vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

45 επισκέπτες, 3 χρήστες
grag, takoulas, Milarepa

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #240 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 14:33 »
Τον 510 αντάπτορα για την RBA βάση τον έχει βρει κανείς σε ελληνικό κατάστημα;

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #241 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 16:25 »
 @ gialova. Ο αέρας δεν ρυθμίζεται. Για τα δικά μου γούστα είναι πολύ αεράτη, αλλά με μια μικρή πατέντα (mesh στην εισαγωγή) είναι μια χαρά.
 
  @ leondim77. Ειναι ο πιό εύκολος rba. Δεν χρειάζεται να κοιτάς αν το βαμβάκι θα κλείσει τα αυλάκια, ούτε σε πόσο ύψος να μπεί στα αυλάκια, η τι πάχος θα έχει, και κούρεψε από την μία, φουσκωσέ το από την άλλη κλπ, κλπ...
 Η μόνη δυσκολία που συνάντησα είναι ότι οι τρύπες που μπαίνει το σύρμα είναι λίγο μικρές, όπως και οι βίδες.
 Υπ΄ όψιν, έχω όλους τους φυτιλάτους με τανκ που κυκλοφορούν από την εποχή του α2, η τουλάχιστον σχεδόν όλους, για να μην είμαι και απόλυτος.
 
 Όσο για τον αντάπτορα ακόμα δεν νομίζω να κυκλοφορεί.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #242 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 17:00 »
Σαν noob να κάνω μια ερώτηση. Με την επισκευάσιμη βάση και τις έτοιμες στριμμένες αντιστάσεις δηλαδή έχουμε ένα μοντάκι σαν istick (πιο φαρδύ αλλά και πιο κοντό) που έχει τα προτερήματα που έχουν οι επισκευάσιμοι (γεύση πιο καλή ας πούμε); Γιατί αν είδα καλά πάνε 5€ η πεντάδα οι αντιστάσεις και 10€ η βάση. Αρκετά οικονομικά. Σαν γεύση δηλαδή αυτό το setup θα είναι καλύτερο από nautilus bvc και delta;

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #243 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 18:33 »
Σε κάτι τέτοι στοχεύο και εγώ. Σε καλύτερη ή τουλάχιστον ίδια απόδοση με τον Nautulus που έχω,
σε πιο μικρό μέγεθος. Αν οι "κεφαλές" με βγάζουν 3 - 4 μέρες θα είμαι ευχαριστημένος.
Την πατέντα με το mesh να μας την πεις φίλε gmax γιατί κάτι μου λέει ότι θα την χρειαστώ και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • *****
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψάξε και διάβασε,μετά δοκίμασε και μετά γράψε..
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #244 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 21:38 »
Εγώ πάντως την έχω καταβρεί με το μικρό. :D
Σαν αποκλειστικό και μόναδικό μοντ εδώ και 9-10 ημέρες, κανένα παράπονο, μόνο θετικά σχόλια.
Σήμερα άλλαξα και την κεφαλή με την οποία ήρθε και το δούλευα. Όχι οτι είχε σοβαρό πρόβλημα απλά είπα να δω μιας και πολλοί λέγανε για περίεργες κεφαλές και καμένο.
Και η δεύτερη δίνει μια χαρά γευση, χτυπημα και ντουμάνι.
Δεν το δουλεύω στο φουλ, στα μισα watt για εμένα είναι μια χαρά, αντε και καμιά φορά ένα κλικ πιο πάνω.
Θέλει μερικές φορές κούφιες τζούρες και με κλειστή τη τρυπα του αερα, όταν δείχνει ότι θέλει παραπάνω τροφοδότηση υγρού.
Από εβδομάδα θα πάρω και το rba και όλα μια χαρά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #245 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:29 »
Αγαπητέ συνάδελφε vougiouklakis τελικά ο αέρας δεν ρυθμίζεται οπως στις απλές κεφαλές με το βιδάκι, ισως με το κόλπο του gmax με το mesh που? Στην εισαγωγή αέρα στο κατω μέρος του σώματος της RBA? Πιστεύω θα μας το εξηγήσει. Απλά λίγη προσοχή στις απαντήσεις μας γιατι καμμιά φορά μπορεί να παρασύρουμε κάποιους σε λάθη.

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #246 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:47 »
 Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο το κόλπο με το mesh. Απλά κάνεις ρολό ένα κομματάκι mesh και το σφηνώνεις στην εισαγωγή αέρα.
Παλιό κόλπο το οποίο έχει αναφερθεί και παλιότερα για σφίξιμο της τζούρας σε άλλους ατμοποιητές. Λίγες δοκιμές στην ποσότητα και στην διάμετρο και θα βρείς το ιδανικό για τα γούστα σου.

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #247 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 15:19 »
 :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Ηρθε και το δικό μου!
Πρώτες εντυπώσεις δεκαλέπτου:
Πολύ όμορφο (αυτό με το εφέ ξύλου πήρα). Θα γυρίσει κεφάλια. :thumpup:
Μικρό όσο το περίμενα. :thumpup:
Ποιοτικό. :thumpup:
Γέμισα υγρό 50/50 με την κεφαλή που είχε μέσα και άτμησα μετά από 1 λεπτό. Κανένα πρόβλημα. Λίγο πιο ζεστ'ος ο ατμός από ότι έχω συνηθήσει αλλά δεν είναι θέμα. :hmmm:
Γέυση; Στα επίπεδα του Ναυτίλου με καλή BVC. ίσως κάτι τις καλύτερα και περισσότερος ατμός. :thumpup:


Την RBA θα την δοκιμάσω όταν αλλάξω κεφαλή. Αλλά θα χρειαστώ μεγενθυτικό φακό για να δουλέψω εκεί.
Σε εμένα, που είναι το πρώτο μου επισκευάσιμο, ακόμα και η αλλαγή των έτοιμων αντιστάσεων μου φαίνεται ότι θα με δυσκολέψει. :hmmm:



Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #248 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:23 »
Δεύτερη  μέρα με τον RBA και μπορώ να δηλώσω εξαιρετικά ευχαριστημένος σε γεύση και χτύπημα.
Λόγω μεγέθους είναι λίγο παίδεμα να βάλεις την αντίσταση στις τρύπες για να βιδωθεί αλλά από την άλλη συγχωρεί σχεδόν τα πάντα σε σχέση με το βαμβάκι. Δοκίμασα πιο κοντό από το μαμίσιο, αρκετά πιο μακρύ, τυλιγμένο σαν nest και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Για μένα αξίζει και με το παραπάνω. Το μοναδικό μειον η λίγο πιο αεράτη τζούρα από ότι έχω συνηθίσει.

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #249 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:41 »
Κανένα link για "μακρύ" drip tip της προκοπής;
Ίσως και αρκετά μακρύ μήπως ριξει λίγο τη θερμοκρασία του ατμού......

Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #250 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 21:25 »
Αν δεν κάνω λάθος παίρνει οποιοδήποτε 510 drip tip οπότε έχεις "άπειρες"  επιλογές σε όποιο μαγαζί και να δεις.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #251 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 02:59 »

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #252 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 20:04 »
O Santa Claus ήρθε μια μέρα νωρίτερα φέτος...


I'm lovin' it!!!






Και συγκριτικά με το iStick (σε αυτή τη φωτο το drip tip είναι από ατμοποιητή Nobacco Mas 20w)







Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #253 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 20:11 »
Αυτό το "ξύλο" λέει πολλά τελικά. Το έχω από δευτέρα και πραγματικά γυρίζει κεφάλια.
Μάλιστα τα σχόλια είναι θετικά από όλους, αντίθετα με τα τεράστια tube mods. Η κεφαλή CS δουλέυει καλά μέχρι στιγμής. 15ml και συνεχίζω.
Λίγο πιο δροσερό ατμό θα ήθελα.......

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #254 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 20:14 »
Καλοάτμιστο φίλε μου. Επιτέλους μια πραγματική φωτό από την απόχρωση ξύλου. Πολύ ωραίο φαίνεται.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421193 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41625 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250191 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158819 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16021 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131518 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 311 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 312 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 454 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 286 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768087 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966