vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 6 χρήστες
maraki1308, Nikrom, lagoudakis, ZoeM, Milarepa, NikolaosKZ

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #240 στις: Ιουνίου 26, 2015, 12:44 »
με ολα αυτα που διαβαζω ... επειδη παρακολουθω στενα το νημα αυτο μιας και το βρηκα αρκετα ενδιαφερον απο την αρχη αυτο το μοντακι ... διαπιστωνω οτι του συνχωρουμε πολλα και δεν καταλαβαινω τον λογο που γινεται .. οταν ενα μοντακι εστω στο παραμικρο δεν λειτουργει σωστα ... δεν λειτουργει ... δεν εχει ουτε φαουλ ουτε αστοχια και δεν τρεχει τιποτα ... ειναι προβληματικο... μην ξεχναμε το VS  ποσα εγιναν ... μεχρι να ερθει καπως στα ισια του ... ελπιζω να βρεθει λυση και οσοι το πηραν να μπορουν να το διορθωσουν .. .. Σε σχεση με το Hcigar 40  που εχω και το σκιζω καθε  μερα πια εχει βγει το πιο αξιοπιστο και παραβγαινει με το VS (οφ τοπικ) ..  το evic vt εχει θεματακια ... ειλικρινα επειδη ειχα πολλα πονταρει σε αυτο το μοντακι θα ηθελα να εβλεπα να λυνονται τα θεματα που εχει .. και οχι να προσπερνιουνται .. ουτε θορυβοι ουτε τικα τουκ .. ουτε ατμιζω πανω μονο απο 30Watt  σε TC ...  ουτε εκρηξεις Watts  στα πρωτα δεκατα δευτερολεπτου ...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #241 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:05 »
Τα συμπερασματα δικα σας







Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #242 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:09 »
Κώστα, δεν νομίζω οτι του συγχωρούμε πολλά πράγματα.
Απλά ο καθένας με την χρήση που σκοπεύει να του κάνει, έχει και τα αντίστοιχα συμπεράσματα.
Ας πούμε εγώ έδωσα την άποψη μου για το "pre-heat" που κάνει στα 30W ως θετική γιατί εμένα με εξυπηρετεί στα στησίματα που κάνω.
Επίσης ας μη ξεχνάμε ότι στο tc τα 30W είναι και συνδυασμός με τη θερμοκρασία που έχεις ρυθμίσει, οπότε το οποιοδήποτε αποτέλεσμα μπορεί και να είναι οκ, μπορεί και όχι βέβαια.
Εγώ προσωπικά θα είμαι σίγουρος μόνο όταν το ατμίσω για λίγο καιρό :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #243 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:10 »

εδώ στην αρχή λέει αυτό


Κωστα, δεν αναφερομαι στην αρχη.. στο τριτο στην σειρα γραφημα δειχνει και λεει οτι Multiple button presses doesn't help..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #244 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:16 »
Τα συμπερασματα δικα σας




[youtube]3brRpxrV-C8[/youtube]
Νίκο, το θέμα με τις μπαταρίες το έχουμε ξανασυζητήσει 2-3 σελίδες πίσω.
Για μένα ο τύπος στο βίντεο είναι γραφικός το λιγότερο...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #245 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:23 »
Δηλ. οι μπαταριες ειναι ενταξει????? γιατι ενδιαφερομαι για την αγορα του  :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #246 στις: Ιουνίου 26, 2015, 13:28 »
Εχει απαντησει η εταιρεια δεσ αν σε καλυπτει, Νικο..
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26068.msg861525.html#msg861525

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #247 στις: Ιουνίου 26, 2015, 14:51 »
Καλημερα!
Μ' ολο το σεβασμο, κι επειδη βλεπω πως, πολλοι παραπονιεστε για μικροπραγματα (κατα την αποψη μου): εχω το συγκεκριμενο mod, 10 μερες περιπου στα χερια μου. Δεν εχω παρατηρησει, ουτε "πυροβολημα", ουτε κατα παρομοιο. Το χρησιμοποιω σε VW mode, με kanthal, σε διαφορους ατμοποιητες, και μπορω να πω πως, το αποτελεσμα ειναι ακρως ικανοποιητικο. Τοσο, που αγορασα και δευτερο. Δε χρησιμοποιω τον Ego One Mega, δε με ικανοποιει, για την ωρα τουλαχιστον.
Σημειωτεον, στα χερια μου εχω, εδω και 2 μηνες περιπου, κι ενα SX mini. Πιο ομαλα τα ρευματα του evic vt, τουλαχιστον οπως τα αντιλαμβανεται ο οργανισμος μου. Μεγαλο foul του evic vt, το οτι δε μπορεις να ρυθμισεις κατω απο 30 Watt σε TC, οπως επισης και το μη αναβαθμισιμο του mod. Αλλα, μην τα ισοπεδωνουμε κι ολα!!! Καθε φορα που βγαινει κατι καινουριο, ειτε αυτο λεγεται Cloupor mini, ειτε Yihi SX mini, ειτε evic vt, θα βρισκονται καποιοι παρατρεχαμενοι, να κανουν παραπονα, μια για καμενες πλακετες, μια για ξεβαμα του mod κ.λ.π..
Η εγω ειμαι τοσο τυχερος, η ακουω λογια του αερα, προσωπικα, δε μου εχει τυχει κατι απο αυτα, και στα 3 (ενδεικτικα) προαναφερομενα mod. :)


Με κανθαλ και το κλουπορακι των 25€ δουλευει μια χαρα φιλε μου.
Μια συσκευη τιμολογειται και κρινεται με βαση το συνολο των δυνατοτητων της.
Το οτι εσυ η οποιοσδηποτε αλλος δεν βρισκετε προβλημα με την δικη σας χρηση δεν σημαινει οτι τα προβληματα που υπαρχουν δεν ειναι αξια αναφορας.
Ειτε μιλαμε για 1 βατ λιγοτερο, ειτε για 10 βαθμους λιγοτερο ειτε για ξεβαμα η οτιδηποτε αλλο.
Ο στοχος μιας κοινοτητας ειναι η ενημερωση και η ανταλλαγη αποψεων.
Ειμαστε εδω για να πουμε την γνωμη μας για ενα προιον και να αναφερουμε τα καλα του και τα προβληματα του.
Ο λογος που αναφερουμε τα παραπανω ειναι για να γνωριζουν και οι υπολοιποι τα συν/πλην και να δουν αν τους καλυπτει.
Οχι για να κρινουμε αν ειναι σοβαρο ενα θεμα της συσκευης με βαση τα δικα μας κριτηρια.
Εαν δεν μας ενδιαφερει μια δυσλειτουργια σε προσωπικο επιπεδο τοτε αγοραζουμε το προιον και δεν μας ενοχλει τιποτα.
Δεν μπορεις να πεις στον αλλο ομως οτι το μοντ δεν εχει προβληματα γιατι εσυ δεν εχεις προβλημα με την δικη σου χρηση.

Δεν ξερω πως μπορει να φαινεται το παραπανω κειμενο, αλλα γραφεται σε εντελως φιλικο επιπεδο με καφεδακι και ηρεμια  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2015, 15:58 από nikos523 »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #248 στις: Ιουνίου 26, 2015, 14:57 »
Τα συμπερασματα δικα σας




[youtube]3brRpxrV-C8[/youtube]
Γέλασα με την καρδιά μου βλέποντας το βίντεο. Ο τύπος απλά δεν ξέρει τι λέει και τι κάνει.
Καταρχήν το lipo pack φαίνεται πολύ ποιοτικό και άριστα προστατευμένο. Αυτός βρίζει τη Joyetech ότι προσπάθησε κολλώντας τις μπαταρίες και βάζοντας αυτοκόλλητα προστατευτικά να κρύψει τα στοιχεία τους  :))
Αναφέρει επίσης ότι μόνο με balance charger μπορούμε να τις φορτίσουμε και άρα είναι επικίνδυνες. Balance charger χρειάζεται μόνο σε packs συνδεδεμένα σε σειρά, όχι παράλληλα όπως είναι στο eVic. Οι μπαταρίες που συνδέονται παράλληλα συμπεριφέρονται σαν μία.

Το κλου ότι επειδή είναι επικίνδυνες πρώτα θα τις αποφορτίσει πλήρως (!) ή θα τις ρίξει σε νερό και μετά θα τις πετάξει. Για ανακύκλωση δεν του μίλησε κανένας;

Σίγουρα πάντως δεν θα χρησιμοποιήσει ξανά το VT αφού το κατέστρεψε. Απίθανος reviewer  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #249 στις: Ιουνίου 26, 2015, 15:00 »
Προφανως, το καφεδακι, εδρασε, οχι ως χαλαρωτικο, αλλα το αντιθετο. Δεν εξηγειται αλλοιως, το δηκτικο του μηνυματος σου.
Και σιγουρα, δεν καταλαβες το νοημα των γραφομενων μου. Δεν αξιζει μαλιστα τον κοπο, να μπω στη διαδικασια να σου αναλυσω το νοημα του post μου. Ο νοων, νοειτω.
Και, δεν υπαρχει λογος να τονιζεις οσα γραφεις, τα καταλαβαινω και χωρις να "φωναζεις".

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #250 στις: Ιουνίου 26, 2015, 15:28 »
Στο ποστ σου λες πως βλεπεις πολλους να παραπονιουντε για μικροπραγματα ( <-κατα την δικη σου αποψη ) και οτι στην δικη σου χρηση με το κανθαλ δεν εχεις κανενα προβλημα.
Και τελος, λες πως δεν εχεις κανενα προβληματα με τα 3 μοντ που ανεφερες αφηνωντας να εννοηθει πως ολοι οι υπολοιποι λενε αερολογιες ( "λογια του αερα" ).
Εγω σχολιασα αυτο ακριβως το κομματι, δεν σε εκρινα, απλα τονισα οτι δεν πρεπει να ακυρωνουμε προβληματα γιατι απλα δεν αγγιζουν "εμας". Δεν χρειαζεται να αναλυσω, εγραψα οτι ακριβως ηθελα πριν.
Την ειρωνεια σου δεν μπορω να καταλαβω ( "Δεν αξιζει τον κοπο να εξηγησω" "Ο νοων, νοειτω") μαζι με υποδειξεις για το πως πρεπει να γραφω οταν απευθυνομαι σε εσενα.
Εαν θελεις να μιλησεις για αλλα πραγματα περα απο την λειτουργια του μοντ, μπορεις να στειλεις πμ για να μην αναγκαζουμε και τους υπολοιπους να διαβαζουν ποστ αυτου του περιεχομενου.


Κλεινει εδω απο εμενα η αντιπαραθεση και συγγνωμη στους υπολοιπους αναγνωστες  :bye:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #251 στις: Ιουνίου 26, 2015, 18:05 »
Για εμένα, το θέμα είναι κατά πόσο τα προβλήματα είναι πραγματικά, τεκμηριωμένα, επαναλήψιμα και αν επηρεάζουν το άτμισμα ή απλά αφορούν κάποιες μετρήσεις και μόνο σαν αριθμοί.
Θα θυμάστε το cloupor mini που έσκαγε η μπαταρία, το istick που έδινε πολύ παραπάνω ρεύματα από τα ρυθμισμένα και χίλια άλλα παραδείγματα.
Και τα δύο έχουν πουλήσει πιο πολύ και από ζεστά ψωμάκια... Θα τολμούσα να πω οτι κάποιο από τα δύο έχουν πολλοί από εμάς που μπορεί και να κατακρίνουν τώρα το vt  :)

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #252 στις: Ιουνίου 26, 2015, 18:43 »
το θέμα με το vw το κάνουν ολα ,η σχεδόν ολα. όσο για το tc , στο δικό μου μοντακι δεν δούλευε καλα.το εχω αναφέρει και σε προηγούμενα ποστ.καποιους μπορεί να μην ενοχλεί το απότομο άρπαγμα η  να μην το καταλαβαίνουν γιατι ατμιζουν με πολλα βαττακια,καποιους ομως ναι σαν και μενα . απο off το μοντακι και με 10 κλικ βλεπουμε τι θερμοκρασια στο τσιπακι  !!!! και γιατι οχι και την εξωτερικη θερμοκρασια  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #253 στις: Ιουνίου 26, 2015, 19:32 »

ωραίο tip
το δοκίμασα ενώ το είχα ώρα στην αναμονή και μου έβγαλε temp 25 λες να είναι σωστό?

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #254 στις: Ιουνίου 26, 2015, 19:32 »
Για εμένα, το θέμα είναι κατά πόσο τα προβλήματα είναι πραγματικά, τεκμηριωμένα, επαναλήψιμα και αν επηρεάζουν το άτμισμα ή απλά αφορούν κάποιες μετρήσεις και μόνο σαν αριθμοί.
Θα θυμάστε το cloupor mini που έσκαγε η μπαταρία, το istick που έδινε πολύ παραπάνω ρεύματα από τα ρυθμισμένα και χίλια άλλα παραδείγματα.
Και τα δύο έχουν πουλήσει πιο πολύ και από ζεστά ψωμάκια... Θα τολμούσα να πω οτι κάποιο από τα δύο έχουν πολλοί από εμάς που μπορεί και να κατακρίνουν τώρα το vt  :)

Θα συμφωνησω με τον "ποιητη του διαδικτυου", και θα επαυξησω!!!
Πολλα παρουσιασαν "παιδικες ασθενειες" στην αρχη, ολα ομως, ξεπουλησαν επανειλημμενως.
Γι' αυτο ειπα και νωριτερα, πως ειναι χασιμο χρονου να ασχολουμαστε με την τριχα και να χανουμε την ουσια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542910 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31874 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598460 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12232 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194018 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1714 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios