vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 0 χρήστες

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #600 στις: Αυγούστου 17, 2015, 07:45 »
kosta 44 πες μας φιλε εσυ που εισαι εμπειρος .πολλα διαβαζουμε και μπερδευτηκαμε .και εσυ camber επισης

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #601 στις: Αυγούστου 17, 2015, 17:43 »
CHRIS , μπορουν να μαθουν ομως πατωντας 20 φορες το κουμπακι, αρα ανοιγμα,check και μετα αγορα ;)

Ευχαριστω φιλε meyas καπως ετσι θα παιξω μπαλα αν και μπηκαν στο ματι μου και καποια αλλα μοντ.... Πφφφφ τι τραβαμε..

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #602 στις: Αυγούστου 17, 2015, 19:14 »
Tώρα αυτό πάλι που έχουν βγάλει τελείως την version μόνο εμένα μου φαίνεται κουφό ?
Ειλικρινά ρε παιδιά απορώ είναι τόσο δύσκολο να τσεκάρουν πριν βγάλουν ένα προιόν?Οκ είναι αρχή ακόμα για τον έλεγχο θερμοκρασίας αλλά όχι και έτσι. :wall:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #603 στις: Αυγούστου 17, 2015, 20:11 »
Πιο κουφό θα έλεγα πως βρίσκω το ότι δεν του έδωσαν δυνατότητα αναβάθμισης παρά αυτό, τη στιγμή που η ίδια η συσκευή δεν αναβαθμίζεται τι να την κάνει ο χρήστης τη βερσιόν; Μόνο για να λέμε "εγώ έχω την 1.19 κι έχω το χ πρόβλημα, το αντιμετωπίζει κι άλλος με την ίδια έκδοση;" κλπ κλπ.. εξάλλου υπάρχουν τόσα εκεί έξω που δεν κάνουν τίποτα απ'τα δυο οπότε..
Να λειτουργεί σωστά κι όλα τ'άλλα περισσεύουν.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #604 στις: Αυγούστου 17, 2015, 20:27 »
Στην 1,19 λοιπον (αν σημαινει 1,19 το οτι δε βγαζει βερσιον με τα 20 κλικ) λειτουργει σωστα??? Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει??!!!

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #605 στις: Αυγούστου 17, 2015, 20:55 »
Καλά αυτό με την αδυναμία update,το οποίο θα έσωζε κόσμο απλά τραγικό.Ειδικά η αιτιολογία της joyetech ότι δεν το βάλανε επειδή σε προηγούμενο προιόν δεν το χρησιμοποίησαν αρκετοί πελάτες.....
Πάντως εγώ και σε ξένα forum για την νέα έκδοση-την άφαντη :)) - έχω ακούσει ουκ ολίγα...
Επόμενη αγορά σίγουρα κάτι πιο πάνω σε τιμή και ας αργήσω να τα μαζέψω....
Κια το λέω αυτό παρότι μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την 1.18.

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #606 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:19 »
Όσοι το έχετε με τον ατμοποιητή τι λεεί?


Είμαι ανάμεσα σε αυτόν και τον subtank mini μέχρι στιγμής μιας και οι δυο είναι πάνω κάτω στα ίδια χαρακτηριστικά και σκέφτομαι να πάρω κάτι για να ξεκινήσω να στρίβω αντιστάσεις.


