vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:34 »
Για κάποιους αυτή η "τρίχα" είναι ουσία και μπορεί να γλιτώσουν μια αγορά που δεν θα τους ικανοποιήσει.
Αυτό προσπάθησε να σου εξηγήσει ο nikos523 πιο κάτω.

Οπότε, μια και δεν δείχνεις πρόθυμος να δεχτείς τους προβληματισμούς των άλλων, γυρνώ σε αυτό...
Καθε φορα που βγαινει κατι καινουριο, ειτε αυτο λεγεται Cloupor mini, ειτε Yihi SX mini, ειτε evic vt, θα βρισκονται καποιοι παρατρεχαμενοι, να κανουν παραπονα, μια για καμενες πλακετες, μια για ξεβαμα του mod κ.λ.π..
... και θα παρακαλούσα να μας πεις ποιοί είναι οι "παρατρεχάμενοι" που γράφουν σε αυτό το νήμα και ποιών "παρατρεχάμενοι" είναι.
Ή τουλάχιστον να ρίξεις μια ματιά στους κανονισμούς του φόρουμ:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40667.html#msg40667

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40668.html#msg40668


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 26, 2015, 20:43 »
Καλησπέρα παρέα!

Παιδιά, το δούλεψα για πολύ λίγο σήμερα. Βρήκα τον τρόπο που γίνονται οι ρυθμίσεις μόνος μου, χωρίς manual, αλλά αυτό πιστεύω ότι οφείλεται στο ότι τη δεκαετία του '90 έπαιζα πολλά adventures!!!

Με power mode, δεν έπαιξε άσχημα. Το πήδημα στα 30W δεν το είδα. Και το δοκίμασα σε power mode και με Kanthal και με Ni200 0.16. Σε Temp Ni, μου έπαιζε μόνο πάνω από 30W, δεν ρύθμιζε παρακάτω. Δεν έχω δει ούτε τα review, ούτε έχω διαβάσει και πάρα πολλά γι αυτό, νταξει το διαβάζω το νήμα αλλά δεν τα έχω συγκρατήσει όλα. Δεν μου αρέσει καθόλου όμως ούτε το σύστημα "ροδέλα" ούτε ο τρόπος πρόσβασης του μενού. Γενικά έχω ψιλοκαταλήξει ότι η λειτουργία TC δεν ταιριάζει στο ατμιστικό στυλ μου, αλλά ακόμα και αν δεν είχε TC, δεν νομίζω να το προτιμούσα το συγκεκριμένο.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 27, 2015, 00:33 »
Αυτό το εκκίνηση από τα 30 όταν χρησιμοποιείς νικέλιο πως τους έκατσε?? αυτό με χάλασε κ μένα που το δοκίμασα για λιγο


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 27, 2015, 00:53 »
Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι η εξής:
Παρατηρήθηκε ότι αυτό το κανει το μοντακι όταν μπαίνει σε sleep mode η όταν το σβήνουμε και το ξανά ανάβουμε.
Μήπως ο Κινέζος που το έφτιαξε είχε σκοπό να ζεςτανει απότομα την κρύα αντίσταση έτσι ώστε να έχουμε άμεσα καλυτερο αποτελεςμα απο τα πρώτα δέκατα του δευτερολέπτου της τζουρας;
Γιατί όπως είδαμε αυτό κρατάει κατι λιγότερο απο ένα δευτερόλεπτο και μετά επανέρχεται στα κανονικά επίπεδα.
Απλά μου φαίνεται λιγο περίεργο μια εταιρία σαν την JOYETECH να άφηνε κατι τέτοιο να βγει στην αγορά χωρίς πρώτα να το διορθώσουν...
Λέω εγώ τώρα...

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 27, 2015, 00:53 »
ειναι αμερικανακια..   ;D  γι αυτο σκεφτομαι αν λαβω σοβαρα της κριτικες τους  :))
http://www.vapordna.com/Joyetech-eVic-VT-60W-5000mAh-Full-Kit-p/jtevvt.htm

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #260 στις: Ιουνίου 27, 2015, 09:57 »
Αυτό το εκκίνηση από τα 30 όταν χρησιμοποιείς νικέλιο πως τους έκατσε?? αυτό με χάλασε κ μένα που το δοκίμασα για λιγο


Sent from my iPad using Tapatalk

ακόμα και τα dna όταν πατάς το fire στέλνουν περισσότερα watt το λεγόμενο pre-heating για παράδειγμα εγώ με το dna 25 ακόμα και αν το έχω ρύθμιση στα 15watt όταν το mod και ο ατμό είναι κρύα και πατήσω το fire το βλέπω και στην οθόνη ότι στέλνει και τα 25 watt που έχει για μικρό χρονικό διάστημα και μετά κατεβαίνει στα watt που έχω επιλέξει και ακόμα πιο κάτω
μην κολλάτε με τα 30 watt στο tc γιατί δεν παίζουν κανένα ρολο
το mod θα στέλνει πολύ λιγότερα για να κράτηση την επιθυμητή θερμοκρασία

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #261 στις: Ιουνίου 27, 2015, 11:38 »
Μην λες ασαφειες...εχω 40αρι dna και δουλευω μονο θερμοκρασια εδω και πανω απο 4 μηνες..
το dna που κανει preheat το βλεπεις πανω απο καποια βατ και αναλογα την αντισταση. εγω πχ που παιζω 420F στα 12,5W με kfl+ σπανιως βλεπω preheat και εχω ενα δροσερο ατμο που η τζουρα του κραταει ακομα και 6 δευτερολεπτα.στο evic vt  δοκιμασα τα 30 βατ και απλα στα 2 δευτερα το βγαλα απ το στομα μου γιατι ηταν ανυποφορο...οποτε δεν ειναι καθολου το ιδιο

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #262 στις: Ιουνίου 27, 2015, 11:58 »
αυτό που εγώ λέω το βλέπω στο δικό μου το dna δεν το έβγαλα από το μυαλό μου

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #263 στις: Ιουνίου 27, 2015, 13:00 »
kotso μην επιμένεις όπως τα λέει ο djvolis είναι επειδή το έχω δει και εγώ από τότε που το πήρα και μάλιστα ρώτησα το Στέλιο στην E-cig  και απ' ότι κατάλαβα... έτσι φτιάχτηκε να δουλεύει...

εχω 40αρι dna και δουλευω μονο θερμοκρασια εδω και πανω απο 4 μηνες..
το dna που κανει preheat το βλεπεις πανω απο καποια βατ και αναλογα την αντισταση. εγω πχ που παιζω 420F στα 12,5W με kfl+ σπανιως βλεπω preheat και εχω ενα δροσερο ατμο που η τζουρα του κραταει ακομα και 6 δευτερολεπτα.στο evic vt  δοκιμασα τα 30 βατ και απλα στα 2 δευτερα το βγαλα απ το στομα μου γιατι ηταν ανυποφορο...οποτε δεν ειναι καθολου το ιδιο

Επίσης kotso το δικό σου DNA  έχει κάποια προβλήματα όπως αναφέρεις ο ίδιος γι' αυτό το λόγο δεν είναι μέτρο σύγκρισης...

Αυτό που επίσης έχω διαπιστώσει είναι ότι με το δικό του ατμοποιητή δεν καταλαβαίνει ούτε pre-heating ούτε τίποτα και δουλεύει άψογα.

Δεν νομίζω κανείς να πιστέυει ότι η Joyetech το δοκίμαζε με kayfun κ.λ.π? :))

Με τον ατμοποιητή που έβαλαν στο πακέτο το δοκίμασαν και... βούρ στον κόσμο... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #264 στις: Ιουνίου 27, 2015, 13:09 »

εσύ δηλαδή το βλέπεις λογικό με πιο χαμηλά watt να έχεις πιο δροσερό ατμό από ότι με πιο υψηλά watt όταν και στις δυο περιπτώσεις έχεις ρυθμισμένη μια στάνταρ θερμοκρασία?
δεν είναι πιο λογικό να παίρνεις πιο δροσερό ατμό μονο αν χαμηλώσεις την θερμοκρασία?


κανε μια δοκιμη στο evic ντ σε πιο χαμηλή θερμοκρασία πχ 165c-180c δεν θα έχεις κανένα απόλυτος πρόβλημα θα πάρεις δροσερό ατμό από το πρώτο χιλιοστό του δευτερολέπτου και δεν θα καταλάβεις κάτι έντονο από τα 30watt που στέλνει το mod στην αρχή
βάλε 150 βαθμούς και άμα καταλάβεις κάτι περίεργο να μου τρυπήσεις την μύτη
και όσο πιο χαμηλά τόσο πιο κρύος ο ατμός
δεν ανεβάζει το mod απότομα την θερμοκρασία παραπάνω από αυτό που έχεις επιλέξει αλλα πιάνει πολύ γρήγορα την θερμοκρασία που επιλέξαμε στην αντίσταση άσχετα με το τι λένε τα νούμερα του busardo


το έχω εδώ και τα δοκιμάζω αυτά που γράφω

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #265 στις: Ιουνίου 27, 2015, 13:34 »
Συμφωνώ με αυτά που λες , δεν διαφωνούμε κάπου...εκτός  απ' το ότι το DNA (για το 40άρι μιλάω) κάνει τέτοια πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #266 στις: Ιουνίου 27, 2015, 13:56 »

άντε ας πούμε ότι το δικό μου είναι χαλασμένο (που δεν είναι απλά βλέπει λίγο πιο χαμηλά την αντίσταση και αυτός δεν είναι λόγος να στέλνει περισσότερα watt στο ξεκίνημα)
πως πήρε εμενα το αυτή μου ότι και το dna 40 στέλνει περισσότερα watt στην αρχή αν το έχεις ρύθμιση χαμηλά για να κάνει preheating?
σε όλα τα review που το είδα είχανε χαλασμένα mod?
αν τελικά αυτό ισχύει τι νόημα έχουν τα watt που θα ρυθμίσεις εφόσον το mod θα τα αυξομείωση ώστε να κράτηση την θερμοκρασία σε κάποιο επίπεδο?

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #267 στις: Ιουνίου 27, 2015, 13:59 »
μα το χεις πιασει λαθος... εγω θελω να ατμιζω στα 12 βατακια μου οπως εχω μαθει και αν ξεχαστω, αν βρωμισει το βαμβακι μου, αν τελειωσω απο υγρο θελω τη θερμοκρασια να με προστατεψει...δε θελω να παιζω κοφτη γιατι απλα δε το απολαμβανω...ε το vt δε το προσφερει αυτο γιατι απλα εχει ρυθμιστει να ξεκιναει απο τα 30.. αν το αλλαξουν και κανει stepdown και στο νικελιο τοτε θα το παρω και γω!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #268 στις: Ιουνίου 27, 2015, 14:04 »
Preheat When the DNA 40 is used with a temperature sensing atomizer, an additional feature called Preheat is activated. No vapor is produced when the temperature is below the boiling point of the liquid. Preheat applies extra power until the heating coil is up to operating temperature to shorten the delay between pressing the fire button and generating vapor. Because the preheat is temperature based, it will not overheat or burn the vapor.


http://www.evolvapor.com/datasheet/dna40.pdf

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #269 στις: Ιουνίου 27, 2015, 14:09 »
καλημερα παιδια..παρακολουθω το νημα απο την αρχη και εκτος απο τις αποψεις που εχουν ανταλλλαξει αρκετα παιδια εδω μεσα,αισθανομαι οτι το παλικαρι ο kotsos75 αμυνεται(σε εισαγωγικα παντα ) και προσπαθει να αποκρουσει τις επιθεσεις για το evic vt...γι μενα προσωπικα καλα εκανε και το πηρε να το χαιρεται πανω απο ολα και οι υπολοιποι απο την στιγμη που εχουν ειπωθει τοσα πολλα ας κρινουν αν τους αρεσει η οχι γιατι εκτος απο το λειτουργικο που ειναι το σημαντικοτερο υπαρχει και το εμφανισιακο κομματι...εγω το επιασα στα χερια μου δεν μου αρεσε και τελος...
ο καθενας κανει τις επιλογες του και δεν χρειαζεται να απολογειται....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1718 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios