vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

148 επισκέπτες, 6 χρήστες
pngtszs1976, Buliwyf, lagoudakis, mantzoumis, ahill2, maprix

Twitter

Eleaf iStick 40W TC

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1035 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 16:41 »
Για προβληματική συσκευή μου κάνει εμένα. Ελπίζω να υπάρχει δυνατότητα επιστροφής/αντικατάστασης

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1036 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 21:24 »
Ειναι προβλημα που ετυχε σε αρκετους απο εμας, οπως μπορεις να διαβασεις στα προηγουμενα μηνυματα. Απ'οτι καταλαβα πανω κατω στο διμηνο εβγαλε προβλημα σε οσους ετυχε. Δεν ξερω αν καποιος το εψαξε και βρηκε καποια λυση ή το επισκευασε. Για μενα ειτε καποια παρτιδα ηταν προβληματικη ειτε συνολικα δεν ειναι ο,τι πιο αξιοπιστο. Κριμα γιατι για τα γουστα μου ειναι το πιο καλαισθητο istick.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1037 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 23:20 »
Μάλλον πέσαμε σε κακή παρτίδα παλουκάργια  :)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1038 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:20 »
Coming soon..... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2016, 00:18 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος VIC

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1039 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 08:24 »
Καλημέρα
Κατ' αρχας να σας ευχαρισρήσω όλους για τις πολύτιμες γνωσεις που μου δωσατε απ' αυτό το forum.  Πολύ διάβασμα μιλάμε!

Νέα ατμίστρια του κουτιού ξεκίνησα άτμισμα 27/12/15 αγοράζοντας eleaf istick 40 και ατμοποιητή gs tank.
Χθες βράδυ το isick παρέδωσε πνεύμα. Δεν φορτίζει καθόλου. Τις τελευταίες μερες έκανε κάτι νερά στη φόρτιση (έβγαζε διαφορετική ένδειξη απ' ότι στην αρχή).
Τι μου προτείνετε να κάνω?

Υ.Γ. Το μεγάλο σπάσιμο είναι ότι δεν έχω δευτερη μπαταρία και έχω αρχίσει να δαγκωνω σίδερα περιμένοντας να ανοίξουν τα μαγαζιά...


Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1040 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 08:28 »
Να το πας στο κατάστημα από όπου το πήρες και να ζητήσεις να στο αντικαταστήσουν. Δεν νοείται μέσα σε ένα μήνα να σταματήσει να φορτίζει.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1041 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 09:27 »
Coming soon..... 8)
Περιμενουμε πως και πως να μας πεις τι και πως!

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1042 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 10:16 »

Τι μου προτείνετε να κάνω?


Θα σου πρότεινα να το αντικαταστήσεις με καποιο άλλης μάρκας. Το istick 40w όταν λειτουργεί είναι εξαιρετικό. Και στην απόδοση και στην εμφάνιση, μέγεθος κλπ. Αλλά εαν έχεις μόνο ένα, χρειάζεσαι κάτι πιο αξιόπιστο. Γιατί αν σου χαλάσει Σαββατοκύριακο ή στη διάρκεια κάποιας αργίας..

A.. Για όσους είναι εκτός εγγύησης, είδα και αυτό

http://www.ecig.gr/aksesouar/%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/istick-40w-pcba-board.html

Αλλαγή πλακέτας με 22€.

Εγώ δεν τα δίνω πάντως. Θα το αφήσω στο ράφι.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2016, 10:28 από stroum »

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1043 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 11:50 »
Καλημέρα
Κατ' αρχας να σας ευχαρισρήσω όλους για τις πολύτιμες γνωσεις που μου δωσατε απ' αυτό το forum.  Πολύ διάβασμα μιλάμε!

Νέα ατμίστρια του κουτιού ξεκίνησα άτμισμα 27/12/15 αγοράζοντας eleaf istick 40 και ατμοποιητή gs tank.
Χθες βράδυ το isick παρέδωσε πνεύμα. Δεν φορτίζει καθόλου. Τις τελευταίες μερες έκανε κάτι νερά στη φόρτιση (έβγαζε διαφορετική ένδειξη απ' ότι στην αρχή).
Τι μου προτείνετε να κάνω?

Υ.Γ. Το μεγάλο σπάσιμο είναι ότι δεν έχω δευτερη μπαταρία και έχω αρχίσει να δαγκωνω σίδερα περιμένοντας να ανοίξουν τα μαγαζιά...
Πρέπει να το πας εκεί που το αγόρασες, αλλά κυρίως πρέπει να πάρεις και κάποια άλλη μπαταρία - mod, για τις περιπτώσεις αυτές.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1044 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 15:51 »
        Το istick 40w είναι μια πολύ μικρή και ελαφριά συσκευή με βασικό ελάττωμα στην κατασκευή της την ενσωματωμένη μπαταρία . Έτσι λοιπόν ως κάτοχος ενός έψαχνα στο διαδίκτυο τρόπο τοποθέτησης μιας 18650 και μάλιστα με δυνατότητα εύκολης αντικατάστασης, δυστυχώς όμως λύση δε βρήκα οπότε αποφάσισα να βρω τρόπο μόνος μου.       
        Οι λύσεις ήταν δύο είτε να μπει προέκταση στο μοντ με χρηση ενός τμήματος απο το σώμα ενός άλλου istick40w είτε να γίνει μετατροπή στο άνω και κάτω καπάκι του. Διάλεξα το δεύτερο τρόπο διότι με το πρώτο τρόπο το μοντ θα μεγάλωνε περίπου 5 με 6 χιλιοστά ενώ με το δεύτερο το μήκος του θα μεγάλωνε μόνο 1.5 mm , το βάρος του δε αυξάνεται μόλις 5gr οπως δείχνει η φωτο 8 του πιο πάνω μηνύματος μου. Το μόνο που χάθηκε ήταν ότι ο πόλος από αυτορυθμιζόμενος έγινε απλά ρυθμιζόμενος που για μένα μικρό το κακό.
       Για την υλοποίηση απαιτήθηκε η μετατροπή στο κατω καπάκι αλλά και η αλλαγή κονεκτορα στο ανω καπάκι. Επίσης κατασκευαστηκαν δύο πόλοι επαφής του +/- της μπαταρίας ώστε αυτή να είναι εύκολα αντικαταστάσιμη.Τελος έγινε αντικατάσταση των καλωδίων της πλακέτας με πιο καλής ποιότητας  και αντοχής.
       Στη φωτο 1 φαίνεται η μετατροπή ενός 510 κονεκτορα ώστε να γίνει ρυθμιζόμενος και όσο το δυνατόν πιο κοντός. Στην φώτο 2 βλέπουμε πως έχει τοποθετηθεί ο νέος 510 κονεκτορας στο τροποποιημενο ανω καπάκι. Στην φώτο 3 φαίνεται η κατασκευή του θετικού πόλου της μπαταρίας καθώς και πώς κάθεται πάνω στο 510 κονεκτορα. Επίσης το πως είναι ο τελικός 510 κονεκτορας/πόλος θετικου μπαταρίας αφού συναρμολογηθουν φαίνεται στην φωτο 4.Στην φωτο 5 βλέπουμε το πως διαμορφώνετε το κατω καπάκι και πως κατασκευαζεται ο αρνητικός πολος της μπαταρίας. Τελος στην τελευταία φώτο 6 βλέπουμε την συναρμολογιση  ανω καπακιού μαζί με την πλακέτα καθώς και την νέα καλωδίωση.
Γενικά δεν το θεωρώ δύσκολη κατασκευή αλλά αρκετά χρονοβόρα το τελικό όμως αποτέλεσμα σε δικαιώνει. ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2016, 15:56 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1045 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 23:43 »
παιδιά έχω το istick 40W το χρησιμοποιώ με κεφαλή 1.5ohm παρατηρώ αρκετά μεγάλη κατανάλωση το δουλεύω στα 12.5W αυτό που με ενοχλεί παρα πολύ είναι ότι όταν ρουφάω περίπου 4-8 δευτερόλεπτα αρχίζει και καίει πολύ ο ατμός και ακούγεται ένα τσαφ σα να σκάει τι παίζει?


επίσης για κάποιο περίεργο λόγο το υγρό που έχω είναι high VG και ξαφνικά δεν έχω γεύση...  ούτε με το Α6 αλλα ούτε με το istick... ύπαρξη πιθανότητα να συνήθισα την γεύση και να μην το καταλαβαίνω πια?

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1046 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 23:57 »
Όλα λογικά είναι! Με τα watt που ατμίζεις λογικό να καίει ο ατμός και λογικό να έχεις και σκασίματα αφού αναπτύσεται μεγαλύτερη θερμοκρασία, πέρα του οτι αυτό εξαρτάται και απο τις σπείρες βέβαια... Αρχικά δοκίμασε να χαμηλώσεις τα watt.
Λογικό επίσης να συνήθισες τη γεύση. Οι περισσότεροι αλλάζουμε γεύση συχνά για αυτό το λόγο.
Ο λόγος που το υγρό που έχεις είναι High VG δεν είναι περίεργος, υπάρχουν υγρά με 100%VG.
Αυτό που λες δεν έχεις γεύση με το A6 αλλά ούτε με το iStick, τί εννοείς? Εννοείς κάποιον άλλο ατμοποιητή και το μπερδεύεις με το iStick που είναι mod?  :dontknow:

spyros1

Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1047 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 13:21 »
Ομορφο mod και μικρο.Η μπαταρια του ειναι μικρη για μενα παιδια.
Με πιανει αρωστια στην σκεψη οτι θα ξεμεινω και δεν θα εχω κοντα ρευμα....

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1048 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 00:53 »

Αυτό που λες δεν έχεις γεύση με το A6 αλλά ούτε με το iStick, τί εννοείς? Εννοείς κάποιον άλλο ατμοποιητή και το μπερδεύεις με το iStick που είναι mod?  :dontknow:




όχι εννοούσα πως το παλιό μου ηλεκτρονικό τσιγάρο alterego Α6


αλλα κατάλαβα πως τελικά απλά συνήθισα την γεύση και γιαυτο δεν την καταλαβαίνω...


το μεγαλύτερο πρόβλημα τώρα είναι πως έχω τρομερή κατανάλωση του υγρού στο istick με τον GS tank πάνω...  φοράω την αντίσταση 1.5 αλλα τα 3ml στα 12.2 W που το δουλεύω τελειώνουνε απίστευτα γρήγορα... δεν είναι για πολύ....  στα 10λεπτά τα κατέβασα τα 3ml   με πνευμονικές εισπνοές 5-6 δευτερόλεπτα που έκανα... 


ίσος να κάνω υπερβολή... έχω ακούσει πως άτομα περνάνε με ένα μπουκαλάκι 20ml ένα μηνα... και εμενα δεν με φτάνει ούτε για 2 εβδομάδες...


αν βάλω αντίσταση 0.75 θα έχω ακόμα περισσότερη κατανάλωση?

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick 40W TC
« Απάντηση #1049 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 01:08 »
Πιπίλα ο gs tank ε...  :tongue_smilie:

Πρέπει να είσαι απο τους λίγους που αντέχουν πνευμονικές όλη την ώρα και πιπίλα... Απο ότι καταλαβαίνω, έτσι όπως ατμίζεις θα έχεις πολύ κατανάλωση ότι αντίσταση και να βάλεις! Δεν το λέω για κακό...μια διαπίστωση είναι! Τώρα αν είναι υπερβολή...υπάρχουν και χειρότερα...απο την άλλη τα 20ml το μήνα είναι νομίζω το άλλο άκρο.
Μήπως καλύτερα να έμενες στις τσιγαρίσιες και πιο μικρές τζούρες αν σε προβληματίζει η κατανάλωση?  :dontknow:

EDIT: Ξέχασα, επιμένω οτι τα 12.2watt είναι πολλά για 1.5Ohm αντίσταση...τα 10watt ας πούμε δε σε ικανοποιούν?
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7299 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324087 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118470 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509463 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155772 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as