vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 4 χρήστες
athalpa, elaspre, camber, gama

Twitter

Le Zephyr by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:11 »
@ drakmor
Παρακαλω βρε drakmor και μην το ξαναπεις. Μια χαρα κουβεντα κανουμε,πολιτισμενα και ανθρωπινα. Αρκει να πατωνει το βαμβακι και το κουρεμα αν χρειαζεται, θα το βρεις. Μολις αγορασω εναν ατμο,το πρωτο που κανω ειναι να παρακολουθησω μερικα βιντεακια. Γιατι να δυσκολευω τη ζωη μου,πειραματιζομενος? Απο κει και μετα θα κανω και τα δικα μου. Εγω κοντα στο 1Ωμ τον δουλευω και παντα σε μηχανικο,με 27 awg δηλαδη 35αρι συρμα. Ανεβηκα και γω σε διαμετρο πυρηνα,δοκιμασα με 3αρι,με 3,5αρι ,αλλα για τα γουστα μου,με 2,5 διαμετρο ειμαι εντελως ευτυχισμενος!! Χτες βραδυ τον εστησα με 317 ss ετσι για δοκιμη,στη διαμετρο που σου ειπα. Ειχα μεσα Ammo Bruine epicee. Το θεωρω χαλια συρμα για τα γουστα μου και ειπα να δω τι ψαρια πιανει. Το βαμβακι kgd. Σα να αναθεωρησα καπως ατμιζοντας!! Σημερα το μεσημερι τελειωσε το τανκ και αλλαξα υγρο στο ιδιο στησιμο, με το παληο βαμβακι,ετσι για να δω πως θα συμπεριφερθει. Εβαλα on the storm της vaponaute και το παιζει σα να τον επλυνα και να τον φρεσκοεστησα!! Για τον ατμο ξερω πια, αλλα με βλεπω να κανω κωλοτουμπα με το εν λογω συρμα πανω στο le zephyr!! Για να δουμε....  

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

@ vag21
@niknith
Ρε παιδια για το θεο! Τι βιντεο να φτιαξω? Αφου στο youtube τα ειδα και γω!  Και στο σα'ι'τ της vaponaute υπαρχει,αλλα και στο youtube.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 03:08 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:50 »
θελουμε ελληνες τεχνιτες,να μιλανε ελληνικα να τα φχαριστιομαστε  :)).

