vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, redvw74, mantzoumis, cmih1966

Twitter

Eleaf iStick 40W TC

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1050 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:15 »
Πιπίλα ο gs tank ε...  :tongue_smilie:

Πρέπει να είσαι απο τους λίγους που αντέχουν πνευμονικές όλη την ώρα και πιπίλα... Απο ότι καταλαβαίνω, έτσι όπως ατμίζεις θα έχεις πολύ κατανάλωση ότι αντίσταση και να βάλεις! Δεν το λέω για κακό...μια διαπίστωση είναι! Τώρα αν είναι υπερβολή...υπάρχουν και χειρότερα...απο την άλλη τα 20ml το μήνα είναι νομίζω το άλλο άκρο.
Μήπως καλύτερα να έμενες στις τσιγαρίσιες και πιο μικρές τζούρες αν σε προβληματίζει η κατανάλωση?  :dontknow:

EDIT: Ξέχασα, επιμένω οτι τα 12.2watt είναι πολλά για 1.5Ohm αντίσταση...τα 10watt ας πούμε δε σε ικανοποιούν?
 


μα η αντίσταση γραφει πάνω από 8-20W  στα 10W δεν καταλαβαίνω τίποτα.... ούτε ατμό βγάζει....   γιατί είναι υπερβολή τα 12?  μου αρέσουνε τα ντουμάνια :P 


να σημειώσω πως κάνω χωρίς νικοτίνη οποτε λογικό είναι να αντέχω... 





Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1051 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:26 »
Τώρα που το είδα ναι, είναι και dual coil! Παρασύρθηκα επειδή είπες οτι σε καίει.
Βρήκες άνθρωπο...και εγώ χωρίς νικοτίνη είμαι αλλά με κουράζει τόσο ρούφηγμα όλη την ώρα, άσε που μια καλή τζούρα με γεμίζει για ώρα και έτσι ατμίζω πολύ λίγο.
Ίσως κάποιος άλλος ατμοποιητής, με πιο έντονη γεύση, να σε κάλυπτε περισσότερο και να μην τον είχες όλη την ώρα στο στόμα...

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1052 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:40 »
άρχιζε να καίει ο ατμός πολύ στα 14.5W που δοκίμασα... και κατέβηκα άμεσος στα 12.2 που νομίζω είναι ok

έχεις να προτείνεις κάποιo καλο ατμοποιητή ?

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1053 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:51 »
Κορυφαίο...σχετικό είναι αυτό...
Εγώ θα σου πω τους δύο μέχρι τώρα που δοκίμασα στο iStick και μου άρεσαν περισσότερο.

Ο πρώτος ο subtank mini. Σταθερή αξία για να ξεκινήσεις με subohm και επισκευάσιμο αν σε ενδιαφέρει. Έχει αρκετές επιλογές σε εργοστασιακές αντιστάσεις και είναι και εύκολο το rba κομμάτι του. Επίσης έχει πολύ καλή γεύση και ντουμάνια που σου αρέσουν.

Ο δεύτερος είναι ο billow v2 nano. Είναι μόνο επισκευάσιμος και μόνο για διπλές αντιστάσεις αλλά μου έδωσε ακόμα περισσότερη γεύση απο τον subtank.

Αν είσαι σαν και εμένα που κυνηγάς τη γεύση περισσότερο αφού δεν έχουμε τον παράγοντα "χτύπημα", ψάξε με βάση αυτό το κριτήριο.

Υπάρχουν και τα αντίστοιχα νήματα για να πάρεις και περισσότερες προτάσεις!  ;)

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1054 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 15:52 »
Κορυφαίο...σχετικό είναι αυτό...
Εγώ θα σου πω τους δύο μέχρι τώρα που δοκίμασα στο iStick και μου άρεσαν περισσότερο.

Ο πρώτος ο subtank mini. Σταθερή αξία για να ξεκινήσεις με subohm και επισκευάσιμο αν σε ενδιαφέρει. Έχει αρκετές επιλογές σε εργοστασιακές αντιστάσεις και είναι και εύκολο το rba κομμάτι του. Επίσης έχει πολύ καλή γεύση και ντουμάνια που σου αρέσουν.

Ο δεύτερος είναι ο billow v2 nano. Είναι μόνο επισκευάσιμος και μόνο για διπλές αντιστάσεις αλλά μου έδωσε ακόμα περισσότερη γεύση απο τον subtank.

Αν είσαι σαν και εμένα που κυνηγάς τη γεύση περισσότερο αφού δεν έχουμε τον παράγοντα "χτύπημα", ψάξε με βάση αυτό το κριτήριο.

Υπάρχουν και τα αντίστοιχα νήματα για να πάρεις και περισσότερες προτάσεις!  ;)


ωραίος...!! σε ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω να πάρω κάποιο καλο  όσο για τους επισκευάσιμους ακούγεται καλό σαν ιδέα αλλα και να χάλαγε θα έπαιρνα κάποιο καινούριο δεν είναι τόσο πρόβλημα.. αλλα αν όντως είναι εύκολο να επισκευαστή θα ασχοληθώ και με αυτό το κομμάτι αργότερα...



μια άλλη ερώτηση...


είχε 2 γραμμές μπαταρία και το σύνδεσα στο pc με usb και μέσα σε 1:30 ώρα ίσος και λιγότερο η μπαταρία φόρτισε full.. δηλαδή αναβόσβηνε και ήτανε όλες η γραμμές... τόσο γρήγορα φορτίζει?  το παλιό μου που είχε 960mha μπαταρία φόρτιζε σε 2-3 ώρες...

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 748
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1055 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 15:57 »
Περιμένεις μέχρι να σβήσει η ένδειξη φόρτισης τελείως

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1056 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:01 »
Περιμένεις μέχρι να σβήσει η ένδειξη φόρτισης τελείως

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




α δηλαδή τώρα που δείχνει 4γραμμές γεμάτες και αναβοσβήνει το αφήνω μέχρι να σβήσει η οθόνη δηλαδή αν κατάλαβα καλά σωστά?

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 748
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1057 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:12 »
Ναι φίλος τότε τελειώνει η φόρτιση

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1058 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:25 »
Ναι φίλος τότε τελειώνει η φόρτιση

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




ωραίος σε ευχαριστώ πολύ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1059 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 17:46 »

ωραίος...!! σε ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω να πάρω κάποιο καλο  όσο για τους επισκευάσιμους ακούγεται καλό σαν ιδέα αλλα και να χάλαγε θα έπαιρνα κάποιο καινούριο δεν είναι τόσο πρόβλημα.. αλλα αν όντως είναι εύκολο να επισκευαστή θα ασχοληθώ και με αυτό το κομμάτι αργότερα...


Μάλλον δεν κατάλαβες καλά...όταν λέμε επισκευάσιμος ατμοποιητής, δεν εννοούμε οτι μπορεί να χαλάσει ή κάτι τέτοιο...εννοούμε οτι δεν παίρνει έτοιμες, εργοστασιακές αντιστάσεις, αλλά φτιάχνουμε εμείς αντίσταση με το χέρι, συρματάκι δηλαδή, στρίψιμο και βίδωμα!  ;)   (υπάρχουν επισκευάσιμοι ατμοποιητές που παίρνουν και εργοστασιακές αντιστάσεις βέβαια, όπως ο subtank που είπα πριν)

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1060 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 23:51 »
έχει περάσει μια εβδομάδα απροβλημάτιστα και σκέφτομαι ότι έτυχε να τον δουλεύω με ένα μόνο ατμοποιητή χωρίς να βάλω άλλον. μήπως παίζει ρόλο στα προβλήματα η εναλλαγή διαφορετικων ατμοποιητών;  :hmmm:

Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1061 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 05:47 »
εχω κ εγω το istick 40 απο τη Δευτερα σαν προεκταση του χεριου μου :) Δεν εβαλα καθολου τον ελεγχο θερμοκρασιας, διαβαβσα εδω πως λειτουργει και θα το δοκιμασω κ αυτο μολις παρω μια αντισταση νικελιου. προς το παρον, αυτο που με προβληματιζει, ειναι πως το μοντ μετραει λιγο λαθος τις αντιστασεις, βεβαια ειδα παραπανω πως πεφτει λιγο εξω στις μετρησεις αλλα αυτο που με απασχολει ειναι οτι δεν ειναι παντα οι ιδιες. Δδλ, την αντισταση 1Ω, τη δειχνει 1,13 κ τη δευτερη  την1,8 τη βγαζει αλλες φορες 1,95, αλλες 1,98 ενω πριν λιγο που αλλαξα παλι ατμοποιητη βλεπω οτι τη διαβαζει 2,00 :confused1: θα ηθελα λοιπον τα φωτα σας, ειναι φυσιολογικο; μηπως ηρθε η ωρα να αλλαξω αντισταση αν κ δεν εχω ακομα συμπτωματα καμμενου ή λιγου ατμου;; επισης τι ατμοποιητη θα μου προτεινατε; τωρα εχω εναν ego one mega κ εναν epsilon bdc. να σας πω πως  δεν 'συμπαθω' τις πνευμονικες, μου φαινονται κουραστικες κ πως το κομματι των επισκευασιμων μου φαινεται βουνο, γιαυτο δεν ειμαι σιγουρη για το τι θα ηταν καλο να επιλεξω. επισης, σαν ντιζαιν μου αρεσει πολυ ο τρον, αν κ γενικα προτιμω τους πιο 'κομψους'  πχ, ο mega μου φαινεται ωραιος μονο πανω στη δικη του μπαταρια. αυτα τα ολιγα  :-[

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1062 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 05:57 »
Παιδια ερωτηση για τον ελεγχο θερμοκρασιας...Παταω το μεσαιο κουμπι παει στην θερμοκρασια ολα καλα εχω πανω ενα ναφτιλο μινι 1.8Ω τον βλεπει 1.94Ω αλλα τεσπα βαζω θερμοκρασια πχ 280C παταω να ατμισω και γυρναει στα Watt ετσι δουλευει κανονικα??

Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1063 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 06:05 »
μαλλον δεν εχω τις γνωσεις να σε βοηθησω αλλα εχει αντισταση νικελιου ο ναυτιλος σου;; νομιζω αν ειναι 1,8 δεν ειναι νικελιου αρα  γι αυτο σε βγαζει απ τη ρυθμιση θερμοκρασιας
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:18 από joy.tech »

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1064 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 07:07 »
Δεν είναι νικέλιο. Κάνθαλ είναι. Με έλεγχο θερμοκρασίας μόνο το νικέλιο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7317 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324088 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509473 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569965 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as