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #607 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:42 »
Ωραίο συνολάκι, καλή απόδοση στο Τιτάνιο (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τις άλλες κεφαλές) αεράτη τζούρα, αν κλείσεις την εισαγωγή αέρα αρχίζει και δακρύζει, διαφορετικά δεν χάνει τίποτα, καλή γεύση πειραματιζόμενος με τις ρυθμίσεις. Γενικά στη τιμή του καλός. Στο επισκευάσιμο κομμάτι, είναι μικρός ο χώρος και θέλει προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #608 στις: Αυγούστου 17, 2015, 22:55 »
Να επιβεβαιώσω και εγώ από την πλευρά μου ότι ο χώρος στον μαμά ατμοποιητή ( με clr κεφαλή) για να στρίψεις αντίσταση είναι αρκετά περιορισμένος .Μου φαίνεται πιο περιορισμένος από την επισκευάσιμη κεφαλή του Subtank , όπου τα πράγματα είναι κάπως πιο άνετα.
Τώρα ανάμεσα σε αυτούς τους δύο , προσωπικά θα επέλεγα τον ego one mega,εμένα μου φάνηκε να βγάζει μια καλύτερη γεύση σε σχέση με τον subtank,ειδικά με τιτάνιο.+Είναι και πιο φτηνός,ώστε αν δεις και δεν σε βολεύουν πας κατευθείαν σε κάποιον καθαρά επισκευάσιμο και καθαρίζεις. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #609 στις: Αυγούστου 17, 2015, 23:53 »
Δεν ξέρω τι παίζει με αυτο το μοντάκι. Δίνει πολλή γεύση. Πολύ καλό το ego one με τη κεφαλή τη νικέλιο που δοκίμασα. Και γεύση και ατμό.
Βάζοντας το κανγκερ μίνι με νικέλιο και το ίδιο υγρό πήρα λίγο... καλύτερη γευση, πολύ λίγο  σχεδόν ιδια με το ego.
Μετά έβαλα στον kanger τιτάνιο. Πολύ δυνατό άτμισμα, χαμήλωσα τη θερμοκρασία στα 160 γιατί με εκαιγε πολύ. Τέλεια  γευση επίσης πάντα με το ίδιο υγρό.Νομίζω το τιτάνιο συμπρεφέρεται καλύτερα από το νικέλιο.
Τέλος τη πλάκα την έπαθα με τον καυφούν. Τέλειος. Γεύση, ατμός τελειος. Και να φανταστείται δεν τον έβαζα στο istick 50w γιατί είχα απογοητευτεί. Το είχα γράψει καποια στιγμή στο φόρουμ ότι ο καυφούν ήταν πολυ κατω στη γεύση από τον kanger και με κράξατε όλοι. Τώρα στο VT o kayfun είναι πρώτος.  Αρα μεγάλο ρόλο παίζει το ρεύμα που βγάζει το μοντάκι.  Οσοι το σκέφτεστε δοκιμάστε το κάπου.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος για πρώτη φορά με το μοντάκι που αγόρασα.
Δεν το λέω για διαφήμιση αλλωστε με το ζόρι μου φόρτωσαν και τον ego περ'ιπου 18 ευρω παραπάνω γιατί δεν το είχαν σκέτο οπως μου είπαν και θα έπρεπε να περιμένω αρκετά.

Να συμπληρώσω και κάτι άλλο. Στη λειτουργία VW είναι πιο καλός από τον istick 50w (δεν έχω άλλο να συγκρίνω) πιο σταθερό το ρεύμα μου φάνηκε. Ισως ήταν η ιδέα μου δεν ξέρω αλλά όλοι οι ατμοποιητές που έχω δουλεύουν καλύτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2015, 00:06 από eckotek »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #610 στις: Αυγούστου 18, 2015, 00:20 »
Βλέπω ότι πολλοί συμφωνούν στο ότι το τιτάνιο είναι συνολικά πολύ καλύτερο απ'το νικέλιο τελικά, χαμηλότερες θερμοκρασίες, αρκετά περισσότερο ντουμάνι, φοβερά ανώτερη γεύση. Προσωπικά αν και η μέχρι στιγμής εμπειρία μου με τον ego one mega περιορίζεται σε μια μόνο κεφαλή νικελίου κι άλλη μία τιτανίου, καταλήγω στο ότι είναι ένας πολύ καλός ατμοποιητής όταν "φοράει" τη δεύτερη εξ αυτών των δυο.

Όσοι το σκέφτεστε για το αν θα επιλέξετε όλο το κιτ η μόνο το vt για αγορά, προσωπικά προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρετε όλο το σετ  έχοντας στο μυαλό πως μάλλον στο τιτάνιο θα καταλήξετε κι εσείς στο τέλος. Απίθανο πακέτο, το λέω με απόλυτη ειλικρίνεια κι αν βοηθάει, έχω και kfl+ στην κατοχή μου για τη γεύση, έναν subtank mini για το ντουμάνι μου αλλά κι έναν μίνι ναυτίλο για τη δουλειά. Αυτά θα σας δώσουν την "εικόνα" ώστε να καταλάβετε πόσα λίγα περίμενα απ'τον ego one και πόσα πήρα από αυτόν τελικά!

Κι οι Νi μια χαρούλα λειτουργούν με αυτόν, οι Ti όμως τον ανεβάζουν σε "άλλη πίστα" κατ'εμέ! Δεν του τό'χα με τίποτα λέμε.. :)

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #611 στις: Αυγούστου 18, 2015, 08:15 »
Ομολογώ ότι το Τιτάνιο δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Με το Νικέλιο πάντως η γεύση απογειώνεται και αναδεικνύεται. Το βάζω σε θερμοκρασία 220  και 40 watts. Και σε όσους δεν αρέσει η αεράτη τζούρα (όπως και μένα, θα μάθουν να τους αρέσει). Και μετά θα τραγουδούν το άσμα "έχω γεμίσει ασφυχτικά με καπνό το δωμάτιο ως απάνω".
Και αναμφισβήτητα, με το κουπόνι, αν ισχύει ακόμα, το σετάκι σε τιμή λίγο πιο κάτω από τα 80 ευρώ είναι value for money.   

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #612 στις: Αυγούστου 18, 2015, 08:44 »
Φιλε μου vaggo σε στυσιμο με νικελιο και τιτανιο σε 2 επισκευασιμουσ υπαρχει μια διαφωρα απο το ΤΙ με ΝΙ 
Αλλα οχι και πολλυ μεγαλη διαφωρα εχω δει στην καταναλωση υγρου με τα ιδια παντα υγρα σχετικα με τα  βατ  οσα βατ και να δωσησ στο μοντακι αυτο θα σου κατεβαση στα βατ που πρεπη να δουλεψη η αντισταση που εχεισ και  τη με θερμοκρασία μπορησ να επιλεξησ το ποσο χλιαρο η ζεστο σου αρεση ο ατμοσ οσο ανεβαζησ θερμοκρασια εχεισ κιι την εσθηση σαν να ανεβενουν και τα βατ πραγμα που δεν γεινεται αυτο κανε μια μπροβα ννεβασε τα βατ στο μοντ στα 60  και αστο σε οτι βαθμουσ ατμιζησ κιι θα το διαπίστωσης

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #613 στις: Αυγούστου 18, 2015, 09:01 »
Φίλε Γιώργο καλημέρα. Ναι το γνωρίζω. Αλλά έχω δει έναν πίνακα στη σελίδα της evic που συνιστά για οικονομία τα 40 watts. Και για κατανάλωση υγρού και για την μπαταρία. Στους 220 βαθμούς, για μένα τουλάχιστον, είναι μια χαρά. Όλα εξαρτώνται και από τα υγρά βέβαια. Και κυρίως από το ποσοστό Νικοτίνης. Το θέμα είναι να μη μπουχτίζεις και να μη σε πνίγει ο ατμός. Όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Απλά με πειραματισμό, μαθαίνεις τι σου πάει.
O πίνακας κατανάλωσης υγρών.



Και ο πίνακας για την μπαταρία

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #614 στις: Αυγούστου 18, 2015, 13:23 »
Και αναμφισβήτητα, με το κουπόνι, αν ισχύει ακόμα, το σετάκι σε τιμή λίγο πιο κάτω από τα 80 ευρώ είναι value for money.   [/color][/size]

Το κουπονι ποιο ειναι??!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598165 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193760 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1565 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595050 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios