vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

412 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

iStick 50W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #405 στις: Ιουλίου 02, 2015, 12:06 »
Λοιπόοοονννν....
Πρίν λίγες μέρες μένω από μπαταρία, οπότε λέω να το βάλω να φορτίσει (το 50άρι) και παίρνω το istick 20 μιας φίλης ώσπου να φορτίσει το δικό μου, σε κάποια φάση (μετά από κάνα δίωρο) ετοιμάζομαι να φύγω και σκέφτομαι να το βγάλω απ την πρίζα και να το ξαναβάλω όταν φτάσω στο σημείο που πήγαινα, το βγάζω απ την πρίζα και η ένδειξη της φόρτισης συνεχίζει να κινείται (η μπάρα που δείχνει όταν το έχεις σβηστό και στην πρίζα).
Βάζω τα γέλια και σκέφτομαι "καλά θα ήταν να φόρτιζε και χωρίς καλώδιο".
Θυμάμαι από κάποιο βίντεο και σχετικά σχόλια ότι αν το ξαναβάλεις στην πρίζα ξεκολλάει, το βάζω αλλά τίποτα, βάζω - βγάζω, τίποτα, κολλημένο στην ένδειξη φόρτισης.
Το βάζω στην πρίζα και το παρατάω με το σκεπτικό όταν θα γυρίσω τουλάχιστον θα έχει φορτίσει πλήρως.
Όντως, όταν επέστρεψα είχε φορτίσει πλήρως και η ένδειξη φόρτισης είχε σβήσει αλλά δεν άναβε, οπότε ξανά απ την αρχή, βάλε - βγάλε απ την πρίζα, τίποτα.
Στην τελική για να δουλέψει το έβγαλα απ την πρίζα, το άφησα κάνα πεντάλεπτο και μετά το ξανασύνδεσα και ξεκόλλησε
Απ τη δευτέρα το βράδυ το δουλεύω και η ένδειξη της μπαταρίας είναι στη μέση ακόμη...  ;D

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #406 στις: Ιουλίου 09, 2015, 11:54 »
Γιατί ξαφνικά κλείνει μόνο του την ώρα που πάω να ατμίσω και χρειάζεται να πατήσω 5 φορές το μπουτόν για να ξανανοίξει? Το παρατήρησα αρκετές φορές ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #407 στις: Ιουλίου 09, 2015, 12:11 »
Αν βραχυκυκλώσει έστω για λίγο η αντίσταση κλείνει. Αλλά συνήθως δεν επανέρχεται με 5 πατήματα, πρέπει να το βάλεις για φόρτιση και τότε ξανανοίγει.
Αν δεν φταίει αυτό...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #408 στις: Ιουλίου 16, 2015, 09:01 »
Μετά την αλλαγή της πλακέτας στα πλαίσια της εγγύησης το πρόβλημα με το κόλλημα του fire button επανήλθε κανονικά και μάλιστα από την πρώτη κιόλας στιγμή που το έπιασα στα χέρια μου.
Βάζοντας και το διάστημα που μεσολάβησε μέχρι να μου επιστραφεί δηλώνω πλήρως απογοητευμένος από το istick 50, αυτή τη φορά θα ζητήσω αντικατάσταση συσκευής και μάλιστα άμεση. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνω ελληνικό μαγαζί για την στήριξή του και να μένω τόσο καιρό χωρίς mod, μόλις πέντε φορές το έχω φορτίσει το ρημάδι και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ πάνω από τρεις μέρες συνεχόμενα χωρίς να πιάσω κι άλλο mod μέσα στη μέρα, έλεος δηλαδή.
Φυσικά δεν αναφέρομαι στο μαγαζί που το ψώνισα, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το παλικάρι εκεί. Ίσα ίσα που πέφτει με τα μούτρα στο πρόβλημά μου και προσπαθεί με ότι μέσο έχει να με εξυπηρετήσει. Το θέμα μου δημιουργήθηκε με την μεγάλη καθυστέρηση της επισκευής του εξαρχής, τρεις ολόκληρες εβδομάδες μέχρι να επιστραφεί στα χέρια μου λέμε. Κι έκανα μια χαρά τη δουλειά μου με τα 30άρια μου, οκ. Αν όμως δεν είχα και αυτά.. τρεις εβδομάδες είναι υπερβολικά μεγάλο διάστημα σε περίπτωση που δεν είχα άλλο mod, δεν είναι κάτι δύσκολο να συμβεί σε πελάτη τους.
..και το πρόβλημα παραμένει, η αλλαγή της πλακέτας δεν δούλεψε. Αναρωτιέμαι αν το κοίταξαν/άνοιξαν καν δηλαδή πριν το πακετάρουν για πίσω, στο 5ο-6ο πάτημα του κουμπιού έκανε ξανά το ίδιο. Κολλημένο εκεί μέχρι να μπει η "ασφάλεια" της συσκευής και να κοπεί το ρεύμα στον ατμοποιητή, απαράδεκτα πράγματα..
Ήδη το έχω τρεις μέρες στα χέρια μου και το έχει παρουσιάσει αρκετές φορές, μόλις το πακέταρα για μια ακόμα επιστροφή. Αυτή τη φορά όμως δεν θέλω να περιμένω τόσο, πλέον το χρειάζομαι. Να λειτουργεί και σωστά, επίσης.. ;)

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #409 στις: Ιουλίου 16, 2015, 09:37 »
 Πολύ καλά θα κάνεις Μάκη, έχουμε δικαιώματα σαν καταναλωτές και μερικοί δυστυχώς δεν το σέβονται καθόλου..  >:(

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #410 στις: Ιουλίου 16, 2015, 10:34 »
Δεν κατάλαβα Μάκη. Το Ελληνικό μαγαζί το έστειλε στην αντιπροσωπεία στην Κίνα για επισκευή ή εδώ το κοίταξαν;
Πάντως για να παραμένει το πρόβλημα ή δεν έκαναν τίποτε ή άλλαξαν την πλακέτα αλλά δεν έφταιγε αυτή και χωρίς να το δοκιμάσουν αρκετές φορές το έστειλαν πίσω.   :wall:
Κατά τη γνώμη μου μπορεί να φταίει μόνο το μπουτόν του fire.
Μετά από τόση ταλαιπωρία απαίτησε αλλαγή με καινούργιο. :)

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #411 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:54 »
μακη το προβλημα ειναι στο κουμπι οπως εχω πει και σε καποια post ποιο πισω!! εγω που δεν ειχα εγγυηση το σκαλισα μονος μου και τελικα καταφερα και του εβαλα ενα κουμπι  απο ενα παλιo ποντικι απο υπολογιστη και τελικα δουλευει μια χαρα :)) .. τωρα απ τι στιγμη που εχεις εγγυηση βαλε και λιγο τις φωνες φιλε 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2015, 12:49 από xenyxths »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #412 στις: Ιουλίου 16, 2015, 12:16 »
Για να καταλάβετε εγώ το ψώνισα από τοπικό μαγαζί στο Ηράκλειο της Κρήτης (το οποίο μου φέρθηκε άψογα σε ότι κι αν χρειάστηκα μέχρι σήμερα ) που ανέλαβε χωρίς δεύτερη σκέψη να στείλει το 50άρι μου σε επίσημο εισαγωγέα στην Αθήνα για την επισκευή του.
Ενημερωθήκαμε λοιπόν (εγώ και το τοπικό-φιλικό μαγαζί δηλαδή ) ότι στο istick θα αλλάξει η πλακέτα προς επιδιόρθωση του προβλήματος, πράγμα το οποίο δεν έγινε τελικά - ακόμα και με την καινούργια πλακέτα που όντως αλλάχθηκε.
Αυτή η διαδικασία βέβαια και λόγω φόρτου εργασίας όπως επικαλέστηκε ο εισαγωγέας με κράτησε στην αναμονή για τρεις ολόκληρες εβδομάδες. Οκ από μένα, είχα αντικαταστάτη να κάνω τη δουλειά μου για το διάστημα αυτό. Κάποιος άλλος όμως πιθανότατα να μην είχε τη δυνατότητα.. προσωπικά το αφήνω αυτό στην άκρη λοιπόν.
Μόλις επέστρεψα από το τοπικό μαγαζί και μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τον εισαγωγέα μας είπαν ότι μάλλον θα στείλουν ένα νέο istick50. Αυτό βέβαια αφού πάρουν στα χέρια τους ξανά το δικό μου και διαπιστώσουν το πρόβλημα και οι ίδιοι, έτσι τουλάχιστον άφησαν να εννοηθεί. Για την ώρα άφησα το δικό μου στο εδώ κατάστημα για να το στείλει Αθήνα και βλέπουμε, λογικά σύντομα θα έχουμε απάντηση αφού τους έδωσα και ο ίδιος να καταλάβουν ότι το διάστημα που περίμενα την προηγούμενη επισκευή δεν ήταν κάτι που μπορώ να χωνέψω και τόσο εύκολα.. ή που τουλάχιστον δεν θα περιμένω το ίδιο και αυτή τη φορά.

Τέλος πάντων έδειξαν ότι διαθέτουν κατανόηση γι'αυτό και δεν θέλω να ανακατέψω ονόματα κλπ κλπ, πιστεύω ότι θα με καλύψουν αφήνοντάς με ικανοποιημένο και με το παραπάνω ίσως στο τέλος..
Για το τοπικό μαγαζί δεν έχω λόγια βέβαια, είναι και φίλος το παιδί που το "τρέχει" χωρίς να σημαίνει ότι ασχολήθηκε παραπάνω απλά και μόνο επειδή με γνωρίζει, έτσι κάνει με όλους και το έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια. Δεν είναι της παρούσης όμως γι'αυτό επικεντρώνομαι σε δύο πράγματα μόνο, στο πως θα φερθεί εντέλει ο εισαγωγέας (μεταπωλητής; αντιπρόσωπος; δεν ξέρω καν σε ποια κατηγορία μπαίνει η αλήθεια είναι ) και στο αν τελικά θα καταφέρω να αποκτήσω ένα istick50 με την αξιοπιστία των δύο 30ριών που τους έχω πιει το αίμα μέχρι σήμερα που μιλάμε.

Είναι αρκετοί που μιλάνε για αξιόπιστο 50άρι χωρίς προβλήματα στο κουμπί τους, έχω λοιπόν ακόμα ελπίδα.. :)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #413 στις: Ιουλίου 16, 2015, 12:30 »
Πράγματι. Έχω το 50άρι και μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.
Μάλλον στάθηκες άτυχος. Σου εύχομαι το καινούργιο να είναι άψογο. :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #414 στις: Ιουλίου 16, 2015, 12:43 »
Αμήν συνονόματε, είτε το αλλάξουν είτε το φτιάξουν σωστά ένα και το αυτό για μένα πάντως. Είναι όντως σαν καινούργιο αυτό που παρέδωσα σήμερα, καν απ'το σπίτι δεν είχε βγει να φανταστείς, για τη χρήση που προορίζεται τουλάχιστον. Μόνο απ'την αγορά του και για την επιδιόρθωση του είδε το φως του ήλιου δηλαδή!
Για τα "έξω" έχουν αναλάβει για τα καλά τα 30άρια, μέχρι στιγμής.
Για να δούμε.. :)

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #415 στις: Ιουλίου 16, 2015, 13:01 »
Φίλε μου τι εισαγωγέας και κουραφέξαλα σου λένε.
Να απαιτήσεις απο το κατάστημα που το αγόρασες να στο αντικαταστήσει άμεσα, τώρα δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #416 στις: Ιουλίου 16, 2015, 13:11 »
Τωρα σε αυτο που λεει ο φιλος dikos κι εγω ετσι το βλεπω,δεν μπορει να μην ξερουν οτι θα τους βγουν και μερικα ελαττωματικα,απο την αλλη οταν μιλησα με εναν εμπορο μου ειπε οτι το βαρος το επωμιζονται οι ιδιοι λογω του οτι τους στοιχιζει ακριβα να το επιστρεψουν πισω και να το ξαναστειλουν ασε που αργει πολυ ολη η διαδικασια παντως πρεπει να υπαρχει τροπος να το αναλαμβανουν εταιρειες που πολλες στην ελλαδα απο οτι μου ελεγε αντιπροσωπειες τους δεν υπαρχουν

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #417 στις: Ιουλίου 16, 2015, 13:33 »
Φιλε μακη 30 του ιουνιου εκανα παραγκελια  στο istick 50  και στο Lemo 2    απο ECIG HELLAS αναφερω το καταστημα οχι για να κανω διαφιμηση αλλα ο κυριοσ λογοσ ειναι οτι με εξυπιρετησαν αμεσα  οταν την επομενη 1 του μηνα πηρα το μοντ και ατμοποιητη περασαν απο εξονυχιστικο ελενχο αυτο που ειδα αμεσωσ το φαιρ  μπουτον ειχαι παρα πολλυ κροταλισμα  που ηταν και το μοναδικο προβλημα που εντοπισα τουσ ενημερωσα τηλεφωνικοσ χωρισ δευτερη κουβεντα μου ειπαν μου στελνουν αλλο και μολισ το παρω να τουσ στειλω το προηγουμενο ετσι και εγηνε
Στο 2τερο istick ηταν ελεγμενο με συμφωνη γνωμη και απο εμενα να το ανοιξουν και να το τσεκαρουν για τυχων ιδιου προβληματοσ.
Τη 10 τη μερα λειτουργειασ ειδα οτι εκη που ηταν στα βατ μου γυριζε στα βολτ και το φαιρ μπουτον επρεπε να το παταω με συγκεκριμενη δυναμη για να λειτουργη τουσ ξαναπηρα τηλ και παλη μου ειπαν να το στειλω για να το δουν και αν ειναι να μου το αλαξουν φυσικα δεν το εστειλα για λογουσ  διαφωρουσ αλλα απο εκεινη τη μερα δεν ξαναλαξαν τα βατ σε βολτ κιι εχω προσαρμοστη στο πατημα του μπουτων 

Τελοσ απο την εταιρια μου τονισαν οτι εχει εγγυησει 3 μηνων αλλα και περα απο εκει αν παρουσιαστη καπιο προβλημα σε λογικα παντα πλαισια θα το φτιαξουν
Εγω δεν θα δεχομουν στη θεση σου αλλη επιδιοθρωση θα απαιτουσα αλαγη και αμεση

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #418 στις: Ιουλίου 16, 2015, 22:03 »
Παιδιά όσον αφορά το εδώ μαγαζί, μιλάμε για επαρχιακό κατάστημα που πουλάει ένα istick 50άρι τον μήνα κι αν. Έχω δικαίωμα σαν καταναλωτής και το γνωρίζω καλά, απ'την άλλη όμως μιλάμε για κατάστημα φίλου που γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι δεν έχει την δυνατότητα να επωμιστεί το κόστος, όχι τουλάχιστον πριν έρθει σε σωστή συνεννόηση με το κατάστημα της Αθήνας. Το παλικάρι κάνει ότι περνάει απ'το χέρι του και το ξέρω καλά, μπροστά βρίσκομαι σε κάθε τηλεφώνημα εξάλλου, με καφεδάκι μάλιστα στο χέρι.
Καταλαβαίνετε ότι δεν υπάρχει αυτή η "απρόσωπη" σχέση που έχει ο πελάτης με τον καταστηματάρχη ώστε να έχω τη δυνατότητα (και διάθεση ίσως ) να ξεκινήσω με "γαλλικά" την απαίτησή μου..
Αυτή τη φορά ζητάμε αντικατάσταση, λογικά θα την έχουμε. Ακόμα κι αν δεν το επιτύχουμε πάντως η σχέση μου μαζί του δεν θα χαλάσει, απλώς θα κόψω οποιαδήποτε μελλοντική αγορά αφορά τον συγκεκριμένο προμηθευτή.. ;)

Για ότι νεότερο θα ενημερώσω, ήμουν στη δουλειά απ'το μεσημέρι και δεν έχω κάτι αυτή τη στιγμή. :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: iStick 50W by Eleaf
« Απάντηση #419 στις: Ιουλίου 16, 2015, 22:35 »
Μπράβο ρε Μάκη, είσαι ωραίος :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios