vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, webtool

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #330 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:18 »
Πώς να πάω? Αφού της αγόρασα από gr.joyetech...Πέφτει λίγο μακριά η Αθήνα από την Κύπρο.  :)

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #331 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:26 »
Μίλα μαζί τους, και τους  την στέλνεις με courier!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #332 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:31 »
Από ότι βλέπω στο site της eCig έχουν κατάστημα στην Κύπρο. Όπως λέει και ο Αγαμέμνωνας μίλα μαζί τους και πιστεύω θα την βρείτε την άκρη.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #333 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:41 »
Δεν της πήρα από ecig αλλά από gr.joyetech. Παρακάτω η συμβουλή που πήρα από gr.joyetech.

Παράθεση
Αν έχω καταλάβει σωστά το πρόβλημα δημιουργείται όταν βιδώνετε την επισκευάσιμη κεφαλή στη συσκευή σας.
Αυτό που μπορείτε να κάνετε σε αυτή την περίπτωση είναι, να καθαρίσετε με ένα χαρτάκι πάρα πολύ καλά τα σπειρώματα της κεφαλής και του egrip και να ξαναδοκιμάσετε.
Επίσης πρέπει να επιθεωρήσετε την κεφαλή ώστε να είστε σίγουρος ότι δεν βραχυκυκλώνει κάποιο κομμάτι της αντίστασης και αν χρειαστεί να το ξαναστήσετε καθώς το στήσιμο παίζει σημαντικό ρόλο. Κάτι τελευταίο που πρέπει να ξέρετε, η κεφαλή του egrip δεν χρειάζεται ιδιαίτερο σφίξιμο.
Εκεί που τερματίζει μπορείτε να ξεσφίξετε ελαφρώς την κεφαλή, (ένα τέταρτο έως μισή στροφή) για να έρθει στην επιθυμητή θέση.
 
Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνηση η πληροφορία.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #334 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 23:46 »
Δεν πειράζει. Επικοινώνησε με eCig και θα τα βρείτε πιστεύω  :)

Αυτά που σου είπε η Joyetech ακούγονται λογικά. Το πρόβλημα δεν νομίζω να είναι στα σπειρώματα του eGrip γιατί τότε δεν θα έπαιζε ούτε η κανονική βάση. Δεν χάνεις τίποτα να τα καθαρίσεις πάντως. Σίγουρα θέλει καλό καθάρισμα με ισοπροπυλική αλκοόλη ή οινόπνευμα το σπείρωμα της RBA.

Αν έχεις πολύμετρο μπορείς εύκολα να δεις αν υπάρχει βραχυκύκλωμα μέσα στη βάση. Στείλε μου ΠΜ.



Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #335 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 00:31 »
Λοιπόν, αφού πιάσαμε συζήτηση...έβαλα την rba  πάνω στον 510 adaptor του egrip. Τίποτα, ξέσφιξα λίγο τις βιδούλες και βουαλά...1,5 Ω!!!  :thumpup:
Γιατί όμως να κάνουν πρόβλημα οι βίδες όταν είναι τέρμα βιδωμένες?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #336 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 04:12 »
Ρίξε ένα καλό πλύσιμο με ισοπροπυλική στις βίδες μήπως έχουν μαζέψει βρωμιά.
Επίσης στο κέντρο της βάσης RBA από κάτω υπάρχει μια βίδα. Αυτή συγκρατεί το θετικό πόλο στην επάνω μεριά. Να τη σφίξεις καλά μήπως είναι χαλαρή και δεν κάνει καλή επαφή ο πόλος.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #337 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 10:39 »
Θα το δοκιμάσω και αυτό μόλις βρω χρόνο, αν λυθεί και το πρόβλημα διαρροής της RBA (δε ξέρω πώς λύνεται αυτό). Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές, αν έχετε και καμμιά για το θέμα διαρροής είναι ευπρόσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #338 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 21:07 »
Καλό άπλωμα το βαμβάκι μέσα στα κανάλια και δεν θα πρέπει να έχεις διαρροές κατά τη χρήση. Δουλεύω τις RBA στην 3 σκάλα. Δεν ξέρω αν ποιο κάτω δημιουργείται υπερτροφοδοσία αλλά εκεί δεν βγαίνει ούτε σταγόνα.

Αν το έχεις στο πλάι κατά το γέμισμα μπορεί να μπει παραπάνω υγρό στην καμπάνα. Αφού γεμίσεις, γυρνάς και φυσάς από την κάτω τρύπα για να φύγει το πλεονάζον υγρό από το drip tip. Προσωπικά το κρατάω ανάποδα όταν ανοίγω το καπάκι για να γεμίσω και δεν έχω τέτοια προβλήματα.


Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
eGrip By Joyetech
« Απάντηση #339 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 09:00 »
1. Πηρα και εγω το RBA.


α. Αυτο το "φυλλο" που εχει μεσα προφανως για φυτιλι αντι για βαμβακι ειναι το λεγομενο     "Japanese organic cotton"?


β. Υποτιθεται οτι ειναι καλυτερο απο το δικο μας βαμβακι φαρμακειου?


γ. Που το βρισκουμε?


2. Το συρμα που εχει μεσα η συσκευασια, ξερει κανεις τι υλικο και τι διατομη ειναι?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #340 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 13:47 »
α. Ναι
β. Ναι
γ. Στα καταστήματα η.τ.

2. Κατά πάσα πιθανότητα 0.32mm Kanthal σε 2άρι τρυπανάκι, 9/10 σπείρες 1.4Ω (μήκος περίπου 80mm)

Για όσους κάνουν δικές τους αντιστάσεις:
Προσωπική προτίμηση το στρίψιμο σε τρυπανάκι 2.4. Η τζούρα σφίγγει σε επίπεδα Kayfun με αντίστοιχη μείωση θορύβου, διαρροές-καμένο ούτε κατά διάνοια, απόδοση εξαιρετική.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #341 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 00:43 »
2.4!
Χειρουργος εισαι? Χαχα!
Τα πιο πολλα σετ ανα μισο πανε, και αυτο τα πιο ακριβα!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #342 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 00:55 »
 :))
Χρησιμοποιώ αυτά τα κατσαβιδάκια των 1-2 ευρώ. Το προτελευταίο από δεξιά είναι 2.4mm


Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
eGrip By Joyetech
« Απάντηση #343 στις: Φεβρουαρίου 22, 2015, 08:53 »

1. α. Αυτο το "φυλλο" που εχει μεσα προφανως για φυτιλι αντι για βαμβακι ειναι το λεγομενο Japanese organic cotton"?
1α. Ναι
Οταν λεμε Japanese Organic cotton αναφερομαστε ΜΟΝΟ στο Koh Gen Do που περιγραφεται εδω η μπορει να ειναι και αυτο μιας που λεει οτι ειναι made in Japan.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Λοιπον, μου αρεσε τοσο το eGrip που πηρα και δευτερο απο τον ιδιο πωλητη.


Πιο πανω περιεγραψα την περιπτωση μου με το πρωτο eGrip που η βαση της κεφαλης εξειχε της βασης της συσκευης κλπ.


Στο δευτερο, η βαση δεν εξειχε καθολου, κανενα αποτυπωμα, εντελως στεγνο και το δαχτυλιδι γυρω απο το κουμπι σφιχτο ενω στο πρωτο ηταν σαν δοντι ετοιμο να βγει.


Και οι 2 συσκευασιες σφραγισμενες.


Ο πωλητης δεν εξεφρασε αποψη ακομη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2015, 09:27 από drgt »

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #344 στις: Μαρτίου 04, 2015, 17:28 »
Χαιρετω ολη τη παρεα για αλλη μια φορα ειπα να το γυρισω στο egrip και το ατμισμα κανοντας την αρχη απο σημερα μιας και τοσο καιρο αποχης απο αυτο με εχει ζημιωσει αρκετα το καπνισμα και στη τσεπη αλλα και εδω και 1 μηνα δεν κοιμαμε απ το βηχα ακομα και τωρα που γραφω, απο οτι ειχατε διαβασει απο τα μηνυματα μου ειχα γενικως απαγοητευτει με τις διαρροες κτλπ αν και το παλευα το ειχα βαλει και σε αγγελια μεχρι που το δικο μου τελικα βγηκε ελλατωματικο γιατι μετα απο ενα διαστημα ειχε ξεκωλησει πισω η υποδοχη που μπαινει το usb για να φορτισει, φυσικα μου το αντικατεστησαν αμεσα και ευχαριστω τη Joyetech και μεσα απο 'δω, αγορασα κι εγω λοιπον τις επισκευασιμες, ατμιζω πιπιλα εδω και καμποση ωρα για να κανω ενα crash test και μπορω να πω πως εχω εντυπωσιαστει, απιστευτη αποδοση γευσης σε υγρο 100% vg με μηδενικη νικοτινη και με λιγα watt, πραγματικα ατμιζω green apple και απλα δε θες να το αφησεις, αλλα παλι εχω μπουρμπουληθρες την ωρα που τραβαω τζουρα κατι που πριν RBA εποχης συνευενε διαρκως και κατεληγε με φουλ διαροη και υγρα στο στομα και οταν το αφηνω για κανα 5λεπτο στρωνει αν και συνηθως αυτο συνεβει μετα απο απανωτες τζουρες τις περισοτερες φορες τουλαχιστον, διαρροη δεν εχω μεχρι τωρα αλλα ρε παιδια ειναι φυσιολογικες αυτες οι μπουρμπουληθρες την ωρα που ρουφαω εντονα? Μηπως συμβαινει αυτο επειδη εχω βουλωσει τη τρυπα με ενα λαστιχακι για να σφιξει η τζουρα με αποτελεσμα να μην ατμοιποιει σωστα ή επειδη ατμιζω πολλες απανοτες καμια φορα?

Ειναι 100% ασφαλες αυτο με το βουλωμα της τρυπας να ξερω αν ειναι να τη ξεβουλωσω δε τρεχει κατι βολευομε και με την αερατη αν ειναι να καταστρεψω καμια αντισταση αδικα.
Απλα εχει μπει αρκετα μεσα το κομματακι ελπιζω να μην ειναι προβλημα αυτο οριστε και η φωτο τη παραθετω στο τελως του post.
Σορυ για τις απανοτες ερωτησεις παιδια αλλα ειστε οι μονοι που μπορειτε να ξεμπερδεψετε λιγο τα πραματα απ το κεφαλι μου και να βοηθησετε εναν ''ασχετο'' ειδικα οι πιο πεπηραμενοι στο ατμισμα.




Τελως θα ηθελα να παρακαλεσω θερμα καποιον να μου στειλει ενα link με ενα βιντεο σχετικα με το πως τοποθετουμε την ετοιμη αντισταση http://gr.joyetech.com/index.php?route=product/product&path=148_163&product_id=189
Ξερω πως ειναι πανευκολο αλλα ειμαι σε τοσο μεγαλο βαθμο ασχετος με αυτα που ουτε την ετοιμη παιζει να μη μπορω να τοποθετησω, δε το συζηταω δεν υπαρχει πιθανοτητα να κατσω να φτιαξω μονος μου, μονο που διαβαζω καποια σχολια σχετικα με τη κατασκευη αγχωνομε, μεχρι χθες δεν ηξερα τη σημαινει επισκευασιμος  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2015, 17:46 από giorgosmc »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151650 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11047 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345660 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147307 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208961 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52507 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos