vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Tem, joki, tibolaso

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:40 »
τι;;;;
δεν είναι μπαταρίες;;;; :eyesplash:


πάω να διαβάσω :-\

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #271 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:48 »
Όντως θέλεις πολύ διάβασμα...

Και πού 'σε...

Μην το πάρεις στραβά , το διάβασμα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:57 »
τι;;;;
δεν είναι μπαταρίες;;;; :eyesplash:


πάω να διαβάσω :-\
Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, chat room ή ........ Βικιπαίδεια

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 19:08 »
Να έχεις γνώμη για κάτι που δεν έχεις πιάσει στα χέρια σου, είναι ένα θέμα.
Να θεωρείς όμως ότι μπαταρία είναι που κάνει όλη την δουλειά σε ένα ηλεκτρονικό μοντ.. είναι μεγάλο θέμα.
Διαβάζουμε, μαθαίνουμε και μετά μπορούμε να αξιολογήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 19:31 »
κανείς δεν το έχει πιάσει στα χέρια του,  nikos523, έτσι δεν είναι;
και βεβαίως ότι και να νομίζει ο καθένας μας,
η πραγματικότητα είναι ότι τα mod τροφοδοτούν με ρεύμα τον ατμοποιητή.
με έξυπνους τρόπους, με διαφορετικούς τρόπους, έτσι αλλιώς αλλιώτικα, αλλά κάνουν ακριβώς αυτό.
τροφοδοτούν με ρεύμα.
δεν είναι και πυρηνική φυσική


Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 20:13 »
Δεν χρειάζεται να πας να διαβάσεις για να καταλάβεις ότι το provari μπροστά στο istick είναι μέρα με νύχτα στο θέμα ποιότητας κατασκευής....
Ναι είναι θέμα μπαταρίας όσον αφορά το ρεύμα σαν παροχή αλλά σαν διαχείριση τότε πάμε στην πλακέτα και τότε πάνω από τους  Αμερικάνους μην βάζεις κανέναν... (Ίσως λίγο τους Γερμανούς με το pipeline αλλά σαν τρίτη θέση)
Μέχρι χτες πλακέτα να διαχειριστεί την μπαταρία όπως αυτή που είχαν στην provape δεν υπήρχε αλλά πλέον το DNA 200 έχει τρομερές κριτικές....


Πέραν της πλακέτας τώρα, οτιδήποτε υπάρχει σε κουτί ή σωλήνα, μόλις πέσει στο πάτωμα έχει 70% πιθανότητα να μην ξαναδουλέψει..... Με τα πρόβατα η πιθανότητα αυτή μηδενίζεται και αυξάνεται η πιθανότητα να διαλυθεί η επιφάνεια που θα πέσει... Ξύλινα πατώματα, πλακάκια, και άλλα....


Αν μη τι άλλο δείχνει κανείς ότι δεν ξέρει τι λέει όταν συγκρίνει istick lava vamo smok και οτιδήποτε άλλο με πρόβατο.....


Δεν θα το αγοράσω μεν όχι γιατί θεωρώ ότι με κλέβουν ούτε γιατί ξέπεσε.... Αλλά γιατί θεωρώ ότι δεν με καλύπτει στις απαιτήσεις μου....

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 23:59 »
Μπαταριες που να δινουν περισσοτερα απο 14 Amps υπαρχουν παρα πολλες.
Μη κολατε μονο στις HE2-HE4-HG2-25R-30Q-VTC5....


Οσο για το αν καποιον τον καλυπτουν τα 40W του Radius ή οχι...........
Κοιταξτε και τι αποδοση εχει μια αντ/ση με πιο λεπτο συρμα και μετα μιλαμε αν υπαρχει αποδοση στα 40 W.


Τα μοντακια των 100 + Watts , ειστε σιγουροι πως αποδιδουν σωστα το ρευμα ;;;
Ειστε σιγουροι οτι αποδιδουν τα 100+Watts ???


Οποιος νομιζει οτι οι μπαταριες ειναι απλα καποιο εξαρτημα που απλα δινει ρευμα , κανει πολυ μεγαλο λαθος.
Αυτη ειναι η καρδια του μοντ και το πιο κυριο εξαρτημα οσο αφορα το ρευμα.


Κινησεις ενθουσιασμου δεν ειναι οτι αγορασα Provari , αλλα οτι ατμιζω στα 150Watts.


Δεν ειχα Provari ποτε , αλλα το εχω δουλεψει παρα πολυ.  Ξερω δηλαδη τι ειναι ικανο να κανει και πως.
Ατμιζω με μηχανικα και το μονο μοντακι που φτανει την αισθηση του μηχανικου , εχοντας παντα τη σταθερη αποδοση ισχυως μεχρι πολυ χαμηλα επιπεδα φορτισης , ειναι το Provari.


Οποτε συγκρισεις με τα istick και τα υπολοιπα μοντακια , δεν ειναι ακυρες , αλλα ειναι εντελως ανισες.
Το αν η Provape ή οι Κινεζοι μπορουν να φτιαξουν πλακετες καλες/σωστες , πιστευω το ξερουμε ολοι μας.
Και οι δυο πλευρες ειναι ικανες να κανουν θαυματα τεχνολογιας , αλλα ο ενας κοιταει τη διαρκεια και ο αλλος το καθαρα χαμηλου κοστους κερδος.


Ας μη γραφουμε απλα για να γραψουμε κατι.


Και στην τελικη , δινουμε χρηματα για αγορα αυτοκινητου με 1000κ.εκ. και 150ps.
Δινουμε και χρηματα ομως για 1800κ.εκ. και 120ps.
Το πρωτο εχει 10.000€ και το δευτερο εχει 40.000€.


Πιο ειναι καλυτερο ;;;   Πιο αποδιδει πραγματικα αυτα που λεει και με πιο τροπο και στην τελικη , πιο απο τα δυο θα εχει αντοχη στο χρονο ;;;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 00:34 »
Βρεεεε... τι δουλειά έχει η αλεπού στο παζάρι; ή ένα στικάκι στο νήμα ενός πρόβαρι;
οκ, στικάδες είμαστε πολλοί και τα έχουμε και τα καμαρώνουμε. Αλλά δεν είναι δυνατόν να βγούμε να πούμε ότι δίπλα στο πρόβαρι, είναι μια μοντάρα που είτε δίνει παραπάνω βατ, είτε παραπάνω βατ και TC ταυτόχρονα και πόσο μάγκες είμαστε που τα πήραμε 6 στην τιμή ενός πρόβαρι...

vapec, είσαι νέο μέλος και ο τρόπος που απαντάς σε μέλη που είναι παλιά και με εμπειρία, θα έλεγα ότι είναι λίγο ... ανέμελος. Διάβασε λίγο παραπάνω, δοκίμασε 2-3 πραγματάκια ακόμη και θα δεις ότι ο τωρινός "ενθουσιασμός" σου θα ξεφουσκώσει κάπως...

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #278 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 01:02 »
Παλιά μέλη, νέα μέλη, στρατό το κάναμε εδώ μέσα.
Αυτή η διάκριση των μελών είναι απαράδεκτη. Ο άνθρωπος είπε την άποψή του. Το αν είναι σωστή-λάθος πρέπει να απαντιέται με επιχειρήματα, όχι με παράσημο του παλαίουρα. Δεν κάνει λάθος επειδή είναι "νεο μέλος" αλλά επειδή είναι άπειρος.

Αν κάνει λάθος δηλαδη...

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #279 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 02:47 »
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το combo Cloud One + ProVari Radius θα είναι πολύ της μόδας φέτος... εκτός του φόρουμ  :))

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #280 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 03:04 »
Παλιά μέλη, νέα μέλη, στρατό το κάναμε εδώ μέσα.
Αυτή η διάκριση των μελών είναι απαράδεκτη. Ο άνθρωπος είπε την άποψή του. Το αν είναι σωστή-λάθος πρέπει να απαντιέται με επιχειρήματα, όχι με παράσημο του παλαίουρα. Δεν κάνει λάθος επειδή είναι "νεο μέλος" αλλά επειδή είναι άπειρος.
Αν κάνει λάθος δηλαδη...
Συμφωνώ απόλυτα. Αλλά νομίζω και η petra στην σύντομη εμπειρία αναφερόταν,  όχι στο πότε έκανε εγγραφή. Καμιά φορά παρασυρόμαστε (επειδή οι περισσότεροι γράφονται μέλη μόλις αρχίζουν το ΗΤ) και γράφουμε το ένα εννοώντας το άλλο.

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #281 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 03:08 »

Mercedes εως 2002: 1η σε αξιοπιστια!!!
2007 - ανακοινωση συνδικατου Γερμανων ταξιτζηδων:  Η αξιοπιστια που ξεραμε χαθηκε, στροφη επαγγελματιων σε αλλες μαρκες...
2015: 34 θεση σε αξιοπιστια


Γιατι το off-topic...
Γιατι με το provari εχουμε σκαλωσει σε μια μαρκα που παλια ηταν κορυφη.
Ε και?
Μια ζωη κορυφη θα ειναι, σωνει και ντε??!!
Radius: 200$
Mods διαφορα με dna200: 200$
Dicodes-Pipeline σωληνα stainless steel 40 watts με tc και τα "κερατα του" επανω : 200€


 Δεν εχω τι να σχολιασω ειλικρινα
θεωρω οτι η provape τρολλαρει, στο διαδυκτιο και στην βιομηχανια  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #282 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 03:26 »
Η αξιοπιστία των προβάρι δεν έχει αμφισβητηθεί, ούτε και η αντοχή τους στο χρόνο. Σε πολλούς χρήστες, τα πολλά βατ δεν λένε κάτι.. Εγώ ατμίζω 9-11 βατ, οπότε τα 40-100-200 βατ δεν είναι  κριτήριο για τις επιλογές μου. Ο έλεγχος θερμοκρασίας επίσης δεν μου λέει πολλά.
Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι να έχω ένα μοντ που θα λειτουργεί σωστά για καιρό και δεν θα με προδώσει. Πόσα πληρούν αυτό το κριτήριο???

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #283 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 03:28 »
Το παράγγειλα,σε μπλε,δεν ξέρω γιατί (το μπλέ) και περιμένω με αγωνία.Έχει πουληθεί οτιδήποτε Made in Chine είχα
στην συλλογή μου,είπα τέλος,τέρμα,φτάνει πια με αυτό το παζάρι,κάθε Σάββατο,τι θα ψωνίσουμε.

Πλέον έμεινα με το Provari Classic,σύντομα με το Radius και κλείσαμε απο ρεύματα.Οι ατμοποιητές μουακολουθησαν
τον ίδιο δρόμο,ένας K4 και ένας SquapeRs (Ελβετικός για όσους δεν ξέρουν).

Απόψεις και επιλογές είναι όλα και ΔΕΝ πρέπει αν είναι κατακριτέα.Κάποτε,έπαιρνα και ενα κινέζικο κάθε μήνα,πλέον,άλλαξα,
δεν θα κρίνω όμως αυτούς που το κάνουν και έτσι δεν θέλω να με κρίνουν και αυτοί.

For me,Provape is Provape και όποιος το καταλάβει,ακολουθεί,αλλιώς παίζει με αυτά που ξέρει.


Υ.Γ. Τόσο καιρό,έψαχνα να βρώ ένα δευτερο μοντάκι να έχω μαζί με το rDNA,πέρασαν απο τα χέρια μου αν θυμάμαι καλά,
7 διαφορετικά,εκ των οποίων κάποια είναι τα EvicVTC Mini/eSquare/VaporFlask (όχι το καινούργιο)/Cloupor/Vamo/iStick20/40
και άλλα που δεν θυμάμαι,για πρώτη μου φορά άφησα το rDNA λοιπόν στο ράφι,για τα δικά μου ατμιστικά γούστα και ατμίζω
αποκλειστικά με το προβατάκι.Με το που έρθει και το RADIUS,βλέπω το rDNA να παίρνει πόδι αν χρειαστεί... :angel:  Ο μόνος λόγος
που το κρατάω είναι πως με το συγκεκριμένο έχω δεθεί συναισθηματικά εδώ και 8-9 μήνες περίπου.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #284 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 03:37 »
Dicodes-Pipeline σωληνα stainless steel 40 watts με tc και τα "κερατα του" επανω : 200€
Εντάξει η σύγκριση με Κίνα αλλά αυτό ήθελα να τονιστεί.  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios