vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, mfk, Milarepa, lagoudakis, camber

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #450 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 21:37 »
γενικα μην περιμενεις παντηση απο την εταιρια. :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #451 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 23:39 »
Ρε guys, εγω ξερω οτι οι μπαταριες του eGo-T που πηρα, οταν αδειαζουν - πλησιαζουν στο αδειασμα αρχιζει κ αναβοσβηνει το LED του κουμπιου. Εδω, ο φιλος μας λεει οτι εχει ο φιλος του δυο μερες το γιγαντα κ δεν εχει κανει φορτιση σε καμμια απο τις δυο μπαταριες.

Μονο εγω το βλεπω 1+1=2 ;

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #452 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 23:45 »
φιλε δεν με καταλαβες. Δεν λεω οτι αναβοσβηνει το φωτακι αλλα στις 3 ρουφηξιες σβηνει αυτοματα το τσιγαρο. Στην αντιπροσωπια του ειπανε οτι ετσι ειναι οι νεες μπαταριες για εξοικονομηση ενεργειας ΑΣΧΕΤΑ αν ειναι πληρως φορτισμενο ή κοντευει να αδειασει. Ετσι μου ειπε τουλαχιστον. Ελπίζω να κανει λαθος. Θα το φορτισει πληρως σημερα για παν ενδεχομενο και θα δουμε αν εξακολουθησει να το κανει. Αν το κανει ειναι μεγαλη Μ...

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #453 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 23:54 »
Αν οντως εχει καποιο κυκλωμα που απενεργοποιει το τσιγαρο σε περιπτωση πεσμενης τασης της μπαταριας (πεσμενα volt) τοτε εννοειται οτι, και παλι, οταν οι μπαταριες ξεφορτισουν, αυτο θα κανει αυτο που εχει προγραμματιστει να κανει, θα απενεργοποιει το τσιγαρο. Δε νομιζω ο φιλος σου να ειναι τοσο ατυχος που να επεσε σε 2 ελαττωματικες μπαταριες.


Συμφωνω βεβαια με τα παιδια που απαντησαν οτι το καλυτερο που εχε να κανει ο φιλος σου ειναι να απευθυνθει στην εταιρια απο οπου αγορασε το Giant. Σου απαντησα απλως αυτο που φανταζομαι οτι εχει συμβει αλλα αλλο η φαντασια κ αλλο η υπευθυνη απαντηση. Οποτε, ξανα τονιζω, οτι απλως κανω υποθεσεις.

Αποσυνδεδεμένος echelon

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #454 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 01:06 »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Καινούριος στο forum, σας ευχαριστώ για την ενημέρωση που μέχρι τώρα παρέχετε σε εμάς τους newbies, και που χάρις σε αυτήν έχω να εισπνεύσω πίσσα μία εβδομάδα.
Αναφορικά με την συσκευή είχα και εγώ τα περίεργά μου με τις μπαταρίες καθώς και οι δύο δεν φορτίζουν με τον βιδωτό αντάπτορα φόρτισης. Ο κύκλος φόρτισής τους είναι το πολύ δύο λεπτά και μετά δείχνουν φορτισμένες ενώ στην ουσία είναι άδειες. Ευτυχώς λειτουργεί σωστά το passthrough και έτσι της φορτίζω οπισθίως. Να σημειώσω εδώ καθώς είχε ερωτηθεί παλιότερα, ότι στη φόρτιση passthrough ανάβει ένα έντονο κόκκινο led πάνω από τη θύρα usb, και στο τέλος της φόρτισης το led ανάβει αμυδρά. Δοκίμασα και έναν εφεδρικό φορτιστή (βιδωτό) και είχα τα ίδια αποτελέσματα. Οπότε η έχω δυο προβληματικές μπαταρίες, ή δύο προβληματικούς φορτιστές. Τί προτείνετε, (1) να φορτίζω μόνιμα την δεύτερη μπαταρία (όταν δεν την δεν χρησιμοποιώ) μέσω passthrough, ή να στείλω όλο το πακέτο πίσω στην εταιρεία και να ξεμείνω για μέρες χωρίς e-cigarette... και επίσης (2) πως αποθηκεύετε τα giant τη νύχτα; όρθια, με ή χωρίς το cartomizer, εντός θήκης; Ρωτάω γιατί έχω την αίσθηση ότι και φρεσκογεμισμένα να είναι, εξαιτίας του μεγάλου στομίου τους, μέχρι το πρωί ξεθυμαίνουν και ο ατμός τις πρωινές ώρες γίνεται κάπως ξηρός/καμένος μέχρι να ενισχυθεί με νέο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #455 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 02:40 »
Καλώς ήρθες στην ατμοπαρέα μας.
Πάρε το πακέτο σου και πήγαινε στην NOBACCO στο Βύρωνα να στα αντικαταστήσουν, έτσι δεν θα ξεμείνεις. Όσον αφορά την "αποθήκευση", κατά την διάρκεια της νύχτας, εκεί δεν έχεις πρόβλημα κανένα. Εγώ τα δικά μου τα είχα με τους ατμο πάνω και το ένα να κοιμάται στην θήκη και το άλλο μια όρθιο, μια ξαπλωτό, ανάλογα όπως μου καθόταν εκείνη την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος kountoura

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #456 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 11:59 »
kalimera k xronia polla..eime 2mines sxedon xristis i.t.ksekinisa me ovale elips,meta ovale ego-c kai twra nobacco giant me to opoio den kserw ti mporei na kanw lathos k den mporw na to euxaristithw.apo tote pu arxisa to i.t. eime me igro black old tobacco tis ovale,epeidi den ithela na to alaksw evala to idio igro sto giant.i geush kamenu lastixilas den ipoxwrei,xaramisa kai tus 3 atmopoihtes.lete na fteei to igro?euxaristw!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #457 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:01 »
φιλε καλημερα κ χρονια πολλα !! κατ αρχην μη γραφεις με αγγλικους χαρακτηρες, Ελληνες ειμαστε  :laugh1:
δευτερον προφανως εχεις χαλασμενο ατμοποιητη γι αυτο σου φερνει αυτο το καμενο στη γευση, αλλαξε τον και μας ξαναλες ;)

Αποσυνδεδεμένος kountoura

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #458 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:13 »
Οκ ειμαι απ το κινητο κ δεν βολευει καλα με ελληνικα.τελος παντων  δεν με πειραζει.ευχαριστω πολυ για την συμβουλη ,αλλα εγω σκευτηκα οτι μπορει να φταιει το υγρο,δεν υπαρχει λες τετοια περιπτωση?γιατι και οι 3να ειχαν προβλημα παραξενο δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #459 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:18 »
Καλημέρα. Ατμίζω mini & more με 18άρα. Δεν το χορταίνω όμως και το έχω πιπίλα όλη μέρα. Θέλω να αυξήσω το χτύπημα. Σκέφτομαι ή να βάλω τη μπαταρία του Hybrid (1100) μήπως βελτιωθεί το χτύπημα ή ίσως να πάω σε Giant. Δεν ξέρω ποιό είναι το σωστό, αν και μελέτησα τα review κ του m&m κ του hybrid αλλά και του Giant. Είναι τελικά το Giant το πιό δυνατό σε χτύπημα???
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2011, 14:37 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #460 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:18 »
ατμοποιητης με ατμοποιητη εχει διαφορα στις αντιστασεις του, ισως να σου αποδιδει λιγο διαφορετικα τη γευση αλλα το καμμενο δεν δικαιολογει καλο ατμοποιητη... ισως επεσες στη περιπτωση. εμενα μου ετυχε οι 2 στους 3 να ειναι αν οχι καμενοι, πολυ χαμηλης αποδοσης αρα? πεταμα αλλα μιας που τα λεφτα μας τα σεβομαστε,  στο μαγαζι απ οπου πηρες να σου δωσουν σωστους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kountoura

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #461 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:25 »
Ευχαριστω!θα παρω αλλο ατμοποιητη σημερα και βλεπουμε..

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #462 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:14 »
Γεια σας παιδια

Ενας φιλος πηρε το giant και μετα απο 6 ωρες χρησης η μπαταρια του αναβοσβυνει συνεχεια τι συνβαινει?
Του ειπα να συνδεσει το καλωδιο στον υπολογιστη για να δουλεψει η μπαταρια με ρευμα απο υπολογιστη για να δω αν θελει φορτισμα και του κανει τα ιδια τι εγινε τελικα?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #463 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:16 »
Δωρεαν αλλαγη με παραλλαβη - παραδοση επισης δωρεαν κατοπιν επικοινωνιας με το τεχνικο τμημα............ ::)

NObacco E-cigarettes
Τίγρητος 6, 162 32
Αθήνα
Τηλ/Fax: [color=rgb(73, 83, 90) !important][size=11px !important]   [/size][/color]         210-762 20 20     

ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #464 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 20:21 »
Χαλασε σε ωρες...?

Περιεργο μου φενεται,πηρε το πακετο και πηρε αλλους δυο ατμοποιητες και χρεισοιμοποιησε εναν απο αυτους και οχι του πακετου μημπως εφτεγαι αυτο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115670 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507198 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8903 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568665 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243712 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294071 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762659 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog