vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 3 χρήστες
gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #285 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 04:20 »
Συμφωνώ απόλυτα. Αλλά νομίζω και η petra στην σύντομη εμπειρία αναφερόταν,  όχι στο πότε έκανε εγγραφή. Καμιά φορά παρασυρόμαστε (επειδή οι περισσότεροι γράφονται μέλη μόλις αρχίζουν το ΗΤ) και γράφουμε το ένα εννοώντας το άλλο.



Παλιά μέλη, νέα μέλη, στρατό το κάναμε εδώ μέσα.
Αυτή η διάκριση των μελών είναι απαράδεκτη. Ο άνθρωπος είπε την άποψή του. Το αν είναι σωστή-λάθος πρέπει να απαντιέται με επιχειρήματα, όχι με παράσημο του παλαίουρα. Δεν κάνει λάθος επειδή είναι "νεο μέλος" αλλά επειδή είναι άπειρος.

Αν κάνει λάθος δηλαδη...



Η Πέτρα είμαι σίγουρος ότι δεν αναφέρθηκε στην παλαιότητα με την έννοια του στρατού... Αν είναι δυνατόν... Το εννοεί με την έννοια του πειραματισμού δοκιμών αγορών...
Καλώς ή κακώς δείχνει τουλάχιστον αφελής όποιος συγκρίνει provari με istick...



Οποιος νομιζει οτι οι μπαταριες ειναι απλα καποιο εξαρτημα που απλα δινει ρευμα , κανει πολυ μεγαλο λαθος.
Αυτη ειναι η καρδια του μοντ και το πιο κυριο εξαρτημα οσο αφορα το ρευμα.



Μισή αλήθεια είπες εδώ... Είναι βασικά συνδυασμός μπαταρίας και πλακέτας...
Απλά όταν μιλάμε οι περισσότεροι θεωρούμε ότι όλοι έχουμε τις αποδοτικότερες μπαταρίες και συγκρίνουμε βάση ίδιας μπαταρίας...
Όταν βγήκε το πρόβατο δεν υπήρχε καλύτερη από την AW και όλοι είχαμε κάμποσες... Έτσι είχαμε μια βάση σύγκρισης και έμεινε...


Dicodes-Pipeline σωληνα stainless steel 40 watts με tc και τα "κερατα του" επανω : 200€
 


Το ευλογημένο αν έβγαινε σε κουτί δεν θα υπήρχε σπίτι να μην είχε ένα...

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #286 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 04:32 »
Όσοι μιλούν για την πλακέτα του Provari λες και πρόκειται περί του Αγίου δισκοπότηρου του ατμίζειν, ίσως έχουν μείνει τουλάχιστον ενάμισι χρόνο πίσω....από τότε έχουν βγει dna40, yihi350j και dna200 που αν συνδυαστούν με ποιοτική μπαταριοθήκη και ποιοτικό 510  κλπ. ισοπεδώνουν κυριολεκτικά την πλακέτα του Provari.


Ειδικά το dna200 το οποίο κάνει ΜΟΝΟ step down (που έχει τις μικρότερες απώλειες, άρα και έχει τη μεγαλύτερη ωφέλιμη απόδοση - 97% efficiency  :o  ) δεν έχει αντίπαλο αυτή τη στιγμή σε ποιότητα ρευμάτων και αποδοτικότητα.
Και όλα αυτά χωρίς να μπαίνει καν στην εξίσωση το TC. Αν μπει και αυτό....

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #287 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 06:26 »
.......
Το ευλογημένο αν έβγαινε σε κουτί δεν θα υπήρχε σπίτι να μην είχε ένα...

Εγω παλι το πηρα με βασικο κριτηριο το οτι ειναι σωληνα. Δεν ξερω, η σωληνα καθεται καλυτερα στο χερι μου.
Μην ξεχναμε, οι παλιοι ειδικα, οτι τα πρωτα μοντελα ηταν ολα σε σωληνα.
Μετα βγηκανε τα κουτια,
και βγηκανε γιατι οι πλακετες ειναι επιπεδες και δεν χωρανε στις σωληνες (θα ηταν φλογερες), αλλιως ακομα σωληνες θα ειχαμε!!!!
Υ.γ. πλην της πλακετας του Dicodes που εχει σχημα βαρελιου, εξου και το μικρο του μεγεθος  ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #288 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 09:47 »
Η πέτρα θέτει το θέμα της εμπειρίας και όχι της παλαιότητας κάποιου εδώ μέσα. Ξεκάθαρα. Όσο για το προβαρι ούτε εγώ θα αγοραζα Ρολς Ροϋς, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως πρόκειται για μια Ρολς ροϋς  ;)
Υ.γ. Που να μιλήσω ας πούμε εγώ ο δεινόσαυρος :laugh1: για επισκευασιμους και να έχω και άποψη. Θα πέσει να με φάει  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2015, 09:55 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #289 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 12:32 »
Πάντως εγώ που ατμίζω με Vaporshark DNA40 και με P3, με ίδια watt, ίδιο ατμοποιητή και ίδια διάρκεια τζούρας, παρατηρώ τα εξής:

1. Η παραγωγή ατμού είναι μεγαλύτερη στο P3 και
2. Αυτό το γνωστό "τσιρτσίρισμα" που κάνει η αντίσταση την ώρα που ατμοποιεί το υγρό, είναι λιγότερο εμφανές και πιο ομοιόμορφο στο P3

Σίγουρα οι διαφορές δεν είναι τραγικές και δε στέλνουν το DNA40 στο συρτάρι, αλλά είναι εμφανείς. Χωρίς μετρήσεις και αποδείξεις, απλά με την αίσθηση που παίρνω, νομίζω το ότι το P3 δίνει πιο σταθερά ρεύματα.

Έχω την αίσθηση πως αρκετά μεγάλο μέρος της αγοράς που ατμίζει μέχρι 40 Watt, που θεωρώ ότι είναι και η μεγάλη πλειοψηφία των ατμιστών, θα ασχοληθούν με το Radius. Ούτως ή άλλως, τα 200 δολάρια για την Αμερική, δεν είναι πολλά και κακά τα ψέμματα, εκεί είναι η μεγάλη πίτα, όχι η Ελλάδα

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #290 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 15:40 »
Periptero ......... τωρα και 'συ βρε αδερφε μου αναφερεις την ανωτερη πλακετα απ' ολες (κατα την προσωπικη μου αποψη) και την πρωτη εδω που τα λεμε , που εδωσε  TC στην αγορα.


Αλλα το θεμα ειναι οτι οσο κι αν δεν ειναι η Μερσεντες σαν ποιοτητα κατασκευης οπως ηταν προηγουμενα μοντελα , ακομα εχει μια απο τις ανωτερες ποιοτητες κατασκευης.
Οι ''αλλες'' μαρκες ομως δεν ηταν η Νταεγου και η Αϊξαμ.........


Εδω λοιπον εχουμε την Νταεγου κοντρα σε μια απο τις κορυφαιες εταιριες του χωρου.
Ναι υπαρχουν ανωτερες πλακετες , αλλα το οτι η Provape εχει σβησει ..... ειναι τραβηγμενο στα ακρα το να πει καποιος κατι τετοιο.


Οσο για το DNA200 , ναι μπορει να ειναι σε αλλη κλαση σε σχεση με ολα τα αλλα , ομως ειναι και σε αλλη λειτουργικη λογικη.
Μονο step down , με 11.1V για να σου δωσουν ...... 3V...... :hmmm: :o


Φυσικο δεν ειναι να παλευει μονη της ;;;;


Προβαρι δεν ειχα , δεν εχω, δεν θα παρω , αλλα δεν μπορω να μην αναγνωρισω την αξια του στο χρονο και στη λειτουργια.
Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι το Nivel , το DNA , η Starplat , η YiHi , δεν ειναι πλακετες που αξιζουν τα χρηματα που θα δωσει καποιος.
Αλλες ομως λειτουργιες εχει η μια , αλλες η αλλη.
Αυτο το Προβαρι θα το παρει καποιος που ξερει τι θελει , εχει βρει τι τον ευχαριστει , ειναι γνώστης στο πως και τι θα φτιαξει και του αρκει αυτο που δινει η πλακετα του Radius.
Για τον ελεγχο θερμοκρασιας ....... :hmmm: ..... μπορει να ειναι καλος για να μη παρεις καμμενο , να μην ανεβει η θερμ/σια σε επιπεδα που η γλυκερινη γινει επικινδυνη , να μην εχουμε παραγωγη διαφορων κακων αεριων , αλλα εγω που ξερω βαση εμπειριας πως να κανω τον ατμ/τη μου να μην υπαρχουν αυτοι οι κινδυνοι , ε οχι βρε αδερφε.....δεν με ενδιαφερει...
Τωρα το οτι ατμιζω με TC γιατι εχω καλυτερη γευση , καλυτερο χτυπημα και καλυτερο ντουμανι..........ο.κ. οτι πειτε....


Τα πολλα Watts να τα κανω τι ;;;
Να παιξω αντιστασεις των 0.2 Ωμ ;;;;;
Αυτη ειναι μια λαθος αποψη.  Οι μικρες αντιστασεις δεν θελουν πολλα Watts .
Πολλα Watts θελουν τα χοντρα συρματα.


Αγορασα το Hotcig 200 οχι για να δουλεψω χαμηλες αντιστασεις , αλλα για να βαλω 60αρι-80αρι συρμα και να δωσω Watts που να μπορουν να θερμανουν αυτο το συρμα.
Δεν θα κοιταξω ποσα Ωμ θα ειναι η αντ/σεις που θα κανω γιατι δεν θα εχει σημασια.


Οποτε τα πολλα Watts ειναι για να δωσεις ρευμα σε κοτετσοσυρμα και οχι για να ατμισεις σωστα και σε νορμαλ συνθηκες.


Γνωμη μου φυσικα

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #291 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 16:20 »

Τα πολλα Watts να τα κανω τι ;;;
Να παιξω αντιστασεις των 0.2 Ωμ ;;;;;
Αυτη ειναι μια λαθος αποψη.  Οι μικρες αντιστασεις δεν θελουν πολλα Watts .
Πολλα Watts θελουν τα χοντρα συρματα.


Αγορασα το Hotcig 200 οχι για να δουλεψω χαμηλες αντιστασεις , αλλα για να βαλω 60αρι-80αρι συρμα και να δωσω Watts που να μπορουν να θερμανουν αυτο το συρμα.
Δεν θα κοιταξω ποσα Ωμ θα ειναι η αντ/σεις που θα κανω γιατι δεν θα εχει σημασια.


Οποτε τα πολλα Watts ειναι για να δωσεις ρευμα σε κοτετσοσυρμα και οχι για να ατμισεις σωστα και σε νορμαλ συνθηκες.


Γνωμη μου φυσικα

Σωστός ο shado

Όταν βάλει κάποιος 100 w τα 80+ χρησιμοποιούνται για να ζεσταθεί το σύρμα...

Γι' αυτό στα καφρο-βίντεο που βλέπετε πατάνε το fire για μισό δευτερόλεπτο με ανοιχτό ατμοποιητή και οι τζούρες που κάνουν είναι για 1 - 2 δευτερόλεπτα το πολύ

Παραπάνω δευτερόλεπτα παίρνουν φωτιά και τα μπαμπακια και τα υγρά , δεν μπορεί να το αντέξει άνθρωπος...

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #292 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 18:29 »
Όσοι μιλούν για την πλακέτα του Provari λες και πρόκειται περί του Αγίου δισκοπότηρου του ατμίζειν, ίσως έχουν μείνει τουλάχιστον ενάμισι χρόνο πίσω....από τότε έχουν βγει dna40, yihi350j και dna200 που αν συνδυαστούν με ποιοτική μπαταριοθήκη και ποιοτικό 510  κλπ. ισοπεδώνουν κυριολεκτικά την πλακέτα του Provari.


Ειδικά το dna200 το οποίο κάνει ΜΟΝΟ step down (που έχει τις μικρότερες απώλειες, άρα και έχει τη μεγαλύτερη ωφέλιμη απόδοση - 97% efficiency  :o  ) δεν έχει αντίπαλο αυτή τη στιγμή σε ποιότητα ρευμάτων και αποδοτικότητα.
Και όλα αυτά χωρίς να μπαίνει καν στην εξίσωση το TC. Αν μπει και αυτό....


εχεις δικιο δεν εχει αντιπαλο...200watt  και εχει την καλυτερη αυτονομια....και διαχειριση κτλπ...στα 10-15watt ατμιζει σωστα?ρωτω σαν αφελης που ειμαι...γενικα στις χαμηλες ταχυτητες  τραβαει? η εχουμε υποτονικα φαιρ η βομβαρδισμους και παφ πουφ....
τι θελω να πω οπως και τα παραπανω παιδια για να μην κανουμε ασκοπες ανισες και συγκρισεις...πολλα παιδια απο εδω εχουν παραμεινει σε 20αρι-17αρι αντε το πολυ 25αρι συρμα...οπως και εγω ,,,με σταθερο ρευματακι 10-12 βατ...αντιστασουλα 1,5-2,0 τα ντουμανια-και η γευση ειναι υπερβολικα...το ζητουμενο ειναι η σταθεροτητα και η διαχειριση αλλα και η αντοχη στο χρονο...ναι το προβαρι...τα εχει γιαυτο και το ακολουθουμε...
καποιος που παιζει με 60Αρι συρμα (μαγκια του)...θελει τα watt ...τωρα βεβαια αν ατμισει καποιος οχι στα 200 ουτε 150 στα 100 βατ για περισσοτερο απο 2 ωριτσες χωρις να καλεσει την πυροσβεστικη  :wall: θα του δωσω προβαρι εγω δωρο...

δεν θα πω σε κανεναν πως να ατμιζει ποτε...με ποιο συρμα και με ποιο μοντ και ατμο...ομως μετα απο τις δοκιμες αρκετων ατμο(subom και μη) αρκετων μοντ(μηχανικα,vv),χοντρων-λεπτων συρματων,μες κτλπ θεωρω πως μπορω να γραψω κατι σχετικο με το προβαρι./...

και οπως μου ειπε ενας παλιος δασκαλος...μην πετας χρηματα ασκοπα...στο προβαρι θα καταληξεις....

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #293 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 19:39 »
Για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφόρησε το εγχειρίδιο χρήσης και στα Ελληνικά

http://www.provape.com/v/pdf/ProVariRadiusManual_Greek.pdf

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #294 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 19:52 »
Aυτο που εγραψε ο Stavraetos για το οτι θα καταληξεις να εχεις ενα Provari στα χερια σου  , το θυμαμαι να γραφεται , πολυ πριν κανω λογαριασμο στο φορουμ.
Βεβαια οι απαιτησεις του καθενα ηταν , ειναι και θα ειναι διαφορετικες και οσοι ηταν , ειναι και θα ειναι με ενα  ηλεκ/κο μοντακι στα χερια , τελικα μετα απο πολυ καιρο φανερωνει μια αληθεια.
Οχι οτι ολοι εχουν παρει Provari , αλλα αυτοι που το αγορασαν , τα υπολοιπα μοντακια τα αγορασαν μονο λογο καταναλωτισμου.
Αγορες εγιναν , αλλα αυτο με το οποιο ένιωθαν τη μεγαλυτερη σιγουρια , ηταν το Provari


Μη κοιτατε μονο τη δυναμη που εχει καποιο μοντακι.
Υπαρχουν και πολλοι αλλοι παράγοντες που κρίνουν ενα μοντ αν θα κανει παρεα σε καποιον ή αν θα βγει σε αγγελια την επομενη μερα.


Με το Provari , απο το πρωτο μοντελο μεχρι και το Ρ3 , εχει την αισθηση αυτος που το κραταει οτι στα χερια του εχει ενα ποιοτικό μοντ που ειναι ικανο να του προσφερει αυτο που ζητα , χωρις τυμπανοκρουσιες και φανφαρες.


Πολλα μοντακια εκατσαν απεναντι του , αλλα κανενα δεν μπορεσε να το ''βαλει στο συρταρι''  (εκφραση κι αυτη...!!).
Μπορει να ειναι καπως ΜΕΓΑΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ , ομως βρε παιδια οπως και να το κανουμε , απο παλια υπαρχει μια προταση που οσα χρονια και να περασουν , θα εχει ισχυ :


Οτι πληρωσεις , αυτο θα παρεις....


Οσο κι αν δεν το θελουμε , ειναι αληθεια.  Και 'γω ειμαι απο αυτους που δεν θα δωσουν το ποσο που θελει η Provape για την αποκτηση του , αλλα δεν γινεται να μην αναγνωρισω την ποιοτητα του και να ευλογω τον καθε Κινεζο ή οποιασδήποτε αλλης εθνικότητας κατασκευαστη , γιατι δηθεν μου εδωσε στη μιση τιμη τα διπλα και τα τριπλα Watts...


Αντιπαλος του Provari , το LAVA.
Αποτελεσμα μεσα σε λιγο καιρο , η αγορα Provari.
Aντιπαλος του Provari το Zmax/Umax/Vmax κλπ.
Αποτελεσμα μεσα σε λιγο καιρο, η αγορα Provari.
Αντιπαλος του Provari το Vamo.
Αποτελεσμα μεσα σε λιγο καιρο , η αγορα Provari.
Αντιπαλος του Provari .........  Αντιπαλος του Provari ......... Αντιπαλος του Provari .......

Oλο αυτο δεν το εγραψα για να δειξω ποια μοντακια νίκησε , αλλα για να δειξω οτι παντα η κοντρα ηταν αναμεσα στο Provari και τα άλλα.
Ακομα και σημερα μετα απο τοοοοοοσο μεγαλη εξελιξη , βλεπουμε να κοντραρεται το Provari με ολα τα αλλα κι ας εχει πολυ χαμηλοτερης ισχυος πλακετα.


Προσωπικα αυτο που εχω δει και καταλαβει σε οτι αφορα τις κινησεις της Provape , ειναι οτι δεν ειναι κυνήγος της απολυτης ισχυος , αλλα κυνήγος της σωστης ατμοποιησης.


Και μια ερωτηση :


Στα 40 Watts καταλαβε κανεις σας γευση με αντιστασεις των 0.2Ωμ κλπ. ;;;;


Ντουμανι , γευση , χτυπημα δεν μπορει να παρει καποιος και απο πιο ψαγμενες αντιστασεις ;;;;


Δοκιμαστε με 20αρι συρμα να κανετε 2.5 - 3.0 Ωμ αντιστασεις και δωστε 20-25-30 Watts να δουμε τι θα γινει.
Για να μην αναφερω το 16αρι που εγραψε και  πιο πανω ο stavraetos..........

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #295 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 19:57 »
Stavraetos ατμίζει ά-ψο-γα και με εκπληκτική ακρίβεια σε όλο το εύρος των Watt. Αυτό είναι που το κάνει να ξεχωρίζει, η ακρίβεια και η αποδοτικότητα, όχι ότι φτάνει στα 200W.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #296 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 20:42 »
δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω και να πιστεψω αυτα που λες αφου δεν το εχω δοκιμασει...αλλα γιατι να μην φτανει στα 200?αυτο δεν υποσχεται?γιαυτο δεν ανεβηκε η τιμη του?και γιατι να πρεπει να βρω εγω μετα το αναλογο κουτι-σωληνα να το βαλω μεσα? σαν εταιρεια καλη οργανωμενη δεν θα επρεπε να ειχε τα στανταρ οσον αφορα τα περιφερειακ της πλακετας?(κουτι-κουμπι-κονεκτορα κτλπ...) δεν ξερω τι παιζει βεβαια με την συγκεκριμενη εταιρεια δεν εχω διαβασει..γνωριζω μονο οτι εμπορευεται μονο τσιπακια...συγκριση μπορει να γινει σε ολοκληρωμενα πακετα...αν κανω λαθος πασο...


και παλι ομως εχουμε να κανουμε με ενα τσιπ που υποσχεται πολλα κανει πολλα αλλα στην ουσια χρησιμοποιουμε οτι θα καναμε και στο μπεεε...to tc αν μου πει καποιος με αποδειξεις οτι ειναι ο σωστος τρωπος ατμισματος και χρησιμοποιουμε τα αναλογα υλικα αλλα και οτι πρεπει να ατμιζουμε σε συγκεκριμενη θερμοκρασια...αυριο χτυπησα το καλυτερο και παραμεριζω το προβατο...γιατι απλα αν θελω να μην καιγεται το βαμβακι μου....χρησιμοποιω μεχρι 25αρι συρμα και σε χαμηλα βατακια και σωστο ατμο εχω και κρατα αναλογες ημερες....


γενικα ειναι ενας φαυλος κυκλος που δεν θα κλεισει ποτε...γιατι απλα οταν οι αλλοι θα βγαζουν γκατζετ για να ξεπερασουν σε πωλησεις η provape βγαζει vv για να ατμιζουμε...


(για να μην αρχισω και ποσταρω τα ποστ που εχουν γραψει μελη για προβληματα για αλλα μοντακια στο νημα τους αλλα και απο τα προβληματα που ενδεχομενως να εχουν βγει απο τα μπεεεε..)


προσωπικες αποψεις ολα τα παραπανω μονο....και απλα να γινεται συζητηση

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #297 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 21:20 »
Δεν είπε ότι δεν φτάνει στα 200w, αλλά ότι αυτό που το κάνει ξεχωριστό δεν είναι απλά η ισχύς αλλά η ακρίβεια σε όλο το εύρος αυτής της ισχύος. ;)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #298 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 21:24 »
Παιδες , παμε σε μια συζητηση που μιλαμε για μια πλακετα των 3.7 V  και για μια πλακετα των 11.1 V.


Ειναι λιγο λαθος ή μου φαινεται ;;;


Τι θα συγκρινουμε τωρα δηλαδη ;;;   Τα 200 με τα 40 Watts ή τα 9.5 με τα 25 Amps ???

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #299 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 21:29 »
Καλά, μη βαράς ρε Μπίλυ, εγώ μια διευκρίνηση έκανα επειδή κατάλαβε λάθος ο φίλος :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206484 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357763 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios