vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 5 χρήστες
panaulis, maraki1308, Nikrom, lagoudakis, ZoeM

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #270 στις: Ιουνίου 27, 2015, 14:34 »
Κανένας δεν απολογείται , τις απόψεις και τις εμπειρίες μας γράφουμε...

Και το αν αμυνεται ή όχι ο κότσος μόνο αυτός το ξέρει , εγώ πάντως δεν του κάνω επίθεση...


Και για να το τελειώνω εγώ λέω πως , αυτό το 30βατ κατώτατο όριο δεν μου αρέσει σε λειτουργεία tc.

Επίσης αυτό το Preheat έτσι όπως το κάνει (πολύ επιθετικά) εμένα δεν μου ''κάνει'' με τους άτμο που στήνω εγώ.

Με το δικό του ατμοποιητή είναι μιά χαρά όπως τον δουλεύει

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #271 στις: Ιουνίου 27, 2015, 14:42 »
Παιδιά δεν είμαστε στα βουνά της Πίνδου για να αμυνόμαστε...
Ένα προϊόν είναι, τι θα πει "δέχεται επίθεση", δεν βρίσαμε κανενός την οικογένεια!
Αν το έχεις και γουστάρεις μπράβο, έκανες καλή επιλογή. Εύχομαι καλά ατμίσματα.
Αν δεν γουστάρεις για κάποιο συγκεκριμένο λόγο τότε θες να ενημερώσεις και τους άλλους.
Εγώ ψηνόμουν για το vt αλλά ατμίζω σε χαμηλά βατ και με προβληματίζει αυτό που αναφέρεται. Τώρα που έμαθα δεν θα κάνω παραγγελία, θα φροντίσω να περιμένω περισσότερες πληροφορίες και να δοκιμάσω με τον δικό μου ατμοποιητή όταν μου δοθεί η ευκαιρία.
Οι άνθρωποι που με πληροφόρησαν μου έκαναν χάρη. Για αυτό μπαίνω στο φόρουμ, όχι για να χαϊδεύω όποιον θίγεται αν "δέχεται επίθεση" ένα προϊόν που τον βόλεψε και βγάζει βαλτούς όσους έχουν άλλες προτιμήσεις στο άτμισμα. Τα ίδια με το iStick παλιότερα, νισάφι πια!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #272 στις: Ιουνίου 27, 2015, 14:49 »

για να γίνει πιο απλό και κατανοητό
ακόμα και στα 60 watt να το έχεις το mod συμπεριφέρεται το ίδιο με τα 30 watt όταν είναι σε tc
η οποια υποψία υπάρχει χάνεται άμεσος αν ρύθμισις την θερμοκρασία στους 150 βαθμούς και αφήσεις το mod στην άκρη για πάνω από 3 λεπτά και μετά πατήσεις το fire και τραβήξεις τζούρα
δεν έχει καμια διαφορα από το αν τις τραβάς τις τζούρες συνεχόμενα και δεν επιτίθεται σε καμια περίπτωση και ο ατμός είναι μηδαμινός
ίσος τα νούμερα να έχουν να κάνουν μονο με το power mode του μηχανήματος και όχι με το tc και τα 30watt να μην έχουν καμια σχέση με το pre-heat τις συσκευής
δεν έχω να κερδίσω τίποτα από την όλη συζήτηση και το μονο που με ενδιαφέρει είναι να μην περάσουμε λάθος εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #273 στις: Ιουνίου 27, 2015, 16:10 »
Αυτο ειχα πει και μερικα ποστ πιο πριν. Τα νουμερα μονα τους δεν λενε τιποτα αν δεν συνυπολογισουμε ολες τις παραμετρους.  Κατι σαν να λεμε η Ελλαδα εχει πλεονασμα στον προυπολογισμο, αρα εχει καλη οικονομια και ολοι ζουμε αξιοπρως :wall:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #274 στις: Ιουνίου 27, 2015, 16:19 »
αν το δουλέψεις το mod σε tc θα καταλάβεις ποσο δίκιο έχω γιατί δουλεύει πολύ καλά και μάλλον για αυτό ο busardo λέει "when in wattage" δηλαδή όταν δουλεύει με κανθαλ σε power mode τότε στέλνει τα 30 watt στο πρώτο πάτημα αλλιώς θα έλεγε ότι αυτό συμβαίνει πάντα

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #275 στις: Ιουνίου 27, 2015, 17:03 »
Οταν δεν "τρωει" αυτα τα σκαλωματα που έχουν αναφερθει με τα αποτομα ρευματα που δινει , δουλεύει μια χαρα.τα 30 με τα 60 βαττ ειναι πιστεύω για το ποσό γρήγορα θα φτάσει στη θερμοκρασία που εχουμε επιλέξει. και 60 βαττ να βάλουμε αν έχουμε τη θερμοκρασία χαμηλα στους 160-180 π.χ τοτε ο ατμος ειναι δροσερος , τουλάχιστον αυτα ιδα εγω με το δικο μου μοντακι !!!

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #276 στις: Ιουνίου 27, 2015, 17:50 »
Παιδιά δεν είμαστε στα βουνά της Πίνδου για να αμυνόμαστε...
Ένα προϊόν είναι, τι θα πει "δέχεται επίθεση", δεν βρίσαμε κανενός την οικογένεια!
Αν το έχεις και γουστάρεις μπράβο, έκανες καλή επιλογή. Εύχομαι καλά ατμίσματα.
Αν δεν γουστάρεις για κάποιο συγκεκριμένο λόγο τότε θες να ενημερώσεις και τους άλλους.
Εγώ ψηνόμουν για το vt αλλά ατμίζω σε χαμηλά βατ και με προβληματίζει αυτό που αναφέρεται. Τώρα που έμαθα δεν θα κάνω παραγγελία, θα φροντίσω να περιμένω περισσότερες πληροφορίες και να δοκιμάσω με τον δικό μου ατμοποιητή όταν μου δοθεί η ευκαιρία.
Οι άνθρωποι που με πληροφόρησαν μου έκαναν χάρη. Για αυτό μπαίνω στο φόρουμ, όχι για να χαϊδεύω όποιον θίγεται αν "δέχεται επίθεση" ένα προϊόν που τον βόλεψε και βγάζει βαλτούς όσους έχουν άλλες προτιμήσεις στο άτμισμα. Τα ίδια με το iStick παλιότερα, νισάφι πια!
φιλαρακο μαλλον δεν διαβασες ακριβως αυτο που ειπα εκτος και εαν δεν εμφανιστηκε στο μνμ μου..(εγραψα σε εισαγωγικα οταν λεω αμυνεται) και παρακατω λεω οτι προσωπικα εμενα το δοκιμασα και δεν μου αρεσε...

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #277 στις: Ιουνίου 28, 2015, 23:17 »
 Το  evic αγοράσθηκε με τη προσφορά της e-cig προ 20ημέρου.Θα χρησιμοποιήτο για την υποστήριξη 2 Ατλαντίδων μιάς και το i-stick 30 δούλευε υπερωρίες και θα έβλεπα και το tc.Δοκιμάζοντας μέχρι τώρα τον ατμοποιητή του πακέτου με την ni κεφαλή στους 220 βαθμούς Κελσίου και παρατηρώντας ότι τα watt παίζουν μεταξύ 10 και 12 έχοντας ρυθμίσει την εισαγωγή του αέρα περίπου στο μέσο της διαδρομής,μου δημιουργήθηκε η απορία τι θερμοκρασίες ανεβάζει στη κεφαλή η Ατλαντίδα όταν ατμίζω στη 2η τρύπα στα 22 watt,την 3η στα 29(με το i-stick) και στη 4η στα 35(με το evic).

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Για το θέμα με τα 30 watt σε vw δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει έστω και στιγμιαία να πηγαίνουν αυτά στις κεφαλές και των ναυτίλων μου αποτρέποντας με από το να τους χρησιμοποιώ με ένα κατά τα άλλα εξαιρετικό μοντάκι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2015, 23:30 από Χριστόφορος »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #278 στις: Ιουνίου 28, 2015, 23:35 »
Έβαλες πανω ναυτιλο και αν ναι πηρες κακο αποτελεσμα;

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #279 στις: Ιουνίου 28, 2015, 23:59 »
 Όχι.Δεν τόλμησα.

Αποσυνδεδεμένος Smartface

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #280 στις: Ιουνίου 29, 2015, 20:24 »
Παιδιά καλησπέρα,

εγω πήρα το Σαββατο το μεσημέρι το eVic VT και δυστυχώς το γυρισα πίσω και επειτα απο επανέλεγχο με το καταστημα που το αγόρασα διαπιστώσαμε ότι και το δείγμα του καταστήματος έβγαλε το ίδιο πρόβλημα.
Και αναλύω...
Εβαλα Kayfun lite plus, με UD Pure Nickel 0.30, διαμέτρου 2 χιλ., 8 σπείρες και πήρα 0.09ohm, το αποτέλεσμα ήταν οτι δεν κρατούσε στην "μνήμη" τις ρυθμισεις του. Δηλαδη, του έβαζα 180C, 30Watt, κλείδωνα και την αντίσταση στα 0.9 (μετά το βρέξιμο της), ωραίος ατμός και οταν το ακουμπαγες κάτω και πηγαινες να ατμισεις μετά από λίγα λεπτά (3-5 που χρονομετρήσαμε) δεν παρηγαγε ατμό και εβγαζε συνέχεια Protection. Ξεβιδώναμε τον ατμοποιητη, καναμε reset (κρατωντας το fire πατημενο οταν βιδωναμε τον ατμοποιητη), μας έβγαζε την αντίσταση 0.12 στις ιδιες θερμοκρασιες, ζεματαγε, το κατεβαζαμε στους 130C, δούλευε ωραια και όταν το αφήναμε κάτω και μετά το χρησιμοποιουσαμε μετα από λιγα λεπτα (όπως εγραψα παραπανω) πάλι δεν δουλευε και εβγαζε Protection.
Ευτυχως για εμενα, το καταστημα το παρελαβε πισω χωρις δευτερη σκεψη.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #281 στις: Ιουνίου 29, 2015, 20:46 »

τείνω να πιστέψω πως δεν είχε πιαστεί καλά το σύρμα στα βιδακια του kayfun
το έκανε και σε εμενα στον k4 και μόλις άνοιξα να ελέγξω την ατίσταση με το που την ακούμπησα έφυγε από τι βίδα το σύρμα έβαλα απευθείας άλλο ατμοποιητη πάνω και δούλευε κανονικότατα και συνεχίζει να δουλεύει κανονικότατα
για να μην παρεξηγηθώ πάλι θα σου πω πως δεν ξέρω αν στην δικη σου περίπτωση έφταιγε όντως το mod εγώ απλά την γνώμη μου λέω

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #282 στις: Ιουνίου 29, 2015, 21:11 »
Αυτό που λεει ο Κώστας εχει νοημα... αν δεν έχεις βιδωσει καλα τις βίδες θα εχεις τετοια θεματα.....με ανεβοκατεβασματα τις τιμης αντιστασης και μπορει να σου βγαλει και short ακομα. και σε απλο μοντακι εχει γινει... κοιταξες αυτη την περίπτωση?

Αποσυνδεδεμένος Smartface

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #283 στις: Ιουνίου 29, 2015, 21:28 »
Παιδιά δεν παίζει αυτό γιατί συνδεσαμε τον ιδιο ατμοποιητη στον sx mini m class και δούλευε τέλεια.

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #284 στις: Ιουνίου 29, 2015, 23:43 »
Πάντως εγώ από την εμπειρία που έχω τα καταστήματα δύσκολα παίρνουν πίσω συσκευές....παρά μόνο αν όντως διαπιστώσουν οι ίδιοι οτι όντως υπάρχει πρόβλημα.
Συγκεκριμένα επέστρεψα ένα istick 50 το οποίο ξαφνικά άρχισε να δουλεύει όποτε θέλει και για όσο θελει.
Αναγκάστηκα και τους το άφησα στο κατάστημα για μια μέρα ώστε που το διαπίστωσαν και οι ίδιοι (γιατί δε με πίστευαν) και μου το άλλαξαν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542911 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31874 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598460 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1716 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios