vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, manoslykos, Milarepa, I.P

Twitter

Le Zephyr by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:19 »
Επιτέλους νόμιζα πως ημουν ο μόνος που δεν κατάφερα να παρω γεύση απο αυτο τον ατμο.μου δίνει κατι το στυφό να το πω..σίγουρα ειναι πολυ υποτονικο ..τον έστησα με βαμβάκι και mesh σε όλες τις διαμέτρους και ολα τα σύρματα που είχα στην διάθεση μου..ουτε το μέτριο δεν έφτασε..

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:21 »
Ακριβώς φίλε μου μετριοτατος όπως το είπες. Βέβαια θα ήθελα να ξέρω από τους άλλους φίλους συνατμιστες τι άλλους ατμόποιητες έχουν και τον εκθιαζουν

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:56 »
Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να εχεις καποιο high end ατμοποιητη για να καταλάβεις οτι ο συγκεκριμένος δεν δίνει γεύση..πεντε υγρα δοκίμασα και τα πεντε τα πηρα καλυτερα σε ναυτιλο..πυροβολήστε με αλλα δυστυχώς ετσι ειναι..όσο για  συγκρίσεις με richelieu και εβιβα ουτε καν το συζητάμε...
Στο τέλος πίστεψα οτι εχει καποιο πρόβλημα ο δικός μου..τον έστησα  πανομοιότυπα και με ενα δεύτερο μηπως και,αλλα τιποτα..

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:59 »
@ dracmor
Θα σου αναφερω εγω τι εχω και ειλικρινα χωρις καμμια διαθεση αντιπαραθεσης και περιαυτολογιας. Ο,τι αναφερω ειναι αυθεντικο και αγορασμενα απο Βασιλη,Κωστα,Κωσταντινο  και Θεμιστοκλη απο Vapeland  Πικερμιου και Χαλανδριου.  Λοιπον.  Ιθακη με κεραμικο.Ιθακη χωρις κεραμικο, Πηνελοπη v2, Πηνελοπη v4, Τηλεμαχο v2 plus (2) και κλεινω με  Iatty που δυστυχως -για μενα- λιγες φορες εχω καταφερει να στησω σωστα γιατι δεν εχω χρονο να τον μαθω. Οσες φορες ομως τον πετυχα ,δε θες να ξερεις τι γευση ειχε!!!! Μπορω να βαλλω κι αλλα θαυμαστικα,αλλα ας μιλησουν καλυτερα,οι παληοτεροι στο χωρο και στο φορουμ,απο μενα.     Συνεχιζω.     Φαινομενον Lite και Αιολο v2 απο Κωστα (Gus).     Συνεχιζω.   Eviva απο Κωσταντινο.
Περασαν απο τα χερια μου ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ γνησια τα εξης. Goblin  mini  -αυτος δεν πιανεται στο μετρημα,διοτι για τα γουστα μου, ο ναυτιλακος που πρωτοξεκινησα, ηταν κλασεις ανωτερος-  Kayfun Lite Plus, Kayfun v4 και CloudOne. Δεν εχω κανεναν.   Εχω αυτη τη στιγμη δανεικους απο τον κολλητο που μ'εβαλε στο ατμισμα  Le Magister και Apollo αυθεντικους. Οταν λεω δανεικους εννοω πως με το Μητσο ειμαστε κ..ος και βρακι.  Σε επεισα?

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:00 »
Προφανώς και θα τον συγκρίνω με high end με την τιμή που έχει. Απλά το ανέφερα γιατί όταν  ένας άνθρωπος πάει πχ από έναν μη επισκευασιμο πολύ πιθανό ο συγκεκριμένος να του φαίνεται σαν να ανακάλυψε τον τροχό δεν ξέρω απλά προσπαθώ να καταλάβω πως γίνεται κάποιοι να βρήκαν γευσαρα όχι απλά γεύση σε αυτόν τον ατμό

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:03 »
Αποστολή δεν τίθεται καν θέμα αντιπαράθεσης προς τεου αλλά τώρα που βλέπω και τη συλλογή σου μένω ακόμα πιο έκπληκτος με τος πως λες ότι έχεις γεύση από τον zephyr.  Όπως και να έχει γούστα είναι αυτά εγώ πάντως τον πάω για πούλημα

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:05 »
Καμμια διαθεση αντιπαραθεσης :nope: :nope: :yes: :yes: :D :D Αρκει να σου πω πως δοκιμασα και SQuape απο τον εν λογω Θεμιστοκλη που ηταν ο καθημερινος του.Δεν τρελλαθηκα με τον εν λογω ουτε κι αυτος βεβαια!! Το ζεφυρο εχει πια για καθημερινο. Ολα καλα. ;)
Υ.γ Θα τον ΑΓΟΡΑΖΑ αλλα περιμενω κατι GG.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2016, 17:11 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:15 »
Εγω παλι ειμαι σίγουρος οτι δεν τίθεται θεμα υποκειμενικοτητας
όσον αφορά τη γεύση σε αυτο τον ατμο...και πραγματικά ειναι και ο τελευταίος ατμοποιητης που με κούρασε αφιερώνοντας του χρονο και χρήμα..

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:19 »
Αν και στη ζωη εισαι τοσο ΑΠΟΛΥΤΟΣ,υπαρχει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:26 »
απο διαφορες συζητησης  στο facebook,εγω εχω καταλαβει οτι καποιοι τον λατρευουν και αλλοι τον μισουν,ισως δεν ταιριαζει με ολους.
για παραδειγμα εγω εχω λατρεψει τον le magister και πολλοι τον πουλησαν μετα απο 2-3 στησιματα  :dontknow:.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:28 »
Έτσι και εγώ κατάφερα να αποκτήσω τον Le magister. Ελπίζω και εύχομαι αυτός που θα πάρει τον zephyr μου να τον χαρεί

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 06, 2016, 18:01 »
θελω να ακουσω τα σεταπ σας...και απο αυτους που λενε οτι εχει καλη γευση,αλλα και απο τους Μη.

εγω παντως τον κραταω ανετα γιατι περα οτι ειναι στεγανός στήνεται και σχετικά ευκολα. 
Τον στήνω με 40αρι 7 σπειρες αν ειναι να βαλω βαμβακι και 35αρι 6 σπειρες αν ειναι για μες παντα στον 3,5 πυρήνα.

και στις 2 περιπτώσεις τροφοδοτεί απιστευτα καλα...

και επισης οι νομοι της γευσης στο ατμισμα ειναι 3ης.
1.  Στενος θαλαμος
2. Σφυχτη Εισαγωγη αερα
3, Πλούσια τροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 06, 2016, 18:08 »
Τον έχω στήσει με mesh αλλα και με βαμβκακι. Όλα τα στησίματα γίνανε σε 2.5μμ coil. Στο στήσιμο με βαμβάκι αλλά και με μεsh me 27 awg Kanthal ενώ στο βαμβάκι δοκίμασα και SS 316  στο μηχανικό μου. Το βαμβάκι που έβαλα είναι το drago cotton και πάντα αφράτο και να μην ακουμπάει κάτω στη δεξαμενή του υγρού. Όπως και να τον έστησα η γεύση δεν ήταν εκει.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 06, 2016, 21:01 »
Μπορεί το center pin του le zephyr να μπει στον le magister??? μπορεί κάποιος να το τσεκαρι ??

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 07, 2016, 00:27 »
@ sxolare
Αν εχεις υπομονη θα 'χεις την απαντηση σου σε μερικες μερες,αρκει να κοιτας το νημα. Τον επεστρεψα σημερα το απογευμα για να τον ατμισει αλλος φιλος, διοτι θελει να ψαχτει για αγορα μετα. Οπως καταλαβαινεις ειναι σε συνεχες rotation. Θα τον ξαναπαρω και θα σου πω. Παντως δε μου περασε απο το μυαλο γιατι δεν υπηρχε λογος. Παρ'ολα αυτα.  Μαλλον στο κατω μερος,πρεπει να βιδωνουν,δεν ειμαι τοσο σιγουρος ομως,αν βαζοντας το center pin του zephyr στη βαση του magister, θα μπορεσει να καπακωσει μετα, το πανω μερος του magister. Θα δουμε.

@ malossi
Eχει την ΣΤΕΓΑΝΟΤΗΤΑ. Οπως και ο magister βεβαιως. Αυτοι που τους εχουν και τους δυο απο την παρέα μου,  δανειζουν το magister και οχι το zephyr.  Αυτο βεβαια εχει να κανει οχι με τη γευση,αλλα με την αυτονομια. Για να εξηγουμαστε.
Παμε παρακατω. Πως στηνω.
Κατ'αρχην δοκιμασα με 3αρι και 3,5αρι πυρηνα και 40αρι συρμα Α1 Κανθαλ. Δε με ενθουσιασε και τοσο.
Σημερα του'βαλα ετσι για αλλαγη 317ss, αλλα για να βγω στα 8 Ωμ -δε θελω να παω παρακατω- βγηκαν 9 σπειρες και περασα αρκετα κατ'υψος το center pin! Παρ'ολα αυτα η γευση ειναι εκει, πιστευω ομως πως το 317 δεν ειναι συρμα για ατμισμα,αλλα ταιριαζει περισσοτερο σε συρματινο σφουγγαρακι για τα πιατα.
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΣΤΗΘΕΙ σε βατονετα ή σε 2,5 τρυπανακι, με 6 ή 7 σπειρες με συρμα Α1 Κανθαλ, σε kgd, με το βαμβακι να ακουμπα λιγο κατω, ΑΛΛΑ κοβοντας και αφαιρωντας το μεσα βαμβακι κατα το 1/3 ωστε να του εξασφαλισεις απροσκοπτη τροφοδοσια,το μηχανημα παει σταυροβελονια. Κενταει!!!!  Τι κανω με το μεσα βαμβακι?  Κατ'αρχην στηνω συρμα και βαμβακι εχοντας στο χερι μονο το center pin. Tο βαμβακι αφρατο και μπρος-πισω μερικες φορες να βρει καλα τη θεση του,μεσα στις σπειρες. Μετα πιανω το ψαλιδι και τραβαω ενα ευθυ κοψιμο απο το τελος του βαμβακα, κοβοντας μεχρι το κατω μερος του τανκ,αφαιρωντας μη σου πω και λιγο παραπανω απο το 1/3 του συνολικου ογκου του κατω βαμβακα. Πιο μπροστα εχω φροντισει τις σπειρες να ισαπεχουν οσο το δυνατον καλυτερα. Γεμιζω και περοβολαω.
Οσο  υποκειμενικη  και να ειναι η αισθηση της καλης γευσης,ξερω να ξεχωριζω το τελειο  κοκορετσι,απο το γιαλατζι!


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

@ drakmor
Τωρα το προσεξα κατι που γραφεις και να ειναι καλα ενας φιλος που το επισημανε,γιατι εγω το περασα ξωφαλτσα.
Δες αυτο που γραφεις δυο μηνυματα πισω. ΤΟ βαμβακι  ΠΡΕΠΕΙ να ακουμπα κατω,οχι να μην ακουμπα! Καποιοι μαλιστα το μεσα βαμβακι το ΧΩΡΙΖΟΥΝ με το ψαλιδι στα δυο, βαζοντας να ακουμπα στον ΠΥΘΜΕΝΑ του ντεκ,το ενα απεναντι απο το αλλο. Πως θα εχεις σωστη τροφοδοσια,αν βρεχεται μονο λιγο βαμβακι, δοθεντος πως ουτως ή αλλως, μια ποσοτητα του μεσα βαμβακιου θα ειναι με πολυ λιγη ποσοτητα υγρου,γιατι το υγρο καποια στιγμη θα αρχισει να κατεβαινει?  Αν δεν ειναι λαθος στη συνταξη του λογου σου,δες κι αυτο πριν τον πουλησεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2016, 08:28 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248638 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766982 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 160 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181445 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 349 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 312 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2467 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1049 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos