vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τι θα λέγατε σε έναν μη καπνιστή που ΘΕΛΕΙ να αρχίσει το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Καλημέρα σας.
Γιατί τόσο άγχος ρε παιδιά για το συγκεκριμένο θέμα;
Φυσικά και υπάρχουν πάρα πολλοί μη καπνιστές-ατμιστές που το κάνουν μόνο για τα σύννεφα ,παγκοσμίως.
Αυτός είναι και ο λόγος που έχουμε 3-4 νέους ατμοπ. κάθε μήνα,επί το πλείστον ντουμανιάριδες και μοντ 200,300w.
Οι εταιρείες εκεί στοχέυουν,δεν νομίζω ότι τα βγάζουν αυτά απλά για πρώην καπνιστές που θέλουν έναν εναλλακτικό τρόπο πρόσληψης νικοτίνης.
Και με ένα ναυτίλο ο καθένας θα έκανε την δουλειά του.

Καλός ή κακώς,είναι μόδα και χόμπι,πρωταθλήματα,αλιεν,τρανσφορμερς coils κτλ κτλ κτλ.

Όταν έσκασα μύτη στο σχολείο πρώτη φορά και άτμισα,τα 16χρονα μαζεύτηκαν και μου λέγανε κάνε ένα μεγάλο σύννεφο,αυτό τους εντυπωσίαζε.
Long live and prosper.

Eντιτ  εξάλλου όοοτι και να πούμε σε έναν πιθανό νέο ατμιστή το πιο πιθανό είναι από το ένα αυτί να μπει κ από το άλλο να βγει.Και εμάς οι δικοί μας,γιατροί κτλ μας έλεγαν μακρυά από τον καρκινοσωλήνα και όλοι ξέρετε που τους γράψαμε,στα παλιά μας τα παπούτσια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 13:00 από specemarine »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Βρε τι πάθαμε!
Πλέον λόγω της κρίσης η καλύτερη γκομενοπαγίδα είναι πλέον τα ηλεκτρονικά τσιγάρα και όχι τα αυτοκίνητα και οι μηχανές :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
δεν ειμαι καπνιστης γτ εκανα μονο 6 τσιγαρα την μερα...χωρις να νιωθο καπια εξαρτηση

Για να μην δίνουμε λάθος εντύπωση στον άνθρωπο εκείνο που θα μπει στο νήμα κατευθείαν από το Google...είτε κάνεις 3, 6, 56 τσιγάρα σε καθημερινή βάση, θεωρείσαι καπνιστής. Εφόσον έκανες 6 τσιγάρα ημερησίως, κάπνιζες. Αν αύριο γράψω ότι κάνω μόνο 2 ml σημαίνει ότι δεν ατμίζω?
Τώρα το εάν είχε δημιουργηθεί κάποια εξάρτηση, την απάντηση πιστεύω την έδωσες μόνος σου. 

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...

Καλός ή κακώς,είναι μόδα και χόμπι,πρωταθλήματα,αλιεν,τρανσφορμερς coils κτλ κτλ κτλ.

Όταν έσκασα μύτη στο σχολείο πρώτη φορά και άτμισα,τα 16χρονα μαζεύτηκαν και μου λέγανε κάνε ένα μεγάλο σύννεφο,αυτό τους εντυπωσίαζε.

Συμφωνω μαζι σου @spacemarine σαυτο το συγκεκριμενο.
Κι εγω καθομουν για καφε με δυο μαμαδες , και τα 13 χρονα κοριτσια τους. Η μία μαμα εξ αυτων με ηλεκτρονικο οπως κινεγω. Η αλλη ακαπνη απο τοτε που γεννηθηκε.  Τεσπα σε καποια φαση τραβασω ατμο και ως συνηθως μου βγαινει και απο τη μυτη άθελα μου ετσι. Δεν συμβαινει σε ολους αυτομ τεσπα. Μου λεει η μικρη της μαμας με τον ατμο ..." πωπω! Για κοιτα μαμα! Το βγαζει κι απτη μυτη! Καντο κι εσυ!! Έλα σε παρακαλω!"  " Αει παρατα μας  Νικολετα" απαντα η μαμα..
Κι εγώ νιωθω αυτον τον εντυπωσιασμο που μπορει να προκαλεσε το συννεφο ετσι οπως το λες...
Και της απανταω..." Κοριτσι μου ειναι μια βλακεια αυτο. Αστο. Ειμαστε αρρωστοι με το τσιγαρο και μαυτο προσπαθουμε να μην καπνιζουμε μεχρι να μην το κανουμε και αυτο."
Αυτο ηθελα να καταθεσω.
Δεν μας εχει πιασει αγχος. Φως φαναρι προς τα που παειντο πραγμα. Το μαρκετινγκ θα κανει τη δουλεια του.Αλλα ειμαστε σε αυτο το φορουμ και γιαυτο. Να συζηταμε, να διατυπώνουμε επιφυλαξεις και να διαφωνουμε εννιοτε.

Ναι @microchip ειμαι σε φορουμ για τον ατμο αλλα δεν θα θελα να μην αμφιβαλλω καθε ευκαιριας δοθεισης! Ειμαι η προσωποποιηση της.αμφισβητησης! Μπορω να κανω κατι και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ να με αμφισβητω!Μπλεξατε!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
@JoeBarTeam
είμαι 25 ετών...  
ξέχασα να σας αναφέρω πως πρώτη δοκιμη που είχα κάνει ήτανε κανονικό τσιγάρο... μονο 2-3 φορες το οποιο και το σταμάτησα άμεσος...

@Gipsy: δεν ειμαι κατω απο 18 ειμαι 23 λεω οτι δεν ειμαι καπνιστης γτ εκανα μονο 6 τσιγαρα την μερα...

Πριν 5 μήνες ήσουν 25 και τώρα είσαι 23? Πες μου μόνο πως το κατάφερες και θα σου χαρίσω όλο τον εξοπλισμό μου. :laugh1:
Κατά τα λοιπά, το δοκίμασα 2-3 φορές και το σταμάτησα αμέσως, από το κάπνιζα 6 τσιγάρα καθημερινά, είναι άλλα αντ' άλλων.
Προσωπικά αμφιβάλλω σφόδρα αν είσαι ενήλικος καν και λυπάμαι όταν βλέπω κάθε άλλη απάντηση στον τίτλο του νήματος, πέραν ενός ξεκάθαρου και κατηγορηματικού ΟΧΙ.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Ribot: μονο η μεταφυσική μπορεί να το απάντηση αυτό..!!   :))

πέρα από την πλακα... είχα γράψει λάθος 23 ήθελα να πω...

τώρα αν αμφιβάλλεις τι να σου πω... θες να σου στειλο και την ταυτότητα μου?   :))

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Κατα καποιον τροπο και τελειως σοβαρα ΝΑΙ. Πρεπει καπως να μας πεισεις.   :yes:
Θα πρεπει να σκεφτουμε εναν πιο σοβαρο τροπο περα της ερωτησης..." εισαι ανω των 18" που πραγματικα....
Τωρα θα μου πει κανεις...τι καθεσαι και ασχολεισαι... Προσπαθω να ειμαι ενηλικη και υπευθυνη και να συμβαλλω σε εναν διαλογο εστω και σεε εναν ημιαπροσωπο χωρο οπως ειναι το ιντερνετ. Επισης μαρεσει νανεξασκω τον γραπτο λογο( αν και περισσοτερο προφορικος μου βγαινει προς το παρον) και αν κουρασω θα μου το πουνε (τοσα εικονιδια εχει πια απο κατω αξιοποιειστε τα!)
Επειδη εγω αρρωστησα και ειμαι καπως ερμαιο του καπνου δεν σημαινει οτι απλα θα κατανοησω το νεο που θα καπνισει και θα του χτυπησω την πλατη. Θελω οι νεες γενιες να ειναι πιο υγιεις απο μενα! Οπως πολυ γλαφυρα  ειπε και συμφορουμιτης..." εναν μακακα εβγαλε η οικογενεια. Δεν χρειαζεται δευτερος". Καπως ετσι. 
Akisgr1 θα σε παρακολουθουμε... Και στην επομενη ατμοσυναντηση κανονισε να μη μπορεις!  8)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
@zelatini:  αν θέλει κάποιος να σιγουρευτεί ότι είμαι ενήλικας αυτός είναι μονο ο διαχειριστής... δεν δέχομαι απειλές του τύπου <<θα σε παρακολουθούμε>> δεν φτάνει που ανοίξανε topic χωρίς καμια έγκριση μου... τώρα ότι πιστεύει ο καθένας είναι απλά μια υπόθεση...! ειλικρινά μην ασχολείστε τόσο σοβαρά...!  
σκεφτείτε το αλλο... πείτε ότι κόβω το ατμισμα το γέλιο ξέρετε πιο είναι? ότι θα βρεθώ με ένα πακέτο τσιγάρα την επομενη μέρα...! :)


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Που πολύ απλά σημαίνει πως είσαι καπνιστής.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
είμαι καπνιστής αλλα όχι εξαρτημένος στην νικοτίνη...! εφόσον εδώ και καιρό κάνω μονο μηδενικά και είμαι μια χαρά...! δεν έχω ανάψει τσιγάρο... :) 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
<start / Off Topic

Ρώτησα κάποτε έναν φίλο....
- Παρασκευά, τι σε κάνει να νιώθεις σπουδαίος;
- Ν΄ ασχολούνται οι άλλοι μαζί μου....κι ας με λένε και μ@λακ%....

Off Topic /end >

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
akisgr1

είμαι καπνιστής αλλα όχι εξαρτημένος στην νικοτίνη
.
Που το έχω ακούσει, που το έχω ξανακούσει?ΑΑΑΑ  θυμήθηκα.Απο καμιά 100 εκατομμύρια καπνιστές μόνο.

Και εγώ  είμαι παπαδιά αλλά όχι εξαρτημένη από τον παπά!!!( το άλλαξα γιατί υπάρχουν πονηρά μυαλά ) :)
Νισάφι ποια.23 χρονών καλώς η' κακώς είχα 2 παιδιά,Αν θα αποκτήσεις παιδιά μικρέ ( λόγω ηλικίας εν σχέση με εμένα ..χαϊδευτικά )( στο εύχομαι με ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ) θα καταλάβεις την αγωνία για το τι θα συναντήσουν μεγαλώνοντας,και την ευθύνη( όσοι έχουν  από εμάς ) για το τι κόσμο θα τους παραδώσουμε.Το ότι ξεκίνησε ένα θέμα ,με κάτι που έγραψες εσύ έστω και λάθος πρέπει να σε ευχαριστεί,την στιγμή που προσπαθούμε να βγάλουμε κάτι καλό,να δώσουμε και να πάρουμε ιδέες,που ίσως βοηθήσουν κάποιους συνανθρώπους μας ,και ΙΔΙΚΆ τα νέα παιδιά να μην ξεκινήσουν κάτι το οποίο είναι αποδεδειγμένα  λάθος.Το αν το καταφέρουμε η' όχι είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο,και παίζουν 1000 αιτίες .Αυτό δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να προσπαθούμε πάντα για το σωστό έτσι?Δεν σε μαλώνω,συχαίνομαι να μαλώνω νέους ανθρώπους ,τα βάζω μόνο με τους λεγόμενους μεγάλους.Προσπαθώ να σε κάνω να ΔΕΙΣ .Το αν τα καταφέρεις η' όχι ,και αυτό είναι επιλογή δικιά σου και δεν πέφτει σε κανένα λόγος την στιγμή που δεν ΕΝΟΧΛΟΥΝ οι επιλογές σου κάποιον άλλον,  και πάνω από όλα είσαι ΕΝΗΛΙΚΟΣ..Τέλος βασική προϋπόθεση για να σε πάρει κάποιος συνομιλητής σου στα σοβαρά ( δεν αναφέρομαι ιδικά για εσένα..γενικά μιλάω ) είναι να ισχύουν αυτά που λες σήμερα για ηλικίες,τσιγάρα,παιδιά ,σκυλιά,μάρκα αυτοκινήτου,κλπ κλπ και ΑΥΡΙΟ.Αλλιώς......Αυτά  από εμένα  και ελπίζω πως κάπου ,κάπως κάποτε ,η ευγένεια να μην εκλαμβάνεται ως αδυναμία.
Το δύσκολο είναι να σώσεις μια ψυχή,ένα σώμα.Είτε άνθρωπο ,είτε ζώο.Το πανεύκολο μάγκα μου είναι να αφαιρέσεις χίλιες ζωές.Και να ρίξω και ένα ρητό που μου ήρθε στο μυαλό ( δεν είναι δικό μου φυσικά ,νομίζω το είπε ο Αϊνστάιν. ) ,έτσι στο πουθενά.
Δυο πράγματα δεν έχουν όρια.Το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων,Για το πρώτο όμως δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
Καλησπέρα σε όλους με υγεία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2016, 21:43 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
@Atoner: είσαι πολύ σωστός και λες τα πράγματα όπως έχουνε...!!!  
φυσικά γνωρίζω κάθε συνέπειες που μπορεί να έχει το τσιγάρο... είτε αυτό είναι κανονικό είτε ηλεκτρονικό... αν κάποιος θέλει να κόψη το κάπνισμα απλά βάζει τα δυνατά του και το κάνει...! δεν είναι λύση το ατμισμα... προσωπικά εγώ εθιστικά σε αυτο και δεν μπορώ να το σταματήσω..!  
έχω πει πολλές φορες πως σε καμια περίπτωση δεν το προτείνω σε κανέναν αν δεν έχει βάλει τσιγάρο ποτε στο στόμα του...!  εγώ περισσότερο το πήρα επειδή ήμουνα εθισμένος και έκανα αρκετα συχνα ναργιλέ...

γενικά όλοι με έχουνε παρεξήγηση... βεβαια φταίω και εγώ που από την αρχή δεν ξεκαθάρισα τα πράγματα όπως έχουνε και τα είπα μπερδεμένα... :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
δεν φτάνει που ανοίξανε topic χωρίς καμια έγκριση μου...

Πετυχημένο. :))

Παρακαλώ να επιστρέψουμε στο θέμα μας. Το οποίο δεν είναι "ο akisgr1 και οι ανακολουθίες των δηλώσεών του".

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Η απάντηση είναι πάντα εύκολη, σύντομη και απλή: "Όχι"
Και στους επίμονους η φράση συμπληρώνεται με το γνωστό: "...είσαι ηλίθιος?" Και ακολουθεί σιγή με τη συνοδεία απαθέστατου καρφώματος στα μάτια.

Μια τζούρα για να τους φύγει η περιέργεια και τέλος.

Δε μπορώ να αποδεχτώ το γεγονός πως μερικοί το βρίσκουν λογικό να ωθούν έναν μη καπνιστή στο άτμισμα...
Το άτμισμα δεν είναι μία ατασθαλία που θα μοιραστούμε με τον φίλο μας και, ως μεγάλα παιδιά, θα βάζουμε μέτρο.
Είναι μια λιγότερο κακή συνήθεια η οποία εξυπηρετεί την εξάλειψη μιας μεγαλύτερης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2016, 12:53 από mpikou »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246141 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511736 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios