vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 6 χρήστες
johnath, ZoeM, paiktaras, camber, marauder800, bloodlessz

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #855 στις: Μαρτίου 20, 2012, 10:41 »
Δεν το κανεις αυτο ομως οταν τον δουλευεις στα 3.7 volt με κλασσικη Giant μπαταρια,αλλα ναι υπαρχει η δυνατοτητα αυτη... ;)Προαωπικα στα 3.7 αλλα και ακομη λιγοτερα volt,ειμαι ανθουσιααμενος απο την αποδοση του...Οι 2.0 ohm ηταν τελειως ακυροι

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #856 στις: Μαρτίου 20, 2012, 10:51 »
Παρεπιπτοντως επειδη εχει γινει αρκερος λογο για την αντοχη των Giant και ειδιακα αυτη των 1.5,θα πως πως ειμαι περιπου στις 15 μερες με τον ιδιο και δουλευει αψογα οπως τις πρωτες μερες...Υποτιθεται πως οι 1.5 συφκριτικα με ρους 2.0 εχουν μικροτερη αντοχη..Υποτιθεται..Στην πραξη εμενα οι 2.0 μου κρατουσαν με το ζορι 9 μερες...Με τους 1.5 χαλαρα περνανε τις 12 με 3-4 γεμισματα την ημερα :thumpup: :thumpup: :thumpup:ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ

Αποσυνδεδεμένος aggelos g

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #857 στις: Μαρτίου 20, 2012, 10:54 »
εμενα κρατανε 10μερεσ των 1,5ωμ

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #858 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:05 »
Και οι 10 μερες ειναι αρκετες για ενα αναλωαιμο προιον που κοστιζει 5.5 ευρω....Απλα σκεψου σε αυτες τις 10 μερες,ποσα χρηματα σου εφευγαν στα τσιγαρα...Εμενα εφευγαν σε 10 μερες γυρω στα 50 ευρω

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #859 στις: Μαρτίου 23, 2012, 22:39 »
παιδια χρησιμοποιει κανενας τον giant s ?? μετα απο 30 τζουρες ολο μου ερχεται υγρο στο στομα. τι φταιει? ο ατμο η η μπαταρια? οι μπαταρια ειναι απο ego-t

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #860 στις: Μαρτίου 24, 2012, 05:57 »
Καλημερα..Δεν εχει καμια σχεση η μπαταρια...Ο Giant-S στελνει συχνα υγρο στο στομα,οπως και ο Hybrid-E..Προτιμησε τον Giant 1.5 ohm...Σχεδον απιθανο να σου φερει υγρο στο στομα συν οτι ειναι καλυτερος σε αποδοση ατμοποιητης  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #861 στις: Μαρτίου 24, 2012, 23:04 »
Καλησπερα φιλε μου χρησιμοποιω στο Giant s εδω και 1μηνα τον DCD 5ML Και ατμιζω χωρις  κανενα προβλημα.Οπως λεει και ο συνατμιστης φιλος δεν παιζουν ρολο οι μπαταριες δοκιμασε και θα δεις :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dolmas

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #862 στις: Απριλίου 03, 2012, 18:51 »
O ατμοποιητης μου (7 ημερων) σαν να εινιαι καφε λιγο μεσα...εχει καει? Δεν νοιωθω καποια περιεργη γευση καμενου παντως :/ Φαινετε κι εδω στην εικονα...

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #863 στις: Απριλίου 03, 2012, 19:03 »
Να ρίχνεις 2-3 φορές την μέρα μερικές σταγόνες υγρού μέσα και μην περιμένεις να αδειάσει για να το γεμίζεις
Το βλέπω κάπως ξερό το βαμβάκι και 7 μέρες που κρατάει καλά είναι πάντως
Το σκούρο χρώμα είναι κατάλοιπα του υγρού στην αντίσταση που κάνουν βόλτες μέσο του υγρού που του βάζεις και ανέβηκαν και πάνω  Όταν το γεμίζεις καλό είναι να το φυσάς σε μια χαρτοπετσέτα να φεύγουν τα πολλά

Αποσυνδεδεμένος Dolmas

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #864 στις: Απριλίου 03, 2012, 19:46 »
Ναι εβγαλα φωτο πριν το ξαναγεμισω ποτε δεν το αφηνω τοσο στεγνο...για καλο και για κακο αλλαξα ατμοποιητη παντως :P

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #865 στις: Απριλίου 03, 2012, 20:06 »
Καλός  έπραξες

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #866 στις: Απριλίου 04, 2012, 02:41 »
Το έχω ξαναγράψει και το ξαναγράφω.
Κάρτο ατμοποιητές εγώ άλλαζα κάθε 7 ημέρες ότι και να γινόταν.
Εάν βέβαια ήταν τζούφιος, τον άλλαζα γρηγορότερα ... :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Giannis_K

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #867 στις: Απριλίου 06, 2012, 13:15 »
Καλησπερα παιδες.

Σαν γενικη παρατηρηση, δεν εχω τοσο χρονο ωστε να διαβαζω ολα τα σχολια. Δλδ αυτο το Thread εχει 58 σελιδες και δυστυχως δεν εχω τοσο χρονο, οποτε ελπιζω αυτα που θα πω να μην εχουν καλυφθει ηδη εκτενως.

Το τσιγραρο που εχω αγορασει ως πρωτο πακετο εκκινησης ειναι το Ego - T. Μιας και μενω στο εξωτερικο, δεν το αγορασα απο Ελληνα αντιπρωσοπο. Ο τυπος του ειναι Ego - T, type A της Joyetech με 1100 ma μπαταρια. Ομως το ego με κουρασε παρα πολυ. Χαιρομαι που διαβαζω στο φορουμ για παιδια που εχουν τη διαθεση να φυσανε τον ατμο, να τον πλενουν, να αλλαζουν φυτιλια, να κανουν dry burning κτλ. Και εγω τα εκανα αυτα στους ατμο μου του ego, με κουραζαν παρα πολυ και μου εβγαινε και καμμενο πολλες φορες!  :wall:

Οποτε μιας και γυρισα στην Ελλαδα για διακοπες, ειπα να παω μια βολτα απο nobacco και να παρω 2-3 ατμοποιητες που να κουμπωνουν στη 1100 μπαταρια του ego μου.

Παιδια ο giant εμενα μου αρεσε παρα πολυ. Μα παρα πολυ ομως!  ;)

Δεν εχει διαροες, ειναι πανευκολος στη χρηση και δε βγαζει καμμενο, χωρις να θελει κανενα καθαρισμα ή αλλη δουλεια! :)

Καμμενο που εβγαλε μια φορα μονο που ημουν εξω για μπυρες αλλα αυτο οφειλεται σε λαθος δικο μου γιατι ειχε τελειωσει το υγρο.

Τα μειονεκτηματα ειναι μονο δυο πραγματα:

1. Δε μπορεις να δεις ποσο υγρο εχεις (οπως σε ολα τα καρτο βεβαια).
2. "Τρωει" πολυ υγρο.

Βεβαια, ειναι τι θελει ο καθενας. Τρωει πολυ υγρο γιατι κανει πολυ ντουμανι! Με τη δικη μου εμπειρια, κανει πολυ περισσοτερο ντουμανι απο τον ego type A και το χτυπημα εμενα μου φαινεται στα ιδια επιπεδα. Βεβαια, μη σας πω οτι εχει και καλυτερο χτυπημα ο giant μιας και στον ego ατμιζα ry4 με 18 mg νικοτινη, ενω στον giant ry4 με 16 και φαινεται σχεδον το ιδιο χτυπημα!

Το comment αυτο το κανω κυριως για να σας πω οτι πιθανων διαφορα προβληματα που υπαρχουν σχετικα με το χτυπημα και το ντουμανι να εχουν να κανουν και με τη μπαταρια. Οποιος εχει τετοια προβληματα, ας δοκιμασει να βρει καποιον συνατμιστη με 1100 μπαταρια μηπως δει διαφορα.

Επισης, αξιζει να αναφερθει οτι οποιοι θελουν να ατμιζουν ΜΗ τσιγαρισιες γευσεις ή γευσεις με λιγη ή καθολου νικοτινη, ισως πρεπει να δοκιμασουν ενα πιο "ντελικατο" ατμοτσιγαρο.

Για μας τους υπολοιπους ομως που αντι να καπνιζουμε 1-2 πακετα, το γυρισαμε στο ηλεκτρονικο (αρα θελουμε "μαζικο και συνεχες" ατμισμα) ο συγκεκριμενος καρτο του giant σπερνει!

Αποσυνδεδεμένος Giannis_K

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #868 στις: Απριλίου 06, 2012, 13:17 »
Α επισης, ο καρτο δουλευει μια χαρα εδω και 4 μερες (με το θεμα της μειωσης της χωρητικοτητας, οπως εχει αναφερθει). Μολις τα φτυσει, θα σας ενημερωσω! :)


Οσοι λετε οτι σας ερχεται υγρο στο στομα, εχει να κανει με τα συσσωρευμενα σταγονιδια μεσα στο πιπακι. Επειδη ειναι πολυ ελαστικο, αν πιεσετε δυνατα ο πιπακι για να ανγασετε τα σταγονιδια να βγουν προσ τα εξω και σκουπισετε μια χαρτοπετσετουλα, ειναι ολα μια χαρα!

Τελος, καλο θα ειναι το βραδυ πριν κοιμηθειτε, να γεμιζε τον καρτο σας (εννοω αφου το πρωι τον θελετε γεματο, μην το κανετε το πρωι το γεμισμα, αλλα το βραδυ) και οπως θα ειναι γεματος, αφηστε το τσιγαρο ή τον καρτο ορθιο, ωστε να "κατσει" και να "απλωσει" το υγρο. Μιας και θα υπαρχουν διαθεσημες καποιες ωρες, ο πολυετερας θα ποτισει το δυνατον καλυτερα με γεματο καρτο, κατι που λογικα (θα σας πω σε λιγες μερες! :) ) βοηθα στη συντηρηση και τη μακροζωια του καρτο σας! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2012, 13:40 από Giannis_K »

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #869 στις: Απριλίου 11, 2012, 18:50 »
Ερωτηση.......στην μπαταρια μου απο GIANT ποιον ατμοποιητη (οχι carto)μπορω να βαλω και να ταιριαζει??
Περιμενω αμμεση απαντηση και αν γνωριζετε και τιμη..
Τhanks

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294222 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem