vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

306 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Tem, joki, tibolaso

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #300 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 21:31 »
@ stavraetos, tsiv και φιλουςβμε παρομοιες σεβαστες γνωμες...

Νομιζεις οτι ειναι μειοψηφια αυτοι που ατμιζουν πανω απο 30w?
Δες τα μοντακια που κυκλοφορουν και ολους τους sub ohm ατμοποιητες που εχουν γινει μοδα.
Εγω κριτικαρω την provape εκτος απο την τιμη της για το γεγονος οτι απο πρωτοπορος ειναι πισω και καταιδρωμενη, με μοντακια με χαρακτηριστικα που οι υπολοιποι τα εχουν βγαλει πανω απο ενα χρονο νωριτερα.
Οσο για την αντοχη στο χρονο, εχει μπολικα μοντακια που κρατανε ομοιως καλα, δεν εχει μονο η provape το αγιο δισκοποτηρο...

Τελος το να χαρακτηριζεις καφρους καποιους που ανεβαζουν βιντεο που εσενα δεν σου αρεσουν ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο.

Εγω που δεν εχω καταληξει με ενα provari στα χερια μου ειμαι λοξος, χανω κατι απο την ατμιστικη εμπειρια που θα μου εδινε το provari?ιι
Δεν θα καταληξω με προβατο, δεν με καλυπτει η σχεση τιμης / αποδοσης.υν
Διαφωνω επισηςνμε την λογικη οτι οποιος χρησιμοποιει κοτετσοσυρμα η πολλα στριμμενα, η πανω απο Χ W δεν ατμιζει σωστα. Αντιθετα θεωρω οτι ατμιζει σωστα οποιος επιλεγει ττον σωστο συνδυασμο μοντ, ατμοποιητη και στησιματος
Αν για καποιον ειναι προβαρι, καλα κανει. Αν δεν ειναι παλι καλα κανει.
Κατι που σου βαζει χαμηλα ορια στην αποδοση οπως το προβατο, σε περιοριζει αντι να σου ανοιγει δρομους.
Ολοι εσεις που εχετε αγορασει προβαρι, δεν εχετε αλλα μοντακια? Αφου ολοι σε προβαρι θα καταληξουν, γιατι αγοραζετε και αλλα μοντ που μαλιστα θα χαλασουν σενδυο μηνες, θα βαρανε τζουφιες, θα ξεβαφουν με τον ιδρωτα κτλ κτλ..
Αν ειναι τοσο τελειο το προβαρι, θα επρεπε να ειναι το μοναδικο μοντ οσων το αγορασαν...

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #301 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 21:35 »
Φτάνει στα 200, απλά δεν είναι αυτό το μόνο δυνατό του σημείο. Αυτό εξήγησα.

Το δυνατό του σημείο είναι η ακρίβεια και η πιστότητα των ρευμάτων του και μάλιστα με την μέγιστη αποδοτικότητα (97%). Δεν υπάρχει άλλη πλακέτα, ούτε της Provape, που να καταφέρνει τέτοιο efficiency (λόγω του ότι κάνει και step up, που είναι πιο απωλεστικό).

Η evolv κατασκευάζει μόνο πλακέτες, σωστά. Δεν είναι θέμα έλλειψης οργάνωσης, είναι θέμα φιλοσοφίας της εταιρείας. Από εκεί και πέρα ήδη υπάρχουν πλήθος ποιοτικών mod με το dna200, από Vaporshark, HCigar, Hana Modz, Cloudmaker Whiteout κλπ. . Πολύ ποιοτικές κατασκευές και έπονται και άλλες.

Όχι, καμία σχέση με ό,τι κάνει η πλακέτα της Provape. Γί αυτόν που απλά θέλει ένα καλό, αξιόπιστο μοντακι, χωρίς να ζητά το κάτι παραπάνω, ναι, κάνουν πάνω κάτω τα ίδια.

Δεν χρειάζεται όμως να δώσεις 200 ευρώ για αυτό, αυτή είναι η γνώμη μου. Τέτοια χρήματα τα δίνω εγώ προσωπικά για state of the art πλακέτα, ρεύματα, αποδοτικότητα, παραμετροποίηση, δύναμη. Ε, δεν βλέπω κάτι τέτοιο στην πλακέτα του Radius, ούτε καν πλησιάζει το dna200....

Δεν θέλω να επεκταθώ γιατί θεωρώ πως το TC είναι ο δρόμος που πρεπει να ακολουθηθεί, αν θες το κάνω όμως.

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν είναι σωστό να απαξιώνεται μία λειτουργία, μόνο και μόνο επειδή η συσκευή που υπερασπιζόμαστε δεν την έχει.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #302 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 21:43 »
Stavraetos ατμίζει ά-ψο-γα και με εκπληκτική ακρίβεια σε όλο το εύρος των Watt. Αυτό είναι που το κάνει να ξεχωρίζει, η ακρίβεια και η αποδοτικότητα, όχι ότι φτάνει στα 200W.


νομιζω οτι το εγραψε αλλα και να φτανει δεν ατμιζεις πανω απο 100...λαρυγγια σαγονια γλωσσες ολα μαζι για σερβις...


δεν συγκρινω ...δεν βαζω το ενα διπλα στο αλλο


ομως το θεμα ειναι το ατμισμα που ζητω εγω σαν χρηστης γινεται σωστα 10-12-15w?ναι απαντησε ο φιλος ...οποτε ολα τα παραπανω ειναι κριμα να τα εχει για εμενα αφου ειναι αχρηστα...(για εμενα)...το θεμα ειναι οτι ειναι απλως ενα τσιπακι ...το χρησιμοποιουν οι εταιρειες και το βαζζουν σε διαφορα μοντακια που η τιμη παει απο 120-130(νομιζω) εως και  πολλα παραπανω απο καθε προβαρι....και εαν δεν εχει γινει σωστη τοποθετηση...?αν δεν χρησιμοποιησε σωστα υλικα η εταιρεια...μας μενει το τζιπ :eyesplash:
οσον αφορα την θερμοκρασια ναι οταν θα βρεθει η σωστη φορμουλα(συρματα θερμοκρασιες σεταπ,αντισταση κτλπ) να ερθει σε καθε μοντακι...στα τυφλα παιζουμε τωρα με το tc
 [size=78%]...[/size]





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
@ stavraetos, tsiv και φιλουςβμε παρομοιες σεβαστες γνωμες...

Νομιζεις οτι ειναι μειοψηφια αυτοι που ατμιζουν πανω απο 30w?
Δες τα μοντακια που κυκλοφορουν και ολους τους sub ohm ατμοποιητες που εχουν γινει μοδα.
Εγω κριτικαρω την provape εκτος απο την τιμη της για το γεγονος οτι απο πρωτοπορος ειναι πισω και καταιδρωμενη, με μοντακια με χαρακτηριστικα που οι υπολοιποι τα εχουν βγαλει πανω απο ενα χρονο νωριτερα.
Οσο για την αντοχη στο χρονο, εχει μπολικα μοντακια που κρατανε ομοιως καλα, δεν εχει μονο η provape το αγιο δισκοποτηρο...

Τελος το να χαρακτηριζεις καφρους καποιους που ανεβαζουν βιντεο που εσενα δεν σου αρεσουν ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο.

Εγω που δεν εχω καταληξει με ενα provari στα χερια μου ειμαι λοξος, χανω κατι απο την ατμιστικη εμπειρια που θα μου εδινε το provari?ιι
Δεν θα καταληξω με προβατο, δεν με καλυπτει η σχεση τιμης / αποδοσης.υν
Διαφωνω επισηςνμε την λογικη οτι οποιος χρησιμοποιει κοτετσοσυρμα η πολλα στριμμενα, η πανω απο Χ W δεν ατμιζει σωστα. Αντιθετα θεωρω οτι ατμιζει σωστα οποιος επιλεγει ττον σωστο συνδυασμο μοντ, ατμοποιητη και στησιματος
Αν για καποιον ειναι προβαρι, καλα κανει. Αν δεν ειναι παλι καλα κανει.
Κατι που σου βαζει χαμηλα ορια στην αποδοση οπως το προβατο, σε περιοριζει αντι να σου ανοιγει δρομους.
Ολοι εσεις που εχετε αγορασει προβαρι, δεν εχετε αλλα μοντακια? Αφου ολοι σε προβαρι θα καταληξουν, γιατι αγοραζετε και αλλα μοντ που μαλιστα θα χαλασουν σενδυο μηνες, θα βαρανε τζουφιες, θα ξεβαφουν με τον ιδρωτα κτλ κτλ..
Αν ειναι τοσο τελειο το προβαρι, θα επρεπε να ειναι το μοναδικο μοντ οσων το αγορασαν...


καταρχην αν διαβασεις τα ποστ κανεναν δεν αποκαλεσα κανεναν  καφρο...εγω προσωπικα...σχολιασα βιντεο κινεζων που ατμιζουν σε υψηλα βατ και στις 2 τζουρες αναψοκοκκινιζουν...


δεν κριτικαρα αν ατμιζεις εσυ πανω απο 30...50?60?αντεχεις ολη μερα?εισαι ταλεντο μπραβο σου και να χαιρεσαι το ατμισμα...


ποτε δεν παευει ενας ατμιστης που του αρεσει το ατμισμα να κανει αγορες(ειναι στην φυση του ελληνα)..τι ειναι αυτο που κραταει εχει σημασια...και επαναλλαμβανω καθε νημα εχουν αναφερθει προβληματα αξιοπιστιας απο ατμιστες ....αν τα συγρινουμε νομιζω θα ηταν μειον μεγαλο για τα αλλα μοντ...αλλωστε μια αναζητηση στις πωλησεις ανταλλαγες δυσκολλα θα βρεις π3 να πωλειται...πολλα ομως βοχακια ομως με το κιλο...


δεν θελω φιλε μου να σε στεναχωρησω αλλα ναι ειναι μεχρι στιγμης το αγιο ποτηρακι...και γιαυτο εχει φανατικους φιλους και εχθρους...


5 χρονια εχει μεινει πισω οχι 1(που εχει μεινει πισω...στην θερμοκρασια? στα 500 βατ?...ειπαμε δεν μπορουν γιατι ειναι ανιδεοι)  ...αλλα λειτουργει το προβαρι το 1 και παιζει οπως την πρωτη μερα...δυστηχως και παρακαλανε να χαλασει για να βρουν δικαιολογια να αγορασουν και αλλο...


υπαρχουν πολλα μοντακια ειναι μεγαλη η αγορα...υπαρχουν καλα μοντακια μετρια και γκατζετακια με bluetooth...ο καθενας επιλεγει συμφωνα με τις αναγκες του...


αν σου εχουν μεινει μοντακια στο χερι σου μπραβο σου αυτο δειχνει οτι εισαι σωστος χρηστης..
ομως δεν νομιζω να συμβαινει αυτο με ολους...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2015, 22:04 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #303 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 22:30 »
σπερες σε ολους


το tc  παιδια ειναι σε βρεφικη ηλικια ακομα για ολα τα μοντ τα βατ πανω απο τα 100 μονο για tf 4 smock


και για ολους τους ατμιστες για γευση και ντουμανια ειναι στο κεφη του καθενος τι ατμο θα διαλεξη


 :thumpup:


οσο για μοντακια εγω ειμε κινεζος 3 ετη και ολα ακομα δουλευουν αψογα


το προβατο ναι ειναι το α και το ω σε ποιοτητα αλα και πολα κινεζικα ειναι στην ιδια κατηγωρεια


τελος δεν χρειαζετε να τρωγομασται για το ποιο ειναι το καλητερο αλα για το ποιο μας κανει την δουλεια μας


αναλογα με την τσεπη μας


να μαστε καλα και χωρις τσιγαρα και με υγεια και τα υπολοιπα αστετα στην ακρη


Προ-επισκόπηση ειναι ενος μοντ και οχι πολεμος του κυριαρχου


ολα ειναι υποστιρικτες των ατμο και τιποτα παραπανω το τι ζηταμε ειναι αλο καπελο


και σορυ για τα λαθη αγραματος ειμαι


καλα ντουμανια με υγεια  :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #304 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 22:39 »
συζητηση γινεται και ποτε φαγωμαρα...δεν κερδιζουμε και δεν χανουμε...περνα και η ωρα αναμενοντας το ραδιο.... :dontknow:


ο καθενας κανει επιλογες και ειναι σεβαστες...


οπως καποιος ατμιζει στα 40 watt με 60αρι συρμα σε subom...αλλος atmizei me 20ari se 12 watt στον ιδιο ατμο......τα πλεμονια και οι αντοχες ειναι καθαρα προσωπικα...

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #305 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 22:50 »
ακριβως τα γουστα ειναι διαφορα και για αυτο και η αγορα μεγαλοσε και τα μοντελα πολα


το ραδιο ειναι αυτο που ειναι 40 βατακια και καλυπτη πολα


το αν εγω θελω 200 βατακια ειναι αλη φαση


πρωσοπικα στα 20 βατακια ειμε και ας εχω 100αρι και 60αρι μοντ 1.8 στον τριτονα 1.5 στον κανγγερ


και μονο αν φαω τρελα βαζω 0.3 στα 70 βατ για νακανω πλακα στην κυρα μου :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #306 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 22:58 »
Εμένα που είμαι ο πλέον άσχετος,με έπεισαν τα....πρόβατα!


Εκανα προπαραγγελία στα 240 ευρώ και ελπίζω να μην είμαι το μαύρο πρόβατο στην παρέα!
Το midnight blue πήρα άλλωστε! ;D

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #307 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 23:10 »
 :laugh1:  οχι και μαυρο


καλα εκανες γουστα ειπαμε ειναι

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #308 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 00:09 »
@ stavraetos, tsiv και φιλουςβμε παρομοιες σεβαστες γνωμες...

Τελος το να χαρακτηριζεις καφρους καποιους που ανεβαζουν βιντεο που εσενα δεν σου αρεσουν ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο.

Σόρυ αν σε πρόσβαλα φίλε , δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου :)

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #309 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 01:53 »
stavraetos, συγγνώμη αλλά δεν θα δώσω τα thumbs up μου στην Provape για μία υπερ-συντηρητική , στα όρια του φοβικού, προσέγγιση. Με την πρόφαση της αξιοπιστίας. Που βασίζεται στην υποστήριξη μόνο των προσκολλημένων στο brand της αγοραστές.


Έγινε γνωστή γιατί εκτός από την αξιοπιστία, έφερε και καινοτομίες στην αγορά.


Το προνόμιο αυτό, από τον Οκτώβριο του 14 και μετά το έχει η evolv, πρώτα με το dna40, τώρα με το dna200. Κάθε φορά παρουσίασε καινούρια πράγματα, καινοτομίες. Άσχετα αν αρέσουν σε κάποιον ή αν πρόκειται να τα αξιοποιήσει. Προχωράει όμως το άτμισμα στα επόμενα βήματα, στο επόμενο επίπεδο, δείχνει τον δρόμο (αυτό που έκανε η Provape με το πρώτο Provari π.χ.).


Αυτή την φορά, στην περίπτωση της Provape, δεν πρόκειται περί τίποτα άλλου παρά μόνο ξαναζεσταμένου φαγητού. Τυλιγμένου σε ένα όμορφο και πολυτελές κουτάκι.
Sorry, δεν θα την επιβραβεύσω για αυτό.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #310 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 02:58 »
Η τιμή του είναι καλή για high end εργοστασιακό, αλλα δεν ξέρω πόσο χάι είναι στο χέρι και στο μάτι το πλαστικό γκριπ.. Βασικά απο τις φωτό, οπτικά, δεν με ενθουσίασε καθόλου
το γκριπ αυτο

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #311 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 04:34 »
Ωραία η συζήτηση, ξεφύγαμε φυσικά εντελώς, αναμενόμενο, σε νήμα ενός Provari βρισκόμαστε, θα φαγωθούμε σαν τα σκυλιά σαν κλασικοί Έλληνες.  ;D

Εγώ θα θυμίσω μόνο ένα στοιχείο: μέχρι και πριν μερικές μέρες που ανακοινώθηκε το Radius, το δυνατότερο Provari ήταν το P3 που μπορούσε να δώσει μέχρι 20W και να δώσει ρεύμα σε μίνιμουμ αντίσταση 0.7Ω.

Να θυμίσω επίσης, ότι υπάρχει ένας θαυμαστός κόσμος εκεί έξω, που ονομάζεται subohm. Με κατηγορίες μάλιστα αρκετά ευδιάκριτες πλέον, όπως normal, medium, super subohm κτλ. Να θυμίσω επίσης ότι κάποιο ποσοστό, έστω και μικρό, των Ελλήνων ατμιστών, αρέσκεται να εκπνέει από μεγάλα, μέχρι αρκετά μεγάλα, μέχρι και ΤΕΡΑΣΤΙΑ ντουμάνια.

Και αυτό δεν μπορούσε να το κάνει (δηλαδή τα τεράστια ντουμάνια) με ένα Provari 2, 2.5, 3, τελεία και παύλα. Και δεν θα μπορεί να το κάνει ούτε με το Radius.

 Δεν σας φταίμε εμείς, αν δεν μπορείτε να κατανοήσετε το απλό γεγονός, ότι ο εγκέφαλός μας, σε εμάς που ατμίζουμε σε ψηλά βατ και αντιστάσεις πολύ κοντά στο βραχυκύκλωμα, στέλνει κύματα επιβράβευσης και ευχαρίστησης όταν βλέπει ένα τεράστιο ντουμάνι να ξεχύνεται από το στόμα μας. Και δεν είμαι κανένα πανηλίθιο αμερικανάκι πιτσιρίκι 15-17 ετών, που προσπαθεί να κάνει επίδειξη στους φίλους του. Είμαι 50 ετών και κάνω super subohm με τον TFV4 στο σπίτι μου.

Όχι επειδή το θέλω, αλλά επειδή ο TFV4 με φέρνει πολύ συχνά σε αμήχανη θέση όταν τον κυκλοφορήσω εκτός σπιτιού. Είμαι σταματημένος σήμερα αργά το βράδυ στο φανάρι, με ένα άλλο αμάξι κολλημένο πίσω μου στο μισό μέτρο. Τραβάω μερικές καλές τζούρες με τον TFV4 στο SnowWolf στα 60W με την διπλή επισκευάσιμη κεφαλή, όση ώρα περιμένω το πράσινο φανάρι και φυσάω τα ντουμάνια από το παράθυρο προς τα έξω. Ανάβει πράσινο λοιπόν, και βλέπω στον καθρέφτη τον τύπο πίσω μου να έχει βάλει όπισθεν και να έχει πάει 4-5 μέτρα πιο πίσω, προφανώς επειδή νόμισε ότι έχει πάρει φωτιά το αμάξι μου...  :)) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #312 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 04:56 »
Σεβαστή η άποψη σου zarko, όπως και των υπολοίπων φυσικά.
Αλλά ότι δεν γίνονται ντουμάνια με 20 και 40 βατ, είναι τεράστια υπερβολή.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #313 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 09:35 »
@Zarko27 μια μικρή διόρθωση: το Ρ3 δίνει ρεύμα σε μινιμουμ αντίσταση 0.5Ω
Όχι ότι αλλάζει κάτι για τα δικά σου γούστα (απ'ότι καταλαβαίνω)... :)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #314 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 10:21 »
άλλο οτι δεν ειναι για τα γούστα σου και άλλο οτι δεν έχει θέση στην αγορά ομως.
40w είναι περισσότερα απ όσα χρειάζεται ένας μέσος ατμιστής. Επίσης εκτός απο High end είναι και κομψό,
εγώ απλά αναρωτήθηκα αν είναι πράγματι απο άκρη σε άκρη High end με το πλαστικο που χρησιμοποιεί .
Επίσης τις τιμές δεν τις διαμορφώνει η μικρή αγορά της Ελλάδας, δυστυχώς αν με ρωτήσει κανεις  ;D

 Επίσης όταν παραπέμπουμε σε αυτοκίνητα συγκρίνοντας με ατμο και μοντς, εμένα μου χαλάει το στομάχι...
Αλλα πως να το κάνουμε, για να πηγαίνεις στη δουλειά απο Καλλιθέα στην Νέα ΣΜύρνη ή στο Νέο Κόσμο ξέρω γω δε θα πάρεις κάρο με 280 άλογα
Όπως κι αν σου αρέσει να πίνεις τον εσπρέσο στο Μιλάνο και να κάνεις σκι στην Αυστρία δεν θα πάρεις Aygo (αυγό;  :laugh1: ) .
Σχετικά με τους διάφορους τρόπους ατμίσματος, εγώ παίρνω τη θεση του εθισμένου στη νικοτίνη πάντως.
Και το μοντάκι επίσης κομψό είναι μεν, αλλα δε είναι και τόσο νεανικό.
Εχουμε καλυφτεί ή να ξαναπάμε την ίδια απο την αρχή; Εχει γίνει στάσιμο και αντιπαραγωγικό πλέον

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios