vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #375 στις: Μαρτίου 05, 2015, 13:33 »
giorgosmc πήγαινε στο κατάστημα που αγόρασες το egrip και ζήτα να σου φτιάξουν την αντίσταση. Τουλάχιστον έτσι θα αποκλείσεις το ενδεχόμενο βλάβης. Επίσης γιατί δε το δουλεύεις με τις εργοστασιακες; Μια χαρά δουλεύουν. Για αρχάριο ατμιστή πιστεύω είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #376 στις: Μαρτίου 05, 2015, 13:53 »
Στις αρχές που είχε πρωτόβγει είχα διαρροές με τις εργοστασιακές, ίσως δοκιμάσω τις Gs air που λέει και ο camber.

Κοντα στη Πετρουπολη (ιλιον, περιστερι, αιγαλαιω) ή εστω κεντρο αθηνας μπορω να βρω τις gs air ή εστω αν μπορω να βρω καπου πιο κοντα στα μερη μου καποια αξιοπιστη εργοστασιακη κεφαλη για το e-grip γιατι τα περισοτερρα καταστηματα απο οτι ειδα ειναι στην αλλη ακρη απο εδω που μενω, για να παω στη joyetech εφαγα μιση μερα, δεν εχω αυτοκινητο και ειναι πολυ μακρυα με τα μετρο, εχω και ενα ovale στη γειτονια μου αλλα δεν ξερω αν εχει φερει ακομη κεφαλες για το ovale e-grip μηπως εκανα καποια δοκιμη με αυτες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2015, 14:26 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #377 στις: Μαρτίου 05, 2015, 21:43 »
Αν έχεις διαρροή με τις εργοστασιακές μάλλον οφείλεται στον τρόπο που γεμίζεις. Ήμουν παθών γι αυτό στο λέω.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #378 στις: Μαρτίου 05, 2015, 22:30 »
Μα συνηθως οταν γεμιζω το εχω ή με το drip tip να κοιταει κατω αναποδα δηλαδη ή στα πλαγια οπως εχω δει σε πολλα βιντεο και νομιζω κι εδω καποιος ειχε πει πως ειναι καλο να γεμιζεις και να κοιταει το drip tip κατω δε θυμαμαι ποιος νομιζω εσυ η καποιος το ειχε γραψει τελως παντων εδω στο φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #379 στις: Μαρτίου 05, 2015, 22:44 »
Αν γεμίζεις με το drip tip προς τα κάτω και χρησιμοποιείς εργοστασιακή κεφαλή τότε δεν θα έπρεπε να έχεις διαρροή από κανένα σημείο εκτός αν δεν είναι βιδωμένη καλά η βάση της αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #380 στις: Μαρτίου 05, 2015, 22:50 »
Βιδωσε καλα την κεφαλη στη βαση και βιδωσε καλα τη βαση ωστε να ερχεται προσωπο με το κατω μερος της συσκευης.
Και μενα στο πρωτο eGrip η βαση εξειχε!
Υστερα προσεξε ο σωληνας εισροφησης αν φιλαει καλα στο λαστιχακι της κεφαλης (θα κανει αποτυπωμα, στην αναγκη βαλε λιγο καρμπον για να δεις).

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #381 στις: Μαρτίου 06, 2015, 06:03 »
Εγώ μέχρι να τερματίσει το σφίγγω ούτε περισσότερο ούτε λιγότερο, αλήθεια ξέρετε κάποιο μαγαζί κοντά στη περιοχή μου Πετρούπολη ή κέντρο Αθήνα που να πουλάει συμβατές εργοστασιακές κεφαλές για το E-grip γιατί μου πέφτουν λίγο μακριά τα καταστήματα της joyetech

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #382 στις: Μαρτίου 06, 2015, 08:31 »
Ρίξε μια ματιά εδώ :
http://www.atmosfaira.com/gs-air-dual-coil-by-eleaf.html
Έχει κατάστημα και στην περιοχή σου.
Υπάρχει και ένα κατάστημα Ovale στην Πετρούπολη , με κεφαλές  Ovale και Joyetech αλλά με αρκετά ψηλές τιμές.





Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #383 στις: Μαρτίου 06, 2015, 09:59 »
Yπαρχει καταστημα ovale ακριβως στο στενο που ειναι το σπιτι μου, μολης τωρα πηρα τηλ ρωτησα, 6 ευρω λεει η κεφαλη για το e-grip! Ειμαστε με τα καλα μας, πανακριβες τις εχει, δεν ρωτησα αν εχει και της joyetech αλλα λογικα 6 ευρω θα εχουν και αυτες, θα προτιμησω το δευτερο καταστημα που μου εστειλες, ευχαριστω για τη πληροφορια δεν ηξερα πως εχει καταστημα στο περιστερι και με βολευει αρκετα η συγκεκριμενη περιοχη ειναι η πιο κοντινη μου :)

Edit: Τελικα αγορασα μαι εργοστασιακη απο 'κει φθηνοτερα γιατι ειχα και καποιους ποντους αγορων μιας και ψωνιζω καιρο στο συγκεκριμενο καταστημα, να ρωτησω κατι, εχω βαμβακι και αντισταση και επειδη δεν πιανουν καθολου τα χερια μου με αυτα αν τους πω να μου φτιαξουν και να μου τοποθετησουν τη φιτιλοαντισταση εκεινοι στην RBA που εχω λετε να με χρεωσουν ή οχι μιας και ειμαι και πελατης?
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2015, 10:38 από giorgosmc »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #384 στις: Μαρτίου 06, 2015, 10:57 »
E λογικά δεν θα σε χρεώσουν. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και δεν χάνεις κάτι αν τους ρωτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #385 στις: Μαρτίου 08, 2015, 16:53 »
Σημερα χρησιμοποιησα για πρωτη φορα την εργοστασιακη που αγορασα απο ovale, ολα καλα μεχρι στιγμης τουλαχιστον, αν αυτη μου βγει καλη απο θεμα διαρροων κτλπ αυτο σημαινει πως οι εργοστασιακες του e-cig ειναι ελλατωματικες ισως γι αυτο να κοστιζουν και 3.20.

Να ρωτησω κατι ασχετο τωρα, επειδη ατμιζω ελαχιστα και αργει πολυ να φυγει το υγρο απ το τανκ υπαρχει προβλημα αν μεινει αρκετο καιρο μεσα στο μεσα στο μοντακι το υγρο ανααπληρωσης και η κεφαλη?
Σχετικα αρκετο καιρο ενοω μη φανταστειτε κανα 6μηνο..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2015, 17:13 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #386 στις: Μαρτίου 08, 2015, 17:35 »
Και γω έπεσα σε 5-6 εκαττωματικές κεφαλές αλλά μετά απ'αυτές όλα καλά. Αν είναι για λίγες μέρες δε νομίζω να χεις κάνα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #387 στις: Μαρτίου 08, 2015, 18:13 »
Να συγκεντρώσω και εγώ τις εμπειρίες μου μετά από 2 μήνες χρήσης.


Το eGrip είναι η καθημερινή μου συσκευή, παράλληλα με το Nautilus πάνω σε μια ego vv μέχρι να έρθει το istick 30w.
Το μέγεθος, το φινίρισμα και η ευκολία γεμίσματος κάτω από όλες τις συνθήκες είναι αξεπέραστα!
Η αυτονομία σε καλά επίπεδα και δεν με έχει αφήσει.
Το ντουμάνι και η γεύση σε πάρα πολύ καλά επίπεδα για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον.
Οι εργοστασιακές κεφαλές Joyetech με έχουν απογοητεύσει με 3 στις 10 αστοχία και καμμένο.
Οι εργοστασιακές από το eleaf όμως πάνε πολύ καλύτερα. Δεν έχω βρει ελλάτωματική μέχρι στιγμής.
Με βγάζουν 30 με 40 ml και κάποιες φορές και περισσότερα.


Την RTA την δοκίμασα στην αρχή με προβλήματα.
Μετά την πείραξα και την χάλασα. Θα πάρω άλλα κάποια στιγμη.
Όσο δούλεψε όμως και δεν είχα διαρροές ήταν καλή εμπειρία.


Περιμένω να δω τι θα κάνουν στο  V2 του eGrip  ::)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #388 στις: Μαρτίου 08, 2015, 18:36 »
Eνα πραγμα δεν καταλαβαινω, εφαγα ενα βραδυ να φτιαχνω τις rba με βαμβακια, αντιστασεις κτλπ, ολες οι δοκιμες που εκανα τη μια μπουκωνε η τζουρα και την τελευταια δοκιμη που δεν ειχα τετοιο θεμα οταν την κουμπωσα επανω την ωρα που πατουσα το κουμπακι αναβοσβηνε και δεν λειτουργουσε κανονικα, δεν καταλαβαινω γιατι αφου ολα καλα τα εκανα και τα φυτιλια δεν τα στριμωξα μεσα και στις τρυπουλες περασα τις ακρες της αντιστασης.

Να ρωτησω κατι αλλο επειδη ειμαι τελιως ασχετος με αυτα και ισως ηταν εκει το λαθος μου, η αντισταση ας πουμε εχει δυο ακρες, στο βιντεο ειδα πως ο τυπος περναει τη μια ακρη στη μια τρυπουλα της κεφαλης και την αλλη ακρη στην αλλη τρυπουλα και τις βιδωνει στη συνεχεια, η ερωτηση μου ειναι εχει σημασια σε πια τρυπουλα απο τις δυο θα βαλεις τη καθε ακρη (''ποδαρακι'') της αντιστασης ή δεν εχει να κανει?

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #389 στις: Μαρτίου 08, 2015, 22:46 »
Χαλάρωσε ελάχιστα τις βίδες και θα παίξει. Πήρες και τον αντάπτορα όπου μπορείς να μετρήσεις σε άλλα μοντ την αντίσταση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 817 158318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:04
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2911 420411 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:04
από anetost
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15740 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131269 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 183 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 277 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249578 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767649 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog