vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 7 χρήστες
dimitrisd, camber, Milarepa, Tem, ZoeM, αστερης, maprix

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #360 στις: Μαρτίου 04, 2015, 22:28 »
Καλό άπλωμα το βαμβάκι μέσα στα κανάλια και δεν θα πρέπει να έχεις διαρροές κατά τη χρήση. Δουλεύω τις RBA στην 3 σκάλα. Δεν ξέρω αν ποιο κάτω δημιουργείται υπερτροφοδοσία αλλά εκεί δεν βγαίνει ούτε σταγόνα.

Αν το έχεις στο πλάι κατά το γέμισμα μπορεί να μπει παραπάνω υγρό στην καμπάνα. Αφού γεμίσεις, γυρνάς και φυσάς από την κάτω τρύπα για να φύγει το πλεονάζον υγρό από το drip tip. Προσωπικά το κρατάω ανάποδα όταν ανοίγω το καπάκι για να γεμίσω και δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Αυτή τη συμβουλή πήρα από τον camber για το θέμα διαρροής. Δεν την έχω εφαρμόσει ακόμα καθώς από τότε βάζω εργοστασιακές αντιστάσεις (τις βρήκα φθηνές και έχω αρκετές).

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #361 στις: Μαρτίου 04, 2015, 22:44 »
Να παραπονεθεις..
The squeaking wheel gets the oil!

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #362 στις: Μαρτίου 04, 2015, 23:30 »
drgt χρησιμοποιείς την rba?

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
eGrip By Joyetech
« Απάντηση #363 στις: Μαρτίου 04, 2015, 23:36 »
Εχω 2 eGrip και αγορασα και 2 RBA αλλα δεν τις χρησιμοποιησα ακομα, περιμενω να μου τελειωσουν οι ετοιμες κεφαλες.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #364 στις: Μαρτίου 04, 2015, 23:46 »
Δε νομίζω να είναι προβληματική η rba του giorgosmc αλλά μάλλον δεν έχει σωστό στήσιμο, λάθος που μάλλον έχω και γω. Το πιο λογικό είναι να ζητήσει βοήθεια από κάνα πιο έμπειρο συνατμιστή στις επισκευάσιμες ή αν έχει κάνα γνωστό που ασχολείται να το κοιτάξει.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #365 στις: Μαρτίου 05, 2015, 00:13 »
Μολης εβγαλα ακρη για το τι συμβαινει, καθε φορα που το αφηνω για ενα διαστημα εστω και 10 λεπτων να καθετε στα πλαγια πχ στο γραφειο χωρις να ειναι σε ορθια θεση ολο το υγρο μαζευετε στο drip tip με αποτελεσμα να μη γλυτωνεις τη διαροη ακομα και αν ατμισεις με 1000 watt, το ειχα αφησει ενα 2ωρο περιπου σε αυτη τη σταση πανω στο γραφειο και με τη πρωτη τζουρα ενιωσα ολο το υγρο να πεφτει πανω στη μπλουζα μου απο κατω και να ξεχιλιζει πριν προλαβω καλα καλα να παρω ολοκληρη τζουρα και αυτο γινετε συνεχεια μεχρι δευτερο e-grip και παλι το ιδιο, δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος ή τι συμβαινει τι στιγμη που εχω δοκιμασει καμποσες κεφαλες και τωρα το ιδιο και με τους επισκευασιμους και το τραγικοτερο ολων ειναι πως τα κανω ολα κατι περισοτερρο απο σωστα, επισης οταν το αφηνω για κανα 10λεπτο και το πιανω πρεπει να ρουφαω για 1 λεπτο απανοτα στα 20watt για να στρωσει και αμα, οταν ομως μεινει 2 ωρες και κανεις το λαθος να παρεις μια ρουφηξια θα γινει ποτηστιρι το e-grip απο τις διαρροες, ας μου δωσει τα φωτα του καποιος εμπειρος συνατμιστης γιατι αν συνεχιστει ετσι θα το πεταξω στα σκουπιδια το μηχανακι και θα παρω κανα ego-T με 20 ευρω που εκανα τη δουλεια μου 100.000 φορες πιο καλα οσο και αν ακουγετε παραλογο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2015, 02:21 από giorgosmc »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #366 στις: Μαρτίου 05, 2015, 02:45 »
Το eGrip δεν πρέπει να έχει ούτε σταγόνα διαρροή.

Με τις εργοστασιακές κεφαλές δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι ιδιαίτερο αφού έρχονται έτοιμες και απλά τις βιδώνουμε. Αν μ' αυτές έχουμε διαρροές ή καμένο τότε πέσαμε σε προβληματική κεφαλή.

Με τις RBA τα πράγματα εξαρτώνται από εμάς. Σε προηγούμενα ποστ σου ήσουν ενθουσιασμένος με την απόδοση. Μετά άρχισες να ρωτάς αν πρέπει να σφίγγουμε τα parts ή να τα έχουμε χαλαρά, μετά για τις βίδες και μετά έχεις διαρροές παντού. Υποθέτω λοιπόν ότι άνοιξες και σκάλισες την κεφαλή μέσα.

Αν ξεβίδωσες το δαχτυλίδι γύρω από την κεφαλή είναι δύσκολο να επαναφέρεις το βρεγμένο βαμβάκι σωστά ώστε να μην έχεις διαρροές. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αλλάξεις αντίσταση.

Αφού αλλάξεις αντίσταση, σηκώνεις τις άκρες από το βαμβάκι, τις περνάς μέσα από το δαχτυλίδι και βιδώνεις το δαχτυλίδι στη βάση. Θα πρέπει τώρα οι άκρες του βαμβακιού να προεξέχουν πάνω από το δαχτυλίδι. Τις φυσάς και τις ανοίγεις λίγο με τα δάχτυλα να αφρατέψουν. Μ' ένα λεπτό κατσαβιδάκι σπρώχνεις τις άκρες μαλακά μέσα στα κανάλια. Μη πατάς με δύναμη γιατί θα στουμπώσει το βαμβάκι και δεν θα τροφοδοτεί καλά. Σιγά-σιγά θα μπουν μέσα στα κανάλια και θα πρέπει να φράξουν εντελώς τις τρύπες του δαχτυλιδιού. Ποτίζεις το βαμβάκι με υγρό και βιδώνεις την καμπάνα από πάνω.

Αν τα έκανες όλα σωστά, βιδώνεις την RBA στο eGrip και θα πυροβολάς χωρίς καμένο ή διαρροές μέχρι τα 20W. Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα, η επανάληψη χαρίζει μάθηση.  :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #367 στις: Μαρτίου 05, 2015, 03:28 »
Δηλαδη για να καταλαβω μου λες πως πρεπει να το κανω ας πουμε στο περιπου οπως στη φωτογραφια που οι πανω ακρες του φιτιλιου προεξεχουν πανω απο το ring με τη διαφορα οτι πρεπει να καλυπτουν επιπλεον και τις τρυπουλες γυρω γυρω? καταλαβα καλα?

Εχεις μια φωτο ή βιντεο να μου δειξεις?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #368 στις: Μαρτίου 05, 2015, 03:36 »
Έτσι ακριβώς αλλά με στεγνό βαμβάκι. Θα σπρώξεις τις άκρες να κάτσουν μέσα στα λούκια και να κλείσουν τις τρύπες. Όταν βραχεί το βαμβάκι θα φουσκώσει λίγο και θα σφραγίσει ακόμα καλύτερα τις τρύπες.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #369 στις: Μαρτίου 05, 2015, 03:48 »
Bρηκα κατατοπιστικοτατο βιντεο και θα το ανεβασω κι εδω αν δε το εχει κανει καποιος ηδη δηλαδη θα βοηθησει πολλους, καταλαβα ακριβως τη διαδικασια, τουλαχιστον για να βαλω την ετοιμη αντισταση με βαμβακη που μου εδωσε η joyetech, απο εκει και επειτα εχει να κανει με το χερι μου, για να κανουμε το πρωτο μας πειραμα να δουμε  :)

[youtube]nlBgv2iWoUk[/youtube]

Κατι αλλο το βερεγμενο βαμβακι αντισταση τα πεταω ή τα κραταω οπως ειναι για να τα ξαναβαλω οταν στεγνωσουν?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9615
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #370 στις: Μαρτίου 05, 2015, 04:17 »
Όχι καλύτερα να το πετάξεις και να χρησιμοποιήσεις καινούργιο βαμβάκι. Την αντίσταση μπορείς να την χρησιμοποιήσεις πάλι αν δεν έχει χαλάσει.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #371 στις: Μαρτίου 05, 2015, 05:38 »
Μολης τελειωσα, αποτελεσμα? τελειωσαν οι μισες χαρτοπετσετες, λερωσα τα παντα με λαδια, χαλασα και τις τρεις αντιστασεις που μου εδωσαν στη joyetech, τερμα τα αστεια δεν ειμαι εγω για τετοια, εφυγε για αγγελια οπως ειναι, παω για ''Delirium Spinner Start Pack'' και μαλιστα γρηγορα για να γλυτωσουμε το κανονικο τσιγαρο.

Αν γνωριζετε κατι αλλο πιο απλο και πιο αξιοπιστο στην ιδια κατηγορια τιμης μεχρι 40 ευρω maximum γιατι δε σηκωνει ουτε μονολεπτο παραπανω η τσεπη μου, χωρις διαρροες και γευση καμενου θα το εκτιμουσα να με βοηθουσατε εστω μεσω pm γιατι ειναι και λιγο ασχετο εδω το θεμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2015, 05:43 από giorgosmc »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #372 στις: Μαρτίου 05, 2015, 12:34 »
Να έχεις το eGrip και να θέλεις να το αλλάξεις με eGo είναι σαν να έχεις PC και να θέλεις να το δώσεις για κομπιουτεράκι.
Αφού δεν πιάνουν τα χέρια σου δεν θα έπρεπε να πάρεις την RBA.
Μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις τις εργοστασιακές κεφαλές με την απλή βάση. Είχαν αναφερθεί παλαιότερα κάποια θέματα με ελαττωματικές κεφαλές που δεν νομίζω να υφίστανται πλέον. Επίσης μπορείς να πάρεις τις κεφαλές του GS Air που ταιριάζουν αν δεν έχεις εμπιστοσύνη στης Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #373 στις: Μαρτίου 05, 2015, 12:41 »
... GS Air ...


Απο που τις παιρνουμε αυτες? Δεν τις ξερω.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #374 στις: Μαρτίου 05, 2015, 13:18 »
Από τα καταστήματα που πουλάνε GS Air ή καταστήματα νομπάκο που τον διαθέτουν σαν Mas20W.

Προσωπικά πάντως δεν έπεσα ούτε σε μία προβληματική κεφαλή Joyetech αλλά δεν έχω άποψη για τις τελευταίες παρτίδες γιατί χρησιμοποιώ πλέον αποκλειστικά την RBA.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421223 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41641 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250249 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158832 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16030 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131527 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 297 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 314 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 318 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 462 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 290 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768105 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966