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:05 »
Ασε δε λεει! Μιλαω τα ελληνικα με προφορα Ηπειρου! Θα γελασει το παρδαλο κατσικι!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Λοιπον. Ριχνουμε τη σχετικη μπουγαδα απ'το προηγουμενο στησιμο. Παιρνουμε μονο το center pin, ετσι οπως ειναι αποσυναρμολογημενος ο ατμο και του κοτσαρουμε πανω οποια αντισταση,εχουμε φτιαξει.  Μην το φοβαστε δινει χερι γιατι στο κατω μερος,εχει μια πατουρα μικρη που μεσα της εμπεριεχεται ο πολος. Σ'αυτη την πατουρα ακουμπα το τρυπανακι ή η βατονετα που στηνω. Πιανω με δεικτη,αντιχειρα και μεσο  -μεσος ειναι το γνωστο δακτυλο,με το οποιο κανουμε τη γνωστη χειρονομια  ;D -του αριστερου χεριου,διοτι ειμαι δεξιοχειρ  και με το δεξι βιδωνω τζάτζαλα-μάτζαλα!  Οι αριστεροχειρες τό αυτό με το αλλο χερι.  Αφου βιδωσω την αντισταση,συνεχιζω το κρατημα κατα τον προηγουμενο τροπο και φτιαχνω τις σπειρες στοιχισμενες κατ'ανδρα,οπως λεγαμε στο στρατο. Aφου μαλαγρωσω καλα τις σπειρες που βρισκονται αλαμπρατσετα με το center pin, το ακουμπαω με ευλαβεια κατω για να μην πατσαβουριασουν οι σπειρες και χαθηκαμαν!!  Στη συνεχεια τα γνωστα. Βαμβακι,κοψιμο,περασμα και το γνωστο περα-δωθε, να κατσει καλα ο βαμβαξ στη φιλοξενη αγκαλια της σπειρας!  Μολις τα βρουνε οι δυο τους,παιρνω με το ενα χερι το τανκ και με το αλλο,ταιριαζω απο διπλα το ετοιμο center. Ταιριαζω πού περιπου θα πατωσει το βαμβακι και στη συνεχεια κοβω, αφηνοντας ποσοτητα βαμβακιου ισα που να κανει ενα αναποδο  Γ  (γαμμα), οταν το βιδωσουμε και πιασει στον πατο του τανκ, γιατι θελουμε και γ@μ@τη γευση ;D   Δηλαδη βιδωνοντας το center θα πατωσει το βαμβακι,υπο γωνια. Την κατω οριζοντια πλευρα του βαμβακα, που ακουμπα στον πυθμενα του τανκ, την υπολογιζω περιπου 4-5mm, σα να λεμε περιπου μισο ποντο. Στη συνεχεια κοβω με το ματι,ποσο βαμβακι ειναι μεσα στην αντισταση και αν ειναι αρκετο,πιανω το ψαλιδι και αφαιρω βαμβακι,αρχιζοντας να κοβω προς τα πανω,μεχρι να φτασω κοβοντας στο κατω μερος του ντεκ. ΑΦΑΙΡΩ δηλαδη απο το κυριως σωμα του κατω βαμβακιου το 1/3 περιπου.  ΣΠΑΝΙΑ να μην αφαιρεσω!!   Ολα αυτα για να εχω καλη τροφοδοσια.   Αφου εκανα ολα τα προηγουμενα πιανω παλι με αντιχειρα,δεικτη,μεσο -με βοηθανε στο πιασιμο,οι βιδες που πιανουν οι   ακρες απο το συρμα- και βιδωνω  απαλααααααααά, γιατι θα χαλασει το ολο εγχειρημα και φτου κι απ'την αρχη!  Αφου βεδωσω αρκετα,συνεχιζω το βιδωμα με δεικτη και μεσο, ωσπου να ψιλοσφιξει το center, πανω στο τανκ.  ΔΕΝ χρειαζεται περισσοτερο. Στη συνεχεια αμολαω καυσιμο και πυργιοβολαω. Αυτα..
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 02:34 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 08, 2016, 12:56 »
[justify]@ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ, καλημέρα. Να τα πιάσουμε λοιπόν ένα ένα.[/justify]

[justify]Σε βεβαιώνω, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να με μαγκώσεις ποτέ στο να θάψω έναν καλό ατμοποιητή. Δεν έχω φιλαράκια να στηρίξω, δεν έχω μετοχές, δεν έχω ατμιστικές εμμονές, δεν είμαι του παραλογισμού: ακριβότερο = καλύτερο ή πως το δικό μου χωριό είναι η Εδέμ. [/justify]
[justify]Δεν έχω τον Le Zephyr (Vaponaute) και δεν μπορώ να εκτεθώ παραπάνω λέγοντας απλώς πως τον θέλω. [/justify]

[justify]Απάντησα ακριβώς κάτω απ' την ανάρτησή σου (αν άλλαξα κάτι εκ του πονηρού), επομένως δεν γίνεται να κρυφτώ, εκτός κι αν είμαι τόσο αφελής. Αν θέλω να γίνω πονηρός θα πω: απάρτια δίχως συνοχή είναι και μπαρούφα. Μύλο νεοκαθαρεύουσας με ερμαφροδιτισμό που μισεί ακόμα και το μόνο τονικό σημάδι που έχει σταθεί όρθιο, σπάνια βλέπω. Δεν έγραψες “πολυ καλοι και οι δυο”, έγραψες “Πολλοι καλοι και οι δυο,αλλα μεχρι εκει!” Επομένως είχαμε -τουλάχιστον- την ίδια πρόθεση προσθαφαίρεσης λέξεων. [/justify]

[justify]Να συνεχίσω; [/justify]


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 08, 2016, 17:44 »
@ JoeBarTeam
Γεια χαρα,ορθα-κοφτα.  Κανεις δε σου μιλησε για μετοχες, φιλαρακια, ακριβοτερο,καλυτερο=χειροτερο, Εδεμ, Ηλυσια Πεδια, Βαλχαλα, κ.λ.π, κ.λ.π..... Αν βεβαια αισθάνεσαι την αναγκη να απολογηθεις, κανε  ο,τι νομιζεις. Το αν οντως  εκτεθηκες λεγοντας  παραπανω '' αν και τον θελω'' , ειναι κατι που αποδεχεσαι απ'οτι βλεπω.   Splendid !!   Ειναι μια καλη αφορμη να συμφωνησουμε και καπου!!
ΑΛΛΑ μαλλον θα ξαναματαδιαφωνησουμε again, στο εξης!!  Εγραψα,  '' πολυ καλοι και οι δυο,αλλα μεχρι εκει''.  Ξερεις τι λεω για να μη χαλαμε  τις καρδιες μας?  Να μου υπαγορεψεις, τι ακριβως θελεις να γραψω και γω θα υπακουσω και θα κανω ο,τι πεις!!   Εξακολουθω παντως να πιστευω, πως το Αριστο θα ειναι το αιωνίως ζητουμενο για το ανθρωπινο ειδος!  Αν εσυ βεβαια ανακαλυψες Αριστα πραγματα στη ζωη σου εισαι πολυ τυχερουλης,γιατι εγω, μονο πολυ καλα εχω βρει!  Αλλα ειπαμε, περι ορεξεως σφολιατα με τυρι!!
Οσο για τις τελευταιες παρατηρησεις σου,σχετικα με το υφος και το πνευμα των γραπτων μου, οταν θα περασω σε δυο-τρεις μηνες απο τη σχολη για τις εξετασεις, δειξε μια επιεικεια και μη με στελνεις για την Εξεταστικη του Σεπτεμβριου!   Ειναι τελευταιο μαθημα που χρωσταω και εχω κοψει την αναβολη για το Στρατο,  ποσες φορες θα στο πω?  Σου εχω πει τοσες φορες. Βαριεμαι να βαζω τονο στο ηλεκτρονικο κειμενο!  Και διαβεβαιωνω απο αυτο εδω το forum, αν ειχα τη δυνατοτητα να βαλω οξεία, ψιλή, δασεία, περισπωμένη, βαρεία, θα το εκανα.
Υ.Γ  Οταν με ρωταει ο Κωσταντινος πως μου φαινεται ο eviva, του απανταω πολυ καλος και γελανε τα μουστακια του,που δεν εχει. Και με τον αλλο Κωστα το ιδιο εχει συμβει. Σ'εσενα JoeBarTeam θα απαντω , Αριστοι και οι δυο!
Υ.Γ Για το le zephyr εχεις να πεις τιποτα, εκτος απο οτι τον θελεις? Γιατι αλλιως εισαι off topic.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2016, 14:03 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 08, 2016, 20:13 »
[justify]@ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ[/justify]
[justify]Βρε Αποστόλη, καμία σχέση με απολογίες και σχετικά χαριτωμένα. Έχεις ξεκάθαρο πλεονέκτημα και ειλικρινά χαίρομαι γι' αυτό. Απ' όσα έχω διαβάσει από εσένα, και καλύτερη συλλογή έχεις, και προφανώς περισσότερα στησίματα, τι να έχω προλάβει μέσα σε 5 μήνες; Το θέμα μας ασφαλώς και είναι ο Le Zephyr, έδωσες ουσία στη συζήτηση ενώ εγώ από την άλλη δεν είπα τίποτα πέρα από ένα φτωχό “θέλω” συν τη γνώμη μου πως ήσουν άδικος με κάποιες συγκρίσεις. [/justify]



Και αφού νομίζω λύθηκε το θέμα, ώρα επιστρέψουμε στο νήμα. Δύο μυνήματα διαγράφηκαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 21:00 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 15, 2016, 01:36 »
Σε κλώνο του Le Zephyr σήμερα, δύο στησίματα, δύο διαφορετικά υγρά και βλέπω πως θα τα πάμε πολύ καλά!  :yes:
Θα μείνουμε για λίγες μέρες στο 1Ω με SS316L - AWG 28 (δεν έχω και άλλο) με 7/8 σπείρες σε 3,5mm άξονα 
και το βαμβάκι κουρεμένο όπως το προτείνει και ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ.


Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 16, 2016, 00:37 »
Τον έχω δύο μέρες το καλύτερο στήσιμο είναι με λεπτό βαμβάκι όχι χωριστά στο ντεκ και να ακουμπάει λίγο 28αρι σύρμα 6 σπείρες στο 1Ω με 2αρι πυρήνα οι σπείρες λίγο ανοικτές

στάλθηκε από το lg τεσσερο


Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 17, 2016, 13:21 »
Μία διόρθωση και 2.5 πυρήνα και αν γυρίσεις την εισαγωγή του αέρα αλλάζει τελείως η γεύση και το χτύπημα.

στάλθηκε από το lg τεσσερο


Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 17, 2016, 23:14 »
Μετά από ευγενική παραχώρηση του Θάνου από vape corner για δοκιμή τον έστησα τον όμορφο! 
τιτάνιο 0,40 όχι για TC αλλά νορμάλ, διάμετρος τρύπας 3 χιλιοστά, βαμβάκι cotton bacon. 
γέμισμα με boss reserve αποτέλεσμα αντίσταση 0.66 στα 27 βατ και πάμε. 
Τζούρα στην μεγαλύτερη στρογγυλή τρύπα (δεν θυμάμαι διάμετρο) αθόρυβη, άνετη, ούτε αεράτη ούτε τσιγαρίσια  
χτύπημα πάρα πολύ καλό όπως μου αρέσει, ντουμάνι λογικό για την σύσταση του υγρού και 
γεύση Φοβερή, ωραία γευστική υγρή τζούρα που έχει ως αποτέλεσμα να αισθάνομαι πιο ξεκάθαρα τα δημητριακά με το μέλι
σε σύγκριση με το phenomenon τα οποία νοιώθω πιο στρογγυλεμένα στην τζούρα. 
Με αυτά που είχα διαβάσει φοβήθηκα να πω την αλήθεια αλλά το εργαλείο σηκώνει πολύ παιχνίδι και σε όποιον ασχοληθεί θα δώσει σίγουρα ΑΠΟΛΑΥΣΗ.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 18, 2016, 11:17 »
Σφήνα χώθηκες και τον τσίμπησες! :laugh1: Για μένα τον είχε αφήσει.

Παίξε μπάλα και λιώστον με την ησυχία σου, να στρώσουν και τα μέταλλα, να τον περάσω μετά "διαβολοβδομάδα"!!!

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 18, 2016, 16:06 »
Αντε μωρε με τα παληοσιδερα που πατε και μπλεκετε!! Οι παληοφουαγκράδες βγαλανε και ατμοποιητη!   ;D

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 18, 2016, 16:16 »
Αρα Τοοοολιουουου........
Σβουρσις  ωρε το μπαμπακι ετσ απ΄σι 'πα  ;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 18, 2016, 16:22 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 18, 2016, 16:44 »
Αρα Τοοοολιουουου........
Σβουρσις  ωρε το μπαμπακι ετσ απ΄σι 'πα  ;;;;;;;
Ουόχι ωρέ παληουζαγάρ! Τούν έχου ακόμα μί τού  μπαμπάκ(ι)  -το (ι) ισα που να ακουγεται-  απ'τ Παρασκιυή! Δεν πρόκανα ακόμα!  Του σούρουπου θα στήσου  όπους είπεις!  Είχα κι τουν Τηλιέμαχου κουντά μ' .
Ρε Βασιλη, λες οι Πορτογαλοι να καταγονται απο ΗΠΕΙΡΟ?  Σαν πουλά  μ'φαίνουντι τα -ου   σντ'προυφουρά μας!! ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181158 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 231 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247841 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572828 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8305 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 827 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis