vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 1 χρήστης
Zdgatapsychs

Twitter

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 16, 2015, 16:25 »
πλεον εχουν αρχισει πολυ και λενε οτι το evic εχει ισως την καλυτερη πλακετα.γνωριζει καποιος αν ειναι προιον της joytech ή καποιου αλλου κατασκευαστή?

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 16, 2015, 16:57 »

πρώτη φορά που γράφω μιας και δε τα Πάο κάλα με τα ποσταρίσματα !! κάτοχος και εγώ απο χτες του vt.οθονη,μεγεθος,εμφανηση,ποιοτητα,ολα καλα.ειναι λιγο βαρυ λογο μπαταριάς αλλα προσωπικά δεν με ενοχλη.προτεσ εντυπώσεις με τον ελενχο θερμοκρασιας με το δικο του ατμο και αντισταση,σε ni mod,ειναι θετικες.θα το δουμε και στη πορεια.δοκειμαζοντασ.σε λειτουργεια vw τα πραματα ειναι κάπως....με κανθαλ απο 1,16 εως 1.8 ωμ που δοκειμασα,περνω καμένο στη προτη- δεύτερη "τζούρα" και μετα στρώνει(ισως θελει αντίσταση κάτω από 1 ωμ για να δούλεψη σωστά οπως λεει και το μανιουαλ )πιστεύω οτι το κάνει και με τον ελενχο θερμοκρασιασ αυτο το προτο "χτύπημα".αν αφήσουμε το μοντακι για κανα 10λεπτο και παμε να πατήσουμε το κουμπί ατμησματοσ,τσουυυυπ να το κάψιμο παλι ,μετα με τα απανωτά πατήματα ειναι ενταξη.το τεσταρα με αντίσταση εκτος ατμο για να τι βλεπω και ενω σε αλλο μοντακι πύρωνε αργα και σωστα,με το vt πύρωνε ακαριαια.μετα απο δυο τρια πατηματα ειναι ενταξη.κανοντας 2-3 πατηματα του μισου δευτερολεπτου,πριν πατησουμε να ατμησουμε,δουλευει κανονηκα.εχω και εγω ενα συνεχόμενο θορυβώ και ενα "τικ τακ" οπως και αλλα παιδια-ειναι ανεπεσθητο-που ομως σταματα μετα απο 3-4 λεπτα αν  μείνει το μοντακι σε αδρανεια.οτι και να πατησουμε μετα στο μοντακι,ο θορυβος επανερχετε.τεσταρα με πολυμετρο και ειδα οτι οσο διαρκεί ο θορυβος,αυτα τα 3-4 λεπτα,εχω μια ταση στο κονεκτορα 1,1 βολτ.σταματα ο θορυβος σταματα να περνω τη ταση.και ενω ξερουμε οτι το + ειναι στο κεντρο του κονεκτορα το πολυμετρο μου εδειχνε αναποδα.δεν ξερω γιατι και πως απλα το ειδα και το αναφερω.ασ το τσεκαρουν και αλλα παιδια μπας και βγαλουμε ακρη.συνχωρηστε με για τα λαθακια μου,αλλα ειπαμε,νεος στο ποσταρισμα




Διορθωση μεγεθους γραμματοσειρας

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

μέτρησα το χρόνο  που έχουμε το θόρυβο(σφυριγμα+τικ τακ)είναι 3 λεπτα.αν μέσα στα 3 αυτά λεπτά ατμησουμε,ειμαστε μια χαρα.αν περάσουν τα 3 λεπτα,το πρώτο πάτημα ειναι πιο πάνω απο αυτο που  έχουμε ρυθμηση,για αυτο και το καμμενο σε αναφορες απο συνατμηστες.δοκημες με κανθαλ και κάτω από το 1ωμ(για να μου φύγει η περιέργεια )

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2015, 19:22 από manosfzr »

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 16, 2015, 21:07 »
μια γνωμη απο τους κατοχους του evic
αν λαβετε υποψιν την οικονομικη κατασταση μου :thumpdown:   
να διαθεσω λετε 50-60 ευρω για αγορα απο gearbest? αξιζει τοσο τα λεφτα του?θα το φχαριστιθω ηηηηη θα βριζω τον εαυτο μου(μεχρι να το μαθω)
το προτινετε ανεπιφιλακτα?
αν βγει μαπα δεν θα σας φαω κιολας :))

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 16, 2015, 21:23 »

εγώ το πήρα από την ecig όταν το είχε 99 euro με προπαραγγελία και το έχω τώρα περίπου μια εβδομάδα
κατά την γνώμη μη αξίζει άνετα τα 99 euro που έδωσα και ας μην χρησιμοποιήσω τον ατμοποιητή ποτε

να σου πω την αλήθεια με τρόμαξε η προειδοποίηση τις ecig για τα κινεζικα site και το πήρα από εδώ (και δεν το μετάνιωσα)
αν είναι όντως το αυθεντικό αξίζει τα 60 euro με το παραπάνω
σήμερα ήρθαν και τα σύρματα τιτανίου και από αύριο θα κάνω τα test μου και θα επανέλθω

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 16, 2015, 21:26 »
Εμένα πάλι με ανησύχησαν λίγο τα "τικ τακ" που ανέφερε ο manosfzr παραπάνω, τι ακριβώς εννοεί γιατί δεν κατάλαβα και πολλά; Βγάζει ήχους το modάκι;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 16, 2015, 21:29 »
το δικό μου δεν κάνει ούτε κίχ

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 16, 2015, 22:08 »

πρώτη φορά που γράφω μιας και δε τα Πάο κάλα με τα ποσταρίσματα !! κάτοχος και εγώ απο χτες του vt.οθονη,μεγεθος,εμφανηση,ποιοτητα,ολα καλα.ειναι λιγο βαρυ λογο μπαταριάς αλλα προσωπικά δεν με ενοχλη.προτεσ εντυπώσεις με τον ελενχο θερμοκρασιας με το δικο του ατμο και αντισταση,σε ni mod,ειναι θετικες.θα το δουμε και στη πορεια.δοκειμαζοντασ.σε λειτουργεια vw τα πραματα ειναι κάπως....με κανθαλ απο 1,16 εως 1.8 ωμ που δοκειμασα,περνω καμένο στη προτη- δεύτερη "τζούρα" και μετα στρώνει(ισως θελει αντίσταση κάτω από 1 ωμ για να δούλεψη σωστά οπως λεει και το μανιουαλ )πιστεύω οτι το κάνει και με τον ελενχο θερμοκρασιασ αυτο το προτο "χτύπημα".αν αφήσουμε το μοντακι για κανα 10λεπτο και παμε να πατήσουμε το κουμπί ατμησματοσ,τσουυυυπ να το κάψιμο παλι ,μετα με τα απανωτά πατήματα ειναι ενταξη.το τεσταρα με αντίσταση εκτος ατμο για να τι βλεπω και ενω σε αλλο μοντακι πύρωνε αργα και σωστα,με το vt πύρωνε ακαριαια.μετα απο δυο τρια πατηματα ειναι ενταξη.κανοντας 2-3 πατηματα του μισου δευτερολεπτου,πριν πατησουμε να ατμησουμε,δουλευει κανονηκα.εχω και εγω ενα συνεχόμενο θορυβώ και ενα "τικ τακ" οπως και αλλα παιδια-ειναι ανεπεσθητο-που ομως σταματα μετα απο 3-4 λεπτα αν  μείνει το μοντακι σε αδρανεια.οτι και να πατησουμε μετα στο μοντακι,ο θορυβος επανερχετε.τεσταρα με πολυμετρο και ειδα οτι οσο διαρκεί ο θορυβος,αυτα τα 3-4 λεπτα,εχω μια ταση στο κονεκτορα 1,1 βολτ.σταματα ο θορυβος σταματα να περνω τη ταση.και ενω ξερουμε οτι το + ειναι στο κεντρο του κονεκτορα το πολυμετρο μου εδειχνε αναποδα.δεν ξερω γιατι και πως απλα το ειδα και το αναφερω.ασ το τσεκαρουν και αλλα παιδια μπας και βγαλουμε ακρη.συνχωρηστε με για τα λαθακια μου,αλλα ειπαμε,νεος στο ποσταρισμα




Διορθωση μεγεθους γραμματοσειρας

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

μέτρησα το χρόνο  που έχουμε το θόρυβο(σφυριγμα+τικ τακ)είναι 3 λεπτα.αν μέσα στα 3 αυτά λεπτά ατμησουμε,ειμαστε μια χαρα.αν περάσουν τα 3 λεπτα,το πρώτο πάτημα ειναι πιο πάνω απο αυτο που  έχουμε ρυθμηση,για αυτο και το καμμενο σε αναφορες απο συνατμηστες.δοκημες με κανθαλ και κάτω από το 1ωμ(για να μου φύγει η περιέργεια )

Χωρίς να σε ρωτήσω, σε διορθώνω απευθείας γιατί το ίδιο λάθος έκανα κι εγώ στην αρχή.....
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ "ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ" τα Ωμ της αντίστασης...
Σβήσε και άναψε τη μπαταρία χωρίς ατμοποιητή επάνω,
Βάλε ατμοποιητή (όχι ζεστό όμως, σε θερμοκρασία δωματίου πρέπει να ειναι), μόλις δει την αντίσταση του, πάτησε 3 κλικ το κουμπί, αναβοσβήνει η ένδειξη θερμοκρασίας στην οθόνη, στριψε αριστερά το πλήκτρο ρύθμισης να κατέβεις να αναβοσβήνει η αντίσταση, μόλις αναβοσβήνει, στριψε δεξιά το πλήκτρο ρύθμισης και θα εμφανιστεί το  λουκετάκι,
Πάτα ένα κλικ, και ρύθμισε θερμοκρασία.....
Είσαι έτοιμος χωρίς καψίματα, χωρίς κλικ κλικ χωρίς τίποτα και jet


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 16, 2015, 22:18 »

αμάν έχει δίκιο ο μανος αλλα πρέπει να το βάλω κοντά στο αυτή μου για να το ακούσω μια εβδομάδα τώρα δεν το πήρα χαμπάρι γιατί δεν ακούγεται με normal χρήση
δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα πάντως την αντίσταση την έχω κλειδώσει και γενικότερα λειτουργεί καλά δεν περνώ καμένο και το dry burn test είχε επιτυχία σε πολλές αντίστασης με nikel

Αποσυνδεδεμένος giannis1979

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 16, 2015, 22:38 »
Καλησπερα και απο μ`ενα παιδια! Εγω το παρελαβα σημερα απο 310, ολα πολυ καλα! Τωρα οσο για το τικ τακ το κανει και σε μ`μενα!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 16, 2015, 23:49 »
Ορθώς αγχώθηκα δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 17, 2015, 00:09 »
το τικ τακ και ένα ελαφρό σφύριγμα , το κάνουν ολα και απο οτι λέει η μαμα εταιρία ειναι νορμαλ,να μην σασ μπλέξω με τα τεχνικά , ειτε ειναι vw ειτε με τον έλενχο θερμοκρασιας.για ελέγξτε και λίγο με ενα πολύμετρο αν την ώρα του "τικ τακ" έχετε τάση στον κονεκτορα η το κανει σε μενα μονο !!

Αποσυνδεδεμένος dagalis1

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 17, 2015, 01:22 »
καλησπερα μπορεις να το δουλεψεις και με αλλους ατμοποιητες οπως τον ναυτιλο η τον subtank mini με συρμα kanthal η δουλευει μονο με τον δικο του ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 17, 2015, 01:28 »
Μπορει να χρησιμοποιηθει με οποιον ατμοποιητη θες.

Αποσυνδεδεμένος sidiklah

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 17, 2015, 06:08 »
Για VW mode θέλει αντιστάσεις κάτω του 1,2Ω και σύρμα τουλάχιστον 30άρι και πάνω για να παίξει σωστά και να μη σου δίνει καμμένο στις πρώτες τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 17, 2015, 06:24 »
Δεν το κατάλαβα αυτό, πως μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο αν έχουμε τα watts χαμηλά ρυθμισμένα; Δεν θα μπορεί δηλαδή να δουλέψει έναν kayfun ας πούμε με αντιστάσεις κοντά στα 2ohms; Γίνεται αυτό;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247374 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 51 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 66 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572618 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2099 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8218 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140