδιου να γινει πρασινο απο την στιγμη που συνδεσες την μπαταρια;Αν συνδεσες την μπαταρια ατον φορτιστη και σου εβγαλε αμεσως πρασινο φωτακι μετα μετα απο 2-3 ωρες ατμισματος και εφοσον οι μπαταριες ερχονται εργοστασιακα φορτισμενες γυρω στο 60-70%,τοτε κατα πασα πιθανοτητα να εχει προβλημα ο ανταπτορασ η το καλωδιο,η και τα 2...

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #829 στις: Μαρτίου 03, 2012, 19:10 »
Καλησπερα.Σημερα αγορασα εναν ατμο giant και σε οποια μπαταρια και αν τον βαλω το λαμπακι της μπαταριας δεν αναβει καθολου.Δε δινει ρευμα γενικα.Με αλλους Giant Που εχω ,σε συνδιασμο με οποιαδηποτε αλλη μπαταρια εχω δουλευον ολα κανονικοτατα.Τι μπορει να φταιει?
Edit:Πειραξα λιγο τον πολο του ατμοποιητη και ολα ενταξει :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2012, 19:16 από AdeLaiN »

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #830 στις: Μαρτίου 03, 2012, 20:18 »
Μια ερωτησούλα παιδιά. Αγόρασα κάποια στιγμή έξτρα ατμοποιητές για τον giant-s, όμως κατά λάθος ο ένας δεν είναι του giant-s αλλά του Hybrid-e. Φαίνονται ίδιοι και μπαίνει κανονικά στην μπαταρία. Να τον χρησιμοποιήσω ή να τον πάω πίσω να τον αλλάξω;

Υγ. Στις 12 μέρες πλέον με τον giant-s και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ολα δείχνουν ότι θα κολλήσω και θα το κόψω το κ.σ. Το μόνα μου προβλήματα είναι με τους ατμοποιητές, που δεν έχω μάθει ακόμη να τους χειρίζομαι καλά και τους πρώτους τρεις τους έκαψα για πλάκα. Α, και με τα υγρά ακόμη δεν έχω βρει άκρη, έχω δοκιμάσει τέσσερα, αλλά δεν έχω βρει μια γεύση που να μου κάτσει και να πω αυτή είναι...


Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #831 στις: Μαρτίου 04, 2012, 01:16 »
Για να μη καις τα κάρτο σου, πάρε μια σύριγγα 2.5 ml με μακριά βελόνα. Γέμισε με 2 ml υγρού τη σύριγγα και άρχιζε να στάζεις στο κάρτο μέχρι να στάξει από κάτω (εκεί που ενώνεται με τη μπαταρία-εννοείται οτι το έχεις αποσυνδέσει από τη μπαταρία). Όταν στάξει από κάτω λοιπόν, δες από το υπόλοιπο στη σύριγγα κ υπολόγισε ποιά ήταν η ποσότητα που έριξες στο κάρτο. Άν έβαλες τα 2 ml βάλε τώρα στη σύριγγα 1 ml και συνέχισε στο κάρτο. Σημείωσε πόσο έβαλες συνολικά μέχρι να στάξει από κάτω. Κατά τη διάρκεια του 24ώρου επανέλαβε 3 φορές το ίδιο, σημειώνοντας κάπου πόσο χρειάστηκες μέχρι να τρέξει από κάτω. Μετά το πρώτο 24ώρο, θα έχεις μια εικόνα πόσο περίπου ατμίζεις. Από 'κει και πέρα δεν είναι απαραίτητο κάθε φορά να γεμίζεις μέχρι να τρέξει από κάτω, γιατί πλέον χονδρικά θα ξέρεις πόσο πρέπει να συμπληρώσεις. Ρίχνε δλδ μερικές σταγόνες 2-3 φορές την ημέρα ώστε το κάρτο να μη στεγνώσει. Μετά φυσικά τις αναπληρώσεις του πρώτου εικοσιτετραώρου, πιθανότατα δεν θα σου χρειάζεται η σύριγγα και θα γεμίζεις κατευθείαν από το μπουκαλάκι. Άν το κάρτο δεν στεγνώνει, δεν νομίζω οτι θα έχεις πρόβλημα.
Όσο για το κάρτο Hybrid-e νομίζω οτι είναι κι αυτό στα 1,6 ωμ, μάλλον κάνει και στη μπαταρία σου, οπότε προχωράς. Αυτά όμως με επιφύλαξη.
Βάλε στο προφίλ σου την περιοχή σου, οπότε θα μπορεί κάποιος να σε κατευθύνει καλύτερα. Αν π.χ. είσαι στην Αθήνα, μπορείς να πας στο Βύρωνα στη Nobacco και να δοκιμάσεις υγρά.
Προσπάθησε να μην ανάβεις κ.τ. ώστε να επανέλθει πιο γρήγορα η γεύση σου και αν δεν σε καλύπτει η νικοτίνη, ανέβασέ την λίγο και αργότερα την κατεβάζεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2012, 01:25 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #832 στις: Μαρτίου 04, 2012, 01:59 »
Αν έχεις σύριγγα με χοντρή βελόνα, δεν είναι ανάγκη να πας με το στάξιμο που αργεί κιόλας. Εγώ εδώ και κάμποσο καιρό έχω μια τέτοια και βάζω τη βελόνα στο πλάι του πολυεστέρα (σφουγγαράκι) μέχρι τον πάτο και σπρώχνω σιγά σιγά το υγρό για να ποτίσει όλο το σφουγγαράκι μέχρι να στάξει η πρώτη σταγόνα από κάτω. Η διαδικασία είναι πολύ πιο γρήγορη.

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #833 στις: Μαρτίου 04, 2012, 02:02 »
Μια καλή λύση την είχε προτείνει η Πέτρα
Αγορά διαφανούς κάρτο για να βλέπουμε ζωντανά τον τρόπο που γεμίζει και αδειάζει

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #834 στις: Μαρτίου 04, 2012, 02:17 »
Και'γω αυτο με την συρίγγα κάνω μονο που οσο αδειαζω την σύριγγα τραβάω σιγα-σιγα την βελόνα προς τα πανω...  :yes:
tip: το υγρο ειναι παχυρευστο και ειναι δυσκολο να το τραβηξεις απο το μπουκαλάκι με την βελονα της συριγγας. Αφαιρώ τελειως απο την σύριγγα τον κεντρικό άξονα (πιεστήρα) και απλα αδειάζω το υγρο μέσα στην συριγγα απο το πίσω μέρος. Επειτα τοποθετω και παλι τον άξωνα, πιεζω κρατοντας την μυτη της συριγγας να κοιταζει προς τα πανω και αδειαζω τον αέρα απο το εσωτερικο της. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2012, 02:43 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #835 στις: Μαρτίου 04, 2012, 03:42 »
Βγαίνουμε εκτός θέματος αλλά πρέπει να πάρεις σύριγγα με πιο χοντρή βελόνα. Εγώ την είχα πάρει από κάποιο site του εξωτερικού που είχα παραγγείλει κάτι πράγματα. Δε θυμάμαι τώρα. Δεν έχει μύτη μπροστά!! Είναι κομμένη κάθετα. Περνάει ακόμα και βάση με VG μόνο.

ΥΓ, από ό,τι με πληροφόρησαν με ΠΜ:
"ζητα από φαρμακείο βελονες χοντρες 19G ειναι 1.10χ40μμ (1.10mm ειναι η τρυπα τους) περναει ανετα η VG.
Αν θες ακομα πιο χοντρες,θα βρεις σε ιατρεια για ζωα. Αν ξερεις κανενα κτηνιατρο θα ξερει αυτος".

Thanks nikolakis26.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2012, 04:35 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #836 στις: Μαρτίου 04, 2012, 16:11 »
Επειδη αναφερθηκε πιο πανω οτι το Hybrid-e ειναι 1.6 ohm,εννοειτε πως δεν εινι 1.6 ohm...Ειναι απλα Dual Coils αλλα οχι χαμηλης αντιστασης...1.6 ohm ειναι μονο Giant,Giant-S και titan...Φιλε Mr_Errikos προτιμησε
τους Giant και οχι τους Giant-S...Οι Giant-S φερνουν συχνα πυκνα υγρο στο στομα συν οτι η τζουρα ειναι υπερβολικα αερατη...Για μενα ειναι απαραδεκτοι ατμοποιητες οι Giant-S οπως και οι Hybrid-e που και αυτοι φερνουν συχνα υγρο στο στομα....

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #837 στις: Μαρτίου 04, 2012, 17:29 »
Ο Giant δεν συγκρίνεται με τον Giant-s

o S έχει πιο σφιχτή τζούρα, πιο ζεστή , γεμίζει πιο δύσκολα και είναι και πιο ακριβός!

Giant Dual Coil στα 1,6  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #838 στις: Μαρτίου 04, 2012, 17:36 »

Όσο για το κάρτο Hybrid-e νομίζω οτι είναι κι αυτό στα 1,6 ωμ, μάλλον κάνει και στη μπαταρία σου, οπότε προχωράς. Αυτά όμως με επιφύλαξη.


Δεν αναφέρθηκε! αναφέρθηκε με "νομίζω" και "με επιφύλαξη". Τώρα που μπήκα στην Nobacco κ το κοίταξα, έτσι είναι. Έχεις δίκιο!  :)

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #839 στις: Μαρτίου 04, 2012, 20:22 »
Καταρχήν, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και το ενδιαφέρον. Πραγματικά πολύ καλό φόρουμ, από το λίγο που έχω δει, με ποιότητα και διάθεση για βοήθεια, ευχαριστώ ξανά.

Για τον Giant-s σε σχέση με τον Giant, που ανέφεραν οι  imjp1982 και Kris, όντως όταν πήγαινα στο μαγαζί να αγοράσω για τον giant πήγαινα, έχοντας διαβάσει από εδώ καλά λόγια. Ομως, με φόβισε το μέγεθος. Το κάπνισμα για μένα δεν ήταν μόνο οι τζούρες και ο καπνός, αλλά και το κρατάω κάτι στα χέρια και έχω κάτι στο στόμα συνέχεια. Και σκέφτηκα ότι θα ήταν πολύ άβολος ο giant για να τον κρατάω συνέχεια, για αυτό και πήρα τον s. Τους έβαλα και τους δύο δίπλα δίπλα στο μαγαζί και ο κανονικός μού έμοιαζε με πούρο :-)

Και δεν έχω μετανιώσει. Σας εμπιστεύομαι που λέτε ότι είναι καλύτερος ο κανονικός giant, αλλά εγώ αυτό που ήθελα να πετύχω για πρώτη επαφή, να αλλάξουν συνήθειες τα χέρια μου, το πέτυχα. Δεν έχω το e-τσιγάρο ως ένα τσιγάρο απόλαυσης να το κάνω κάποια στιγμή με την ησυχία μου, το έχω συνέχεια και το παίζω στα χέρια και το ρουφάω, παντού, στο δρόμο, αυτή τη στιγμή που γράφω, συνέχεια, δεν αλλάζω δωμάτιο στο σπίτι χωρίς να το πάρω μαζί μου (στάνταρ 3 25άρια κάπνιζα τη μέρα, κι αν ξενυχτούσα ή αγχωνόμουν στη δουλειά, άνοιγα και 4ο...). Αφήστε να πάει καλά και να κολλήσω όντως και μπορεί να πάρω και τον giant για τις χαλαρές μου στιγμές.

Για τον ατμοποιητή του Hybrid που μου έδωσαν κατά λάθος, πηγαίνω και τον αλλάζω δηλαδή, ε; Δεν κάνει, αν κατάλαβα...

Οσο τώρα για τις συμβουλές που λέτε περί γεμίσματος, να σας πω την αλήθεια δεν είναι αυτό το στιλ μου. Δεν θέλω με το e-τσιγάρο να αποκτήσω ένα νέο χόμπι, δεν είμαι τέτοιος τύπος, δεν θέλω να ασχοληθώ με μοντιές και κολπάκια. Θέλω απλά να έχω κάτι να δουλεύει χωρίς να ασχολούμαι, όπως είχα και το τσιγάρο, χωρίς να το σκέφτομαι. Για αυτό, ας πούμε, παρότι ανά καιρούς το προσπάθησα, δεν κόλλησα με στριφτά ή τσιμπούκια. Οπότε, μάλλον δεν με βλέπω με σύρριγγες και λοιπά κόλπα. Ετσι κι αλλιώς, και οικονομικά να το δω, έδινα 10 ευρώ τη μέρα για τσιγάρα, 300 τον μήνα. Ε, και 15 ατμοποιητές να χαλάω το μήνα στην αρχή, και τα υγρά, στα 150-200 θα μαι, κερδισμένος είμαι :)

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Είναι φυσιολογικό στον ατμοποιητή στο δεύτερο γέμισμά του να γεμίζει πολύ πιο γρήγορα από ό,τι στο πρώτο; Και στο τρίτο να γεμίζει πρακτικά με δύο τρεις σταγόνες;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem