vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 5 χρήστες
redvw74, mantzoumis, cmih1966, lagoudakis, Jorge

Twitter

Le Zephyr by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος VapeWizz

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Le Zephyr by Vaponaute
« στις: Μαρτίου 24, 2016, 14:25 »
Le Zephyr - By vaponaute
Κατευθείαν στο ψητό. 
Δεν κανει τίποτα, δεν βγάζει καθόλου γεύση, μηδενικό ντουμάνι, χάλια ποιότητα κατασκευής, τρελές διαρροές απο παντού και μου έχει βγάλει την Παναγία για να τον στήσω. 
Όυπςςςςς λάθος έκανα.... Άλλες οχτώ μέρες είναι ακόμα για την πρωταπριλιά.......
Πραγματικά δεν εχω να πω πολλά πραγματα, με έχει αφήσει άναυδο απο την πρώτη μέρα που ήρθε στα χέρια μου. Απο την συσκευασία μέχρι και τα ορινκακια του είναι ενα κόσμημα. 
Δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας ατμιστης ο οποίος να πει οτι δεν του κανει ο αέρας του μιας και έχει ρυθμίση ( 6 επιλογές ) απο την πιο σφιχτή για τςιγαριςιες μέχρι τέρμα αεράτη για πνευμονικές και ντουμάνια. Το στήσιμο του είναι απο τα πιο εύκολα που εχω δει ποτέ και για διαρροές φυσικά ούτε λόγος. Όσο και αν το προσπάθησα δεν έβγαλε ούτε μια σταγόνα. Γεύση και ντουμάνια ατελείωτα ( πνευμονια να έχουμε ). Τον δοκίμασα με λεπτά σύρματα και με χοντρά, εμένα για τα γούστα τα δικά μου, μου άρεσε στο χοντρό σύρμα 0,40μμ και κάτω απο ενα ωμ. Γύρω στο 0,60 με 0,80. 
Το να σου δώσει καμένο πραγματικά πρέπει να το κανεις τάμα και να το προσπαθήσεις όσο δεν πάει μιας και η τροφοδοσία του είναι τόσο άμεση που προλαβαίνει τις απανωτές Τζούρες στα πολλά βατ και με σκέτη vg. 
Κάποιοι δικοί μου ατμοποιητες βρήκαν τον δάσκαλο τους και τις συσκευασίες τους και ξαναμπήκαν στο συρτάρι. 
Το μοναδικό ελάττωμα που του βρήκα πραγματικά και χωρίς υπερβολές είναι ενα, με ανάγκασε να ξανακάνω υγρα που είχα αφήσει στην άκρη γιατί και καλα δεν μου άρεσαν........





Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 24, 2016, 15:24 »
πραγματικα τα ειπες ολα τοσο παραστατικα.δεν θα προσθεσω τιποτα,συμφωνω απολυτα σε ολα.αυτη την στιγμη τον δουλευω με 50αρι συρμα 0,7 ωμ γευση απιστευτη διαροη οσο παραξενο κι αν ακουγεται μηδεν και τον δοκιμασα με ενα υγρο το οποιο μου ηταν χαλια.μεσα στο ζεφυρι ηταν σαν αλο υγρο.του εκανα και μια δοκιμη με την εισαγωγη του αερα ακριβως πισω απο την αντισταση και με πολις 3αρα νικοτινη πξρα ενα χτυπημα απιστευτο.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 24, 2016, 15:28 »
Bρε μαστορια ................. , ενας που εβαλε mesh υπαρχει......

Μια βοηθεια ωρε παλικαριααααα..... ;D

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 24, 2016, 16:17 »
Το mesh θέλει μαστοριά και μεράκι billy....δύσκολα πράγματα για την εποχή αυτή :yes:.
Σήμερα έχουμε tc, ανοιχτές σπείρες και cotton bacon :idiot1:.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 24, 2016, 16:31 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Καλα ειναι κι αυτα βρε.  Μακρια απ' το ... εξ΄ απο ΄δω να ειμαστε και ολα καλα ειναι...

Απλα θα ήθελα μια γνωμη για τον ατμ/τη στημενο κανονικα , γιατι meshατος ειναι , μπας και κανω την κινηση.....
Μου αρεσει ο ατιμος κι αυτος ειναι ο λογος που ρωταω.

Τεσπα....  Και που λετε ο Le Zephyr ............................................... ;D

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 24, 2016, 16:37 »
ΕΕ ας βγω και γω λιγο offtopic βρε παιδια... ;D Σορρυ!!!
Τον κλωνο της fasttech τον εχει δοκιμασει καποιος? 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 24, 2016, 16:39 »
Δεδομένου ότι εμφανίστηκε προχτές στην FT και "Ships in 7 business days", τολμώ να υποθέσω πως κανένας ;) 

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 24, 2016, 16:54 »
Λαθος υποθετεις.... 8)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 24, 2016, 17:00 »
Θες να μας πεις και γιατί?

Edit: ΟΚ αλλά ο φίλος λέει "Τον κλώνο της fasttech"  :tongue_smilie: 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2016, 17:35 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 24, 2016, 17:11 »
Συγγνώμη που διακόπτω τον υπέροχο διάλογό σας,
αλλά η αναπλήρωση του υγρού από αυτήν την... (πως να το πω...), ε... χμ... χαραμάδα... δεν είναι λίγο κάπως;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 24, 2016, 17:34 »
Ναι είναι αλλά είναι χαζό να το κάνεις από εκεί, ενώ έχει τον πιο τέλειο τρόπο γεμίσματος (@7:50):

https://www.youtube.com/watch?time_continue=474&v=iuFXeysDrlc

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 24, 2016, 17:53 »
Να με συμπαθάς μάστορα. Που να το φανταστώ ο πτωχός τω πνεύματι...;  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 24, 2016, 19:44 »
Εγώ πάντως σήμερα πήρα και δεύτερο... Τόσο πολύ μου άρεσε!!!! 2,5 αξονακι (ας λένε αυτοί οχι μικρότερο από 3,5) 7-8 σπειρες όχι κολλημενες, 1,7 ωμ, 10.8 βατ και γεύση... γεύση.... Να φανταστείτε ότι τώρα κατάλαβα τα δημητριακά από το Orange της 12 monkeys.... Και να πω ότι ήμουν με ce5.... με τον calix v2 ήμουν.... Καλός χρυσός ο calix αλλά... κράτα τον όρθιο, άνοιξε καμπάνα γιατί έδωσε καμμενο, κλείσε καμπάνα γιατί ρουφηξε υγρό και μπουρμπουλογουργουριζει.... Γύρνα ανάποδα για να αλλάξεις βαμβάκι αφού ξεσφιξεις και δεν σου χυθουν τα υγρά.... Σε τούτον τον Γάλλο, ανάποδα να τον κρεμασεις δεν θα σου παραπονεθει καθόλου. Μόνο "μείον" ότι δεν μπορείς να δεις το ποσο υγρό έχεις... Από την άλλη όμως, ανοίγει πανεύκολα, σαν τον Apollo, και συμπληρωνεις εύκολα.
Μετά λοιπόν την Αγορά του radius και των 2 Γάλλων, μπορώ να πω ότι.... έκλεισα!!!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 24, 2016, 20:17 »
Στον LM που εχει την ιδια τεχνικη κατασκευης , ειτε απο τη χαραμαδα , ειτε ετσι οπως το εκανε ο τυπας , προβλημα δεν ειχα.
Ιδια κατασκευη ειναι .
Οποτε ανετο γεμισμα εχει κι αυτος.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 24, 2016, 20:37 »
Βασίλη έχω οπλίσει και είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί ρε φίλε...αλλά έχω έναν ενδοιασμό,
με το αν θα μπορώ να τον πηγαίνω φέρνω μέσα στο τσαντάκι χωρίς φόβο. :hmmm:
Αν και απο ότι έχω δει και έχω διαβάσει μέχρι τώρα,τα πάει καλά :thumpup:.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7315 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324088 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509472 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as