vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 5 χρήστες
KORG N364, camber, Milarepa, Sergios, swtos

Twitter

Eleaf iStick 40W TC

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1065 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:08 »
Για να λειτουργήσει σε TC mode πρέπει να υπάρχει αντίσταση με τιμή μεταξύ 0.05 και 1ohm  και φυσικά το κατάλληλο σύρμα. Σε κάθε άλλη περίπτωση γυρίζει αυτόματα σε power mode.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:15 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1066 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 15:48 »
παιδιά έχω πάρει το istick 40w με τον GS tank μέσα είχε αντίστασης 1.5 βάζω υγρό high VG δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρολο αλλα η κατανάλωση του υγρού είναι υπερβολική... περνώ αρκετά βαθιές τζούρες περίπου 4-5sec αλλα δεν νομίζω πως είναι φυσιολογικό μέσα σε 5λεπτά να τελειώσω 3ml τι γίνετε το πίνω το υγρό?? δεν συμφέρει ρε γ@#ώτο...  υποτίθεται πως όσο μεγαλύτερες αντίστασης είναι τόσο μικρότερη κατανάλωση έχει... τι να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1067 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 16:16 »
3μλ σε τοσο λιγο χρονο ειναι υπερβολη νομιζω
παιζει και η γλυκερινη φαρμακειου...για οικονομια

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1068 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 20:49 »
εχω κ εγω το istick 40 απο τη Δευτερα σαν προεκταση του χεριου μου :) Δεν εβαλα καθολου τον ελεγχο θερμοκρασιας, διαβαβσα εδω πως λειτουργει και θα το δοκιμασω κ αυτο μολις παρω μια αντισταση νικελιου. προς το παρον, αυτο που με προβληματιζει, ειναι πως το μοντ μετραει λιγο λαθος τις αντιστασεις, βεβαια ειδα παραπανω πως πεφτει λιγο εξω στις μετρησεις αλλα αυτο που με απασχολει ειναι οτι δεν ειναι παντα οι ιδιες. Δδλ, την αντισταση 1Ω, τη δειχνει 1,13 κ τη δευτερη  την1,8 τη βγαζει αλλες φορες 1,95, αλλες 1,98 ενω πριν λιγο που αλλαξα παλι ατμοποιητη βλεπω οτι τη διαβαζει 2,00 :confused1: θα ηθελα λοιπον τα φωτα σας, ειναι φυσιολογικο; μηπως ηρθε η ωρα να αλλαξω αντισταση αν κ δεν εχω ακομα συμπτωματα καμμενου ή λιγου ατμου;; επισης τι ατμοποιητη θα μου προτεινατε; τωρα εχω εναν ego one mega κ εναν epsilon bdc. να σας πω πως  δεν 'συμπαθω' τις πνευμονικες, μου φαινονται κουραστικες κ πως το κομματι των επισκευασιμων μου φαινεται βουνο, γιαυτο δεν ειμαι σιγουρη για το τι θα ηταν καλο να επιλεξω. επισης, σαν ντιζαιν μου αρεσει πολυ ο τρον, αν κ γενικα προτιμω τους πιο 'κομψους'  πχ, ο mega μου φαινεται ωραιος μονο πανω στη δικη του μπαταρια. αυτα τα ολιγα  :-[
Λοιπον...το θεματακι με τις αντιστασεις ,πρεπει ατμο.και μοντακι να ειναι στην ιδια θερμοκρασια...πχ.αν δουλευεις το μοντακι με ενα "χ" ατμο και μετα στα καπακια του βαλεις αλλο τοτε δεν θα σου "διαβασει" σωστα την τιμη αντιστασ.Πολλες φορες αυτο το κανει ακομα και αν ειναι σε ιδια θερμοκρασια μοντακι-αντισταση,ειναι θεμα αντιστασης, χωρις να σημαινει αυτο οτι ειναι ελατωματικη ή χαλασμενη κτλ. το θεμα ειναι να μην εχουμε μεγαλες αποκλισεις .Εχω βαλει 1.8 αντισταση την διαβασε 2ohm την δουλεψα στα watt που συνηθως ειμαι (9-11) και μετα απο λιγα λεπτα την διαβασε 1.85.Προσωπικα το θεματακι με το οτι δεν διαβαζει σωστα αντισταση μου το κανει συνεχως στο tc mode και γιαυτο δεν το χρησιμοποιω καθολου(το tc ετσι?δε λεω για το μοντακι γενικοτερα).


Τωρα για το ατμο εγω σου προτεινω ενα nautilus που ειναι δοκιμασμενος ,απροβληματιστος,και με τις 4 επιλογες εισαγωγης αερα βρισκεις ευκολα τη τζουρα που κανει για σενα απο σφιχτη τσιγαρισια εως αερατη τσιγαρισια.Εγω εχω δυο απο δαυτους και 3 φιλοι νεοι ατμιστες που τους προτεινα να παρουν ,εμειναν πολυ ευχαριστημενοι(τους εδωσα να δοκιμασουν και ατμο για πνευμονικες αλλα δεν... ). Βεβαια το ναυτιλο δεν τον λες και κομψοτεχνημα...


Και κατι ακομα που ισως ειναι εκτος θεματος αλλα βλεπω και εδω αλλα και γνωστους να προσπαθουν να δουλεψουν kanthal αντιστασεις σε tc mode και εχω δει και το αντιθετο  :o ... Θελω να ξερω τα καταστηματα οταν εισαι καινουργιος στο αθλημα και παιρνεις μοντακι με tc λειτουργια,γιατι δεν ενημερωνουν πως λειτουργει το πραμα ?Ειδα τον αλλο προχθες να δουλευει ni200 σε vw mode ,του ειπαν λεει απο το μαγαζι πως κραταει αυτη η αντισταση πιο πολυ απο τις αλλες...μου σηκωθηκε η τριχα!Και αντε ευτυχως εγω τον ειδα ,καποιοι αλλοι μπαινουν εδω και τους τα λεμε τα διαβαζουν,με τους υπολοιπους ανθρωπους που δεν εχουν καποιο να τους πει ,δεν ασχολουνται με το ιντερνετ...τι γινεται?


Σορρυ για το οφ τοπικ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2016, 20:57 από blackdrone »

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1069 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 21:53 »
Είχα πάρει δύο 40αρια, το ένα για φίλη.
Από την αρχή διάβαζαν και τα δύο στην ίδια αντίσταση την ίδια τιμή.
Μετά από δύο μήνες το ένα άρχισε να διαβάζει, προς τα πάνω τις αντιστασεις. Πχ την 1Ω 1.25.
Κανα δύο βδομάδες μετά, άρχιζε να βγάζει και atomizer short.
Έγινε αντικατάσταση και μείναμε τότε στο ότι μπορεί να έφταιγε και ο ατμοποιητης, αλλά τελικά ο ατμοποιητης δεν έχει πρόβλημα.
Το δεύτερο που πήραμε από την αντικατάσταση του πρώτου, μέχρι τώρα διαβάζει πολύ καλά τις τιμές των αντιστασεων, όπως και εκείνο της φίλης μου.
Γράφω γιατί διάβασα ότι σας διαβάζει λάθος τις αντιστασεις.
Να έχετε το νου σας γιατί κάπως έτσι ξεκίνησε και σε μας.


Στάλθηκε από κινητό.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1070 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 22:07 »
εμενα καλα τις διαβαζε ωσπου μια μερα...
το εκλαψα :))

ευτυχως εγινε αντικατασταση απο φτ και τωρα ειναι overseas

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1071 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 22:30 »
Και κατι ακομα που ισως ειναι εκτος θεματος αλλα βλεπω και εδω αλλα και γνωστους να προσπαθουν να δουλεψουν kanthal αντιστασεις σε tc mode και εχω δει και το αντιθετο  :o ... Θελω να ξερω τα καταστηματα οταν εισαι καινουργιος στο αθλημα και παιρνεις μοντακι με tc λειτουργια,γιατι δεν ενημερωνουν πως λειτουργει το πραμα ?Ειδα τον αλλο προχθες να δουλευει ni200 σε vw mode ,του ειπαν λεει απο το μαγαζι πως κραταει αυτη η αντισταση πιο πολυ απο τις αλλες...μου σηκωθηκε η τριχα!Και αντε ευτυχως εγω τον ειδα ,καποιοι αλλοι μπαινουν εδω και τους τα λεμε τα διαβαζουν,με τους υπολοιπους ανθρωπους που δεν εχουν καποιο να τους πει ,δεν ασχολουνται με το ιντερνετ...τι γινεται?
Σορρυ για το οφ τοπικ.
Για γέλια και για κλάματα  :)) :'(
Έχεις απόλυτο δίκιο δυστυχώς...

Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1072 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 23:53 »
παιδια τι να πω, οσο παει ανεβαινει. την 1.8, που την εβαλα απο σημερα το πρωι κ μου τη διαβαζε 2 πριν λιγη ωρα κοιταω την οθονη κ τι να δω; τη βγαζει 2,02 .  :o

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1073 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 23:54 »
πήγα σήμερα αγόρασα μια κεφαλή ni200 νικελίου πάω να βάλω 200C και ξαφνικά άρχισε να πετάει σπίθες  έκαιγε ολόκληρο το istick σε σημείο που λέω κοίτα να δεις τώρα θα σκάσει...  πότισα την αντίσταση κανονικα πριν και πλημμύρισε ο πόλος του GS tank οποτε μάλλον πάθαμε βραχυκύκλωμα... άδειασα άμεσος το υγρό αφαίρεσα την αντίσταση και το καθάρισα, θα πάω αύριο να το δούνε γιατί κάτι παίζει...



Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1074 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 23:57 »
ακόμα ατμίζεις εσύ;

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1075 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 00:08 »
jas09:  φυσικά...! και όχι απλά ατμίζω... κάνω πνευμονικές εισπνοές για να ανοίγω τα πνευμονία μου....   8)


πως να το κάνουμε... μου αρέσουνε τα ντουμάνια...

Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1076 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 01:59 »
παιδια κατι πηρε το ματι μου για κρυφο μενου στο istick 40 για χρηση αντιστασηςτιτανιου. ισχυει;
 οποιος μπορει ας με διαφωτισει!!

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1077 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 09:02 »
Ισχύει και μάλιστα εμένα μου δούλεψε μια χαρά! Αν κάνεις μια αναζήτηση στο νήμα θα το βρεις γιατί και εγώ δεν το θυμάμαι απ' έξω...
Αν το θυμάται κάποιος ας το πει  :)


EDIT: Το θυμήθηκα! Το κλείνουμε και κρατάμε πατημένο το fire και το up! Θέλει καμιά 20ριά δευτερόλεπτα...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1078 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:18 »
Να αναφέρω επ' αυτού ότι κάποιο μέλος είχε στείλει mail στην εταιρεία γι αυτό το θέμα, και οι κινέζοι έκαναν τον Κινέζο... Με άλλα λόγια, και από τα συμφραζόμενα, του είχαν πει να μην χρησιμοποιήσει τιτάνιο στο μοντ αλλά μόνο νικέλιο. Βέβαια, ο τρόπος που είχαν απαντήσει, έδειχνε ότι κατάλαβαν πως το μέλος είχε σκοπό να χρησιμοποιήσει τιτάνιο στη ρύθμιση για νικέλιο...

Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1079 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 10:30 »
Καλημέρα, σε πιο παλιά ποστ είχα διαβάσει οτι δεν υπάρχει ανταλλακτική μπαταρία για το συγκεκριμένο μοντ. Τελικά ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115604 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824128 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507141 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154640 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568628 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1707 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762631 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1082 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog