vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 1 χρήστης
JohnDag

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #210 στις: Ιουνίου 25, 2015, 16:53 »
ατμίζω μονο με tc και δεν μπορώ να πάω κάτω από 30


αυτό δεν είναι πρόβλημα. σε tc λειτουργεί σωστά. αν παρατηρήσεις η προστασία δουλεύει και ρίχνει τα βατ κανονικά κάτω από 30

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #211 στις: Ιουνίου 25, 2015, 17:00 »
Αυτα τα mod που κανουν τα σκασιματάκια, ειναι δίχρονα΄ ετσι δεν ειναι;

Αποσυνδεδεμένος xemaliaris

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #212 στις: Ιουνίου 25, 2015, 17:31 »
Μεγάλο φάουλ απο μια τετοια εταιρία....
το περιμενω κι εγω να ερθει, αλλα εγω ατμίζω με αντιστάσεις 1,6 ως 2 Ω, και με χαμηλά βάτ, γυρω στα 10,
οπότε θα μου κάνει ζημια αυτό το πράγμα....

Ηλία μια από τα ίδια και εγώ το περιμένω και παίζω στα ίδια watt, όντως μεγάλο φάουλ από μια τέτοια εταιρεία....

Αποσυνδεδεμένος aristos1908

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #213 στις: Ιουνίου 25, 2015, 17:32 »
υπαρχουν ατομα πραγματικα που δεν εχουν τι να κανουν! εχω το boxaki 10 μερες με οσα στησιματα του εκανα και οσους ατμοποιητες εβαλα δουλευει αψογα! ευτυχώς που δεν το αγορασατε γιατι δεν μπορω να σκεφτω τι αλλο θα γραφατε... ειναι κριμα για αυτους που ενδιαφερονται να το αγορασουν, να διαβαζουν οτι ερθει του καθε ασχετου και χωρις να το δοκιμάσει στο κεφαλι..πραγματικα σας πληρωνουν εταιρειες για δισφημιση?? 15 σελιδες μεχρι τωρα και να διαβαζω τα ιδια ! λοιπον για να συντομευω οσοι πραγματικα ενδιαφερεστε δοκιμαστε το πρωτα και αν σας ικανοποιηση ειναι κριμα να το αγοραστεί απο εξω!! στηριξτε λιγο και τις εγχωριες επιχειρήσεις! για 15 ευρω κριμα ειναι!! και ειναι και θεμα εγγυησης!! λοιπον για το τελος αυτοι που γραφουν οτι τους ερθει, ο καιρος εφτιαξε ειναι σχεδον ιουλιος , χαλαρωστε λοιπον βγειτε και λιγο εξω και ειναι και η θαλασσα ωραια!! καλο καλοκαιρι λοιπον!!!

Αποσυνδεδεμένος giannis1979

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #214 στις: Ιουνίου 25, 2015, 17:59 »
Δεν φανταζεσαι ποσο συμφωνω μαζι σου!!! Αφου βαριεμαι να γραφω και γω κατι αναλογο με σ` ενα!!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #215 στις: Ιουνίου 25, 2015, 18:02 »
Φίλε aristos1908, για πρώτο ποστ πολύ επιθετικό σου βγήκε  :nope:
Ο καθένας λέει τη γνώμη του, όποια και να είναι αυτή, αλλά χαρακτηρισμοί όπως άσχετοι και πληρωμένοι για δυσφήμιση δεν προσφέρουν κάτι στη συζήτηση.


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #216 στις: Ιουνίου 25, 2015, 18:13 »
υπαρχουν ατομα πραγματικα που δεν εχουν τι να κανουν! εχω το boxaki 10 μερες με οσα στησιματα του εκανα και οσους ατμοποιητες εβαλα δουλευει αψογα! ευτυχώς που δεν το αγορασατε γιατι δεν μπορω να σκεφτω τι αλλο θα γραφατε... ειναι κριμα για αυτους που ενδιαφερονται να το αγορασουν, να διαβαζουν οτι ερθει του καθε ασχετου και χωρις να το δοκιμάσει στο κεφαλι..πραγματικα σας πληρωνουν εταιρειες για δισφημιση?? 15 σελιδες μεχρι τωρα και να διαβαζω τα ιδια ! λοιπον για να συντομευω οσοι πραγματικα ενδιαφερεστε δοκιμαστε το πρωτα και αν σας ικανοποιηση ειναι κριμα να το αγοραστεί απο εξω!! στηριξτε λιγο και τις εγχωριες επιχειρήσεις! για 15 ευρω κριμα ειναι!! και ειναι και θεμα εγγυησης!! λοιπον για το τελος αυτοι που γραφουν οτι τους ερθει, ο καιρος εφτιαξε ειναι σχεδον ιουλιος , χαλαρωστε λοιπον βγειτε και λιγο εξω και ειναι και η θαλασσα ωραια!! καλο καλοκαιρι λοιπον!!!
Δεν φανταζεσαι ποσο συμφωνω μαζι σου!!! Αφου βαριεμαι να γραφω και γω κατι αναλογο με σ` ενα!!!!




άσχετος είναι κάποιος που βλέπει τα νούμερα και ξέρει από τώρα ότι το mod που θα πάρει θα του σκάει 30w για μισό δευτερόλεπτο ενώ αυτός το έχει ρυθμίσει στα 12?
τα νούμερα δείχνουν ότι υπάρχει πρόβλημα αλλα και κάποιοι που το δοκίμασαν το παρατήρησαν πριν βγούνε τα νούμερα
ακόμα και εγώ που έλεγα τα καλύτερα για αυτό το mod δεν μπορώ πλέον να το προτείνω σε κανέναν άσχετα αν εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος

Αποσυνδεδεμένος giannis1979

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #217 στις: Ιουνίου 25, 2015, 18:20 »
Το θεμα απλος ειναι, πως απο τα παιδια που το εχουν στα χερια τους ( εστω και για λιγο καιρο, αφου ειναι καινουριο στην αγορα) δεν εχουν σχεδον κανενα παραπωνο, σε αντιθεση με τα παιδια που σκεφτονται να το παρουν η απλα λενε την αποψη τους μιλανε λιγο, καπως, σαν να ειναι οτι χειροτερο υπαρχει!!!

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #218 στις: Ιουνίου 25, 2015, 18:24 »
μετά από όλα αυτά... επιβάλετε πλέον να θεωρείτε βασικός εξοπλισμός η αναβάθμιση του λογισμικού μέσω usb...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #219 στις: Ιουνίου 25, 2015, 18:45 »
Άσε ρε τώρα που θα στηρίξουμε την ελληνική επιχείρηση για 15€ που μας το τόνισε κιόλας ότι τα δικά τους είναι original, όχι σαν τα άλλα τα "κινέζικα" τα ψεύτικα, για να φάμε καψούλι με νικέλιο στους 3 πόντους από το στόμα μας ή να χαλάμε αντιστάσεις και στησίματα με παλμό 30w επειδή οι Κινέζοι ξύνουν τα ... φρύδια τους όταν φτιάχνουν την πλακέτα και το software.

Ούτε τσάμπα δεν θα το έπαιρνα έτσι όπως αποδείχτηκε ότι είναι τελικά το μοντάκι, όχι να πληρώσω και τα κερατιάτικα. Και τι θα γίνει τώρα; Θα γίνει recall για να τα φτιάξουν; Ή θα βγει σε κάνα μήνα το evic vt gt turbo και πλήρωνε πάλι αν θες;

Αυτή η υπεράσπιση σε προϊόντα που είναι εμφανώς ελαττωματικά είναι πιο ύποπτη πάντως.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #220 στις: Ιουνίου 25, 2015, 18:47 »
Δεν βλέπω κάποιο λόγο να λογομαχούμε για ένα προϊόν που βγήκε στην αγορά, δοκιμάστηκε, μελετήθηκε, ζυγίστηκε, και φανερώθηκαν σε κοινή θέα τα στοιχεία που θα παλέψει στην αγορά.
Το παίνεμα και η κατηγορίες στους κατόχους η σε όσους δεν το θέλουν, δεν εχουν νόημα. Ειναι πλέον ανοιχτό βιβλίο και η απόφαση μαζί με την ευθύνη ειναι σε αυτόν που διαλέγει.
Αρίστο, ελπίζω η προβολή των απόψεων σου να εχει συνέχεια και συνέπεια και σε άλλες παρουσιάσεις προϊόντων.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #221 στις: Ιουνίου 25, 2015, 19:27 »
Με λίγα λόγια ότι αντίσταση του βάλεις όσα ohms αυτό πάντα θα δίνει 30w στην αρχή και μετά πηγαίνει εκεί που το ρυθμισαμε ........



όχι δεν δίνη πάντα 30w στην αρχή
30w δίνη όταν το αφήσεις 3 λεπτά σε αδράνεια στο πρώτο πάτημα θα στείλει 30w στιγμιαία και θα πέσει αμέσως στην ρύθμιση που έχεις καθορίσει
μετά όλα τα πατήματα που θα κανεις θα είναι στην ρύθμιση που έχεις μέχρι να το ξανά αφήσεις 3 λεπτά σε αδράνεια


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #222 στις: Ιουνίου 25, 2015, 19:28 »



άσχετος είναι κάποιος που βλέπει τα νούμερα και ξέρει από τώρα ότι το mod που θα πάρει θα του σκάει 30w για μισό δευτερόλεπτο ενώ αυτός το έχει ρυθμίσει στα 12?
τα νούμερα δείχνουν ότι υπάρχει πρόβλημα αλλα και κάποιοι που το δοκίμασαν το παρατήρησαν πριν βγούνε τα νούμερα
ακόμα και εγώ που έλεγα τα καλύτερα για αυτό το mod δεν μπορώ πλέον να το προτείνω σε κανέναν άσχετα αν εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος


Αυτό με τα παραπάνω W για ελάχιστο χρονικό διάστημα μου φέρνει κάτι σε λειτουργία pre-heating και αν το κάνει αυτό, για εμένα είναι θετικό. Γνώμη μου βέβαια  :)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #223 στις: Ιουνίου 25, 2015, 19:39 »
το είχα πει και πριν τα νούμερα αυτό είναι και για εμενα θετικό αλλα για κάποιον άλλο μπορεί να είναι αρνητικό και πρέπει να είναι σεβαστή και αυτή η άποψη και όχι μονο ότι μας αρέσει


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #224 στις: Ιουνίου 25, 2015, 20:15 »

Αυτό με τα παραπάνω W για ελάχιστο χρονικό διάστημα μου φέρνει κάτι σε λειτουργία pre-heating και αν το κάνει αυτό, για εμένα είναι θετικό. Γνώμη μου βέβαια  :)

Αν ατμιζεις με dripper με δύο αντιστάσεις στα 20W, τότε ναι, τα 30W στιγμιαία είναι κάτι θετικο, ειδικά αν χρησιμοποιείς χοντρά σύρματα.
Αλλά αν ατμιζεις με ένα clearo με αντίσταση 2Ω στα 10W τότε δε θα το νιωσεις και τόσο καλα στον ουρανίσκο σου. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542933 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31885 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598480 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359163 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194027 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1719 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1799 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios