vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tazz

Twitter

Τι θα λέγατε σε έναν μη καπνιστή που ΘΕΛΕΙ να αρχίσει το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Η λογική μπαίνω σε ένα φόρουμ για να ρωτήσω παλαιότερους χρήστες, εκ των οποίων το 99,9% πρώην καπνιστές, το οτιδήποτε και αργότερα τους λέω αφήστε με ήσυχο να κάνω ότι γουστάρω και κοιτάξτε εσείς να απαλλαγείτε από τον εθισμό σας, με ξεπερνάει.......... Λυπάμαι.
Επίσης λυπάμαι για την προσπάθεια διαχωρισμού ντουμανιάριδων και άλλων πιθανών ταμπέλων σε ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
εδω ερχετε η ωριμότητα σε αυτο που κανεις ... κατι που εγω λεω και ακουω και πολλα απο πανω ... ενας ακαπνος τελειως το βλεπει σαν παιχνιδακι το θεμα η.τ , μουρικο μοντακι , κυριλέ ατμοποιητης, ντουμανι  , κατσε μηπως τσιμπηση και καμια γκομενα με ενα τετοιο σετακι στο χερι ... δειχνω πιο μουρατος - μαγκας - εξω απο τη μαζα  ....

ειναι σα τους μπαμπαδες με τα μωρα που τρεχουν στις παιδικες χαρες με την ελπιδα να τους κατσει καμια μαμα :)) :)) :))

το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ  ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ  ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ απο την οποια ειμαστε  εθησμενοι οι ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ


οσοι δε καπνιζετε καθηστε στα αυγα σας και βρειτε αλλους τροπους να περασετε την ωρα σας ... οσοι παλι θελουν να το αρχισουν , σε σχεση με το κανονικο ειναι καλυτερο ... τα δεν εχω αναγκη απλα το κανω ετσι για τη γευση εμενα με αφηνουν παγερα αδιαφορο .. φαε τσιχλες 

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2016, 16:03 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
παιδιά το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι προϊόν απόλαυσης...

Καλημέρα, φτάσαμε.
Και το τσιγάρο προίον απόλαυσης είναι.
Και το αλκοόλ το ίδιο.
Και η κόκα το ίδιο.
Τα παίρνεις και γουστάρεις.

Μεγάλο παιδί είσαι, μην στραβώνεις που δεν βρήκες κανάκεμα.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
akisgr1 προφανώς ούτε εσύ δεν έχεις καταλάβει, σε τι διχασμό έχεις φέρει τα συναισθήματα μας. Στην ίδια πρόταση το ¨ΘΕΛΕΙΣ¨ με το ¨ ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ¨ αναφερόμενος σε ένα αντικείμενο, που μπορεί να μην είναι υγειηνο, αλλα μπορεί να μας τραβήξει, από κάτι απειρος βλαπτικοτερο, εμπεριέχει αρκετή ψυχανάλυση. 

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Θα του έλεγα πως αν χρησιμοποιεί το ηλεκτρονικό για να πάει στο κανονικό τσιγάρο (σαν προθάλαμο - όπως αρέσκονται να λένε)
πως δεν μπορεί, λόγω τεχνολογίας, να το αντικαταστήσει ποτέ.
Πάντα στο ηλεκτρονικό θα γυρνάει.
(χρησιμοποιώ - "παίζοντας" - τα επιχειρήματα όσων άτμισαν αλλά μετά επέστρεψαν στο κ.τ.) :(

Φίλοι, οι περισσότεροι ξεκινήσαμε το τσιγάρο για μαγκιά, γιατί ήμαστε εθισμένοι σε αυτό πριν καν το βάλουμε στο στόμα μας. Η πράξη τού καπνίζειν ήταν η φτιάξη μας. Η πράξη τού να βλέπουμε να εισπνεοεκπνέουμε καπνό. Αυτό μας έφτιαχνε.
Τώρα, η φτιάξη μας είναι τα μοντάκια, τα επισκευάσιμα, οι γεύσεις (ή μη) που φτιάχνουμε εμείς
και αυτό προσωπικά το βλέπω σαν απίστευτη πρόοδο. Επειδή το να βλέπουμε τον "καπνό" που βγάζουμε πάντα θα μας αρέσει. Τουλάχιστον, εμένα.

Για μένα επίσης, δεν υπάρχει η έννοια 'προθάλαμος' με την έννοια τής υπευθυνότητας του για τη μετάβαση στο κ.τ.
Εμείς που καπνίζαμε, είχαμε τέτοιον; Θέλαμε να καπνίσουμε, καπνίσαμε! (οι μ@##κες).
Αντε τότε, να πούμε πως και το μαχαίρι είναι ο προθάλαμος τού μαχαιροβγάλτη, να το απαγορεύψουμε/εξισώσουμε!

Οπότε, αν έβλεπα κάποιον που θέλει να ξεκινήσει το άτμισμα, θα τού έλεγα μπράβο,
επειδή ξέρω πως, αν δεν υπήρχε το η.τ.
θα πήγαινε στο περίπτερο. Γουστάρει να βγάζει κάτι που φαίνεται, από μέσα του.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τον akisgr1, δεν ξεκίνησε αυτός το θέμα, ούτε ο τίτλος του είναι δικός του, όπως φαίνεται και από τα σχόλια του διαχειριστή στο πρώτο post.

Οπότε οποιαδήποτε κατηγορία περί υποκρισίας απέναντι του, δεν ευσταθεί.

Edit: Προφανώς δεν ήμουν σαφής: Οπότε οποιαδήποτε κατηγορία περί υποκρισίας απέναντι του (σε σχέση με τον τίτλο του thread), δεν ευσταθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2016, 18:24 από modivin »

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
παιδιά με παρεξηγήσατε...!  αλλα έλα πείτε μου την αλήθεια...!!! από την στιγμή που ατμιζεις όλη μέρα χωρίς νικοτίνη νομίζω πως είναι το ίδιο επικίνδυνο όσο και ο αέρας... τα καυσαέρια είναι χειρότερα στην τελική....!  και ότι άλλο μας ψεκάζουνε...!!!   

πλέον έχει 5μήνες περίπου που είμαι ατμιστης και αυτό δεν αλλάζει.. και ας με κράζουνε  :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
οσοι δε καπνιζετε καθηστε στα αυγα σας και βρειτε αλλους τροπους να περασετε την ωρα σας ... οσοι παλι θελουν να το αρχισουν , σε σχεση με το κανονικο ειναι καλυτερο ... τα δεν εχω αναγκη απλα το κανω ετσι για τη γευση εμενα με αφηνουν παγερα αδιαφορο .. φαε τσιχλες

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!!!!!!!!!!!

αν υπήρχανε τσίχλες που βγάζουνε ατμό φυσικά και θα τις είχα τσακίσει...!!!!   :))

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απορώ πως συμεριζεστε την τρέλα κάποιου.. Ειναι σαν να αγοράζει καποιος μηχανή για να κανει σούζες.. Το βρίσκει απόλαυση σου λεει να ντουμανιαζει τον κόσμο.. Μπορει να εχει πέραση στις γυναίκες ποιος ξέρει πως το εχει στο μυαλό του;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τον akisgr1, δεν ξεκίνησε αυτός το θέμα, ούτε ο τίτλος του είναι δικός του, όπως φαίνεται και από τα σχόλια του διαχειριστή στο πρώτο post.

Οπότε οποιαδήποτε κατηγορία περί υποκρισίας απέναντι του, δεν ευσταθεί.

....


καλησπέρα έχεις απόλυτο δίκιο και εγώ δεν θα πρότεινα σε κανέναν να αρχίσει το κάπνισμα είτε είναι ηλεκτρονικό η κανονικό τσιγάρο... προσωπικά χωρίς να είμαι καπνιστής όπως και το τόνισα έκανα ένα μεγάλο λάθος που πήρα ηλεκτρονικό τσιγάρο... έχω αρκετές ενόχλησης στο στηθος σαν πρώτη φορα που κάνω αυτό το πράγμα..  φυσικά δεν μου φαίνεται καθόλου εθιστικό.. από χτες να έχω κάνει ελάχιστα ελαφριές τζούρες,  και ακόμα το υγρό από τα 2ml που παίρνει είναι κοντά στην μέση... γενικά περνάω άνετα 2 μέρες πιστεύω... με τον καφέ περισσότερο πρωί-απόγευμα

Να το κάνω τάληρα;
Χρειάζονται υπότιτλοι;
Δεν το αφήνω να περάσει γιατί τα γραπτά αυτά εδώ μένουνε. Πριν γράψουμε όρτσα, δώστου, φύσσα ρούφα τράβα τονε,
να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι αυτά που γράφουμε αύριο μεθαύριο μπορεί να βγούνε πάνω πάνω στην αναζήτηση κυρ-γκούγκλη και να τα διαβάσουν και άλλα μάτια.
Ο Akis, καλά κάνει και γουστάρει να ατμίζει.

Αν δεν κατάλαβαινει την διαφορά ότι το να ατμίζεις δεν είναι αέρας, ενώ ταυτόχρονα έχει (είχε ) ενοχλήσεις στον λαιμό
(κ.α.)
ε δεν μπορούμε να το κάνουμε πιο λιανά.
Αν δεν είναι αυτονόητα κατανοητό, υπάρχει θέμα. Ότι και να γράψουμε από εκεί και πέρα, δεν λύνεται.
Οβερ.


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Τάλιρα και υπότιτλοι είναι περιττά. Να κατανοήσεις τι έγραψα όμως χρήσιμο θα σου φανεί.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τον akisgr1, δεν ξεκίνησε αυτός το θέμα, ούτε ο τίτλος του είναι δικός του, όπως φαίνεται και από τα σχόλια του διαχειριστή στο πρώτο post.

Οπότε οποιαδήποτε κατηγορία περί υποκρισίας απέναντι του, δεν ευσταθεί.
modivin το περιεχομενο των μνματων του αναιρει καθε καλη σου προθεση απεναντι του ;) :)
τεσπα προσωπικο ban απο εμενα, οχι οτι θα τον πειραξει ;D

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Οι υπότιτλοι (δεν είναι για σένα modivin, αν θες κατάλαβε δεν με πειράζει)



Το η.τ. δεν είναι καλαμπούρι. Δεν είναι παιχνίδι.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΒΑΛΕΣ

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Ασε Antonio ... γνωστη ατμοεταιρεια ανεβασε με πηχιαιους τιτλους οτι το ατμισμα ειναι το ιδιο με τον καθαρο αερα... Ερευνα (εδώ) που διενεργηθηκε απο γνωστη καπνοβιομηχανια της Αγγλιας αθωωνει τον ατμο.
 Δεν χρειαζεται να την πεφτουμε σε κανεναν Ακη.
Αλλου ειναιντο κολπο γκροσσο.... ;)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
modivin το περιεχομενο των μνματων του αναιρει καθε καλη σου προθεση απεναντι του ;) :)
τεσπα προσωπικο ban απο εμενα, οχι οτι θα τον πειραξει ;D

γιατι ban? είμαι σε ένα forum συζήτησης και απλά λέω την γνώμη μου...!! όπως όλοι μας...! το ότι ανοίχτηκε ένα topic χωρίς την έγκριση μου και όλοι πέσανε να με φάνε αυτό είναι άλλο πρόβλημα...!!!!   

στην τελική ατμίζω... δεν καπνίζω...! και είναι δικαίωμα μου να κάνω κάτι που εμενα με ευχάριστη...! γιατί το συνεχίζεται λοιπόν???  

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
o atmistis νομιζω εννοουσε προσωπικο μπαν , οτι δε θα δωσει καμια απαντηση σε καμια ερωτηση σου, οχι μπαν απο το φορουμ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116570 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155005 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244128 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1204 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4091 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem