vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, Mimhsdr, Giannis.B

Twitter

Le Zephyr by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 27, 2016, 23:53 »
υπεροχος ατμοποποιητης σε αποδοση και ομορφια..
για μενα τα μονα αρνητικα του ειναι οτι θα ηθελα να εχει αναποδα σπειρωματα
για να μπορω να το βιδωνω απο το τανκ 
καθως και ενα οριγκακι στον πανω insulator για να μην περναει το υγρο μεσα στη βιδα..
χρειαζεται καθαρισμα εκει μεσα αρκετα συχνα αλλιως η αντισταση κανει τα δικα της..

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 28, 2016, 06:42 »
Παίδες από που τον αγοράζουμε ?

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 28, 2016, 06:52 »
καλημέρα
από τα καταστήματα της vapeland

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 29, 2016, 13:50 »
Έχετε υπόψιν οτι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι μεσάτος.αν έχετε σκοπό να τον στήσετε μονο με βαμβάκι,χάνετε την ουσία του άτμο..

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 29, 2016, 14:40 »
Σωστά ,είναι σίγουρα  ένας καλος meshατος που παιζει και με βαμβάκι.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2016, 15:02 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 29, 2016, 16:54 »
Ο ατμοποιητης ειναι genesis.
ΟΜΩΣ , ολοι οι genesis μπορουν να δεχτουν βαμβακι.
Ολοι εκτος απο ενα ατμοποιητη της Team Rambage .  Τον AMR





Tο οτι δεν στηνεται με βαμβακι , το γραφω γιατι δεν μπορεσα να το κανω εγω.
Μπορει καποιος αλλος να του εβαλε βαμβακι και να καταφερε να τον κανει να δουλεψει.

Εκτος απο αυτον τον ατμοποιητη ομως , οσοι αλλοι genesis περασαν απο τα χερια μου , δεχτηκαν μια χαρα το βαμβακι...... :)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 29, 2016, 17:15 »
Βασίλη με αυτά που λες,θα ψάχνεις πολύ καιρό ακόμη να βρεις κάποιον να στήσει με mesh :laugh1: :idiot1:.

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 29, 2016, 17:44 »
Από τους  Genesis που ειχα και έπαιζαν καλά και με βαμβακι ήταν ο BF και φυσικά ο zephyr.Ολοι οι άλλοι η δεν στηνόταν η το αποτέλεσμά ήταν κάτω του μετρίου.




Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 04, 2016, 15:12 »
Τον έχω εδώ και μια βδομάδα. Τον έχω στήσει ως τώρα μόνο με βαμβάκι. Όταν έχω χρόνο θα δοκιμάσω και με mesh. Το θέμαι είναι ότι έχω παρατηρήσει μεγάλη πτώση της γεύσης στο πρώτο κιόλας γέμισμα. Κάνω απλό στήσιμο kanthal 2.5 mm στα 1.1 ohm με drago cotton. Βάζω CLR v4 και ενώ στις πρώτες τζόυρες πυροβολάει και λέω τα άξιζε τα λεφτα του ο ατιμος μετα από 1.5 ml μου έρχεται η γεύση λες και έχω το βαμβάκι στην αντίσταση κανα μήνα όχι καμμενο αλλά αυτή η γεύση οταν έχει μαυρίσει τελέιως το βαμβάκι. Ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός. ;D Καμιά ιδέα παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος Aris08

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 04, 2016, 15:17 »
Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα, μετά απο μερικές τζουρες η γεύση αρχίζει να γίνεται υποτονική μέχρι να χαθεί. Εγω στήνω με nacamichi.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 04, 2016, 15:19 »
Όταν λέω ότι είναι dripper, μου λέτε κουκουρούκου.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 04, 2016, 15:23 »
 :blr:
Από τους  Genesis που ειχα και έπαιζαν καλά και με βαμβακι ήταν ο BF και φυσικά ο zephyr.Ολοι οι άλλοι η δεν στηνόταν η το αποτέλεσμά ήταν κάτω του μετρίου.




Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω φιλε μου δεν ειχα προβλημα.
Μερικοι μου εκαναν  καποια κολπα , αλλα δεν εδωσα μεγαλη σημασια.   Για meshατους τους ειχα αγορασει.
Αυτο που θελω να πω ομως , ειναι οτι οι genesis θα δουλεψουν και με βαμβακι.
Οι βαμβακατοι για να μπει το mesh , θα πρεπει να ξερεις τι πραπει να κανεις ακριβως.

Τεσπα ........... παμ' παρακατ'..............


Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα, μετά απο μερικές τζουρες η γεύση αρχίζει να γίνεται υποτονική μέχρι να χαθεί. Εγω στήνω με nacamichi.

Βαζετε σωστη ποσοτητα βαμβακιου  ;;;;;
Μηπως ειναι παραπανω απ' οτι πρεπει .......;;;;;
Υποτροφοδοσια καταλαβαινω εγω παντως


Όταν λέω ότι είναι dripper, μου λέτε κουκουρούκου.

Καλα εσυ πες οτι ειναι dripper και βαλε υγρο απο πανω......χαχαχαχα
:blr: :blr: :blr:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 04, 2016, 15:26 »
Δεν το λέω μόνο εγώ όμως.

Αποσυνδεδεμένος Ion92

Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 04, 2016, 15:43 »
Το αντιμετώπισα κι εγώ αυτο το πρόβλημα στην αρχή που τον είχα αγοράσει,λύθηκε όταν έφτιαχνα τέλεια αντίσταση (ίση απόσταση μεταξύ των σπειρών) και την ακριβή ποσότητα βαμβακιού,μάλλον θέλει άψογο στήσιμο για να δουλέψει σωστά με βαμβάκι.δεν ξέρω 

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Zephyr by Vaponaute
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 04, 2016, 16:18 »
Δεν το λέω μόνο εγώ όμως.


Ναι βρε......
Οπως θελεις μπορεις να το πεις.   Σιγα τα λαχανα......... :tongue_smilie:
Απλα , απο τοτε που οι drippers εχουν και τανκ , δεν μπορεις να τους αποκαλεις καθαρα drippers.
Kαθαροι drippers κατα την ταπινη μου γνωμη , ειναι οι :
Diver V1-V2
Atmomixani Sokolataki.
The Dripper .
HH 357 κλπ. τετοιου ειδους.....

Aντε να κανουμε και μια αλλη κατηγορια για drippers χωρις κεραμικο οπως οι Striker , Mutation X ....και αλλους τετοιου τυπου drippers.

Oπως θελεις ο καθενας ομως μπορει να αποκαλει τα παντα.
Οι LM / LZ , ειναι ατμοποιητες τανκ .top coil.
Tωρα αν καποιος θελει να τους πει Dripping και καποιος αλλος Tank .............. , δε θα μαλωσουμε κιολας.......

Αλλα αυτους τους βαρβαρους , μη τους δινεις και τοσο σημασια....   
Ακομα και η εταιρια κατασκευης , μου εχει δημιουργησει αμφιβολιες αν ειναι πραγματικα η κατασκευαστρια και οχι καποια που απλα βαζει το ονομα της επανω στα προϊντα της................ :tongue_smilie: :tongue_smilie: :)) :)) :))

Οχι πες..............   Απο τη στιγμη που η ιδια εταιρια στηνει λαθος τον ατμ/τη , τοτε τι θα σκεφτεις εσυ.....;;;;;;;;;    Εεεεεεεεε............;;;;;
Οχι πες............... ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy