vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 5 χρήστες
Chris66, camber, Milarepa, Sergios, ahill2

Twitter

eGrip By Joyetech

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 16:58 »
H βάση της κεφαλής έρχεται flat με το υπόλοιπο σώμα όταν βιδώνει. Αν σε σένα προεξέχει, δεν έχεις βιδώσει καλά την κεφαλή μέσα στη βάση και βρίσκει στο σωλήνα εισρόφησης.

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 18:16 »
 Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, πως έναν τόσο απροβλημάτιστο και απλοικό ατμοποιητή τον έχετε κάνει να φαντάζει σαν να είναι το πιο πολύπλοκο πράγμα.
 Απλά πράγματα.
 Βιδώνεις κεφαλή στην βάση, βιδώνεις βάση, τελείωσε.
 Τι πατέντες είναι αυτές και για ποιό λόγο γίνονται δεν καταλαβαίνω.
 Έχω αλλάξει πέντε κεφαλές, η μία δεν είχε καλή απόδοση, την πέταξα, έβαλα άλλη, τελείωσε.
 Λόγω της απλότητάς του, της ευχρηστίας του και της απόδοσής του πήρα και δεύτερο, και δεν έχω χρησιμοποιήσει κανέναν επισκευάσιμο από την μέρα που άρχισα να τον χρησιμοποιώ, και εάν η βάση rba που περιμένω ανυπόμονα αποδειχθεί τόσο καλή όσο λένε θα πάρω και άλλον.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #212 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 18:23 »
H βάση της κεφαλής έρχεται flat με το υπόλοιπο σώμα όταν βιδώνει. Αν σε σένα προεξέχει, δεν έχεις βιδώσει καλά την κεφαλή μέσα στη βάση και βρίσκει στο σωλήνα εισρόφησης.


Αυτο ακριβως!  Φαινεται και στη φωτο οτι ειναι off-center.
Για τη 2η ερωτηση αν ετσι ηταν και τα δικα σας?

Α! Πες μου και για τις κουκιδες αν ευθυγραμμιζονται με το φωτακι.



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, πως έναν τόσο απροβλημάτιστο και απλοικό ατμοποιητή τον έχετε κάνει να φαντάζει σαν να είναι το πιο πολύπλοκο πράγμα.
 Απλά πράγματα.
 Βιδώνεις κεφαλή στην βάση, βιδώνεις βάση, τελείωσε.
 Τι πατέντες είναι αυτές και για ποιό λόγο γίνονται δεν καταλαβαίνω.
 Έχω αλλάξει πέντε κεφαλές, η μία δεν είχε καλή απόδοση, την πέταξα, έβαλα άλλη, τελείωσε.
 Λόγω της απλότητάς του, της ευχρηστίας του και της απόδοσής του πήρα και δεύτερο, και δεν έχω χρησιμοποιήσει κανέναν επισκευάσιμο από την μέρα που άρχισα να τον χρησιμοποιώ, και εάν η βάση rba που περιμένω ανυπόμονα αποδειχθεί τόσο καλή όσο λένε θα πάρω και άλλον.


Μπραβο που δεν εχεις κανενα προβλημα. Για ποιες πατεντες μιλας?

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #213 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 21:00 »
Μαλλον πρεπει να δοκιμασω τον RBA  http://gr.joyetech.com/index.php?route=product/product&path=148_163&product_id=188
γιατι οι μανισιες  κεφαλες μου βγαζουν πλαστικιλα

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #214 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 21:08 »
Welcome to the club jimmy. Έχω χρησιμοποιήσει 8 κεφαλές και δούλεψαν οι 2 καλά. Όταν δουλεύουν όλα είναι άψογα, φτάνει να δουλεύει και να μην καίγεται.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #215 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 21:40 »

Αυτο ακριβως!  Φαινεται και στη φωτο οτι ειναι off-center.
Για τη 2η ερωτηση αν ετσι ηταν και τα δικα σας?

Α! Πες μου και για τις κουκιδες αν ευθυγραμμιζονται με το φωτακι.
Off center είναι το τζαμάκι, όχι η κεφαλή. Έτσι είναι και δεν βλέπω σε τι επηρεάζει τη λειτουργία του eGrip. Αν η κεφαλή δεν ήταν κεντραρισμένη θα είχες διαρροές.

Δεν ευθυγραμμίζονται όλες οι κουκίδες με το φωτάκι.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #216 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 22:43 »
drgt το κουτί ήταν σφραγισμένο με πλαστικό/σελοφάν όταν το αγόρασες? Αν είχε το τζαμάκι υγρό όπως λες τότε μάλλον χρησιμοποιημένο είναι και καλά κάνεις να το επιστρέψεις πίσω.





Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
eGrip By Joyetech
« Απάντηση #217 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 08:26 »
Off center είναι το τζαμάκι, όχι η κεφαλή. Έτσι είναι και δεν βλέπω σε τι επηρεάζει τη λειτουργία του eGrip. Αν η κεφαλή δεν ήταν κεντραρισμένη θα είχες διαρροές.

Δεν ευθυγραμμίζονται όλες οι κουκίδες με το φωτάκι.


Μα εχω διαρροες! Δεν μιλαω για το τζαμακι. Μου εκανε εντυπωση οταν το εβγαλα απο το κουτι που η βαση της κεφαλης εξειχε της βασης της συσκευης. Η πρωτη μου σκεψη ηταν "θα ειναι χαλαρα βιδωμενο" προσπαθησα να το βιδωσω και αλλο, οπισθοχωρωντας πρωτα μια στροφη για να νοιωσω τι αντισταση στο βιδωμα ειχε και να μην βαλω υπερβολικη δυναμη. Ομως εκει που ηταν σταματημενο απο τη μαμα του ενοιωθα οτι τερματιζε.
Πρωτα σκεφτηκα "ετσι θα εξεχει αυτο? Θα το βαζω ορθιο και θα φοβαμαι οτι θα πεσει?" Μετα διαβασα για το φιλο που ειχε προβλημα με το λαστιχακι της κεφαλης και μου ηρθε η ιδεα οτι ο σωληνας εισροφησης ειναι off center.
Εβγαλα λοιπον το λαστιχακι απο την κεφαλη και την "ερριξα" μεσα.  Μετα με 1 τσιμπιδακι την εβαλα πανω στο σωληνα εισροφησης ετσι ωστε η προεξοχη της κεφαλης να μπαινει μεσα στο σωληνα.
Η φωτο ειναι τραβηγμενη με την κεφαλη να "καθεται" πανω στο σωληνα.
Φαινεται καθαρα οτι ειναι off center.


Α, και οι δικες σας κουκιδες δεν ευθυγραμμιζονται...
Και ολος ο τροχος επιλογης κουνιεται σαν δοντι που ειναι ετοιμο να βγει?
Τι στο ##$$%%, δεν ηταν και φτηνο.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

drgt το κουτί ήταν σφραγισμένο με πλαστικό/σελοφάν όταν το αγόρασες? Αν είχε το τζαμάκι υγρό όπως λες τότε μάλλον χρησιμοποιημένο είναι και καλά κάνεις να το επιστρέψεις πίσω.


Παιδια σας λεω, οτι το πλαστικο ηταν ΑΘΙΚΤΟ (rewrapping machines υπαρχουν) αλλα ειχε τουλαχιστον 1 μερικο αποτυπωμα και σταγονιδια στις βολτες της κεφαλης και της συσκευης, και συμπυκνωση υδρατμων στο τζαμακι.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2014, 10:55 από drgt »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #218 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 10:46 »
Από τη στιγμή που έχεις ενδοιασμούς ότι η συσκευή σου ήταν μεταχειρισμένη και ελαττωματική, ότι και να πούμε εμείς θα έχεις πάντα την αμφιβολία.
Διαρροές δεν πρέπει να έχεις ούτε σταγόνα και η βάση θα πρέπει να έρχεται πρόσωπο με το κάτω μέρος του eGrip. Καλύτερα να απευθυνθείς στο κατάστημα που το αγόρασες για να δουν το πρόβλημα από κοντά.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
eGrip By Joyetech
« Απάντηση #219 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 10:52 »
Σ' ευχαριστω. Απλα ηθελα να δω αν το προβλημα ειναι δικο μου η αν και αλλοι ειχαν τα ιδια / παρομοια.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #220 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 16:30 »
Δεν είχα πρόβλημα με το λαστιχάκι, απλά συμβουλή μου έδωσε ένας συμφορουμίτης να το ελέγξω. Διαρροές θα έχεις αν δεν βιδώσεις καλά τη βάση.

Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #221 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 13:30 »
Μετά από 10 ημέρες χρήσης να πω και εγώ τη γνώμη μου.
Μικρό , βολικό στο χέρι και λες και είναι φτιαγμένο για τσέπη. Αντίσταση η ίδια από την αρχή χωρίς σημάδια κόπωσης ακόμη. Καταναλώνω περίπου 4-5ml τη μέρα. Επίσης στο επιστόμιο ταιριάζει απόλυτα το προστατευτικό από τα carto του mini&more και έτσι δεν έχω φόβο που θα ακουμπήσει ή όταν το βάζω στην τσέπη.
Για μένα ένα από τα καλύτερα μοντάκια για εξόδους κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 12:52 »
Δύο ενδιαφέροντα reviews, για όσους αποφασίσουν να ασχοληθούν με την "επισκευάσιμη" εκδοχή του Joyetech eGrip. Το eGrip RBA Base Kit είναι πλέον διαθέσιμο και στην ελληνική αγορά.




Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 21, 2014, 19:51 »
το RBA το περιμενω και γω για να απαλαγω
απο τις κεφαλες σιγουρα θα εχει καλυτερο αποτελεσμα :thumpup:

Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 15:01 »
Δοκιμασα σημερα σε καταστημα το eGrip με την επισκευασιμη κεφαλη,και μου αρεσε παρα πολυ!
Ειμουν κατα του eGrip για τον λογο οτι δεν μπορεις να βαλεις αλλον ατμοποιητη.


Σημερα μετα την δοκιμη με την επισκευασιμη κεφαλη,αρχιζω να το σκεφτομαι σοβαρα!
Με 9αρα νικοτινη,ειχε πολυ καλο χτυπημα,και παρα πολυ καλη γευση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2911 420398 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:04
από anetost
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15734 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131263 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 163 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 186 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 275 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249569 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767644 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 257 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181821 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976