vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

438 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, camber, dimitrisd, manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #480 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 13:39 »
Πως μπορω να ξεχωρισω ποιος ειναι ο 1,5 με τον 2.0 εκτος απο την αφη και την γυαλαδα που λενε οι συνατμιστες...?

Μου φαινονται ολοι ιδιοι αλλα επηδει εχω παρει καινουργιους ατμοποιητες του giant δεν μου παραγουν τοσο καπνο οσο του φιλου μου που ειναι μεσα στο πακετο του giant...

Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #481 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 15:13 »
η  nobacco λεει(αν δεν κανω λαθος κ θυμαμαι σωστα) οτι ολοι οι ατμο-giant ερχονται με 1.5 ohm.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 29, 2011, 17:40
εγω θελω να ρωτησω αν βαλω ενα υγρο στον ατμο του giant και δεν μου αρεσει πως μπορω να τον κανω να καθαρισει και να βαλω κατι αλλο,οεο?? εκτος απτο να το ατμισω.αν θελει καποιος ας μου πει. :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2011, 17:40 από Vrs5 »

dksn20

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #482 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 15:45 »
με φύσημα...πολύ φύσημα του καρτο(ανάποδα δηλαδή αντί να ρουφάς) πάνω σε χαρτί...
2 φορες το έχω κάνει, δουλεύει μια χαρά!
δοκιμάζεις και πόσο καλύτερα είναι πλέον τα πνευμόνια σου :P

εγώ για να μην έχω το πρόβλημα με τα 1.6-2 (γιατί πραγματικά ο ένας 2 που πήρα με απογοήτευσε)
 πάω και περνώ από την ίδια τη nobacco.

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #483 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 17:44 »
τι διαφορα θα εχει αμα τους παρεις απτην nobacco και αμα τους παραγγειλεις και στους φερουν?αμα ζητησεις 1.6 και σου δωσουν 2.0 το αποτελεσμα θα ειναι αρνητικο.οσο για το φυσιμα θα το δοκιμασω.....δεν εχω και αλλη επιλογη.δεκτες ολες οι αποψεις :yes: :yes:

dksn20

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #484 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 17:50 »
απλά εκεί τους έχουν ξεχωριστά, σε 2-3 μεταπωλητές που πήγα με κοίταγαν σαν εξωγήινο όταν έλεγα για Ohm :p
άμα τους παραγγείλεις απο το site τους και παραγγείλεις τους 1,6 ποιος ο λόγος να σου στείλουν 2?
αν προσέξεις στο site τους έχει σαν 2 διαφορετικά προϊόντα δεν σου στέλνουν ότι κάτσει.

http://www.nobacco.gr/product/699/cartomizer-giant-lr-ego-t-hybrid
http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #485 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 18:18 »
η  nobacco λεει(αν δεν κανω λαθος κ θυμαμαι σωστα) οτι ολοι οι ατμο-giant ερχονται με 1.5 ohm.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 29, 2011, 17:40
εγω θελω να ρωτησω αν βαλω ενα υγρο στον ατμο του giant και δεν μου αρεσει πως μπορω να τον κανω να καθαρισει και να βαλω κατι αλλο,οεο?? εκτος απτο να το ατμισω.αν θελει καποιος ας μου πει. :hmmm:
βρασε τον ατμοποιητη και μετα σιγα σιγα φισατον απο την μεργια που βιδωνη στην μπαταρια να φυγουν τα πολα πολα νερα και αστον να στεγνωση μετα ( μην γελας οπως  στο λεω βραστον  :laugh1: :laugh1: :laugh1:) :thumpup:  και κατι ακομα κανε κανενα τεστ με κανενα παλαιο ατμοποιητη πρωτα να καταλαβεις τι παιζει φιλικα μανωλης

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #486 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 20:03 »
Γεια σας παιδια,θελω να σας πω πως παρατηρσα λιγο μαυρισμα γυρω γυρω απο το φιλτρακι κοντα στον ατμοποιητη του giant αλλα δεν εχει πεσει η αποδοση καθολου ουτε η γευση.

Μηπως θελει καθαρισμα η εχει γινει τιποτα αλλο...?
Αν θελει καθαρισμα πως το κανω για να συνεχισει να δουλευει μια χαρα...?
Τον εχω δυο μερες και τον εχω γεμισει τρεις φορες και με διαφορετικα υγρα την καθε μια φορα 2 φορες με γλυκα και μια φορα με το geo

Αυτο με το βρασιμο κανει δουλεια η υπαρχει αλλος τροπος...?

Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #487 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 20:07 »
Δεν καταλαβαινω τι λες.
ανεβασε φωτο

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #488 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 20:13 »
Οκ θα ανεβασω μολις παω στο σπιτι να το δειτε και σε φωτο,το δουλευω σημερα μονο με το usb συνεχεια κι το παρατηρησα πριν κανενα μισαωρο εφοσων εβγαλα το πιπακι για να το καθαρισω απο ιδρατμους.

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #489 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:08 »
θα το κανω κι αυτο.ως προς το βρασιμο, για ποση ωρα; :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:11 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #490 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 01:28 »
Αν και δεν φενεται πολυ καλα
Η μαυειλα που φενεται γυρω γυρω ειναι καμμενο,θελει καθαρισμα η σε λιγο θα παει για πεταμα?

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #491 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 01:47 »
Γεια σας παιδια,θελω να σας πω πως παρατηρσα λιγο μαυρισμα γυρω γυρω απο το φιλτρακι κοντα στον ατμοποιητη του giant αλλα δεν εχει πεσει η αποδοση καθολου ουτε η γευση.

Μηπως θελει καθαρισμα η εχει γινει τιποτα αλλο...?
Αν θελει καθαρισμα πως το κανω για να συνεχισει να δουλευει μια χαρα...?
Τον εχω δυο μερες και τον εχω γεμισει τρεις φορες και με διαφορετικα υγρα την καθε μια φορα 2 φορες με γλυκα και μια φορα με το geo

Αυτο με το βρασιμο κανει δουλεια η υπαρχει αλλος τροπος...?

Ευχαριστω πολυ

κανει δουλεια αλλα αν θελεις μπορεις να βρασεις νερο στον βραστηρα να πιασεις το καρτο με ενα μανταλακι και να του ριχνεις απο πανω το νερο

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #492 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 02:44 »
Πρέπει να μπορείς να δεις ένα τοσοδά φως στο τούνελ κοιτώντας απο τη μεριά που ατμίζεις...αμα δε μπορείς καλύτερα κάνε ένα μνημόσυνο στο μακαρίτη και ζωή σε λόγου μας!!!  :))

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #493 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 10:00 »
Η γευση δεν εχει αλλαξει καθολου αλλα αν καταλαβω τιποτα κατευθειαν βρασιμο?
Τωρα το να ατμιζω ετσι υπαρχει κανενα θεμα?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #494 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 11:16 »
Φιλε Kos....ακου και τη δικη μου αναλυση του φαινομενου που παρατηρησες....το εχω παρατηρησει κ εγω...

κατ αρχην, να στο περιγραψω....ενω το υλικο (σφουγγαρακι) ειναι καταλευκο (η εστω κιτρινιζει λιγο αν εχεις κιτρινωπο υγρο) εν τουτοις ακριβως γυρω απο το κεντρικο "καλαμακι" βλεπεις μαυριλα....

Τι συμβαινει:

Η αντισταση, εχει αναφερθει εδω στο φορουμ, οτι μαζευει καταλοιπα απο το υγρο, και τα οποια την μαυριζουν...Αυτη στον Giant βεβαια δε φαινεται κ το σημειο που συζηταμε ΔΕΝ ειναι η αντισταση. Ομως, απο τη στιγμ που μαζευονται αυτα τα καταλοιπα, δυστυχως, αφηνουν τα ιχνη τους κ στον ατμο. Αν εχεις παρατηρησει, στο χωρο πανω απο το "σφουγγαρακι" συχνα μετα απο τζουρες μενει φυλακισμενος ατμος. Οταν αυτος υγροποιειται, αφηνει αυτη τη "μαυριλα" (που εχει προηγουμενως "μαζεψει" απο την αντισταση) γυρω απο το "καλαμακι".

Αντιμετωπιση: εφ οσον δεν εχεις προβλημα αποδοσης - γευσης θα σου προτεινα, πριν δοκιμασεις το βρασιμο να κανεις κατι πολυ πιο ανωδυνο κ ευκολο: βεβαιωσου οτι εχει υγρο ο Giant. Βαλε μια χαρτοπετσετα απο την αλλη πλευρα. Βγαλε το επιστομιο κ ριξε ενα δυο γερα φυσηματα απο τη πλευρα του επιστομιου προς τη χαρτοπετσετα. Θα δεις οτι θα βγουν σταγονες υγρου μαυρισμενες. Μετα απο μερικα φυσηματα θα δεις οτι το υγρο που βγαινει αρχιζει να παιρνει το χρωμα του.

Κομπλε! μετα απο κανα μισαωρο ατμισματος θα διαπιστωσεις οτι ΚΑΙ η μαυριλα που ειχε μαζευτει στο πανω σημειο του carto (γυρω απο το καλαμακι) εχει πλεον εξασθενησει αφου ο ατμος που παραγεται ειναι και παλι "καθαρος".

Δε ξερω βεβαια κατα ποσον αυτη η λιγοστη μαυριλα που αρχικα φαινεται να μαζευεται ειναι βλαβερη στην εισπνοη, αλλα εμπιστευομενος τις φυσικες αμυνες του οργανισμου μου (πως αηδιαζουμε στη γευση καμμενου) αν ηταν κατι πολυ βλαβερο, καποιο "καμπανακι" θα χτυπαγε - θες κακη γευση, θες βηχα, θες "χτυπημα".

Αυτα και παντα με επιφυλαξη οτι προκειται για τη δικη μου προσωπικη ερμηνεια που μπορει να απεχει απο τη πραγματικη αναλυση του τι συμβαινει μεσα στο carto Giant.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem