vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τι θα λέγατε σε έναν μη καπνιστή που ΘΕΛΕΙ να αρχίσει το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
νομίζω όμως πως πρέπει να σταματήσει αυτό το πράγμα που κάποιοι λένε πάρε και πετα το ηλεκτρονικό τσιγάρο και αλλα τέτοια...! να αναφέρω πως δεν είμαι εξαρτημένος πάνω σε αυτό και απλά το κάνω για δικούς μου προσωπικούς λόγους...  απλά ήθελα να καπνίσω έτσι μου την βάρεσε και αντί να πάρω ένα τσιγάρο πήρα ηλεκτρονικό τουλάχιστον σκέφτηκα έξυπνα έστω και αν είμαι μέσα στο 1% του πληθυσμού που δεν ήτανε καπνιστές...! :)  

αυτό που πραγματικά θέλω να πω πάντως είναι πως αν κάποιος  δεν είναι καπνιστής βλέπει αυτή την στιγμή αυτά που λέω να μην κάνει την χαζομάρα να πάρει ηλεκτρονικό τσιγάρο......!!! γιατί το λέω αυτό? γιατί το σίγουρο είναι ότι θα ξοδεύει πολλά λεφτά σε υγρά/αντίστασης και ατμοποιητες..  τώρα αν κάνει κακό στην υγεία του ούτε ιατρός δεν μπορεί να μας το πει...! :P
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2016, 21:31 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Οι υπότιτλοι (δεν είναι για σένα modivin, αν θες κατάλαβε δεν με πειράζει) Το η.τ. δεν είναι καλαμπούρι. Δεν είναι παιχνίδι. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΒΑΛΕΣ
Δεν διαφωνώ. Αυτό που έγραψα δεν είχε σχέση με το πρώτο σχόλιο σου όμως και δεν κατάλαβα γιατί η παράθεση. Όπως και να έχει πολύ ασχολήθηκα ήδη.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Οι υπότιτλοι (δεν είναι για σένα modivin, αν θες κατάλαβε δεν με πειράζει)



Το η.τ. δεν είναι καλαμπούρι. Δεν είναι παιχνίδι.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΒΑΛΕΣ

δεν είναι χαβαλές... είναι χόμπυ...!!!!   και είναι κάτι που αξίζει πραγματικά...!!!!  

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Το θέμα έχει γινει προσωπική αντιπαράθεση akisgr1 και λοιπό φόρουμ και είναι κρίμα. 
Εσύ την έκανες την επιλογή σου και καλά έκανες στην τελική. Αφησε όμως το νήμα να εξελιχθεί. Κακώς βέβαια χρησιμοποίησαν δικό σου ποστ για να ανοίξουν το νήμα αυτό κάνοντας σε έτσι στόχο, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει η σύνδεση akisgr1 με το υπάρχον θέμα. Όχι τίποτα άλλο αλλα οι απαντήσεις σου είναι και εξοργιστικές :wall: 

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
λυπάμαι πραγματικά...! δεν έχω κανένα σκοπό να προκαλέσω ούτε να τσακωθώ με κανέναν..! όπως βλέπεις έχω γίνει εγώ ο στόχος όπως είπες και εσύ ο ίδιος...  με λίγα λόγια όλο το forum για μένα θα συζητάει πράγμα που με ενοχλεί παρα πολύ...!!! από τον διαχειριστή είχα πει να διαγραφτεί το παρών topic αλλα βλέπεις έχει ενδιαφέρον πολύ...  

μερικοί το έχουνε πάρει πολύ στραβά και το θεωρούνε ως λύση για διακοπή του καπνίσματος... δεν λέω... βοηθάει να κόψη κάποιος το τσιγάρο με αυτό τον τρόπο αλλα πάλι είναι σα να καπνίζει... στην ουσία δεν αλλάζει κάτι από την συνήθεια του..!!! αν κάποιος είναι πρόθυμος και θέλει να σταματήσει να καπνίζει απλά το σταματάει...! δεν ύπαρxει δεν μπορώ... ύπαρxει δεν θέλω...!  η εξάρτηση από το κάπνισμα περισσότερο ψυχολογική είναι...!

όπως είπα και πιο πριν το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει έρθει ως ένα προϊόν απόλαυσης και όχι ως μέθοδο διακοπής καπνίσματος...!


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Έχει γράψει κάνα καλό ο microchip τελευταία;........?



Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
@akisgr1...Βρε πουλακι μου( χαιδευτικα σαν " μαμακα" που νιωθω...δεν μας λες και ποσο χρονων εισαι νομιζω στο προφιλ τουλαχιστον αλλα δεν χρειαζεται... edit νομιζω εισαι 25 χρονων...ναι ) το νημα αυτο δεν αφορα εσενα πια...
Καποτε εκανες ακριβως αυτην την ερωτηση που αναγραφεται στην επικεφαλιδα αλλα σε εχει ξεπερασει πλεον :yes: δεν το βλεπεις ;
Ειναι ενα γενικοτερο ζητημα οπου συζηταμε εάν το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι απλα ο εξελιγμενος τροπος καπνισματος οπου δεν εχουμε την καυση αλλα κατι αλλο για το οποιο ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ακομα πολλα πραγματα πως παρενεργει στον οργανισμο μας(δοκιμος ο ορος αραγε αλλα μαρεσει) ή
πρεπει απλα να μεινει ενα βοηθημα προς την διακοπη καπνισματος ο οποιος εαν δεν ειναι ενσωματωμενος στο εθνικονσυστημα υγειας με υποστηρηκτικο ιατρικο και λοιπο εξειδικευμενο προσωπικο δεν μπορει να θεωρηθει πληρως τετοιο κατα τη γνωμη μου.Και εδω συμφωνω με τον antonio de la svoura. Οτι προς το παρον ειναι αλλη μεθοδος προσληψης νικκτινης αρα εγκαθιστα εξαρτηση με τον επιστημονικο ορο.
Εχει χρησιμοποιηθει ως μεσο διακοπης  αλλα επαφιοταν στην ατομικη προσπαθεια του καθενα πραγμα πολυ ασταθες, μη εγκυρο για να πουμε οτι εχει σταθερα συστηματικα αποτελεσματα στον γενικο πληθυσμο.
Εαν θελεις να συμβαλεις σε αυτην την γενικοτερη συζητηση προβληματισμο εχει καλως αλλιως ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ γιατι ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΕΣΕΝΑ ΠΛΕΟΝ ;). Μπορεις να μας πεις λοιπον τι θα ελεγες ΕΣΥ σε εναν 18 χρονο εαν σου ελεγε οτι θελει να αρχισει το ατμισμα.
Τα λεμε στο υπολοιπο φορουμ. ..  :)
Ξανα edit : 

αυτό που πραγματικά θέλω να πω πάντως είναι πως αν κάποιος  δεν είναι καπνιστής βλέπει αυτή την στιγμή αυτά που λέω να μην κάνει την χαζομάρα να πάρει ηλεκτρονικό τσιγάρο......!!! γιατί το λέω αυτό? γιατί το σίγουρο είναι ότι θα ξοδεύει πολλά λεφτά σε υγρά/αντίστασης και ατμοποιητες..  τώρα αν κάνει κακό στην υγεία του ούτε ιατρός δεν μπορεί να μας το πει...! :P

Ενταξει το εκανες... Παμε παρακατω! 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 00:31 από Zelatini »

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
@cpbaroque
Έκανα αναφορά στον συντονιστή για την οφτοπικίλα του μηνύματός σου.


Μπα...
Ετοίμαζε ένα σεντονάκι για εδώ, αλλά του έκοψες τη φόρα.

Και καλύτερα δηλαδή...

Ξέρεις, υπάρχουν φόρουμ για αλκοόλ έως όπλα.
Φαντάσου σκηνικό σε φόρουμ για καφέδες:
"Θέλω να κόψω τον καφέ, αλλά γράφτηκα στο φόρουμ που ενημερώνει για καφέδες, για να δηλώσω ότι ο καφές είναι κακό πράμα και θέλω να τον κόψω."
Ο ορισμός της σχιζοφρένιας.



Συγνώμη και με όλο το θάρρος.
Έχετε πάρει χαμπάρι ότι γράφετε σε φόρουμ για το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
@zelatini: τι θα ελεγα σε εναν 18χρονο? ΜΠΡΑΒΟ!!!!  Και αυτο γιατι δεν αναψε τσιγαρο...!! :)

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
μερικοί το έχουνε πάρει πολύ στραβά και το θεωρούνε ως λύση για διακοπή του καπνίσματος...
Ναι, μερικοί. Η μεγάλη πλειοψηφία όσων ατμίζουν. Πολύ στραβά το πήραν.

 δεν λέω... βοηθάει να κόψη κάποιος το τσιγάρο με αυτό τον τρόπο αλλα πάλι είναι σα να καπνίζει... στην ουσία δεν αλλάζει κάτι από την συνήθεια του..!!! αν κάποιος είναι πρόθυμος και θέλει να σταματήσει να καπνίζει απλά το σταματάει...
Αυτό το βασίζεις στην μεγάλη σου εμπειρία ως καπνιστής; Ως τι μιλάς που γνωρίζεις την ουσία και την συνήθεια και ξέρεις τι αλλάζει; Αφού δεν ήσουν καπνιστής.

 δεν ύπαρxει δεν μπορώ... ύπαρxει δεν θέλω...!  η εξάρτηση από το κάπνισμα περισσότερο ψυχολογική είναι...!
Έχεις κόψει πολλές φορές το τσιγάρο; Α, ξέχασα... Δεν έχεις ιδέα -εφόσον δεν κάπνιζες.

όπως είπα και πιο πριν το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει έρθει ως ένα προϊόν απόλαυσης και όχι ως μέθοδο διακοπής καπνίσματος...!
Το ως τι έχει έρθει περιμέναμε με αγωνία να μας το πεις.
Βέβαια αυτός που το σκέφτηκε και αυτοί που το χρησιμοποιούν για διακοπή το ξεκίνησαν -αλλά θα ξέρεις καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Τι θα του έλεγα? Χμμμ.
1ον. Εχω περιορίσει τα off topic και ξεσπάω την παράνοια μου μόνο σε topic που την ανέχονται και την καταλαβαίνουν.
2ον.. Ότι αρχίζει ωραίο τελειώνει με πόνο,ο χρόνος ο γιατρός και τα πνευμόνια το ξέρουνε μόνο.
3ον...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΟΥΣ .Την ΑΛΗΘΕΙΑ ,την αλήθεια που φοβίζει ,την αλήθεια που πονάει,την αλήθεια που δεν θέλουμε να βλέπουμε και να ακούμε ,όταν είναι παρεμβατική των νομίζω μας ,και των θέλω μας.Και ποια είναι αυτή θα ρωτήσει Τρελέ ποιητή?
4ον Κεφάλαιο: Αλήθεια.
Αυτή είναι η δικιά μου αλήθεια αγόρι μου ,η αλήθεια όπως την βιώνω ,η αλήθεια που ίσως την κοιτάω από την μεριά που με συμφέρει ,αλλά δεν παύει να είναι δικιά μου.
Αν θέλεις ακούς,αν θέλεις ξεχνάς,αν θέλεις ΔΙΑΓΡΑΦΕΙΣ.
Ξεκίνησα το τσιγάρο στα 15 για συντροφιά στο γιαπί που κοιμόμουνα ,πάνω στα φελιζόλ απέναντι απο το ξυλουργείο που πήγαινα το πρωί για δουλειά.Κανείς δεν μου είπε ΓΙΑΤΙ? ΚΑΝΕΙΣ δεν μου είπε θα σε πεθάνει πριν την ώρα σου.Δεν ξέραν δεν νιαζόντουσαν ? Ποιος ενδιαφέρετε άλλωστε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!Το συνέχισα για να είμαι IN στις παρέες ,και στο γκομενιλίκι.Οταν άρχισα να μην το θέλω γιατί με ενοχλούσε ,εκείνο σαν γνήσιο παράσιτο δεν έλεγε να ξεκολλήσει από πάνω μου,από το μυαλό, από τα πνευμόνια ,από το είναι μου.Δεν έβλεπα φως στο τούνελ της ζωής ,παρά σκοτάδι και πόνο.Και μια μέρα φαινομενικά ίδια όπως όλες οι άλλες ,άκουσα για ένα πειραματικό φάρμακο,κάτι που ίσως μπορούσε υπό προϋποθέσεις να με σώσει στο παρά 5.Δεν ήξεραν επιπτώσεις( κάποιος περιπτεράς μου είπε πως θα βγάλω λέπια,ένας άλλος πως θα μεταλλαχτώ σε γοργόνο.Ότι μπορείς να φανταστείς έχω ακούσει ). Παρ'ολα αυτά ΜΗ ΕΧΟΝΤΑΣ άλλη επιλογή και ευκαιρία είπα θα το δοκιμάσω.Η/Ν τσιγάρο το όνομα αυτού.Και ω του θαύματος!!! ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ!!!

Αλλά δυστυχώς ΘΕΡΑΠΕΙΑ χωρίς ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.Είτε μεγάλες είτε μικρές.Είτε σωματικές ,είτε οικονομικές ,είτε ηθικές.
Αν δεν ήμουν ΑΡΡΩΣΤΟΣ δεν θα έπαιρνα ποτέ ένα φάρμακο που θα μου μείωνε το ευδόκιμο χρόνο  της ποιοτικής ζωής μου ,καθότι κάθε λεπτό ΥΓΕΙΑΣ είναι πολυτιμότερο ( κατ εμέ )  και από όλον τον υλικό πλούτο του σύμπαντος. ΜΟΝΟ στην περίπτωση που ήμουν ΑΡΡΩΣΤΟΣ και δεν είχα άλλη επιλογή. ,Δεν θα έπαιρνα υγιής ον ,ένα φάρμακο, που  πιθανόν στο μέλλον αποδειχτεί έστω και ελάχιστα  βλαβερό.Ίσως ενώ το κανονικό κάνει το μέγιστο κακό σε 20-30 χρόνια ,το ηλεκτρονικό να σε μεταλλάσσει στα 80 σε ΧΑΝΟ.Και ποιος θέλει να πεθάνει χάνος σε ψαρόσουπα? Κανείς εκτός αν είναι να πεθάνεις στα 55-60 και στο κρεβάτι.Οπότε ένα κράτα από ότι σου είπα 1. Είναι φάρμακο ,με συνέπειες ,και κανείς ΛΟΓΙΚΟΣ ΝΟΥΣ δεν παίρνει ένα ΦΑΡΜΑΚΟ όταν είναι ΥΓΙΗΣ.Αλλιώς λέγετε ΗΛΙΘΙΟΣ.Εμείς τότε που ξεκινήσαμε το κανονικό , ήμασταν Απληροφόρητοι.
Εσύ στην εποχή που ζούμε ,και έχοντας εμένα να λιώνω τα τελευταία μου υγιή εγκεφαλικά κύτταρα για να σου πω την ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ,και να σε πληροφορήσω ,θα θεώρησε επιεικώς απαράδεχτος και πραγματικά ΗΛΙΘΙΟΣ.Όχι του Ντοστογιέφσκι .Της Γενιάς σου ολόκληρης.
Και δεν το θέλεις αυτό έτσι? ΕΞΥΠΝΟ παιδί είσαι.!!!
Σ'ΑΓΑΠΩ ΓΙΕ ΜΟΥ .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 03:28 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω διαβάσει τι έχετε πει μέχρι τώρα... Και δεν θυμάμαι αν ήταν το παρόν νήμα που απάντησα σε κάτι που έλεγαν για άτμισμα σε εφήβους, σε σχολείο...

Οπότε θα πω 2-3 σκέψεις μου... Κατ' αρχήν δεν νομίζω να μείνει σε μηδενική νικοτίνη... Θα δοκιμάσει σίγουρα και κάποιο νικοτινούχο υγρό... Είναι απαράδεκτο να πεις μπράβο σε έναν 18χρονο κι ακόμα χειρότερα σε κάποιον κάτω των 18 να εξαρτηθεί στην νικοτίνη. Επίσης 1000 και βάλε φορές πιο απαράδεκτο να υπάρχει κατάστημα που να πουλά σε άτομα κάτω των 18 μοντάκια ή υγρά. 

Δεν είναι εθισμός μόνο το τσιγάρο, η νικοτίνη είναι!!! Αυτή είναι υπεύθυνη για την εξάρτιση στο κάπνισμα. Αυτή και η συνήθεια να φέρνεις το χέρι στο στόμα αποζητώντας το τσιγάρο. Ένα καθηγητής μου έλεγε... τσιγάρο; 1 την μέρα χρειαζόμαστε οι καπνιστές... τα άλλα τα κάνουμε από συνήθεια. 

Βασικά θα τον προέτρεπα να διαβάσει για την νικοτίνη και ειδικότερα το παρακάτω απόσπασμα.

Παράθεση
 Εξάρτηση και εθισμός στη νικοτίνη
Η νικοτίνη ως αλκαλοειδές έχει μερικές από τις πιο ενδιαφέρουσες και πολύπλοκες διεγερτικές ιδιότητες και έχει μελετηθεί συστηματικά τις τελευταίες δεκαετίες. Παρόλα αυτά ακόμη παραμένουν ορισμένα ερωτήματα.
Μικρές και γρήγορες δόσεις νικοτίνης, μέσω του καπνίσματος τσιγάρων, προκαλούν στον καπνιστή εγρήγορση και διέγερση, ενώ μεγαλύτερης διάρκειας δόσεις από «ρουφηξιές» διαρκείας, προκαλούν χαλάρωση έως και νάρκωση. Η νικοτίνη επιδρά θετικά σε πολλές ορμόνες που σχετίζονται με το στρες.
Η νικοτίνη διεγείρει στον εγκέφαλο τον υποθαλαμικό παράγοντα απελευθέρωσης της κορτικοτροπίνης (hypothalamic corticotrophin-releasing factor, CRF), αυξάνει τα επίπεδα των ενδορφινών (endorphins) των γνωστών ως "φυσικών αναλγητικών", της αδενοκορτικοτροπικής ορμόνης (ACTH) και της αντιδιουρητικής ορμόνης βασοπρεσσίνη (ADH) ανάλογα με τη δόση. Επίσης, η νικοτίνη απελευθερώνει κορτικοστεροειδή ανάλογα με τις συγκεντρώσεις της στο πλάσμα του αίματος.

Η νικοτίνη διεγείρει τη βιοδιαθεσιμότητα των νευροδιαβιβαστών ντοπαμίνης και της σεροτονίνης με αποτέλεσμα να επιταχύνει τη λειτουργία της καρδιάς και να αυξάνει την πίεση του αίματος. Επίσης, η νικοτίνη δρα στους εγκεφαλικούς μηχανισμούς ανταμοιβής, εμμέσως με την ενεργοποίηση των ενδογενών οπιοειδών (opioids) και άμεσα μέσω μηχανισμών της ντοπαμίνης. Οι μηχανισμοί αυτοί είναι το αίτιο εθισμού προς το κάπνισμα, αλλά και κάθε άλλου είδους εθισμού.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
@Gipsy: δεν ειμαι κατω απο 18 ειμαι 23 λεω οτι δεν ειμαι καπνιστης γτ εκανα μονο 6 τσιγαρα την μερα...χωρις να νιωθο καπια εξαρτηση..  ετσι  περνω με 3 mg νικοτινη αλλα και μηδενικα υγρα.. που κανω πιο συχνα

Αυτα.. :)

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
akis δεν λέω για εσένα. Αλλά μου φάνηκε κάπως όταν είδα σ' ένα νήμα κάποιον να λέει ότι στο σχολείο του παιδιού του κυκλοφορούν με μοντάκια  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας


Α αυτο δεν το ειδα... πραγματικα τοτε η κατασταση εχει παει σε αλλη φαση :/

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246142 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121855 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511736 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios