vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 7 χρήστες
zamploutos, Barbapaidi, Milarepa, manoslykos, dallaskdp, myiorgos, tsoutseki

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 19:56 »
Περίμενα κάνα μήνα να το πάρω σε Wood και τελικά τώρα που ήρθε μπερδεύτηκα στην παραγγελία και πήρα το ασημένιο.  :wall:
 
Το έχω από το μεσημέρι. Μου αρέσει αυτό το "όλα σε ένα" και το καταπληκτικά μικρό του μέγεθος, λαμβάνοντας υπόψιν την αυτονομία που έχει και σε υγρό (3,6 ml) και σε μπαταρία (1500 mah), σύμφωνα με το βιβλιαράκι της συσκευασίας που είναι και στα ελληνικά.
Παράπονο έχω για τον περιστρεφόμενο διακόπτη, που θέλω πολύ καλές συνθήκες φωτισμού για να δω τις ενδείξεις του. Εμένα είναι αυτός ο διακόπτης με ένα "20" και με τελείες διαφορετικής διαμέτρου. Ευτυχώς τουλάχιστον δεν περιστρέφεται εύκολα κατά λάθος.

Με το που ήρθε τον γέμισα και τον δοκίμασα σχεδόν αμέσως. Δεν πρόσεξα όμως ότι η βάση της κεφαλής δεν ήταν βιδωμένη και έγινα... πατούρα! Δεν πειράζει, βίδωμα σωστό, δεύτερο γέμισμα με PG υγρό και άρχισα να το δοκιμάζω.
Και ο ατμός και το χτύπημα πάρα πολύ καλά. Βασικά ατμίζω στην πρώτη ή δεύτερη σκάλα. Παραπάνω μου φάνηκε πολύ ζεστός για τα γούστα μου αλλά έτυχε να έχω μια υποψία καμένου σε μερικές τζούρες στη σκάλα πριν το 20. Δε θα τις χρειαστώ όμως γιατί στις πρώτες σκάλες που ατμίζω με υπερκαλύπτει και σε χτύπημα και σε ατμό.

Για τις κεφαλές του είναι νωρίς να βγάλω συμπεράσματα, αλλά το concept και το μέγεθός του τα λάτρεψα γιατί είναι... λιλιπούτειο μπροστά σε ό,τι άλλο κυκλοφορεί. Είναι όμως και πολύ βαρύ για το μέγεθός του, μάλλον γι' αυτό και πολύ στιβαρό.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 23:06 »
Να λοιπόν και κάτι νεότερο. Αναμένονται προσεχώς νέες επισκευάσιμες κεφαλές για το eGrip
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23594.msg784966.html#msg784966
http://gr.joyetech.com/index.php?route=product/product&path=148_163&product_id=188
Καλά...αν αυτή η κεφαλή βγεί καλή θα την κατά βρούμε με τα σεταπ που θα της φτιαχνουμε. Πιστεύω η συσκευή θα αξιοποιηθεί 100%

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 23:23 »
Αυτη η επισκευάσιμη κεφαλή αν ειναι οντως καλη (απο οτι είδα δείχνει πολύ εύκολη στο στήσιμο) είναι σε θέση να βάλει στο συρτάρι αρκετούς RTA και αρκετά μεγάλα σε μέγεθος μοντάκια...   8)
Χαιρομαι παρα πολυ γιατι πραγματικα μου αρέσει πάρα πολυ το eGrip...  :hapy_jump:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2014, 03:33 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 23:56 »
Τώρα άρχισε να γίνεται ενδιαφέρον..!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 00:15 »
Ενδιαφέρον ήταν και πριν. Τώρα γίνεται και οικονομικό  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 03:37 »
Περασα σημερα απο καταστημα ecig να πάρω ανταλλακτικές κεφαλές και είδα απο κοντα όλα τα χρώματα του eGrip.
παιδια με το -και καλά ξύλο- εχουν κανει πολυ καλη δουλεια! Δειχνει σούπερ!
Επιμενω ομως πως το πιο ομορφο απο όλα είναι το ασημί-μάτ που έχουμε οι περισσότεροι.
Αν βγαλουν ένα κόκκινο θα είναι μαγικό! ::)   (ακούς Joyetech?)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 12:11 »
Είχα γράψει στην παρουσίαση μου εδώ ότι δεν μπόρεσα να πάρω μετρήσεις γιατί δεν βρήκα τρόπο να στερεώσω μέσα ακίδες. Τελικά οι λύσεις είναι απλές και δεν πρέπει να σκεφτόμαστε περίπλοκα. Είδα στο site της eCig Πως να μετρήσετε το eGrip και έβαλα σε λειτουργία το πολύμετρο.

Αυτές είναι οι μετρήσεις που πήρα




και οι ενδείξεις στο κουμπί διαμορφώνονται έτσι




To ρεύμα είναι παλμικό και πιθανολογώ ότι η πλακέτα είναι ίδια με του iStick καθώς τερματίζει στα ίδια volt (5.5V).

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 12:32 »
το εχει καποιος μαζι με το istick?σε αποδοση σε συγκριση μαζι του τι λεει?απο μεγεθος ειναι πολυ μεγαλυτερο?ειμαι μεταξυ ενος δευτερου istick  η ενος egrip για να εχω κατι διαφορετικο

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 12:56 »
Όπως λένε και οι Αμερικλάνοι...
Now we're talking...  :)

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 17:15 »
Camber το είχα πει και εγώ ( #158 ) οτι πιθανολογω οτι η πλακέτα είναι ίδια με το istick. Αυτή την εντύπωση ειχα πάρει απο το review του Αγραφιώτη που ψιλοανεφερε κάτι τέτοιο..
Οποτε προσοχή στους κατόχους αν όντως ισχυει αυτό και δίνει άγρια ρεύματα σαν το istick.
Ίσως έτσι εξηγείται και τα παράπονα για καμένο σε προηγούμενα ποστ.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 01:10 »
το εχει καποιος μαζι με το istick?σε αποδοση σε συγκριση μαζι του τι λεει?απο μεγεθος ειναι πολυ μεγαλυτερο?ειμαι μεταξυ ενος δευτερου istick  η ενος egrip για να εχω κατι διαφορετικο

Το istick είναι πιο στενό από το egrip. Στο σύνολο όμως το egrip (μαζί με τον ατμοποιητή) είναι πάρα πολύ μικρό.
Το istick βάζεις ό,τι ατμοποιητή θέλεις. Στο egrip είσαι δεσμευμένος.
Αν σε ενδιαφέρει το μέγεθος, καλύτερα δοκίμασε το egrip αν μπορείς για να δεις πώς θα σου κάτσει σε γεύση.
Αλλά αφού έχεις ήδη ένα istick, τότε με το egrip θα έχεις σίγουρα κάτι διαφορετικό.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 01:59 »
Παιδιά έχω απελπιστεί με το eGrip. Είμαι στην πέμπτη κεφαλή και με όλες είχα το ίδιο πρόβλημα, καμένο, καμένο καμένο. Στην αρχή νόμιζα ότι έκανα κάτι λάθος, δοκίμασα διάφορα υγρά μέχρι και joyetech αλλά τίποτα. Έπαιξα με τη ροή αέρα αλλά τίποτα. Δοκίμασα να βιδώσω σφικτά τη βάση τίποτα, βίδωσα χαλαρά τη βάση και πάλι τίποτα.

Δε γίνεται να είμαι τόσο βλάκας, έχουν περάσει από χέρια μου αρκετά ηλεκτρονικά τσιγάρα και με τα μόνα που είχα πρόβλημα ήταν το ecom & egrip.  :'(

Ψάχνοντας στο google διάβασα κι άλλους χρήστες να κάνουν παράπονο και να αναφέρουν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Κάποιοι άλλαξαν και βάση της αντίστασης χωρίς καμμιά τύχη. Δουλεύει σε όλους σας καλά? Μόνο το δικό μου egrip είναι προβληματικό? Τι άλλο να κάνω? :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 02:16 »
Δυστυχώς κι εγώ τα ίδια. Με στεναχωρεί αυτό, γιατί πραγματικά είναι η βολικότερη και ίσως η ομορφότερη συσκευή ατμού που εχω κρατήσει στα χέρια μου.
Με βόλεψε περισσότερο κι απ το istick. Δεν είναι όμως αξιόπιστες οι κεφαλές. 3 στις 3 και σε εμένα φέρνουν καμμένο ακόμα και σε χαμηλά βατ. Μακάρι να επαιρνε τις κεφαλές των delta. Μακάρι...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 02:24 »
Σε λίγες μέρες θα υπάρχει και στην Ελλάδα η επισκευάσιμη ανταλλακτικη κεφαλή για το eGrip παιδια...  :yes:


http://gr.joyetech.com/index.php?route=product/product&path=148_163&product_id=188

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 02:47 »
H επισκευάσιμη ανταλλακτικη κεφαλή για το eGrip είναι η "απάντηση" της joyetech ότι οι αρχικές κεφαλές είναι μάπα πάρτε μια επισκευάσιμη που δουλεύει? :confused1:

Θα τρελλαθώ, ατμοποιητές των 8 ευρώ δουλεύουν πολύ πολύ καλύτερα, δεύτερη φορά που την πατάω με προϊόν joyetech.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 18 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767032 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 169 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181488 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8643 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios