vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ασχοληθηκατε με επισκευασιμους ατμοποιητες?

Μολις χθες εκανα την πρωτη αποπειρα με αν μπορουμε να το αποκαλεσουμε επισκευασιμο. :hmmm: :hmmm:
Δοκιμασα 2 επισκευβασιμες κεφαλες ego clr μια με canthal και μια με ni200 να δω ποιο συρμα δινει καλυτερο αποτελεσμα για μενα και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ακομα και αυτη η μικρη διαφορα εφερε δραματικο αποτελεσμα στους ego μου!!! :)) :thumpup:
Τωρα ψαχνω να δω ποιος η ποιοι θα εινια οι πρωτοι πραγματικοι επισκευασιμοι μου με πρωτεραιοτητα την αναδηξη των γευσεων και μετα ολα τα αλλα. :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Στα δύο χρόνια, μου τον χαρίσανε, μου τον στήσανε και ακόμη τον μαθαίνω!

Αποσυνδεδεμένος katerina k

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • https://www.facebook.com/katerina.koutsikareli
απο την πρωτη ημερα με επισκευασιμο,εναν kayfun light plus καθως φημιζετε σαν ο πιο ευκολος για αρχαριο ! Ηταν λιγο επιφοβο αλλά εφοσον είχα κανει την ερευνα μου και ειχα δει βιντεακια με στησιματα αποφασισα να το τολμησω ! Το πολυ πολυ να μην τα καταφερνα και να τον αφηνα στην ακρη για καποιο διαστημα μεχρι να τον καταφερω και να αγοραζα εναν ναυτιλο οπως μου ειχαν συστησει οι περισσοτεροι για να αρχισω το ατμισμα ! Τελικα εκανα την σωστη επιλογη ,ακομη και με το πρωτο ατσουμπαλο στησιμο δουλεψε καλα ! Σιγουρα και ο επομενος παλι επισκευασιμος θα ειναι ...ολη αυτη η διαδικασια του παιζω μαθαινω που δουλευει για τα γουστα μου με ευχαριστει πολυ !

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Εγω μετα απο κανα 2μηνο, αποφασισα να ασχοληθω. Εντελως τυχαια, πηγα να αγορασω υγρο και ειδα τον καταστηματαρχη που ειχε εναν subtank mini κλωνο. Εκανα λιγο και με τραβηξαν αμεσως οι πνευμονικες! Ε, εκει αποφασισα να ασχοληθω με τους επισκευασιμους. Πηρα Subtank mini, Lemo 2, 2x KFL+, Triton RTA και eGO One Mega CLR.


Απο το 1ο κι ολας στησιμο ολα κομπλε και καμια διαρροη σε κανενα ατμοποιητη. Ενιωθα σαν να το εκανα καιρο απο το 1ο στησιμο κι ολας! Απο τοτε και εγω και η κοπελα μου απολαμβανουμε τους επισκευασιμους! Ασε που πειραματιζομαι και με τα συρματα :P Αλλη φαση!

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Περίπου στο 1,5 μηνα. βρηκα απο ενα γειτονα εναν kfl+ (κλωνο) που δεν τον ηθελε γιατι σταματησε το ατμισμα, τον πηρα , τον εστησα σχετικα ευκολα και αυτο ηταν. τωρα κοιταω για δευτερο  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Yannis2810

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο άτμισμα από 1 Απριλίου 2015...
Μετά από 3 μήνες με Aspire K1 και Aerotank, ήθελα κάτι παραπάνω. Είχα διαβάσει στο φόρουμ ενθουσιώδη σχόλια για τον Eviva dripper και το τόλμησα.
Εχοντας παρακολουθήσει μερικά βίντεο για το στήσιμο, κατάφερα εύκολα σχετικά το στήσιμο του και από κει και πέρα προχώρησα σε άλλους drippers (Magma, Origen V3, Le Magister και άλλους.
Τελευταία "εξερευνώ" τον Kayfun Lite Plus, τον Subtank Mini και περιμένω ένα κλώνο του πολλά υποσχόμενου Gem.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Βάλε και μία κατηγορία "Ατμίζω πανω απο έξι χρόνια και δεν ασχοληθηκα ποτέ με επισκευασιμους ατμοποιητες" να δω πόσοι θα μαζευτούμε  :))
Όσο είναι καιρός  :hmmm: :)

Πλάκα κάνω εννοείται  ;)

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Μετά από 2,5 χρόνια ατμίσματος. Τον πρώτο καιρό δεν ασχολήθηκα γιατί οι ανταλλακτικές κεφαλές ήταν φτηνές. μετά που πήρα καλύτερο εργοστασιακό και είδα την διαφορά και σε παραγωγή-γεύση και σε τιμή ανταλλακτικών κεφαλών άρχισα να ψήνομαι και για αναβάθμιση ευχαρίστησης και οικονομία, αλλά μου φαινόταν βουνό. Κάποια στιγμή το πήρα απόφαση να το ψάξω και το παρόν φόρουμ μαζί με βίντεο από το youtube βοήθησαν και είμαι με Lemo 2 & Expromizer εδώ και κανά 6μηνο.

20 μερες εμεινα με εργοστασιακο.αννδεν ημουν τοσο δειλος θα ειχα πιο νωρις γευση οικονομια και καλυτερη υγεια


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Ουσιαστικά τον πρώτο μήνα, αφού έβαζα χέρι στον Ego-t, τυπικά όμως, μετά από 3 μήνες όταν μου πούλησε τον αλουμινένιο του Α2 ο Leo!


Αποσυνδεδεμένος kapogias31

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
μετά από ένα μήνα που είχα το κιτακι από vampros και πήρα το subtank.

Αποσυνδεδεμένος bill giouzelidis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV D2 v3-SUBTANK MINI V2
Ειχα ενα μηνα εναν CE5 και μετα πηγα σε SUBTANK MINI και ειμαι πολυ ευχαριστημενος . ;D

Αποσυνδεδεμένος crab21

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Μετά τον πρώτο μήνα ατμίσματος, πέρασα σχετικά άνετα στους επισκευάσιμους, παρακολουθώντας αρκετά βίντεο στο youtube. Ο πρώτος μου επισκευάσιμος ήταν ο omikron, ένας από τους ευκολότερους ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
8 μηνες μετα την δευτερη και τελικη μου προσπαθεια στο ατμισμα .  ;D

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα και απο μενα ,μετα απο 15 μηνες πηρα ενα Καιφουν ,στην αρχη εκανα τρακα αντιστασεις μετα 5-6 φορες ξεκινησα να στηνω και μονος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem