vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τι θα λέγατε σε έναν μη καπνιστή που ΘΕΛΕΙ να αρχίσει το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
@estrifan: η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα αναφέρει αρχικά ότι έκανα το πολύ 2-3 στριφτά την ημερα με τον καφέ... ήτανε σα να μην κάπνιζα καθόλου, δεν είχα εθιστεί να πω την αλήθεια στο κανονικό τσιγάρο..! και μπορώ να πω πως δεν μου άρεσε κιόλας... έτσι είπα να αρχίσω το ατμισμα... επειδή είχα δοκιμάσει από περιέργεια και μου άρεσε τρομερά όλο αυτό το σκηνικό με τις γεύσης και τις επιλογές που έχεις... 

σε καμια περίπτωση δεν θα το πρότεινα και εγώ σε κάποιον που δεν έχει κάνει ποτε τσιγάρο... ο λόγος είναι ότι θα γίνει μετά μια καθημερινή συνήθεια που δεν του χρειάζεται...! τώρα αν κάποιος είναι ενήλικας όμως και θέλει να το δοκιμάσει φυσικά και μπορεί να πάρει με δικη του ευθύνη..!
φυσικά και τα υγρά του ηλεκτρονικού τσιγάρου  έχουνε χημικά.. τίποτα δεν είναι ασφαλές όταν πάει στα πνευμόνια μας... το θετικό είναι ότι δεν είναι καρκινογόνο όπως ένα κανονικό τσιγάρο...!! 


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Ο Ακης δεν ηταν καπνιστης... εκτος αν τον θεωρησουμε καπνιστη επειδη καπνισε 3 πακετα σε ολη του τη ζωη.
Απλα προφαννως ενθουσιαστηκε με το ατμισμα ως χομπυ

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
καλησπέρα σας.. αγόρασα το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο το altergo A6 να ενημερώσω πως δεν είμαι καπνιστής αλλα είχα την επιθυμία να κάνω τσιγάρο και έτσι στράφηκα προς το ηλεκτρονικό γιατί δεν ήθελα κανονικό για λόγους ασφαλειας..


σαν πρώτη δοκιμη που έκανα μερικές τζούρες παρατηρώ πως έχω κάποιες μικρές ενόχλησης και μια ελαφριά ταχυκαρδία... ενώ χρησιμοποιώ υγρό με 0% νικοτίνη


τι να κανω?

 Και απαντηση#3

#καλησπέρα έχεις απόλυτο δίκιο και εγώ δεν θα πρότεινα σε κανέναν να αρχίσει το κάπνισμα είτε είναι ηλεκτρονικό η κανονικό τσιγάρο... προσωπικά χωρίς να είμαι καπνιστής όπως και το τόνισα έκανα ένα μεγάλο λάθος που πήρα ηλεκτρονικό τσιγάρο... έχω αρκετές ενόχλησης στο στηθος σαν πρώτη φορα που κάνω αυτό το πράγμα..  φυσικά δεν μου φαίνεται καθόλου εθιστικό.. από χτες να έχω κάνει ελάχιστα ελαφριές τζούρες,  και ακόμα το υγρό από τα 2ml που παίρνει είναι κοντά στην μέση... γενικά περνάω άνετα 2 μέρες πιστεύω... με τον καφέ περισσότερο πρωί-απόγευμα#


Από αυτές τις δύο τοποθετήσεις πιάστηκα κι εγώ... Μπορεί να με πείτε ψείρα και ναι είμαι...Έχω και παραπάνω αποτι πρέπει ελεύθερο χρονο... :-\ Θα μαζευτώ σιγά σιγά
Πάντως πολλοί γνωστοί μου ξεκίνησαν το κάπνισμα όχι στα 15-18 για κοινωνικοποιητικούς λόγους αλλά αργότερα για λόγους διαχείρισης άγχους.  Οπότε θα μπορούσε να ισχύει οτι ο akisgr1 αντι να παρει πακετο σπτο περιπτερο πηρε ενα η.τ. Δεν το επικροτώ αλλά οπως ειχα πει καινπαραπάνω... δεν θα με άκουγε ειδικά από ένα φόρουμ. Το η.τ. πρέπει να είναι μεθοδος εναλλακτικής μεθδου προσληψης νικοτήνης για πραγματικά εξαρτημένους από το τσιγάρο. Τώρα αυτό .... μαλλον θα μπορουσε να γινει με συνταγή γιατρου μόνο. Αυτά δεν το συνεχίζω. Η ζωή είναι περίπλοκη πολύ οι νόμοι της αγοράς αμειλικτοι. Εάν μπουν οι καπνοβιομηχανιες στο η.τ. φοβαμαι οτι θα πεσει πολυ μαρκετινγκ ...  ??? με αρνητικες συνεπειες. Μην ξεχνατε και την καλλιεργεια αντιστροφης ψυχολογιας. Πριν το δημοψηφισμα το ΟΧΙ ετρωγε πολεμο μεγαλο και "βρωμικο" για να ερθει η συντριπτικη του νικη που κρατησε 3 μερες. 
Τι θα λεγαμε σε εναν μη καπνιστη λου θελει να κανει ατμο; Να παλεψει για τη ζωή του με αλλα μέσα, να την κανει πραγματικά καλύτερη. 

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Αν και έχω απαντήσει παλαιότερα, θα το ξαναπώ.

Ενήλικες είμαστε και άρα υπεύθυνοι των πράξεών μας. Το να αρχίσει κάποιος μη καπνιστής το άτμισμα δεν είναι μια έξυπνη επιλογή, αλλά αν το ξεκινήσει με νικοτινούχα υγρά, τότε είναι πραγματικά μια λανθασμένη επιλογή. Όμως, to each his own όπως λένε.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
πολύ σωστός...!!!  βεβαια αν είναι κάποιος να πάρει χωρίς νικοτίνη είναι απλά για να περνάει την ώρα και να έχει το ηλεκτρονικό τσιγάρο πιπίλα όλη μέρα...! εγώ περνώ πλέον με 3mg νικοτίνη και κάνω πνευμονικές κάθε 15-20 λεπτά


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Και στο καζίνο στην αρχή μικροποσά παίζεις...
Βέβαια χωρις νικοτίνη δεν πρόκειται να εθισθεί.
Αν εχει , πραγμα καθόλου δυσκολο , καποια στσκευη , ας δοκιμασει χωρις νικοτινη, να του φύγει η περιεργια για το η.τ :D

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
δεν πρόκειται να εθιστεί κανεις με 3mg νικοτίνη σε καμια περίπτωση... έχω να ατμισω 3 μέρες τώρα και δεν μου λυπεί καθόλου...!   

όλα είναι στην ψυχολογία του κάθε ανθρώπου.....! αλλα σίγουρα η νικοτίνη είναι μια τοξική και εθιστική ουσία όπως γνωρίζουμε όλη...!!

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Θεωρω οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να ξεκινησει καποιος το ατμισμα,αν δεν καπνιζει.Μονο σα χομπυ δηλαδη.Ακομα και αν κανει μηδενικη νικοτινη.Αν καπνιζει,σαφως να στραφει στο η.τ .Ειναι ενα "ασφαλεστερο"μεσο προσληψης νικοτινης.Ο τελικος στοχος φυσικα,ειναι να απαλλαγω και απο αυτη τη συνηθεια,οταν θελησω ή οταν μπορεσω. .

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Τώρα που το ξαναβλέπω, θα τον ρώταγα γιατί ΘΕΛΕΙ;

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Αν σκοπεύει να πάρει subtank να το πάρει σε ασημί  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Θεωρω οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να ξεκινησει καποιος το ατμισμα,αν δεν καπνιζει.Μονο σα χομπυ δηλαδη.Ακομα και αν κανει μηδενικη νικοτινη.Αν καπνιζει,σαφως να στραφει στο η.τ .Ειναι ενα "ασφαλεστερο"μεσο προσληψης νικοτινης.Ο τελικος στοχος φυσικα,ειναι να απαλλαγω και απο αυτη τη συνηθεια,οταν θελησω ή οταν μπορεσω. .

η νικοτίνη φτιάχνει την διάθεση...! οποτε δεν έχω λόγο να την σταματήσω..!   :)

Αποσυνδεδεμένος gr1goris

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Φιλε μου ξερεις ποσα εκατομυρια κοσμος κανει καθημερινα  χρυση αποαγορευμενων ουσιων ηρωινη,κοκαινη,εκσταση,κ.α και εσυ φοβασε να ατμισεις λιγη ακίνδυνη pg vg  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
btw Ακη η νικοτινη δε φτιαχνει τιποτα, ειναι εντελως ακυρο τη στιγμη που δεν εισαι εθισμενος να τη βαζεις μεσα σου...

Οταν κι εμεις που καπνιζαμε καναμε το πρωτο μας τσιγαρο δε το καναμε για τη νικοτινη αλλα για το hype της καπνοκουλτουρας, η νικοτινη ηταν απλα Trojan στο ολο πακετο...
Η δε ατμοκουλτουρα, που εξελισεται κυριως απο hipsters στην Αμερικη δεν περιλαμβανει νικοτινη αλλα ντουμανια απο σκετη vg και -αν και τη συγκεκριμενη φαση τη βλεπω καπως χαζη- θεωρω τουλαχιστο ως προς τη χημεια πως ειναι σε καλο δρομο οσον αφορα τη φιλικοτητα στον οργανισμο

Διαγραφή κειμένου που αναφέρεται σε διαγραμμένο (λάθος) μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2016, 21:10 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απλα θελω να ειναι και εγω το πειραμα πανω στο ηλεκτρονικο τσιγαρο με τιν διαφορα οτι απλα δεν ατμιζω αλλα το εχω παει σε αλλο επιπεδο με τα ντουμανια μου...!!!

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φιλε μου ξερεις ποσα εκατομυρια κοσμος κανει καθημερινα  χρυση αποαγορευμενων ουσιων ηρωινη,κοκαινη,εκσταση,κ.α και εσυ φοβασε να ατμισεις λιγη ακίνδυνη pg vg  :laugh1: :laugh1:

φυσικά και ξέρω...!!! προτιμώ να ατμίζω γλυκερίνη και να πίνω και σαμπουάν   :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2016, 23:44 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος Kostas.91

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Να πω και γω οτι αρχισα το ατμισμα πριν λιγο καιρο και εχω κολλησει, καλυτερα καποιος να μην το αρχισει ποτε προφανως αλλα απτο να παρεις πακετο προφανως ειναι καλυτερη επιλογη. Εγω ειχα μια χαλαρη σχεση με το τσιγαρο αλλα ημουν κοντα στο να το αρχισω κανονικα. Επαιρνα 2-3 πακετα τον μηνα και μπορει και να εκανα σε 2 μερες ενα πακετο, τον υπολοιπο χρονο εκανα τρακες απτην κοπελα μου 2-3 στριφτα, μεχρι και να στριβω εμαθα. Αυτο ηταν το λαθος. Απο κει και περα οταν μου ρθε η ορεξη να παρω πακετο και δεν εβρισκα δικαιολογια να μην το κανω, αρχισα να ψαχνω το ητ απο περιεργια. Τελικα ψηθηκα και με δικαιολογια οτι θα αντικαταστησει τον μικρο εθισμο στο τσιγαρο το αρχισα. Το καλο ειναι οτι πλεον σιχαινομαι το τσιγαρο, δεν μπορω να κανω ουτε τζουρα, το κακο ειναι οτι απο εναν μικρο εθισμο στο κτ πηγα σε εναν μαλλον κανονικο εθισμο στο ητ. Εχω σκοπο να μειωσω σε 3mg αμεσα και να παω φλωρεξ σε καποια φαση. Ειναι παντως πολυ πιο ευχαριστο απο το κτ και χωρις τις τσιγαριλες και τις σταχτες κλπ, οποιος ομως δεν καπνιζει καθολου καλυτερα να μην το αρχισει, ακομα και χωρις νικοτινη, υπαρχει και ο ψυχολογικος εθισμος της κινησης οχι μονο ο σωματικος της νικοτινης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246143 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572164 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121861 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827642 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511738 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios