vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, camber, white varadero, Milarepa, soulplayer, karmakoma

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 02:59 »
Θα είχε πάντως ενδιαφέρον να δοκιμάσει κάποιος και τις ανταλλακτικές κεφαλές του eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w) που είναι ίδιες με τις κεφαλές του eGrip  (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24035.0.html)
Aυτές σίγουρα δεν δίνουν καμένο.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και ένα νέο αξεσουάρ.....το eGrip Skin από σιλικόνη :
 


http://www.joyetech.com/product/details.php?gno=220
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 03:20 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:37 »
Μετά από το παραπάνω ποστ του φιλτατου Τεμ και μη έχοντας συνειδητοποιησει ως τωρα πως ειναι οι ιδιες κεφαλές, πήγα πήρα και έχωσα μια νομπάκο ΜΑΣ20. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ!!! Η μέρα με τη νυχτα... Το istick θα κάνει διακοπές τις επόμενες μέρες εάν συνεχιστεί αυτή η εξαιρετική απόδοση...

Α, και σε βαττ ανεβαίνει κάργα...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 13:56 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 14:26 »
Αφού είναι οι ίδιες κεφαλές τότε γιατί να έχουν διαφορά στην απόδοση;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 14:57 »
Προφανώς ειχαμε πέσει σε ελλατωματική παρτίδα...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 23:41 »
Ψάξε λίγο στο Google και βρες ένα θέμα που έχει σε αγγλικό φόρουμ. Ο τύπος τρελάθηκε, άλλαξε πόσες αντιστάσεις, βάση κτλ χωρίς αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 00:28 »
H επισκευάσιμη ανταλλακτικη κεφαλή για το eGrip είναι η "απάντηση" της joyetech ότι οι αρχικές κεφαλές είναι μάπα πάρτε μια επισκευάσιμη που δουλεύει? :confused1:

Θα τρελλαθώ, ατμοποιητές των 8 ευρώ δουλεύουν πολύ πολύ καλύτερα, δεύτερη φορά που την πατάω με προϊόν joyetech.


Δεν ειναι "απάντηση" , παρηγοριά είναι...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 00:29 »
Kikas, ετυχε στην περίπτωση κι αυτός, τι να πω... Απο το μεσημέρι που την έβαλα πάει σφαίρα! Απόδοση κεφαλών Delta.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 12:37 »
Αύριο θα περάσω από το μαγαζί που το αγόρασα. Χρυσό πλήρωσα τις κεφαλές και μου την έχει βιδώσει. Από τις 5 που έχω βάλει μόνο μια δούλεψε κανονικά και όχι για αρκετά  ml υγρού.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2014, 17:55 από Kikas »

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 17:16 »
Βίντεο e-grip rba από την joyetech.
 

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 01:49 »
Σας εχω νέα egripόβιοι φίλοι και συνατμιστές!
Την  παρακάτω πληροφορία που θα σας δώσω δεν την έχω διασταυρώσει αφου το εχω πουλησει το eGrip και δεν το εχω πια αλλά έχω βασιμες υποψίες οτι είναι έγκυρη αφου την διάβασα σε έγκυρη και ψαγμένη ατμοομάδα του facebook με Αμερικάνους ατμιστές, σε καθε περιπτωση δεν χανετε τιποτα να την δοκιμάσετε:


Λοιπον, στο eGrip μπορουν να μπουν οι κεφαλές aspire bvc (οι μικρές όχι οι bvc του ναυτίλου) αρκεί να αλλαχθεί ο κάτω πόλος της κεφαλής (κάτω πόλος είναι αυτος που φαίνεται να έχει αφαιρεθει και απο τις δυο κεφαλές στην φωτο παρακάτω), δηλαδή να βγάλετε τον κάτω πόλο μιας κεφαλής eGrip και να τον βάλετε σε μια κεφαλή bvc. θα είναι λίγο λασκαρισμένος (ο πόλος) και η βάση του egrip πανω στην οποια κουμπώνει η κεφαλή δεν θα βιδώνει εντελώς μέσα όλες τις βόλτες πάνω στο eGrip αλλα θα δουλεύει κανονικά!  8)





παρακαλώ!  ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2014, 02:24 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9612
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 02:25 »
Είναι γεγονός.......και έχει αναφερθεί ήδη εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23332.msg781422.html#msg781422

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 02:29 »
φτου γμτ!!  :(
και ειπα οτι θα σας εντυπωσιάσω...  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1940
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 09:59 »


θα είναι λίγο λασκαρισμένος (ο πόλος) και η βάση του egrip πανω στην οποια κουμπώνει η κεφαλή δεν θα βιδώνει εντελώς μέσα όλες τις βόλτες πάνω στο eGrip αλλα θα δουλεύει κανονικά!  8)


Έτσι όπως βλέπω τη φωτό, μου φαίνεται ότι αυτό πιθανόν να λύνεται αν αλλάξει και το μονωτικό μαζί (ΑΝ γίνεται φυσικά)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 09, 2014, 17:26 »
Σας εχω νέα egripόβιοι φίλοι και συνατμιστές!
Την  παρακάτω πληροφορία που θα σας δώσω δεν την έχω διασταυρώσει αφου το εχω πουλησει το eGrip και δεν το εχω πια αλλά έχω βασιμες υποψίες οτι είναι έγκυρη αφου την διάβασα σε έγκυρη και ψαγμένη ατμοομάδα του facebook με Αμερικάνους ατμιστές, σε καθε περιπτωση δεν χανετε τιποτα να την δοκιμάσετε:

Γιατί το πούλησες αν επιτρέπεται?

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 21:04 »
Μολις πηρα 1, δεν το δοκιμασα ακομα.
Το πρωτο μειον, οι τελειες (και οχι παυλες) για τις προεπιλεγμενες τιμες watt ΔΕΝ ευθυγραμιζονται με τη φωτεινη ενδειξη.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Για εκεινους που εχουν προβλημα με το λαστιχακι κεφαλης, ριξτε μια ματια στην φωτο.


Απο την κεφαλη, αφαιρεσα το λαστιχακι και "εριξα" την κεφαλη μεσα στο δοχειο. Με τσιμπιδακι, την τοποθετησα ωστε η προεξοχη (που κραταει το λαστιχακι) να ειναι μεσα στον σωληνα εισροφησης. Οπως φαινεται και στη φωτο, η κεφαλη ΔΕΝ ειναι κεντραρισμενη στο ανοιγμα οταν καθεται ελευθερα πανω στο σωληνα εισροφησης.  Τωρα οταν η κεφαλη βιδωθει στη βαση, θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ να κεντραριστει στο ανοιγμα, που σημαινει οτι ΔΕΝ θα ερχεται σε ευθυγραμμιση με τον σωληνα εισροφησης!!!


Παντως, οταν βιδωσω την κεφαλη στη συσκευη, η βαση της κεφαλης οντως βιδωμενη, ΕΞΕΧΕΙ της βασης της συσκευης ετσι ωστε η συσκευη να μην καθεται σωστα ορθια.
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ?


Επισης, παρολω που η συσκευασια ηταν αθικτη, υπηρχαν υπολειματα αποτυπωματων, υδρατμοι στο παραθυρο, και υπολειματα υγρου στις σπειρες της βασης κεφαλης καθως και σταγονες στην κεφαλη την ιδια (τα φυτιλια ηταν στεγνα).
ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ?

Τωρα οσο για την κεφαλη, δεν ειναι τιποτα σπεσιαλ, μια BDC ειναι. Η Aspire BDC / BVC ακομα και αν αλλαξετε τον θετικο πολο με τον πολο της κεφαλης eGrip, ο σωληνας εισροφησης ΔΕΝ θα κανει καλη επαφη με το λαστιχο της aspire κεφαλης, διοτι δεν χωραει στο ανοιγμα.



Οσο για την Nobacco ATOMIZER MAS 20W 1.5Ohm, πηγε  3,60€!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2014, 09:32 από drgt »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2911 420386 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:04
από anetost
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15734 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 163 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 186 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 274 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 171 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249568 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767643 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 257 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181820 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976