vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

402 επισκέπτες, 5 χρήστες
neoklis79, Mimhsdr, dallaskdp, lagoudakis, Milarepa

Τι θα λέγατε σε έναν μη καπνιστή που ΘΕΛΕΙ να αρχίσει το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Θα του ελεγα μακρια! Οι μλκιες πληρωνονται οσονουπω 0.10/ml :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Πρώτα θα τον ρωτούσα αν έχει χόμπι.
Αν δεν έχει ή έχει τα τυπικά (τηλεόραση μπάλα κουτσομπολιό),
Θα τον ενθάρρυνα.
Θα τον προέτρεπα σε επισκευάσιμους ατμοποιητές και DIY υγρά.
Θα του υποσχόμουν συμπαράσταση και βοήθεια.
Θα του έκανα μια λίστα με τα ατμομάγαζα της περιοχής.
Θα του εξηγούσα δις, ότι η νικοτίνη μόνο για εθισμό και πικρίλα κάνει.

Μου την δίνουν οι άνθρωποι που δεν έχουν χόμπι.

Αν ήταν ανήλικος, θα τον ρωτούσα αν το ξέρει η μάνα του.

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE

Σιγουρα να καθήσει εκεί που είναι.

Υπάρχουν πολλά αθλητικά χόμπι που μπορεί να ασχοληθεί

Εάν θέλει να «τραβάει» 2-3  «ατμισιές» μια στο τόσο θα του δανείζω ένα δικό μου μηχάνημα, γιατί εάν πάρει δικό του θα μπλέξει

Να ατμισεις άνετα, να προτιμήσεις ποιοτικά προϊόντα και όχι μαϊμούδες.
Αν είναι να επιλέξει κανείς κάτι χειρότερο, με συναίσθηση αυτού που θέλει και που κάνει, καλύτερα να ατμίσει παρά οτιδήποτε άλλο.
Εξάλλου το Η/Τ κόβεται πολύ εύκολα.
Αλλού είναι οι παγίδες.


Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Θα του θύμιζα κάποιες παροιμίες ( στου τσοπάνου την μαγκούρα, δουλειά δεν είχε ο διάολος κλπ.) και στο τέλος θα του έλεγα καλά να πάθεις :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Να με ξαναρωτήσει όταν αρχίσει το κάπνισμα γιατί τη δεδομένη στιγμή δεν χρειάζεται να ατμίσει, δεν θα του προσφέρει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Πρεπει δηλαδη πρωτα να κανει το "αγροτικο" του ωστε να το δει σα λυση αναγκης κι οχι σα μια απολαυση...

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nozvi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους για την ανταπόκριση και τις απαντήσεις σας.Το σκέφτηκα σοβαρά και εφόσον δεν υπάρχει κάτι επίσημο για το αν το ηλεκτρονικό βλάπτει και χωρίς την νικοτίνη δεν πρόκειται να το ξεκινήσω...Ελπίζω στο άμμεσο μέλλον να μας ενημερώσουν και αν όντως δεν διατρέχει κάποιος κίνδυνος να μπορέσω να το ξεκινήσω και εγω!Και πάλι σας ευχαριστώ για όλα!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
εκτος απο τον καθαρο ... το τονιζω , καθαρο αερα , υπαρχει κατι αλλο που να το βαζεις στα πνευμονια σου και να μην εχει συμπτωματα ? τη θα πει δεν υπαρχει κατι ξεκαθαρο ? ξεκαθαρο ειναι , ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ αλλα λιγοτερο απο το τσιγαρο. αφου δε καπνιζεις γιατι να ατμισεις?
εχεις τον οργανισμο σου καθαρο και θελεις να αρχισεις Η.Τ ? με ποια λογικη και γιατι ?

Αποσυνδεδεμένος nozvi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Θες να μου πείς ότι ο αέρας που αναπνέουμε εμεις στην πόλη είναι "καθαρός" όπως λες?Για προσωπικη μου απόλαυση θα το ξεκινουσα!Το τσιγάρο πλέον δεν το βλέπω σαν απόλαυση...

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Τα πνευμονια οντως φτιαχτηκαν για καθαρο αερα, επισεις ο αντρας φτιαχτηκε για να ζει ως τα 30 και ο μαχιροδοντας ως φυσικος θηρευτης του ανθρωπου.

Νομιζω πως ενα "ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ" ειναι τιμιοτερο απ το να κατασκευαζουμε σεναρια γιατι οσες πιθανοτητες εχει να βγει καταστροφικο αλλες τοσες εχει και να δινει σουπερ-δυναμεις (το πιθανοτερο ειναι να ειναι απλως κατι εντελως ουδετερο και ακινδυνο, η εστω με μικροτερες συνεπειες απ τον κλασσικο αερα μιας πολης)

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
 8) Απλά ... να μην το αρχίσει... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Παντως παιδια  οινσυγκεκριμενοι τουλαχιστον δυο που ανοιξαν το θεμα ειναι και οι δυο επισημα ατμιστες...ετσι δεν ειναι παιδια; 
Θα θελα να ρωτησω , να μας πει την εμπειρια του ο πρωτος που ανοιξε το θεμα ο akisgr1 να μας πει επιπτωσεις στον οργανισμο του και την εμπειρια του. 

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
@zelatini: πλέον είμαι επίσημα ατμιστης.. ξεκίνησα με ένα απλό ηλεκτρονικό τσιγάρο  και πλέον έφτασα σε μοντακια και επισκευάσιμους ατμοποιητες...!!  

ξεκίνησα αρχικά με 0 νικοτινη αλλα όσο πέρναγε ο καιρός το υγρό γινότανε πιπίλα και δεν μπορούσα να σταματήσω να ατμιζω...  έτσι πλέον όλα τα υγρά μου τα περνώ με 3 νικοτίνη και το μονο που έχω να πω είναι ότι από τότε που άρχισα το ατμισμα η ζωή μου έχει αλλάξει τελείως... η διάθεση μου είναι πολύ καλύτερη στην καθημερινότητα καμια απόλυτος παρενέργεια η κάτι περίεργο δεν παρατήρησα αρχικά ίσος είχα κάποιες ενόχλησης που περάσανε σχετικά γρήγορα στους πρώτους 2μήνες..  

πλέον το συνεχίζω κανονικά και δεν έχω σκοπό να το σταματήσω... γιατί πέρα από αυτό είναι και ένα χόμπι που αν ασχοληθείς πολύ έχεις και το τέλειο αποτέλεσμα...!!!

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο σου που κατάφερες να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη! :thumpup:
Αλλά επειδή πολλοί δεν έχουν διαβάσει όλο το νήμα και αυτό αναφέρεται σε μη καπνιστές που ξεκίνησαν ή έστω θέλουν να ξεκινήσουν το άτμισμα, καλό θα ήταν να διευκρινήσεις ότι όλα αυτά ισχύουν αφού αντικατέστησες το κ.τ. τελικά και όχι χωρίς να καπνίζεις, έστω και αν κάπνιζες λίγο! :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540869 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596701 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591328 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios