vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

233 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, webtool, paiktaras

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #465 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 18:34 »
δεν τους ρωτάς αν έχουν εναλλακτική λύση για μεταφορικά; Αν σου ζήτησαν αν επιστρέψεις όλα τα πράγματα δεν ρωτάς και για τα μεταφορικά; Να ρωτήσω κάτι αδιάκριτο, αλλά πρέπει να ξεκαθαρίσει αυτή η κατάσταση ... Μίλησες με την εταιρία και σου αρνήθηκαν; Εμένα μέχρι και την μπαταρία του ερολ μου άλλαξαν που στο κάτω κάτω είναι αναλώσιμο και έφταιγαν και τα ζουμιά που είχα βάλει επειδή ήταν νερουλά. Μήπως πολύ φασαρία για το τίποτα; Όπως είπες και εσύ, δεν είναι μεγάλο το κόστος των 15ευρώ για να ασχοληθεί κανείς αλλά βλέπω έχει γίνει πολύ σοβαρή η κατάσταση. Με την joyetech μίλησες; Φαντάζομαι θα έχουν πουλήσει και άλλους ατμοποιητες σαν αυτούς :hmmm:
shadockan...15% νερό είχε και η δικιά μου μπαταρία. Μην παίζεις με το νερό, δεν αρέσει ούτε στις μπαταρίες ούτε στις κεφαλές ;)




 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ηταν ομως φιλε το κυριο προβλημα με τους Ego T.
Aν δεν ειχαν 15% νερο τα υγρα , δεν δουλευαν σωστα. Πλημμυρα.
Ακομα και 14%   :tongue_smilie:   αν ειχαν , παλι δεν ηταν σωστο.  Υποτροφοδοσια.



Τοτε τα υγρα ηταν καπως. Τα πιο πολλα ηταν με 20% νερο και ειχαμε πλημμυρα. 
Καναμε υγρα με 10% και ειχαμε υποτροφοδοσια......Ελεος λεμε.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #466 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 18:51 »
Η e-cig στην Παλλήνη όπου είναι και τα κεντρικά τους και είναι και η επίσημη αντιπροσωπεία της joyetech, προμηθεύει τα επιμέρους καταστήματα της με κεφαλές...! Οποτε απο οποίο κατάστημα η και από τα κεντρικά προμηθευτεί κάποιος κεφαλές..., (λογικά πάντα) θα πάρει απο την ιδια παρτίδα που εκανε εισαγωγή η e-cig! Οποτε όλοι περνούμε απο Ελλάδα απο την ΙΔΙΑ παρτίδα! Αρα λοιπόν το θέμα παρτίδας αυτομάτως παύει να ισχύει! Θα μπορούσαμε να μιλάμε γιαυτό μόνο αν και εφόσον κάποιο ανεξάρτητο κατάστημα εφερνε κεφαλές... παραεισαγωγη, η οι κεφαλές  να παρθούν απο έξω κατευθείαν!
Εδω είναι το οξύμωρο της υπόθεσης!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #467 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 18:58 »
εχετε μυρισει ποτε λιωμενο πλαστικο ? ε εγω αυτο παιρνω απο τη πρωτη τζουρα και γιαυτο το ανεφερα ...


εχω μιλησει και παλι με το καταστημα και για αλλη μια φορα  μου βαλανε τα γυαλια στο θεμα εξυπηρετηση -σεβασμος στο πελατη - επαγγελματισμος- φιλικο κλιμα και πολλα αλλα θα μπορουσα να αναφερω


ειναι απλα αψογοι  εκει στη ecig ...


οσο για τις κεφαλες ενταξει τυχαινει να ειμαι και πολυ καντεμης γενικοτερα , αν βαλουν 10 ατομα να μυρισουν 10 μπουκαλια και το ενα να περιεχει σκατα , εγω θα ειμαι αυτος που θα τα μυρισει  :)) :)) :)) :))  οποτε δεν φταει κανεις .μπορει να φταιει και ο ατμοποιητης και ολα αυτα να ειναι απλα ανουσια..


απο βδομαδα θα δουμε ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2014, 19:06 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #468 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 19:04 »
Η πλαστικιλα είναι συνηθες  φαινομενο κ όλα ξεκινανε απο κάποιο υγρό τελικά,γίνετε μια φορά κ μετα δε σωνετε.Βλέπε στο νήμα του ναυτίλου,όλοι το ίδιο θέμα όπως κ γω πριν τον πεταξω.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #469 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 19:57 »
Δεν μπορώ να καταλήξω σε κάτι γιατί δεν κάνω τα συγκεκριμένα υγρά και μάλλον η τζούρα μου δεν είναι στο ίδιο στυλ με των παιδιών. Όταν θα βρω τα υγρά τους θα τους ρουφήξω το μεδούλι! Στη φτέρνα θα μου φτασει ο ατμός! :D Αν δεν βγει και τότε πόρισμα, μόνο οι Mythbusters στον Σκαι θα μας σώσουν! :P


Sent from my iPad using Tapatalk
H κεφαλή πηγαινε καλά όσο άτμιζα ΜΤ ΒΑΚΕR μετά αλλαξα σε ΥΑELIQ και τέλος και ενω έπλυνα καλά και έβαλα ξανά MT BAKER συνεχισε το ίδιο βιολί.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #470 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 20:39 »
Και ποίος μας λέει ότι το 2ο υγρο δεν "εφαγε" την κεφαλή? Και μετά η κεφαλή έπνεε τα λοίσθια!
Χωρίς φυσικά να φταίνε οι κεφαλές  αλλά ούτε και εσείς, κατι γίνεται με τα υγρά! Πάντως θα παρω κι εγω divino cigar να δοκιμάσω για το γ@#@τω!!

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #471 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 20:45 »
Αλλάζοντας κεφαλή δεν θα εστρωνε?Αλλαξα 5 κεφαλές χωρίς αποτέλεσμα,δε ξέρω τι να πω,απλα αποφεύγω εργοστασιακους κ αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #472 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 20:47 »
Και ποίος μας λέει ότι το 2ο υγρο δεν "εφαγε" την κεφαλή? Και μετά η κεφαλή έπνεε τα λοίσθια!
Χωρίς φυσικά να φταίνε οι κεφαλές  αλλά ούτε και εσείς, κατι γίνεται με τα υγρά! Πάντως θα παρω κι εγω divino cigar να δοκιμάσω για το γ@#@τω!!

εγω δουλευω το αρωμα  divino cigar σε βαση kertus 50 vg - 50 pg  με βαση νικοτινης ecig ... το ετοιμο υγρω μια φορα το εκανα 15 μλ .. ενα μπουκαλακι δλδ ...

εχω 1 κιλο μηδενικη kertus  500 pg - 450 vg - 50 eau destille (νερο δλδ) , οποτε δεν υπαρχει θεμα ρευστοτητας .. για εμενα το θεμα θεωρητε ληξαν , οι ανθρωποι εκει ειναι πολυ θετικοι σε ολα και αν υπαρξουν νεωτερα ειτε θετικα ειτε αρνητικα θα ενημερωσω.. για οτι αφορα εμενα παντα και τη χρηση του .


για την ecig δεν εχω να πω τπτ αρνητικο , για αλλη μια φορα ευγε στα παιδια εκει ... εμενα με κερδισανε και μπαινουνε στα ελαχιστα καταστηματα που εγω ψωνιζω ...

Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #473 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:40 »
Αν ηταν τσιγάρα στριφτά και πετώντας το απο το παράθυρο του αυτοκινήτου, σου έκαιγε το κάλυμμα σε ποιό Φόρουμ θα ρώταγες αν έχει συμβεί και σε άλλους; Για Όνομα...Μόνο διατριβή δεν έχουμε κάνει ακόμα για τον ατμοποιητη που πήρες.
Με το egrip πάλι είχες πρόβλημα ρε φίλε. Με το συμπάθιο αλλά μήπως να το κόψεις τελείως; πολύ βάσανο ε;
Εδώ παπάς. Εκεί παπάς. Ποιό υγρό φταίει τελικά;

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #474 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:47 »
Ρε φίλε εδώ μέσα δεν κάνουμε διατριβές, τις εμπειρίες μας λέμε για να ξέρουν και οι άλλοι που τα διαβάζουν τι γίνεται και τέλος πάντων δεν σου είπε κανένας να διαβάζεις διατριβές. Μπορείς να κλείσεις και την σύνδεσή σου αμα δεν σου αρέσει, αλλά υπαρχουν και μερικοί που τους αρέσει να τα μελετάνε. Έλεος!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #475 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:55 »
@o_trelos & @billythekid

Και διατριβές θα κάνουμε, και ερωτήσεις θα κάνουμε, και απαντήσεις θα δίνουμε μέχρι να εξαντληθεί το θέμα πλήρως. Είτε ανθρώπινο λάθος είναι είτε κατασκευαστικό, είτε απλά ο ατμοποιητής με τις κεφαλές του δεν ταιριάζει σε κάποιον συνατμιστή, εφόσον υπάρχουν μέλη που ασχολούνται με το θέμα, την άκρη θα τη βρούμε.

Κανείς δεν αναγκάζει κανέναν να απαντήσει.

Συμπεριφορές του στυλ "μήπως να το κόψεις για να μην παιδεύεσαι" δεν θα γίνουν ανεκτές.

Ας επιστρέψουμε στο θέμα μας.

Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #476 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:00 »
Έχετε δίκιο. Καλύτερα να το κόψω εγώ πρώτος...
Συγγνώμη για το απρεπές...Χρόνια πολλά και να μας φυλάει ο μεγαλοδυναμος απο καμμένα και απρέπειες.
Έτσι είναι το Η/Τ έτσι και εμείς. Παιχνίδι να γίνεται ;)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #477 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:07 »
Αν ηταν τσιγάρα στριφτά και πετώντας το απο το παράθυρο του αυτοκινήτου, σου έκαιγε το κάλυμμα σε ποιό Φόρουμ θα ρώταγες αν έχει συμβεί και σε άλλους; Για Όνομα...Μόνο διατριβή δεν έχουμε κάνει ακόμα για τον ατμοποιητη που πήρες.
Με το egrip πάλι είχες πρόβλημα ρε φίλε. Με το συμπάθιο αλλά μήπως να το κόψεις τελείως; πολύ βάσανο ε;
Εδώ παπάς. Εκεί παπάς. Ποιό υγρό φταίει τελικά;


Μάλλον απευθύνεσαι σε μένα και θα σου απαντήσω ,

για τα στριφτά θα ρώταγα στα φόρουμ για τα τσιγάρα που ακόμη είμαι και εκεί ( αν φυσικά γνωρίζεις ότι υπάρχουν ) και φυσικά και εκεί ασχολήθηκα με το τη χαρτάκι πάει και με πιο φίλτρο με τη καπνό και πάει λέγοντας .. του τσιγάρο όπως και το ηλεκτρονικό είναι ολόκληρη επιστήμη είτε σαρεσει είτε όχι … και όπως εδώ καποια ατομα εχουν σταματιση το ατμισμα και ασχολουνται με το φορουμ ετσι και εγω ασχολουμε εκει ..

Όσο για το egrip που αναφέρεσαι δεν είχα ποτέ δικό μου απλά το τσέκαρα κάποιες μέρες από ένα φίλο και ναι είχε θέματα , όπως και το παιδί που είχε πρόβλημα εδώ στο φόρουμ το έβγαλε για πούλημα ..

Τα φορουμς γιαυτο υπάρχουνε για να λέμε τα αρνητικά και τα θετικά , τις απορίες μας – προβληματισμούς , να μαθαίνουμε και να μαθαίνουν και από εμάς … δεν είναι τόπος μόνο για τα εύσημα , αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει και είσαι οκ με ότι κανείς απολαυσετα και άσε τους άλλους να προβληματίζονται – πειραματίζονται .


εμενα δε μου ηρθε τπτ ουρανοκατεβατω , οτι εχω παρει το εχω πληρωσει και τα λεφτα μου τα ποναω γιατι δε τα κερδισα στο τζοκερ .. γιαυτο και ψαχνομαι.

Τέλος οφφ από εμένα ..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:43 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #478 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 11:14 »
Εμένα παιδιά τέλος η πρώτη αντίσταση. Εκεί γύρω στα 45 μλ με προειδοποίησε όπως είχε πει και κάποιος συνατμιστής στην αρχή του νήματος.Η παραγωγή ατμού μειώθηκε κατα 40% το ίδιο έσφιξε και η τζούρα.Η γεύση εξακολουθούσε να μην έχει θέμα και του το αναγνωρίζω, καμμένο δεν είχα ούτε μία φορά, αλλά άλλαξα αντίσταση γιατί ήταν σαν να ατμίζω με c4 και όταν πας μια φορά σε κάτι καλύτερο δεν ξαναγυρνάς πίσω ποτέ...
Παρεπιμπτόντως, η επόμενη αντίσταση μπήκε με τη μέθοδο ρεβύθια, αποβραδίς να ποτίσει και το πρωί έτοιμη χωρίς κούφιες προετοιμασίες κλπ, θυμίζω σε χαμηλά βολτ ατμίζω πάντα.Αν είναι να αλλάζω 3-4 αντιστάσεις το μήνα αξίζουν κάθε σεντ τους.Λυπάμαι Απόστολε που δεν τα βρήκατε.Μήπως είναι θέμα του ίδιου του ατμοποιητη και όχι των αντιστασεων...;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #479 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 11:29 »
ισως .. τη δευτερα τον στελνω πισω για ελεγχο και θα δειξει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343259 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542309 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597992 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594544 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios