vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

324 επισκέπτες, 5 χρήστες
mpol, maprix, nightdream, camber, thanos1071

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3945 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:38 »
Το ιδιο προβλημα εχω και εγω οταν τον αφησω για λιγο χωρις να ατμισω.Εχω υπερτροφοδοσια για μια/δυο τζουρες και μετα επανερχετε στα καλα του.Και μετα παλι τα ιδια αν τον ξαναφησω

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3946 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:45 »
Εγώ το πρόβλημα το αντιμετωπίζω σήμερα και Μόνο όταν τον γεμιζω .

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3947 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:48 »
Εγώ έχω διαρροή από την επάνω του μεριά του τζαμιού εκεί που ενώνεται με το βιδωτο καπάκι που γεμίζουμε με υγρό.
Συγκεκριμένα γεμίζω , κλείνω βιδωνω το καπάκι και αρχίζει και τρέχει. Μετά βιδωνω δεξιόστροφα Για να κλείσω τα υγρα και βλέπω να δακρύζει από πάνω από το τζαμακι.
Τι Δεν κάνω σωστά?
Μήπως πρώτα να κλείσω τα υγρά και μετά να βιδωνω το καπάκι τροφοδοσίας?

Η διαδικασία για το γέμισμα είναι απλή. Ξεβιδώνουμε, ξεβιδώνουμε, γεμίζουμε, βιδώνουμε, βιδώνουμε (προαιρετικά ατμίζουμε κιόλας). Δηλαδή, ξεβιδώνουμε (κάτω) άρα κλείνουμε τα υγρά, ξεβιδώνουμε (πάνω) το καπάκι, γεμίζουμε με υγρό, βιδώνουμε (πάνω) το καπάκι, βιδώνουμε (κάτω) άρα ανοίγουμε τα υγρά. Δες το μικρό βιντεάκι από κάτω:






Όταν το κάνεις 5-6 φορές θα δεις θα σου γίνει δεύτερη φύση. Από όλους τους ατμοποιητές που έχω, ο Κ4 είναι ο μόνος που γεμίζω μιλώντας στο τηλέφωνο χωρίς να φοβάμαι μην κάνω καμιά παπάτζα (ο squape είναι ο μόνος που στήνω μιλώντας στο τηλέφωνο αλλά αυτό είναι από άλλο ανέκδοτο). ;)



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 23:58 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3948 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:52 »
Εγώ έχω διαρροή από την επάνω του μεριά του τζαμιού εκεί που ενώνεται με το βιδωτο καπάκι που γεμίζουμε με υγρό.
Συγκεκριμένα γεμίζω , κλείνω βιδωνω το καπάκι και αρχίζει και τρέχει. Μετά βιδωνω δεξιόστροφα Για να κλείσω τα υγρα και βλέπω να δακρύζει από πάνω από το τζαμακι.
Τι Δεν κάνω σωστά?

Μήπως πρώτα να κλείσω τα υγρά και μετά να βιδωνω το καπάκι τροφοδοσίας?


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
κλεινεις (αριστεροστροφα) γεμιζεις ανοιγεις (δεξιοστροφα)
σωστα?
ετσι τα ανοιγεις αδερφε...



Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3949 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:54 »
αλλαξε το πανω λαστιχακι................και προσεχε μην το ξεχυλιζεις.μεχρι το τρυπιτο σχαρακι θελει

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3950 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:54 »
Κλείνω γεμίζω βιδωνω καπάκι και μετά ανοίγω.
Αυτή την διαδικασία ακολουθώ.

Θα δοκιμάσω και αυτό:
Κλείνω γεμίζω ανοίγω βιδωνω καπάκι. Τη λες;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3951 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:56 »
τοτε η διαρροη θα ειναι σιγουρη
:yes:
η πρωτη διαδικασια ειναι η σωστη

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3952 στις: Μαΐου 31, 2016, 22:10 »
Σε ποια περίπτωση φιλέ μου? Στην δεύτερη που αναφέρω;

Σε ευχαριστώ.
Τότε μάλλον τον γεμίζω πολυ...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 




Θα σου βάλω ένα βιντεάκι. Μόνο περίμενε δυο λεπτά να το βάλω στο youtube...OK



Ευχαριστώ και σένα...
Αυτό ακριβώς έκανα και κάνω.
Έχω την υποψία ότι φτάνω τα υγρά μέχρι την σχάρα γι'αυτό μάλλον συμβαίνει.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 22:28 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3953 στις: Μαΐου 31, 2016, 22:28 »
Δες μην άρπαξε το orink εκεί πάνω, το γέμισμα συνήθως το κάνουμε μέχρι και λίγο πάνω απο την σχάρα (εγώ τουλάχιστόν)
αλλά δεν δάκρυσε ποτέ από αυτό.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3954 στις: Ιουνίου 02, 2016, 01:53 »
Παιδια καλησπερα.Κανω μια τελικη αναφορα για τον κλωνο της tobeco και την οριστικη λυση των προβληματων διαρροων που αντιμετωπισα και πλεον δεν βλεπω ιχνος υγρασιας η διαρροης.Τον κλωνο τον εχω περιπου 10 μερες και απο τις πρωτες ωρες ατμισματος παρατηρησα διαρροη μετα απο γεμισμα και ανοιγμα υγρων μεταξυ του 5και του 3 (συμφωνα με το διαγραμα συναρμολογησης) και μετεπειτα διαρροη απο τις τρυπες αερισμου σε περιπτωση που τον ειχα ξαπλα.Επισης δυσκολια ατμισματος με υπερτροφοδοσια κτλπ.Διαβαζοντας το θεμα εδω στο φορουμ κατεληξα οτι το προβλημα βρισκεται στο λαστιχακι 16 και εκανα διαφορες δοκιμες λυνωντας για λιγο το προβλημα το οποιο ξαναεμφανιζονταν μετα απο καποιες ωρες.Δοκιμασα τεφλον πανω απο το λαστιχακι μετεπειτα τεφλον σε ολλη την περιοχη  που βρισκεται το λαστιχακι 16 καθως και τεφλον κατω απο το λαστιχακι μεσα στο λουκι.Οι διαρροες σταματαγαν για μερικες ωρες και μετα παλι απο την αρχη.Δοκιμασα επισης κλωστη μεσα στο λουκι.Τελικα κανοντας μια αναζητηση σε ξενα φορα επεσα πανω σε εναν τυπο που ειχε 2 κλωνους απο φας με προβληματα διαρροων απο διαφορετικη αιτια και εφτιαξε εναν οδηγο πιθανων βλαβων και λυσεων.Τον ακολουθησα και ελυσα οριστικα τα προβληματα.Ο οδηγος ειναι ο εξης:

1)Ελεγχος το 14 εαν ειναι σφιγμενο καλα ...
2) Αλαγη τα λαστιχακια 16 και 18 (στο 16 εβαλα τεφλον και το 18 το αλαξα)
3)Ελεγχος στα λαστιχακια 36 και 37(ο τυπος ειπε οτι σε εναν απο τους 2 κλωνους του ελειπαν και τα 2)
4)Αποσυναρμολογηση ολλης της κατω βασης (Α απο 1-11) και ελεγχο η αλαγη στα 4,6,7.   (εδω ηταν μαλον το προβλημα διαρροων στον δικο μου κλωνο) και μετεπειτα ξανα δεσιμο και πολυ καλο σφιξιμο)

@Αποσυναρμολογησα ολλη τη κατω βαση (Α) και εβαλα λιγο τεφλον αναμεσα στο 4 και στο 5 (δεν ειχα ανταλακτικο να αλαξω το 4) και εσφιξα πολυ καλα ολλα τα κοματια.Το τεφλον που εβαλα ηταν ελαχιστο ισα ισα να μονωσει διαφορετικα η βαση δυσκολευεται να συναρμολογηθει σωστα και επισης φενεται καθαρα το τεφλον μετα το δεσιμο εικονα εντελως αντιαισθητικη.Μετα το δεσιμο παρατηρησα ποιο σφιχτη αισθηση του δαχτυλιδιου ανοιγματος κλεισιματος των υγρων(και δυσκολια χρησης σε σχεση με πριν) και εξαφανιστηκε ενα μικρο παλατζαρισμα που ειχα πριν.Επισης εβαλα τεφλον εξωτερικα στο λαστιχακι 16 (δεν ειχα ανταλακτικο)  και αλαξα και το λαστιχακι 18.

@Απο το πρωι δεν εχω ιχνος υγρασιας η διαρροων οσες φορες και εαν ανοιξα η εκλεισα τα υγρα .Τον αφησα γεματο ξαπλα ωρες και δεν εβγαλε σταγονα!!
Αυτα.. πιστευω να βοηθησω  παιδια που αντιμετωπιζουν προβληματα διαρροων!!!

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3955 στις: Ιουνίου 02, 2016, 21:48 »
όλα καλα μου ακουγονται και μπραβο που βρηκες την λυση μονος σου
αλλα αυτό που λες για το τεφλον (ταινια τεφλον?) ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ του 16 δεν το επιασα ακριβως
δεν φευγει από την θεση του με το βιδωμα?

εγω χρησιμοποιω βαμβακερη κλωστη εσωτερικα στο λουκι και επειδή το οριγκακι βγαινει απειροελάχιστα πιο εξω, κατά το βιδωμα, το σπρωχνω περιμετρικα προς τα μεσα με μια πλαστικη σπατουλα που εχω φτιαξει.
σιγα σιγα με την μεθοδο σπρωξε λιγο,  βιδωσε λιγο και ουτω καθεξης (κατά το σπρωξε γλυψε :tongue_smilie:)
ετσι στεγανοποιει πολύ καλα

τεσπα ωραιος
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2016, 21:54 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3956 στις: Ιουνίου 03, 2016, 12:26 »
Έτσι εγκυκλοπαιδικά, το θέμα με το μεγαλύτερο λούκι το έχει και ο γνήσιος?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3957 στις: Ιουνίου 03, 2016, 15:57 »
ο γνησιος λογικα ειναι φτιαγμενος να ταιριαζει απολυτα με τα οριγκ που δινει ο σβοε
τωρα, ποιων κλωνων λουκι ειναι ιδιο με του γνησιου δεν εχω ιδεα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος KEFALAS1981

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3958 στις: Ιουνίου 05, 2016, 00:12 »
καλησπερα

παρελαβα την τριτη τον Infinite Kayfun V4  απο  fasttech  ,
και εχω  ενα  θεμα με την βιδα (#1 )του  πολου 510 απο κατω ,γυρναει τρελα δεν βιδωνει καθολου ,
δεν εχω θεμα με τα ohm  μου τα διαβαζει σταθερα  ,

η βιδα #1δεν φενεται να ειναι φαγωμενη   και αμα την βαζω χωρις το #2  βιδωνει

ευχαριστω 

Edit

Την εβαλα απο την πανω μερια του #11  να δω και βιδωνει οκ .
Αρα εχουν χαλασει η σπειρες του #11  απο κατω; . Να δω τωρα πως θα το λυσω ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2016, 01:01 από KEFALAS1981 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3959 στις: Ιουνίου 05, 2016, 01:24 »
Καλησπέρα φίλε μου.
Το πρόβλημα δεν είναι η βίδα του πολου, αλλά τα κομμάτια 9, 10/11.
Λυσε όλη τη βάση στα κομμάτια της, ξανασυναρμολογησε τη απτην αρχή, βιδωσε πολύ σφιχτά το 9 και έπειτα, όταν πας να βιδωσεις τον πόλο, σπρώχνε με ένα κατσαβιδακι το κομμάτι 10/11 ώστε να μένει σε επαφή με το 9 για να βιδωθει καλά ο πόλος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 606 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6720 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12013 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13259 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711