vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, 4son, camber, thanos1071, Milarepa, manoslykos

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3975 στις: Ιουνίου 06, 2016, 23:24 »
Μια ερωτηση ρε παιδιά, αν γεμισω απο κατω χωρις να ανοιξω/κλεισω τα υγρα δεν θα μου τρεξουν απο την τρυπα του driptip.
 Μπορει να ειναι χαζη ερωτηση αλλα εχω μπερδευτει λιγο.


Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3976 στις: Ιουνίου 06, 2016, 23:26 »
οχι δεν τρεχει.................αλλα γιατι να το κανεις αυτο αφου σου δινει την αλλη ευκολια???

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3977 στις: Ιουνίου 06, 2016, 23:32 »
tsagod σε αυτόν τον τρόπο δεν ρίχνουμε το υγρό στην μεγάλη τρύπα :) αλλά απο τις μικρές.
Προσωπικά το βρίσκώ πιο χρονοβόρο απο το να κλείσεις υγρά, γέμισμα απο πάνω, άνοιγμα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3978 στις: Ιουνίου 06, 2016, 23:34 »
οχι δεν τρεχει.................αλλα γιατι να το κανεις αυτο αφου σου δινει την αλλη ευκολια???
Ετσι απλα απο περιέργεια. Μου σφινωθηκε η απορια στο μυαλο διαβαζοντας το νημα.

Δεν εχω λογο να το κανω.

Σε ευχαριστώ παντως...

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος KEFALAS1981

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3979 στις: Ιουνίου 08, 2016, 22:41 »
καλησπερα ,  το  #10 βγαινει απο τον infinity :confused1: ;
μηπως ειναι  φιξ με την βαση ; δεν τα καταφερα ,και απο κατω το εσπρωξα τιποτα  μονο το #11 βγηκε..

αυτα τα  o ring  κανουνε για το #16 ;
ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2016, 22:52 από KEFALAS1981 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3980 στις: Ιουνίου 08, 2016, 22:45 »
Βγαίνει κανονικά. 

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3981 στις: Ιουνίου 10, 2016, 20:33 »
Είχα διαβάσει παλαιότερα οτι υπήρχαν πλαστικές βιδούλες από steam tuners που έλυναν το πρόβλημα στο airflow του v4.. δεν μπορώ να τις βρω.. ξέρει κανείς κάτι;
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3982 στις: Ιουνίου 10, 2016, 20:37 »

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3983 στις: Ιουνίου 10, 2016, 20:38 »
Είχα διαβάσει παλαιότερα οτι υπήρχαν πλαστικές βιδούλες από steam tuners που έλυναν το πρόβλημα στο airflow του v4.. δεν μπορώ να τις βρω.. ξέρει κανείς κάτι;
ευχαριστώ
Εδώ είσαι http://www.e-smokers.gr/shop/kayfun4/kayfun-v4-plastic-airflow-screw-3pcs/
Τις έχω πάρει κι εγώ, είναι καλές :)

Edit: γράψαμε ταυτόχρονα με τον Dimitrisbo :)

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3984 στις: Ιουνίου 10, 2016, 21:26 »
Παιδια καλησπερα να δωσω μια οριστικη λυση στα μπλοκαρισματα-σκαλωματα του κατω δαχτυλιδιου (ανοιγμα -κλεισιμο υγρων).Το προβλημα κατα 90% οφειλεται στο Β25(καμπανα) και στην ουσια ειναι το μπλοκαρισμα της καμπανας στην καμιναδα.Οταν κλεινουμε τα υγρα η καμπανα ανεβαινει μαζι με το deck και αγκαλιαζεται απο την καμιναδα.Λιγο η απουσια 316 η διαφορα εστω και ελαχιστα στο μεγεθος των 2 εξαρτηματων μαζι με τη συστολη φερνει το μπλοκαρισμα η το προσωρινο σκαλωμα.Υποψιν οτι μπορει και να μην ξεμπλοκαρει και ισως στην προσπαθεια (με εργαλεια) να το ξεσκαλωσεται να διαλυθει ολλο το κατω μερος.Συνεβει σε φιλο .Αντιθετα στον δικο μου και στον τριτο tobecco της παρεας(ιδια παρτιδα και οι 3) ειμασταν τυχεροι και καταφεραμε να τον ξεμπλοκαρουμε.Υστερα απο αρκετα σκαλωματα φαγαμε την καμπανα(Β 25) στο πανω μερος της με ενα ντριλ λιγο ισα ισα μειωνοντας το παχος της και απο τοτε δεν μπλοκαρησε ξανα!!!

@Για τις διαρροες που ανεφερα σε αλλο ποστ θα ηθελα να πω οτι υπαρχει περιπτωση ακομα και εαν κανετε οτι προτεινεται εδω μεσα στο νημα (ακομα και γνησια λαστιχακια να βαλετε) μετα απο μερικες ωρες να ξαναδειτε διαρροες.Δυστυχως σε αυτη την περιπτωση το προβλημα οφειλεται στο οτι το Β η το Α δεν εχουν τα σωστα μεγεθη(λαθος εργοστασιακο-θεμα καλουπιων ????) και δεν στεγανοποιουν σωστα μεταξυ τους!!!Σε 3 tobecco μονο ο ενας τελικα καταφεραμε να φτιαχτει (τεφλον στο αυλακι και το λαστιχακι απο εξω) .Οι αλλοι 2 οτι και αν καναμε ακομα και με γνησιο 16 μετα απο μερικες ωρες οι διαρροες ηταν παλι εκει!!Φυσικα δεν τους πεταξαμε απλα γεμισμα απο κατω που με λιγη εξασκηση γινεται παιχνιδι και πλεον δουλεουν καθημερινα.
@Ακομα και με γεμισμα απο κατω εαν δεν βαλετε μπολικο φυτιλι(υπαρχει καπου στο νημα ενα βιντεο μου δειχνει ενα στησιμο τυπου s) και τον αφησετε ξαπλωτο θα αρχισουν οι μπουρμπουληθρες και συντομα διαρροες.Το παθαμε και αυτο αλλα με το σωστο στησιμο(μπολικο φυτιλι να σκεπαζει καλα το εσωτερικο του ντεκ) δεν ξαναπαρουσιαστηκε το προβλημα.Υγρασια μηδενικη.

καλο βραδυ

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3985 στις: Ιουνίου 10, 2016, 22:45 »
@panoskatz
Πάνο μήπως έχεις πρόβλημα με τις πλαστικές ροδέλες για το σκάλωμα που λες? Επίσης μήπως σφίγγεις το Α9? (αυτό μόλις τερματίσει το αφήνεις διαφορετικά σφίγγει πολύ το δαχτυλίδι του αέρα). Εγώ δεν έχω τέτοια θέματα

Για τις διαρροές επίσης, με το γνήσιο Β16 βλέπω απλά ελάχιστους υδρατμούς περιμετρικά στο Α8 και τίποτα περισσότερο.

Τέλος, για το στήσιμο, το καλύτερο που έχω δοκιμάσει και αποδίδει χωρίς υπερτροφοδοσίες - καμένα και μου δίνει τον ατμό όπως τον θέλω, είναι αυτό που έχει στο βίντεο της σελίδας του ο Γιώργος στο vapsin.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3986 στις: Ιουνίου 10, 2016, 22:56 »
Σκαλωματα ειχαν και οι 3 κλωνοι.Ο ενας διαλυθηκε οι αλλοι 2 μετα την πατεντα που λεω ποιο πανω δεν ξανασκαλωσαν.Πριν την πατεντα τους ανοιξαμε και τους ξαναμονταραμε αλλα σε τυχαιες στιγμες ξανασκαλωναν και παρατηρησαμε οτι αυτο γινονταν οταν κλειναμε τα υγρα για να γεμισουμε.Ετσι σκεφτηκαμε να φαμε λιγο την καμπανα ψηλα και δεν ξανασκαλωσαν.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3987 στις: Ιουνίου 10, 2016, 23:07 »
Δυστυχώς σε αυτη την περιπτωση το προβλημα οφειλεται στο οτι το Β η το Α δεν εχουν τα σωστα μεγεθη

B? A?  :WhatHeMeans:

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3988 στις: Ιουνίου 11, 2016, 17:00 »
Παιδια Α και Β εννοω ολοκληρα τα κοματια ,το deck αλλα και ολλη τη βαση που βιδωνει το deck.Eαν και νομιζω το προβλημα ειναι στο deck .Ισως δεν εχει το σωστο μεγεθος και δεν στεγανοποιει σωστα ανεξαρτητως εαν εχεις τοποθετησει καποιος το original 16.

@Στη fastech σε καποια σχολια σε καποιους κλωνους παροτι αλαξαν τα λαστιχακια με γνησια οι διαρροες ξαναεμφανιστηκαν ...
π.χ
https://www.fasttech.com/products/0/10006473/2022100-kayfun-v4-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

"It works not perfectly, I changed all oring with original but It drip liquid from the airflow control. Very sofisticated architecture, I could not buy it again. Good vapor but not good taste.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3989 στις: Ιουνίου 12, 2016, 17:14 »
οχι δεν τρεχει.................αλλα γιατι να το κανεις αυτο αφου σου δινει την αλλη ευκολια???
Τις καλησπέρες μου σε όλους και ιδικά στον Αντώνη. Αδελφέ μου αν όπως εγώ έχεις να κάνεις με 2-3 diy υγρά ,τότε πίστεψε με αξίζει να κάνεις αναπλήρωση με μπουκαλάκια που έχουν την μεταλλική μύτη , ξεβιδώνοντας μόνο το deck ( ίσως επειδή παλιά  ευχόμουνα να γεμίζει όπως ο aerotank mega ) ( μα είναι 1 ξεβίδωμα 1 βίδωμα = 2 κινήσεις και μάλιστα έχει και πιάσιμο εύκολο και  καλό, λόγο όγκου του deck ), και βάζοντας το υγρό από τις τρυπούλες του.Εδώ και μήνες δεν έχω ούτε ΣΤΑΓΟΝΑ διαρροή ( κλώνος tobeco ) ενώ βιδώνοντας ξεβιδώνοντας όλο και κάποιο προβληματάκι παρουσιάζονταν.Ούτε φυσικά σκαλώματα τίποτα ΑΠΟΛΥΤΟΣ ειλικρινά) αφού δεν έχω παρά ένα μόνο κινούμενο τμήμα) ούτε να λασκάρει η βάση ,ούτε η βιδούλα του αέρα ( πριν την φτιάξω )Χρόνος( έτσι για την πλάκα μου μετρημένος) το έχω φτάσει στα 10-12 δεύτερα ( τόσο μου έπαιρνε μόνο να κλείσω υγρά,να και δεν μου ξεβίδωνε εύκολα, και το πάνω ( γλίστραγε το χέρι μου )αν ήταν λιγάκι σφιγμένο συν τα νεύρα ) και στους 2 που έχω ,δεν έχω ακόμα ( φτου φτου ) αλλάξει ούτε λαστιχάκι. Ρίχνω και σε κάθε αναπλήρωση ένα γρήγορο βλεφάριασμα στην αντίσταση και το βαμβάκι .Τώρα πάλι αν έχεις να κάνεις με πολλές διαφορετικές γεύσεις και υγρά εκεί είναι πρόβλημα όντως να έχεις 10-20 μπουκαλάκια με βελόνα και χωρίς ετικέτα. Σε τελική ότι βολεύει φυσικά τον καθένα,γνώμες με αγάπη λέμε :)  :bye: :bye:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2016, 17:21 από Atoner »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos