vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 3 χρήστες
JohnDag, danys620, camber

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 30, 2015, 00:46 »
Παιδιά δεν παίζει αυτό γιατί συνδεσαμε τον ιδιο ατμοποιητη στον sx mini m class και δούλευε τέλεια.


Φίλε Smartface μερικοί εδώ αξιολογούν τις πληροφορίες που γράφει κάποιος αναλόγως του αριθμού των μηνυμάτων του.
Εσύ καλά τα λες καθώς και άλλοι πριν από εσένα για το συγκεκριμένο mod.
Όμως όπως διαπίστωσες αν δεν έχεις 1000+ μηνύματα η γνώμη σου δεν μετράει  :)

Αποσυνδεδεμένος Smartface

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #286 στις: Ιουλίου 01, 2015, 14:57 »
netsplit, ευχαριστω για την ενημερωση, αλλα ο στοχος μου δεν ηταν να με υπολογισουν, ουτε να αποκτησω 1000+ μηνυματα, βασικά χ... γι αυτο, Στοχος μου ειναι η ενημερωση προς τους συνατμιστές μου ωστε να γνωριζουν τι έτυχε σε μενα και φυσικά να προσεχουν πριν παρουν αυτο απο το οποιο ταλαιπωρηθηκα.
Οπως κι εμενα μου αρεσει να με ενημερωνει καποιος προκειμένου να προφυλαχτω από μία ενδεχομένως λάθος αγορά.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #287 στις: Ιουλίου 01, 2015, 15:04 »
Δεν καταλαβαίνω που είναι το θέμα.
Έπεσες σε προβληματικό κομμάτι και στο πήραν πίσω όπως όφειλαν.
Πιθανά άλλα ενδεχόμενα για το πρόβλημα είπαν οι φίλοι που απάντησαν.
Τα υπόλοιπα περί 1000 ποστς είναι λίγο υπερβολικά. Απλά αν κάποιος έχει πολλά ποστς,τότε οι υπόλοιποι έχουν ως στοιχεία τα γραφόμενα του για να αποφασίσουν αν αυτά που λέει έιναι αξιόπιστα ή αν γράφει π@π@ρολογίες.
Αν έχεις 10 ποστς, ακόμα δεν έχει προλάβει να σε γνωρίσει κανείς. Εσύ ποιόν εμπιστεύεσαι στη ζωή σου, κάποιον που μόλις γνώρισες ή κάποιον που τον ξέρεις χρόνια? :)
Φιλικά πάντα και χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα.

Αποσυνδεδεμένος SpirosK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Το famousvapors.gr είναι μια ιστοσελίδα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Παρουσιάσεις - Κριτικές και τις καλύτερες προσφορές στο εμπόριο για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #288 στις: Ιουλίου 01, 2015, 16:52 »
Καλησπέρα σας, δεν ξέρω εάν θα πρέπει να δοθεί το link αλλά γίνεται ένας διαγωνισμός με δώρο το Joyetech eVic-VT Full Kit, εγώ σας δίνω το link και όσοι θέλουν ας συμμετάσχουν. Εάν δεν είναι σωστή η κίνηση μου ας διαγράψουν οι διαχειριστές το post μου.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Smartface

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #289 στις: Ιουλίου 01, 2015, 20:49 »
Δεν καταλαβαίνω που είναι το θέμα.
Έπεσες σε προβληματικό κομμάτι και στο πήραν πίσω όπως όφειλαν.
Πιθανά άλλα ενδεχόμενα για το πρόβλημα είπαν οι φίλοι που απάντησαν.
Τα υπόλοιπα περί 1000 ποστς είναι λίγο υπερβολικά. Απλά αν κάποιος έχει πολλά ποστς,τότε οι υπόλοιποι έχουν ως στοιχεία τα γραφόμενα του για να αποφασίσουν αν αυτά που λέει έιναι αξιόπιστα ή αν γράφει π@π@ρολογίες.
Αν έχεις 10 ποστς, ακόμα δεν έχει προλάβει να σε γνωρίσει κανείς. Εσύ ποιόν εμπιστεύεσαι στη ζωή σου, κάποιον που μόλις γνώρισες ή κάποιον που τον ξέρεις χρόνια? :)
Φιλικά πάντα και χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα.

Δεν επεσα απλα σε προβληματικο κομματι και μαλιστα σημερα που "μιλαμε" εβγαλε η ιδια η Joyetech ανακοινωση σχετικη με το θεμα απο αναρτησα οτι εχει βγει ολοκληρη παρτιδα προβληματικη και ζηταει συγνωμη γι 'αυτο. Οσον αφορα τα 1000+ τα ανεφερε ο συνατμιστης "netsplit". Οσον αφορα το "Απλά αν κάποιος έχει πολλά ποστς,τότε οι υπόλοιποι έχουν ως στοιχεία τα γραφόμενα του για να αποφασίσουν αν αυτά που λέει έιναι αξιόπιστα ή αν γράφει π@π@ρολογίες" δεν με απασχολει γιατι απλα οταν εχω αποδεικτικα στοιχεια γι αυτα που αναγραφω και μια αλυσιδα που το αγορασα αποδεχεται οτι υπαρχει προβλημα γιατι να μην το αναφερω στην ομαδα. Η ποσοτητα θα με κανει αξιοπιστο ή η αληθεια των γραφομενων μου οπου δεν εχω και κανενα οφελως να πω "π@π@ρολογίες" μιας και δεν τα "αρπαζω" απο καποιον για να τα γραψω.

Φιλικα πάντα μιλωντας.

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #290 στις: Ιουλίου 01, 2015, 20:58 »
Που μπορουμε να δουμε την ανακοινωση?

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #291 στις: Ιουλίου 01, 2015, 22:02 »
εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα
δουλευει πολυ καλα χωρις να εχει πτωση σε αποδοση
το φορτιζω το βραδυ και με κραταει ολη μερα

Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #292 στις: Ιουλίου 01, 2015, 22:23 »
@smartface
Περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση.
Στείλε το link να δούμε τι γράφει.
Φάγαμε τα νύχια μας απο την αγωνία.
Αλήθεια τι πρόβλημα είπες πως εχει το τσιγάρο σου;

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 02, 2015, 19:25 »
 επειδη ειμαι  ενα βημα πριν  την αγορα του αξιζει ? ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2015, 19:31 από Akis 21 »

Αποσυνδεδεμένος Smartface

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 02, 2015, 20:05 »
Παιδιά καλησπέρα,

εγω πήρα το Σαββατο το μεσημέρι το eVic VT και δυστυχώς το γυρισα πίσω και επειτα απο επανέλεγχο με το καταστημα που το αγόρασα διαπιστώσαμε ότι και το δείγμα του καταστήματος έβγαλε το ίδιο πρόβλημα.
Και αναλύω...
Εβαλα Kayfun lite plus, με UD Pure Nickel 0.30, διαμέτρου 2 χιλ., 8 σπείρες και πήρα 0.09ohm, το αποτέλεσμα ήταν οτι δεν κρατούσε στην "μνήμη" τις ρυθμισεις του. Δηλαδη, του έβαζα 180C, 30Watt, κλείδωνα και την αντίσταση στα 0.9 (μετά το βρέξιμο της), ωραίος ατμός και οταν το ακουμπαγες κάτω και πηγαινες να ατμισεις μετά από λίγα λεπτά (3-5 που χρονομετρήσαμε) δεν παρηγαγε ατμό και εβγαζε συνέχεια Protection. Ξεβιδώναμε τον ατμοποιητη, καναμε reset (κρατωντας το fire πατημενο οταν βιδωναμε τον ατμοποιητη), μας έβγαζε την αντίσταση 0.12 στις ιδιες θερμοκρασιες, ζεματαγε, το κατεβαζαμε στους 130C, δούλευε ωραια και όταν το αφήναμε κάτω και μετά το χρησιμοποιουσαμε μετα από λιγα λεπτα (όπως εγραψα παραπανω) πάλι δεν δουλευε και εβγαζε Protection.
Ευτυχως για εμενα, το καταστημα το παρελαβε πισω χωρις δευτερη σκεψη.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Ετσι για να θυμηθειτε ορισμενοι τι ειχα γραψει...

Μετά απο ενημερωση της Joyetech στους προμηθευτες της και κατ' επεκταση στα καταστηματα, το προβλημα ξεκιναει απο την μπαταρια και εδωσαν εντολη να ανακληθουν οσα εχουν τα καταστηματα πίσω.
Στο site της Joyetech δεν εχει γινει εκτενης αναφορα, αλλά το καταστημα που πηγα σημερα με ενημερωσε οτι ειπαν στους προμηθευτες τα ιδια συμπτωματα που σας ανεφερα στο αρχικο post γι αυτο και δεν κραταει σε σταθερο σημειο τα ohm της αντιστασης (το λεγομενο κλειδωμα) και μετά απο 3-4 λεπτα που σταματαει το τικ-τικ που κάνει το mod μετα απο το πατημα του fire και επανερχεται σε οτι ohm βρει εκεινη την στιγμη την αντισταση με αποτελεσμα να επιρεαζει τους βαθμους (κελσιου) που εχουμε ρυθμισει προηγουμενως και την χανει. Το λινκ της Joyetech ειναι αυτο (περιορισμενο απο πλευρας τους, δεδομενης της ανακλησης των mod που εχουν βγει απο την εταιρεια)... http://www.joyetech.com/board/news.php?no=578&page=1

Το προβλημα δεν ειναι σε ολες τις παρτιδες, αλλά σε πολλά κομμάτια που κυκλοφορησαν.

Μπορει λοιπον να μην εχω 1000+ post για να ειναι αξιολογη η γνωμη μου εδω μέσα (όπως ανέφεραν ορισμένοι εδω) αλλά πιστευω οτι εκανα το χρεος μου να ενημερωσω την ατμιστικη κοινοτητα ωστε να γνωριζει του τι πουλανε οι εταιρειες, οπως θα ηθελα κι εγω να γνωριζω για καποιο προιον εαν ξερετε καποιοι ωστε να προφυλαχτω απο λανθασμενη αγορα.

Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #295 στις: Ιουλίου 02, 2015, 21:43 »

καταρχήν συζήτηση κάνουμε
ας χαλαρώσουμε να δούμε που ακριβώς είναι το πρόβλημα
αυτό με τα 1000+ post λέω να το αφήσουμε απ' έξω δεν έχει κανένα νόημα να το συζητήσουμε σε αυτό το νήμα
καλά έκανες και ανέφερες ένα πρόβλημα εφόσον το συνάντησες αλλα να το δούμε κιόλας μήπως το πρόβλημα ήταν αλλου και όχι στο mod γιατί εγώ προσωπικά δεν πείστηκα
αυτό το link θα το βρείς μερικές σελίδες πιο πίσω ( http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26068.msg861525.html#msg861525 ) και έχει να κάνει με το μέγεθος τις μπαταρίας και τίποτα άλλο
εσύ δοκίμασες κάποιον άλλο ατμοποιητη η κάποιο άλλο στήσιμο στον kayfun?
σου είπα πως το συνάντησα αυτό το πρόβλημα και έφταιγε το στήσιμο
μου είπες πως δούλευε κανονικά στο sx mini
και σου λεω τώρα εγώ με το φτωχό μου το μυαλό
μήπως το sx mini λόγο του ότι στέλνει διαφορετικά τα ρεύματα και είναι ένα άλλο mod ο kayfun δούλευε εκεί και ας είχε πρόβλημα στο στήσιμο?
σε πια καταστήματα σου είπαν κάτι τέτοιο για μια ολόκληρη παρτίδα? γιατί εδώ στο forum υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος ecig.gr και αν ισχύει κάτι τέτοιο θα έχω πρόβλημα με την ecig γιατί δεν πρέπει να ανακοινώνει μονο ότι την συμφέρει αλλα θα πρέπει πρώτα να επαληθεύσουμε τα λεγόμενα σου

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #296 στις: Ιουλίου 02, 2015, 21:44 »
Δεν επεσα απλα σε προβληματικο κομματι και μαλιστα σημερα που "μιλαμε" εβγαλε η ιδια η Joyetech ανακοινωση σχετικη με το θεμα απο αναρτησα οτι εχει βγει ολοκληρη παρτιδα προβληματικη και ζηταει συγνωμη γι 'αυτο. Οσον αφορα τα 1000+ τα ανεφερε ο συνατμιστης "netsplit". Οσον αφορα το "Απλά αν κάποιος έχει πολλά ποστς,τότε οι υπόλοιποι έχουν ως στοιχεία τα γραφόμενα του για να αποφασίσουν αν αυτά που λέει έιναι αξιόπιστα ή αν γράφει π@π@ρολογίες" δεν με απασχολει γιατι απλα οταν εχω αποδεικτικα στοιχεια γι αυτα που αναγραφω και μια αλυσιδα που το αγορασα αποδεχεται οτι υπαρχει προβλημα γιατι να μην το αναφερω στην ομαδα. Η ποσοτητα θα με κανει αξιοπιστο ή η αληθεια των γραφομενων μου οπου δεν εχω και κανενα οφελως να πω "π@π@ρολογίες" μιας και δεν τα "αρπαζω" απο καποιον για να τα γραψω.

Φιλικα πάντα μιλωντας.
εντάξει, έπεσες σε προβληματικό κομμάτι από την προβληματική παρτίδα. Αλλάζει κάτι σε σχέση με αυτό που σου είπα?
Σου είπα εγώ ποτέ ότι είσαι αναξιόπιστος ή ότι λες π@π@ρολογίες? Το σχόλιο μου ήταν καθαρά για την κριτική που έγινε από εσένα και τον netsplit ότι στο φόρουμ μόνο όσοι έχουν 1000+ ποστς είναι αυτοί που μιλάνε σωστά, γιατί θεωρώ ότι ειδικά σε αυτό το φόρουμ δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Σου είπα εγώ ή κάποιος αλλος να μην γράφεις την εμπειρία σου από το πρόβλημα που με υπαιτιότητα του κατασκευαστή αντιμετώπισες? Δώσε μας ένα παράδειγμα κάποιου που σε είπε ή υπονόησε οτι είσαι αναξιόπιστος και ότι η γνώμη σου δεν είναι αξιόλογη όπως λες ότι ανέφεραν ορισμένοι εδώ μέσα.
Η αξιοπιστία είναι συνδυασμός και της ποσότητας και της ποιότητας. Λες ένα αυτοκίνητο αξιόπιστο αν δουλέψει καλά για 2 χρόνια και μετά σου βγάλει 100 ζημιές μαζεμένες? Με τον χρόνο φαίνονται όλα και τα καλά και τα κακά.
Μην ψάχνεις να βρεις φίδια εκεί που δεν υπάρχουν...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #297 στις: Ιουλίου 02, 2015, 21:57 »
Δεν ειναι θεμα ουτε ποστς ουτε ποσα χρονια εχεις στο φορουμ αλλα ποσα χρονια εισαι ατμιστης


και τι εμπειριες εχεις αποκομισει ωστε να κρινεις ενα προιον με ασφαλεια χωρις να κανεις λαθος

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #298 στις: Ιουλίου 02, 2015, 22:03 »
όλα μαζί αυτά που λες είναι και όχι ξεχωριστά, έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2015, 22:10 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #299 στις: Ιουλίου 02, 2015, 22:15 »
 :) :) :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542850 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51031 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598407 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359097 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12200 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193985 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1705 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1783 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios