vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 6 χρήστες
white varadero, camber, maprix, ahill2, Sergios, Milarepa

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 04, 2015, 17:42 »
1)Να υποθέσω ότι το λαστιχάκι το έβαλες στην τρύπα που υπάρχει στην βάση της επισκευάσιμης αντίστασης, ε?
2)Βγάλε το drip tip και με χαρτί προσπάθησε να σκουπίσει ότι έχει μέσα στη στενή τρύπα (δε ξέρω πώς ονομάζεται, καμπάνα, σωλήνα κτλ).

Δοκίμασε και πες μας το αποτέλεσμα.

Να επισημάνω και γω ότι εκτός από τις πρώτες 4-5 έτοιμες αντιστάσεις δεν είχα/έχω κανένα πρόβλημα. Επίσης βοήθησε πάρα πολύ το ότι όταν γεμίζω έχω ανάποδα το egrip (δηλαδή κοιτάει το drip tip προς τη γη), κάτι που είχε επισημάνει ένας συνατμιστής λίγα πιο post πιο πάνω.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 04, 2015, 17:50 »
Εχω ανεβασει φωτο στο προηγουμενο post σχετικα με το πως και που εχω τοποθετησει το λαστιχακι, θα το δοκιμασω αυτο που ειπες, κατα τα αλλα αν και ειναι νωρις ακομα για να εχω αποψη κανενα προβλημα, γευση υπεροχη, 0 καμενο, 0 διαρροη, ελπιζω να παραμεινει ετσι γιατι το τελευταιο καιρο ενω στη αρχη ειναι ολα καλα ολο κατι συμβαινει μετα και χαλιεμε και το ξαναπαραταω στη δικια μου περιπτωση τουλαχιστον.
Ελπιζω αυτη τη φορα να μη φαω ξενερα.

Edit: Ειχες ενα δικιο σκουπησα τη στενη τρυπουλα και σαν να εστρωσε ως ενα βαθμο, ισως φταινε και οι πολλες απανωτες που του δινω και το κακο συνηθειο να τραβαω για λιγο τζουρα και αφου αφησω το διακοπτη :P
Επισης ξεχασα να επισημανω πως οταν ανεβαζεις watt με την RBA, το μηχανακι σπερνει. Γευση απο αλλη διασταση.

Βρηκα που οφειλοντε οι μπουρμπουληθρες που ειχα, η συγκεκριμενη RBA base εχει φτιαχτει αποκλειστικα για περισοτερη ροη αερα, με το που ξεβουλωσα τη τρυπα ειχα 50% περισοτερη αποδοση, γευση, ντουμανι και λυθηκε το προβλημα συν οτι βελτιωθηκαν ολα, οποτε συμβουλευω οποιος εχει κανει το ιδιο καλυτερα να αφησει τη τρυπα ελευθερη και να αρχιζει να συνηθησει τις αερατες τζουρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2015, 18:24 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 04, 2015, 19:07 »
Επίσης μπουμπουλήθρες μπορεί να έχεις όταν η στάθμη του υγρού πέσει κάτω από τη μέση κάτι που συναντήσει σε αρκετούς ατμοποιητές. Δε γνωρίζω το λόγο, μάλλον κάτι με πίεση θα έχει να κάνει.
Να σε ρωτήσω λίγο, απ'ότι έγραψες στο προηγούμενο σχόλιο σου χρησιμοποιείς τις έτοιμες αντιστάσεις στην επισκευάσιμη κεφαλή ε; Καθόλου διαρροή;

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 04, 2015, 20:01 »
Παντα κατω απο τη μεση γεμιζω αλλα τωρα με ανοιχτη τη τρυπα ολα καλα, μαλον κατι θα ξερουν οι κατασκευαστες που το εκαναν ετσι, τις επισκευασιμες χρησιμοποιω αλλα τις ετοιμες, δεν εχω ατμισει πολυ για να εχω αποψη, σημερα το πηρα, αλλα απο το crash test που του εκανα με τις απανωτες οχι δεν ειχα διαρροη, ολα καλα, ενταξει ειχα στο τελως καμποση διαρροη σε drip tip και απο κατω ναι τελικα εγινε αυτο που φοβομουν με τις μπουρμπουληθρες αλλα γενικα τωρα με ανοιχτη τη τρυπουλα ολα καλα μεχρι στιγμης τουλαχιστον.

Δε μπορω να καταλαβω γιατι οταν ''σφιγκω τη τζουρα'' εχω μπουρμπουληθρες, μηπως φταιει που εχω σφηξει μεχρι το τερμα ολα τα εξαρτηματα, ποσο πρεπει να σφιγγω το καθενα απο τα παρακατω που εχω κυκλωσει στη φωτο ξεχωριστα?

Ρωταω γιατι σε καποιο μυνημα σου που ειχες παραθεσει τι σου ειχαν απαντησει απο τη joyetech εγραφες ''η κεφαλή του egrip δεν χρειάζεται ιδιαίτερο σφίξιμο'' ενοεις το 1 δε θελει πολυ σφιξιμο πανω στο 2 ή το 2 δε θελει πολυ σφιξιμο πανω στο 3?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2015, 20:29 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
eGrip By Joyetech
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 04, 2015, 21:05 »
Αν και δε φαινεται στη φωτο, να ξεβουλωσεις ΑΜΕΣΑ την τρυπα. Με το βιδακι μπορεις να την κανεις αρκετα σφιχτη για να σε ικανοποιει.
ΛΟΓΙΚΟ ειναι να ΠΛΥΜΗΡΙΖΕΙ ο θαλαμος με βουλωμενη τρυπα.


Συμπυκνωση που και που παλι θα εχεις, το γυρνας αναποδα, το τιναζεις, αν εχεις βαζεις και λιγο χαρτι στριμμενο και εισαι ετοιμος.

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 04, 2015, 21:17 »

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 04, 2015, 21:24 »
Δινουν και λαστιχακια...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 04, 2015, 21:26 »
Αν και δε φαινεται στη φωτο, να ξεβουλωσεις ΑΜΕΣΑ την τρυπα. Με το βιδακι μπορεις να την κανεις αρκετα σφιχτη για να σε ικανοποιει.
ΛΟΓΙΚΟ ειναι να ΠΛΥΜΗΡΙΖΕΙ ο θαλαμος με βουλωμενη τρυπα.


Συμπυκνωση που και που παλι θα εχεις, το γυρνας αναποδα, το τιναζεις, αν εχεις βαζεις και λιγο χαρτι στριμμενο και εισαι ετοιμος.

Την εχω ξεβουλωσει ηδη τη τρυπα, μα δεν υπαρχει αλλος τροπος να σφιξω τη τζουρα με την RBA Base το βιδακι ειναι αχρηστο, μονο με τη παλια βαση εσφιγγε η τζουρα με το βιδακι, κατι ασχετο με αυτο τωρα, εσυ ποσο τα σφιγγεις τα εξαρτηματα στη φωτογραφια που ανεβασα?

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2015, 21:32 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #353 στις: Μαρτίου 04, 2015, 21:31 »
Με συγχωρεις, δεν ηξερα οτι η RBA που δεν χρησιμοποιησα ακομα, καθιστα το βιδακι αχρηστο...
ΠΟΛΥ κακο αυτο...
Τι λενε απο Joyteck?

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 04, 2015, 21:33 »
Το ξαναπιασα μετα απο αρκετη ωρα και παλι οταν περνω τζουρα σαν να φυσαω με το καλαμακι μεσα στο φραπε, παλι αυτη η απαισια αισθηση με τις μπουρμπουληθρες ρε παιδια και τεραστια διαρροη μπας και ειναι ελλατωματικο το μηχανακι, ελεος καινουριο το ξαναπηρα ολα καινουρια και παλι μπουρμπουληθρες και πιο πολλες διαρροες απο πριν τι γινετε εδω ουτε με e-goT δεν εχω συναντησει τετοιο πραγμα ελεος, πρεπει να ατμιζω στα 500 watt για να ''καιει'' το υγρο δηλαδη?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2015, 21:44 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 04, 2015, 22:03 »
Ρωταω γιατι σε καποιο μυνημα σου που ειχες παραθεσει τι σου ειχαν απαντησει απο τη joyetech εγραφες ''η κεφαλή του egrip δεν χρειάζεται ιδιαίτερο σφίξιμο'' ενοεις το 1 δε θελει πολυ σφιξιμο πανω στο 2 ή το 2 δε θελει πολυ σφιξιμο πανω στο 3?

Μάλλον αυτός που μου το έγραψε εννοούσε τις βίδες που σφίγγει η αντίσταση στην κεφαλή και όντως έτσι ήταν. Τις είχα πολύ σφικτές και δεν έπαιζε, τις χαλάρωσε λίγο και τσουπ πήρε μπρος. Απλά ρώτησα για την rba επειδή ακόμα δεν έχω βρει τρόπο να σταματήσω τη διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 04, 2015, 22:09 »
Joyteck τι λεει επι του θεματος?
Επισης το βρισκο παραλογο το βιδακι αερος να καταργειται  με την RBA

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 04, 2015, 22:11 »
Δεν εχω ακουσει κατι, οντως ειναι απαραδεκτο αλλα δεν ειναι τοσο αυτο οσο οι διαρροες-μπουρμπουληθρες που πλεον δεν ειναι τυχαιο ειμαι πια σιγουρος, εχω αλλαξει 2 e-Grip, συνεχεια διαρροες-μπουρμπουληθρες κατι παιζει εδω περα.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
eGrip By Joyetech
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 04, 2015, 22:20 »
Παραπονεθηκες εκει που το πηρες?

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 04, 2015, 22:22 »
Οχι, πιστεψα πως με τις καινουριες κεφαλες θα λυθει το προβλημα και ο λογος που το πηγα εινα ιεπειδη ειχε ξεκολλησει η πισω υποδοχη για το usb, κατα τα αλλα οι διαρροες συνεχιζοντε κανονικοτατα και με το νομο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41644 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250249 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158833 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16030 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131527 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 297 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 314 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 318 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 462 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 290 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768129 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966