vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

397 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Mimhsdr, ZoeM

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος Mariner13

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #375 στις: Ιουνίου 16, 2015, 21:14 »
Από εμπειρίες γνωστόν μου στα περισσότερα μοντακια το πρόβλημα είναι η πλακέτα και μετά τα κουμπάκια

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #376 στις: Ιουνίου 16, 2015, 22:03 »
mariner καλο θα ειναι να ανοιξουν κανενα πρωτα να αλλαξουν κανενα κουμπακι και μετα να λενε εμπειριες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #377 στις: Ιουνίου 18, 2015, 10:34 »
Εμένα πάλι πρόβλημα με το fire button δεν έχει. Έχει όμως άλλα... Αλλάζουν πχ από μονα τους τα w σε v. Άλλες φορές εκεί που το δουλεύω κανονικά, πάω να τραβήξω την επόμενη και τίποτα. Έχει κλείσει από μόνο του. Το 30άρι δεν τα έχει κάνει ποτέ αυτά. Είναι βέβαια πολύ πιθανό να είναι επίσης πρόβλημα του fire button. Απλά δεν μένει πατημένο όπως αναφέρουν άλλοι παραπάνω. Μάλλον πατιέται (ή η πλακέτα νομίζει ότι το πατάς γιατί ορκίζομαι, δεν πατιέται) επανηλλημένα, εξ ού και οι αλλαγές vv vw (3 φορές) ή τα κλεισίματα (5 φορες).
Δεν ξέρω τι να το κάνω. Το έχω 2 εβδομάδες. Να το στείλω πίσω, το παίρνουν όντως (fastech), να συνεχίσω να το δουλευω μέχρι να κλ...σει? να το βάλω....? Για πείτε!


Μάλλον το 3ο γιατί είναι μεν απ' έξω αλλά δεν το πήρα εγώ... Ξέρετε τι εννοώ. FB και πωλήσεις ανταλλαγές σε χαμηλές τιμές όσο θες και αντέχεις να ψάχνεις. ΤΟ check αυθεντικότητας πάντως το πέρασε

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #378 στις: Ιουνίου 18, 2015, 10:51 »
Σε περίπτωση που το δικό μου πάει γι'αντικατάσταση κι όχι επιδιόρθωση σκέφτομαι να ζητήσω να μου δώσουν 30άρι αντί 50άρι, μάλλον δεν θα μου κάνουν το χατήρι αλλά θα το επιδιώξω.
Ο μόνος λόγος που προτιμώ το 50άρι είναι η αυτονομία του πια, τίποτα παραπάνω απ'όπου κι αν το πιάσω το θέμα.
Καλούτσικο πακέτο για τα λεφτά του θα έλεγα (αν και σιγά σιγά εμφανίζονται αρκετά καλά πακέτα.. ) αλλά εγώ δεν θα το προτείνω σε κανέναν όσο αξιόπιστο κι αν αποδειχθεί το επόμενο/επιδιορθωμένο - ότι κάτσει τέλος πάντων. Ίσως το βάλω και για πούλημα τελικά, ήταν μια άκυρη αγορά από μεριάς μου πόσο μάλιστα όταν σκεφτώ ότι ποτέ δεν ανέβηκε πάνω απ'τα 13 watts κατά το άτμισμα κι αυτό την εποχή που είχα τον subtank mini. Λίγο όμως "συνεργάστηκαν" αυτά τα δυο, αμέσως μετά έδωσα τον mini και συνέχισε με τον kfl στα 9.. σ'αυτή την τάση πιστεύω ότι το 30άρι λειτουργεί υποδειγματικά ενώ το 50άρι θυμίζει ψοφίμι..
Τέλος πάντων θα δούμε όταν με το καλό επιστρέψει, ίσως στο τέλος να μου φτιάξει τη διάθεση ποιος ξέρει.. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #379 στις: Ιουνίου 18, 2015, 12:02 »
Έχω 2 istick 50w και από βδομάδα θα έχω και τρίτο.
 Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι κανένα misfire αραιά και που και αυτό
 επειδή δεν πατάω το κουμπί του όσο χρειάζεται να πατηθεί.
 
 Και τα 3 είναι αγορασμένα από συνατμιστή που τα φέρνει κατευθείαν από την μαμά εταιρία full πακέτα.
Τα φορτίζω με το τροφοδοτικό τοίχου της μαμάς εταιρίας και πότε μέσω του υπολογιστή.
 Το γεγονός ότι το συγκεκριμένο μοντάκι έχει πάρει τα σώβρακα και ένα τεράστιο μερίδιο αγοράς
 στην κατηγορία του και όχι μόνο με κάνει αρκετά επιφυλακτικό για τις τελευταίες αναφορές
 που γίνονται για αυτό.
 
 Και μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχουν και ελαττωματικά κομμάτια και είναι λογικό να υπάρχουν
 σε μερικά εκατομμύρια συσκευές που έχουν πουληθεί. Έδω υπάρχουν ελατοματικά μοντ πολύ μεγαλύτερης
 αξίας από υποτιθέμενα καλύτερα, πιο αξιόπιστα και μεγαλύτερα ονόματα από τον χώρο του
 ηλεκτρονικού  τσιγάρου αλλά τέτοιος ντόρος δεν έγινε.
 
 Και παντού και σε όλα τα προϊόντα υπάρχει περίπτωση να υπάρξουν ελαττωματικά κομμάτια.
φιλε μου γεια  θα ειθελα ναμου πησ εφοσον λεσ οτι εισαι κατοχοσ σε τρια  ιστικ αν μου προτινε το συγκεκριμενο η να δωσω κατι παραπανο να επερνα καπιο μοντ στα ιδια βατ η κιι παραπανω με αποσπομενεσ μπαταριεσ και ναι πιο θα μου προτινεσ..σε ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #380 στις: Ιουνίου 18, 2015, 12:26 »
Καλημερα Γιωργο..Αν και το εχω παρει το iStick 50 πολυ καιρο.ειμαι απο τους τυχερους που δεν εχω θεματα...Αλλα αν δεν το ειχα παρει και ηθελα να παρω ΤΩΡΑ μοντακι με ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΕΣ μπαταριες,η πρωτη μου επιλογη θα ηταν το MVP 3 PRO 60 watt της Innokin και οχι το iStick 50...Ο λογος?ΑΝ και το iStick 50 ειναι ενα αρκετα καλο μοντ για τα χρηματα του,η ποιοτητα του MVP 3 PRO ειναι πραγματικα απιστευτη και κατα πολυ ανωτερη του iStick 50 και επισης η τιμη του ειναι σε πολυ καλα επιπεδα

Αποσυνδεδεμένος VALMER

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #381 στις: Ιουνίου 30, 2015, 12:50 »
Εμενα μου χαλασε η οθονη...δεν δειχνει τιποτα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #382 στις: Ιουνίου 30, 2015, 14:06 »
Είναι φυσιολογικό να ζεστενεται όταν φορτίζει ή χρησιμοποιώ λάθος φορτιστεί . είναι 5v=1000ma

Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #383 στις: Ιουνίου 30, 2015, 14:19 »
Εμένα πάλι πρόβλημα με το fire button δεν έχει. Έχει όμως άλλα... Αλλάζουν πχ από μονα τους τα w σε v. Άλλες φορές εκεί που το δουλεύω κανονικά, πάω να τραβήξω την επόμενη και τίποτα. Έχει κλείσει από μόνο του. Το 30άρι δεν τα έχει κάνει ποτέ αυτά. Είναι βέβαια πολύ πιθανό να είναι επίσης πρόβλημα του fire button. Απλά δεν μένει πατημένο όπως αναφέρουν άλλοι παραπάνω. Μάλλον πατιέται (ή η πλακέτα νομίζει ότι το πατάς γιατί ορκίζομαι, δεν πατιέται) επανηλλημένα, εξ ού και οι αλλαγές vv vw (3 φορές) ή τα κλεισίματα (5 φορες).
Δεν ξέρω τι να το κάνω. Το έχω 2 εβδομάδες. Να το στείλω πίσω, το παίρνουν όντως (fastech), να συνεχίσω να το δουλευω μέχρι να κλ...σει? να το βάλω....? Για πείτε!


Μάλλον το 3ο γιατί είναι μεν απ' έξω αλλά δεν το πήρα εγώ... Ξέρετε τι εννοώ. FB και πωλήσεις ανταλλαγές σε χαμηλές τιμές όσο θες και αντέχεις να ψάχνεις. ΤΟ check αυθεντικότητας πάντως το πέρασε


Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με εσένα συν ότι για να ανοίξει μερικές φορές έπρεπε να το ενώσω με το usb. Το πήγα στο κατάστημα που το είχα πάρει και μου το άλλαξαν, μου είπαν οτι είχε πρόβλημα η πλακέτα. κάνε το ίδιο.   

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #384 στις: Ιουνίου 30, 2015, 14:41 »
Είναι φυσιολογικό να ζεστενεται όταν φορτίζει ή χρησιμοποιώ λάθος φορτιστεί . είναι 5v=1000ma


Μια χαρά είναι ο φορτιστής και γω τέτοιον χρησιμοποιώ. Ούτως ή άλλως 850mA τραβάει το istick, φορτιστής με μικρότερο output θα χε θέμα. Εμένα ζεσταίνεται μόνο στην αρχή αν έχει αποφορτιστεί τελείως, κάτι που είναι φυσιολογικό.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #385 στις: Ιουνίου 30, 2015, 18:06 »
Εμενα μου χαλασε η οθονη...δεν δειχνει τιποτα  :wall:


Το ίδιο είχε πάθει και το δικό μου μετά από περίπου ένα μήνα χρήσης, στο κατάστημα μου το άλλαξαν αμέσως.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #386 στις: Ιουνίου 30, 2015, 18:20 »
Σημερα εδωσα παραγκελια στο iistick 50 αυριο θα το εχω τωρα αν οτι γεινη τουσ περνω τηλ και το αλαζουν. Αν και εχω το 30 ρη κιι ειναι σκυλη δεν εχει κανενα προβλημα το μονο του θεμα ειναι η αυτονομια σε μπαταρια

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #387 στις: Ιουνίου 30, 2015, 18:40 »
Είναι φυσιολογικό να ζεστενεται όταν φορτίζει ή χρησιμοποιώ λάθος φορτιστεί . είναι 5v=1000ma
Το εχω παρα πολυ καιρο και δεν ζεσταθηκε ΠΟΤΕ σε καμια φορτιση με το δικο του φορτιστη

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #388 στις: Ιουνίου 30, 2015, 19:16 »

Το ίδιο είχε πάθει και το δικό μου μετά από περίπου ένα μήνα χρήσης, στο κατάστημα μου το άλλαξαν αμέσως.


Ομοιοπαθής....

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #389 στις: Ιουνίου 30, 2015, 21:29 »
Δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ούτε κατά διάνοια.-
Φτου φτου!!! Τα σπάει το γλυκό μου!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342390 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541670 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1347 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios